Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (Cinemart)

Maynard.

Docela se divím, že se tady najde spousta remcalů, kterým se nelíbí jak se tady překrucujou fyzikální zákony. No, jasný, v podstatě všecko co se tady odehraje je naprostá pitomost, ale není to přesně to, proč to má tolik svých příznivců? James Bond taky umí téměř lítat a lidi ho za to maj rádi a nevadí jim, že sou to nesmysly. Nejsem příznivcem rychlejch aut, což je podle mě záliba chlápků, který si něčím musej honit triko nebo ego. Co se musí filmu nechat, tak hodně slušný herecký obsazení, tolik hvězd na jednom plátně, to už se musí někdo hodně plácnou přes kapsu. Taky se filmu musí nechat to, že je to od začátku do konce svižná zábava, která se nezastaví ani na vteřinu. Dějově taková tak klasika, i když trošku překvápka tady čekalo. No, viděl sem Tenhle a pak ještě myslím 5, ale pro slabší chvíle mám staženou 7čku,kterou tam určo takle při měsíčku pošlem :o) ()

Melios odpad!

Ako som hovoril ,pre mňa všetky diely po sedmičke ,alebo diely kde sa Paul Walker nevyskytuje pre mňa neexistujú a sú pre mňa mŕtve!!! (ako teraz táto séria ) Prečo vždy musím nájsť takú sériu ,ktorá sa vždy takto zabije!? ( a o tom aká je tento film sračka ani nehovorím... ) ()

666Carnage

Tak tu máme další FF a to s číslovkou 8. V duchu jsem si říkal, že to vlastně bude už o ničem a nemá cenu natáčet další díly. Walker je mrtvý a neni moc kam směřovat dále, když sedma měla dobrý konec. Tak se do kin dostala ta osmička a já si na ní zašel. A můj názor teď? Klidně ať je těch dílů dalších 20 když to bude vypadat takhle. Přijde začátek a je to svěží, barevný a pěkný tempo. Pak nastoupí The Rock udělá průser a jde sedět a potom je to takovej rachot, že jsem se zarazil do sedačky a čučel bez mrknutí. The Rock a Statham jsou alfa a omega tohohle filmu. U žádnýho dílu jsem se nezasmál jako u tohohle. Je to neskutečná akcí nabitá megalomanská sračka co ale zabaví na plných 130 minut. Fakt to má super tempo. A co říct ke konci s ponorkou? Je to přehnaný? Jo je a dost a vadí mi to? NE!!! Je to samí bum, prásk, bumbum....! Theron je kočka a záporačka jí sedí. Hivju je sympaťák ale dostal podle mě málo šancí se ukázat. Diesel klasika a dvojice Gibson/Ludacris se opět hezky doplňuje. FF bude už asi čím dál tím šílenější ale když se to bude držet v týhle lajně tak to může fakt mít X dalších dílů. Jinak The Rock a Statham by měli dostat svůj film. 75% ()

iXtr3m3

Nadupaná akcia, vymakané efekty, super squadra pomaly ako automobilové Avengers a neskutočne hláškoidný Statham s The Rockom. Treba ich dať dokopy v plnom filme. No dovi dopo. Samozrejme tupé, ale tu je to ako plus, inak si to neviem ani už predstaviť. Scéna v lietadle bude raz legendou. Ultimátna zábava. ()

Rudinsky

Morgan sa zamyslel a z predchádzajúcich prďáckych, vážne sa berúcich, akčne samoúčelných výplachov vytrieskal plot, ktorý - v rámci FF série - prináša možno najzábavnejší diel a po dlhej dobe Stathama v kráľovskej HardBoiled forme. A Gary Gray s prehľadom schoval do vačku všetkých Bondov a Huntov. Spokojnosť ()

