Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (Cinemart)

joffreydepeyrac

Musím říct, že se mi na to moc dobře koukalo, Damon se mi velice zamlouval, příběh super, triky obstojné (až na záběry proplouvání kosmonautů lodí ve stavu beztíže, to bylo velké WTF). Ale chtělo to ubrat tak 40 minut. Někde mezi 3-4 hvězdami. normálně zaokrouhluji nahoru, ale vzhledem k místním nepříčetným 82% tentokrát udělám výjimku. ()

k.rakonos

Ridley Scott, autor mnoha kinohitů, kdy třeba Vetřelce natočil již v roce 1979, se připomněl dalším zajímavým sci-fi kosmickým dramatem. Viděno ve 3D. Jen trošku pohádka, co Matt Damon přežil a jak se proháněl kosmem v plátěném stanu coby střechou lodi, to už bylo trochu úsměvné, ale když vyjmu tohle, tak určitě nadprůměr. ()

kacenka.r5

Za Matta Damona a Seana Beana dávam piatu hviezdu, proste ich zbožňujem. Film ako taký ma bavil, hlavne asi preto že Matt bol fajnýýý. Nemám problém pozrieť ho viac krát. ()

fatal2

Další film o tom jak se Matýsek dostal do problémů a lidstvo ho z nich muselo vysekat. Ale tahle skoro-one-man-show s vizuálem Marsu funguje, od Seana Beana (který nečekaně neumře), přes Donalda Glovera jako jebnutého vědátora až po disco sbírku Jessicy Chastain. ()

ipar1

U mňa zásah do červeného stredu Marsu, hlavne svojim optimistickým podaním a nezlomnou vôľou hlavného astronauta- botanika. Raz darmo, Ridley to vie a Matt, samozrejme, tiež. Všichni na Mars... ()

prasecak_cz

Další suprová sci-fi... Gravitace, Interstellar a posléze Marťan... Interstellar vychází ze souboje jako jasný vítěz, ale Marťan neztrácí svoji tvář a působivost. ()

Blackie_jane

Super film! Matt Damon super, dej super, réžia, monológy, dialógy no proste všetko super! nenudila som sa ani minútu a nemohla som sa dočkať, čo sa nakoniec stane. 4* takých 95% pre mňa, 5% dole za posledných pár minút keď sa už celá akcia skončila mal asi skončiť aj film :) ()

Gridd

Jojo, tohle můžu. Opravdové sci-fi s kapkou dramatu. Od pana režiséra jsem čekal trošku toho tajemna s "něčím" na planetě. ()

GOTFAN

Kniha je lepší, ale já to dělím na knižního Marťana a na filmového Marťana. Oboje Dobré ale kniha o dost víc . Jinak hodně potěší vidět jak si to představil někdo jiný. ()

akiro

Jak já jsem mu držel palce. Svkělý film se sympatickým Damonem. Byly tam emoce (semtam trochu moc přehrávané), byl tam příběh, ale čeho tam bylo nejvíce byla touha. Touha po životě i v těch nejvypjatějších momentech a hlavní hrdina tu touhu předvedl tak až oči přecházely. ()

Honzyg

Příběhem Marťan nezklame a dobře funguje po celých 140 minut. I když můžete vzít jed na to, že jakmile se vám začne zdát, že vše jde až příliš hladce a začíná to zavánět naivně optimistickým podáním, do 3 minut se něco posere. Ani po řemeslné stránce to bohužel není zdaleka ono. Stav beztíže místy působí jak středoškolská lekce v animaci, vnitřní podsvícení helem skafandrů příliš hlasitě volá "tohle se sice běžně do skafandrů nedává, ale potřebujeme, abyste viděli Mattovi Damonovi do ksichtu," celá posádka působí tak nějak nevěrohodně a řada dalších detailů kazí jinak velmi solidní dojem z jinak dobře vypracovaného scénáře, který neopomene občas nenuceně rozesmát. In your face, Neil Armstrong! ()

vonverny

Tož nevím no....kvalitních Sci-fi filmů je málo, těšil jsem se i díky dobrým recenzím, ale viděl jsem jen Mcgyvera na Marsu, nic víc. Film byl absolutně bez napětí. Prostě divák tuší, že to zas dopadne dobře......Všichni papaláši z NASA čestní, dobrosrdeční a ihned se informacemi podělí s veřejností. Na filmu se nešetřilo a je to vidět, jenže ani scenérie Marsu mě vůbec emočně nedostali. Film uteče jako voda, to ano, ale už si jej ani pořádně nepamatuji. Pro mě něco jako Gravitace, přeceňovaný jen dobrý film. Jen Interstellar splnil mé očekávání. ()

Aceboris

Po dlhej dobe musím konecne napisat, ze tento film ma fakt zaujal, ba co viac mne sa pacil. R.Scottovi to raz opet vyslo. Len malo filmov aspon mna osobne vie stiahnut do deja a v podvedomky si priat stastny koniec. Tu sa to podarilo fakt skvele. M. Damon vyborny výkon skvele zahral odbornika vo vsetkom coho sa chytil, niekedy som bol az prekvapeny, lebo ja by som nevediel ani ten zemiak zasadit nie to este vymysliet zavlazovaciu sustavu. Jedno je iste, ze film si pozriem este raz zo zameranim sa na detaily, ktore mi mozno usli pri prvom pozreti. Nerad to priznavam, no na konci som mal chut aj slzicku vypustit..ako som napisal dej ma tatolne vtiahol dnu tak v podstate som sa tomu ani necudoval.. Vrelo odporucam.. PS: hudba 80th film prijemne spetrila ()

Kateeerina

Nevím proč, ale Mattovi prostě nemůžete veřit, že je tak chytrý....to prostě ne. Jinak film, na který se dobře kouka, pořád čekáte, co dalšího se pos*** a jak je jednoduché z toho vybruslit. ()

Ganka

Původně jsem si myslela, že se bude jednat o Démovou one man show á la Interstellar či Gravitace a jsem ráda, že tomu tak nebylo. Do kosmu, tohle bylo celkem dobrý! Dice asi ne tak dobrý jako brambory s Vikodinem, ale i tak jsem si to užila. ()

huhuhu783

Sci-fi je mou oblíbenou disciplínou a tady v tomto snímku v podstatě nejde najít nějakej větší blok kterej by se dal vytknout. Vydrželi se na to dívat oba mí kluci a to toho mladšího jen tak něco nezaujme. Výborný bylo,že Matt nebyl v záběru jak tam sedí , jí a užírá ho,že se na nej všichni vybodli,ale v podstatě si obstarává potravu od *ovna až po talíř aby se dočkal pomoci. A i komunikační schopnosti se zemí postavené ze začátku na původních analogových mašinách co rejdili po Marsu potěšili.ProstěDoufám,že v podobným duchu vznikne brzy další kousek u kterýho se rozhodně nudit nebudu. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)