wooozie

Teda já jsem pro každou srandu a šílenost a v rámci naprostých přeplácaností vydržím hodně, ale osmý díl F&F už danou hranu snesitelnosti pekelně obrušuje. Na automobilovou sérii je zde málo honiček a málo dobrých (rozuměje zapamatovatelných) aut obecně. Na komedii je tu opravdu vtipných momentů minimum a tak si nejvtipnější scény na své konto paradoxně připisuje Statham, prakticky kdykoliv se objeví na plátně. Zarážející je pak fakt, že i když se ve filmu objeví asi tři největší akční bouráci současnosti, tak se nedočkáme ani jednou jejich vzájemné bitky a co hůř, po útěku z vězení ze začátku filmu už lepší bitka nepřijde. Na parodii je to moc vážné (klasický důraz na rodinu). No a tak v konečném důsledku bych tomu snad i odpustil, že je celý příběh naprosto stupidní a nelogický, ale co opravdu nemám rád je to, když dokážu přesně odhadnout budoucí vývoj, protože přestože jsem jindy v podobném předvídání často vedle, tak tady jsem bez problému prakticky vše trefil, nicméně jako totální výplach na dvě hodiny dobrá volba. ()

KoRner

Ešte väčšia tuposť než kedykoľvek predtým. Rezignovalo sa na dej, postavy a toto pokračovanie skôr pripomína XXX, než Rýchlo a zbesilo. Diesel si tu masíruje ego ako snáď žiadny iný herec a ako jediný človek, ktorý dokáže zničiť svoj tím svojou coolovosťou tentoraz vyhráva preteky aj bez motora, či kolies a spiatočkou. Film zachraňujú Johnson so Stathamom, ktorí našťastie dobre vedia, v akej vtákovine hrajú a nepotrebujú sa pri tom tváriť ako najväčší borci vo vesmíre. V tejto časti kto bol zlý, už je dobrý a kto mŕtvy, je živý a nečudoval by som sa, ak by aj Charlize nakoniec zmenila stranu. Čo tam potom, že zabíjala nevinných. Je to vtipné, ale vtipnejšie ako sebaparodická šestka zas nie. ()

Benedygtus

Tak to je jinej vesmir jak muze mit tohle 77% kdyz oba predchozi maji mene. Aspon ze ta F&F5 ma vic. Ale to jen takovy povzdych na uvod. Ted k filmu. Lituju kazde koruny, co jsem za listek do kina dal. Tim komentar konci, podivejte se na to nekdy treba doma, kdyz uz fakt budete muset, ale nestoji to za to. Pro ty, kteri potrebuji duvody a pro me samotneho prosim, pokracujte vesele dal. Uz behem prvnich 5 minut, vas film presvedci o tom, ze jit do kina byla chyba, kdyz v prvni honicce Dom jede zbesile a snad jeste rychleji nez formule 1 a jeho souper je kousek pred nim, kdyz v tom Domoj buchne motor a je v plamenech. Plameny se dostavaji do kabiny a kdyz uz to ani zelezna kuze Doma nemuze snest, tu mu bleskne hlavou, ze vyuzije odpor vetru k tomu, aby ohen zkrotil. Zaradi zpatecku a otoci se o 180° jakoby nic. Okay, jedou minimalne 150 - aspon to tak ma divakovi pripadat, ale otoci se jakoby se nechumelilo. Ale ted pozor on na to R (rozumej zpatecku) predjede sveho ryvala, kterej to tam rve, co muze div mu motor nevybouchne. O tom, ze k tomu aby Domova, respektive jeho bratrance, rachotina predjela nejnabusenejsi stroj na Kube, rozhodne v podstate vyrobek z plechovky Coca-Coly o tom uz snad ani zadnou polemiku vest nebudu. No a pratele, v techto 5 minutach se nasledne odehrava cely film. Jestli minule dily popiraly fyziku, tak tento dil popira i to, ze ve vasich hlavach drime mozek. Musim uznat, ze jsem se parkrat tomu celemu vyplodu zasmal, ale ve vysledku verte neverte, to byla vlastne skoro nuda, ktera me iritovala. A takovy pocit v kine opravdu zazivat nechcete, alespon ja ne. Samotna zapletka je tak "zahadna" az vas zajimat prestane a vubec.. proste to je vyhozenej cas. Fandove (a tak trochu se za nej povazuji napric vsemu, co tu pisu) se na to stejne podivaji a udelaji si obrazek sami. Ja jen chci svemu ja v budoucnosti objasnit, ze na tohle. Na tohle Tome do kina opravdu ne. ()

bari68

Hlúpučký, naivný a už trochu pritiahnutý za vlasy je príbeh, ktorý ale nie je tým hlavným faktorom určujúci smer a tempo filmu. To obstaráva výborne (trikovo, či akčne) nakrútená jazda, ktorá splňuje všetky artefakty správnej popcornovky. Toho sa nám dostalo, takže - spokojnosť. ()

Dánek

Vypnout mozek, nepremyslet a pak to docela jde. Jestli se bude serie vyvijet dale timto smerem, tak ocekavam 10. dil neco ve stylu hvezdnych valek... 75% ()

NifKor

Jsem fanoušek F&F už od prvního dílu, od té doby se to strašně změnilo a ani to už nebylo také jaké to bylo, ale tenhle díl je něco jiného, protože tam už není Bryan (Paul Walker), naštěstí to tak nevadí, ikdyž by bylo lepší kdyby tam byl ale co se dá dělat. Teď k filmu líbilo se mi, když se ukázalo proč tohle všechno Dom (Vin Diesel) všechno dělá. Bohužel tam je jediný závod a to hned na začátku. Jde ale vidět, že se režisér dost snažil. Jde vidět, že tím co se dělo v minulých dílech se nedá v tomhle filmu nějak extrémně zachránit a každým dílem to klesá obsahem a obecně i kvalitou filmu. Pro mě jako pro fanouška F&F je tohle dobrý díl proto mu dávám 4 hvězdičky doporučuju zkouknout tenhle film. 6,5/10 ()

Wally

Já je fakt žeru!!! Tohle je nejlepší filmová banda současnosti, která si drží kvalitu...hlášky v podání T. Gibsona a Ludacrise pořád baví, testosteronové mlátičky Vin Diesel, Statham a Johnson fungují a krásný holky nechybí....ale ten příběh a hromada nelogičností a přehnaných věcí je už bohužel horší.... Chápu, že se nedá do nekonečna pořád něco vymýšlet, ale než to spadne do úplných srač*k, tak to raději už utnout... Ale devítku bych si ještě dal :-) ()

Fordzy

Director's cut: 75% "it's like being a kid at a toy store and just have an unlimited toys, I love it" - F. Gary Gray ()

joora1

Pokud si odmyslím ty šílenosti, které se nemůžou stát v reálném světě, tak vlastně nemám co vytknout. Ale když už máme filmy o superhrdinech, kteří lítají a mají nadlidskou sílu, proč bychom nemohli mít superhrdiny v autech:). Dwayne Johnson potvrdil, že je to prostě v současnosti extra třída akčního filmu a tam, kde se objeví udělá z filmu akční trhák. Pokud mu přidáte ještě Jasona Stathama a nestárnoucího matadora série Vina Diesela, tak prostě musí být to pravé akční peklo. Už to není jen o autech, ale je to komplexní, svižná jízda, která vás nenechá vydechnout. Navíc vše má nádech svěžího popcorn bijáku, kde se vlastně jen bavíte a nepřemýšlíte nad zbytečnými okolnostmi. ()

borec999

Jamesa Wana na režisérskej stoličke nahradil F. Gary Gray a úlohu podľa mňa zvládol. Síce nenatočil tak dobrý film ako jeho predchodca (v čo som ani po Wanovej vynikajúcej 7čke nerátal a myslím že podobne aj viacerí) , ale minimálne natočil zbesilý a na pozeranie odpočinkový akčný výplach, pri ktorom si mozog môžete vypnúť do polohy OFF lebo ho vôbec nebudete potrebovať. Diesel,Rock,Statham,Rodriguez,Gibson,Russell všetci z nich hrajú okej. Nováčik v sérii- Helen Mirren ako Stahamova matka zlodejka v malej úlohe potešila a bola pomaly viac cool ako Diesel. Záporáčka Charlize Theron pôsobí po Stathamovej kreácii zo 7čky ako prd v hurikáne, za čo však môže aj jej maximálne nevýrazná a bezduchá postava ktorú jej dopriali páni scenáristi. Tí sa ako býva zvykom ani pre tentokrát príliš nenarobili a scenár je znova veľmi,veľmi jednoduchý a hlúpy (Stathamov prechod na stranu dobra pôsobí dosť neprirodzene ale okej prežijeme to). Horšie je že sa pomerne dosť vyšantili aj s prepálenými fyzikálne nemožnými akčnými sekvenciami(padajúce autá z nebies), ale ešte to nie je taká tragédia ako v 9ke a pri menšej tolerancii je stále dodržaná rovnica že ako je film zábavný/besný v akcii, tak je i hlúpy. Lepšie ako 6. diel, slabšie ako 7., s hodnotením preto pôjdem do stredu medzi 3* a 5*. 75% ()

Seti

Po předchozích dílech už jsem si na přepálenost téhle série zvykl natolik, že mě skupinka aut s hlavními hrdiny pronásledovaná ponorkou nemůže vyvést z míry a jsem schopen si podobné scenérie, jichž osmičkové Rychle a zběsile obsahuje přehršel, bez problémů v kině užít. Jinak Vina mám rád, ale ať se mu to líbí nebo ne, tak tenhle díl ovládá Rock s Jasonem Stathamem a na jejich spinoff bych do kina mazal okamžitě. Zejména Jason se tu po delší době opět našel a akčně komediální poloha mu sedí jako prdel na hrnec. Fast 8 tedy opět baví svým očekávaným lobotomickým způsobem. ()

Gogo333

Začátek neskutečně trapný, hlavně Diesel. Z Dwayna tady je pomalu Hulk, lidma hází jak nafukovacíma míčema, zeď nebo ocel to je jedno, nic nezastaví jeho pěst. Když se na scéně ukáže Statham, tak to začně pořádně bavit. Bohužel je po chvíli zase pryč, naštěstí se na konci vrátí a scéna s mamkou (Helen Mirren) nebo s prckem jsou super. Nechápu proč tam cpali Evanse, když stejně moc prostoru nedostal. Gibson a Eastwood mě tam docela štvali, radši bez nich a víc Stathama. Otevřený konec dává tušit, co nás čeká v těch dalších naplánovaných dílech. K autum se série už asi bohužel nevrátí, tak snad bude mit víc prostoru Statham. Po tý včerejší projekci se mi na tu dnešní ani nechce, nemít to zaplacený, tak sem asi hodně naštvaný. EDIT: Při druhým skouknutí mě napadlo, když je to tak dobrá hackerka a nikdo ji nemůže najít a vysledovat, neměla by to letadlo zabezpečený (odrušený)? Je potom docela divný, že si Dom spíchne doma na koleni pidi sledovací zařízení díky kterýmu ji tak snadno najdou. Když sem se zaměřil na titulky, tak sem zjistil, že jsou docela tragický. Překvapilo mě, že na takovýhle film, od kterýho se očekávaj velký prachy, si nedaj záležet a vydaj do kin takovou hrůzu. Už třeba hned na začátku, když Dom říká Tejovi, aby spustil tu kouli, tak v titulcíh je: Nech toho. Vůbec to tam nedává smysl v tom jejich rozhovoru. A bohužel to není jediná příšernost, kterou překladal způsobil. Docela k pláči, když někteří amaterští překladatelé odvádějí kvalitnější práci, než profíci, kteřá jsou za to placení a jejich titulky jdou do kin. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)