Morgan Adamsová zdědí po otci část mapy vedoucí ke zlatému pokladu, který kdysi dávno ukryl na neznámém ostrově její dědeček. Mapu, ukazující cestu ke skrýši, rozdělil mezi své tři syny. Takže Morgan není jediná, kdo má na poklad zálusk. Cesta za pokladem se stává smrtelně nebezpečným dobrodružstvím. Proti sobě má nejen proradného strýce Dawga Browna, který zavraždil jejího otce, aby se mapy zmocnil, ale také chamtivého guvernéra Ainsleea. Naštěstí má po boku řadu věrných přátel a spolubojovníků, mezi nimiž vyniká podvodník Willy Shaw, kterého vykoupila z otroctví v domnění, že je lékař, když pro překlad latinsky psané mapy potřebovala překladatele. Když zjistila svůj omyl, chtěla se ho zbavit. Jenže ji napadl Dawg a Morgan unikla jen díky Willyho pomoci. Získala tak nečekaně spolehlivého a užitečného pomocníka a věrného přítele. Po řadě dobrodružství se dostane na ostrov, objeví poklad a nakonec o něj musí svést velkolepou námořní bitvu. (TV Nova)

mortak

Dobrodružství nedělá hrdinu, ale naopak, hrdina dělá dobrodružství. Scénář sám nenabízí žádná velká překvapení, peníze jsou sice vidět na každém kroku, jenže Geeně Davis prostě nevěříte jediný úder, jediné škrábnutí. Ty choreografie soubojů nejsou špatné, ale je na nich moc vidět, že jsou to choreografie. Modine je jen takový přívěšek, a Langella zase tlačí na pilu až moc. Střez se ambicí manželek svých, hollywoodský režisére. ()

dr.fish

Ostrov hrdlořezů je na úplně stejné úrovní jako Piráti z Karibiku. Jen tam není Depp, ale Geena Davis. No a to jediné tu trochu skřípe. Jinak jde o akční velkofilm, dobře natočený a vypravený. Klasický Hollywood na nedělní odpoledne. 60% ()

c.tucker

Film "Ostrov hrdlořezů" režiséra Renny Harlina je parádním pirátským dobrodružstvím plným akce a vzrušení. Příběh nás zavede na cestu za zlatým pokladem, který zdědí Morgan Adamsová po svém otci. Geena Davis v hlavní roli představuje silnou a odhodlanou hrdinku, která se musí postavit nejen proradnému strýci, ale i chamtivému guvernérovi. Film nabízí skvělé herecké výkony, zejména Matthew Modine jako podvodník Willy Shaw, který přináší do příběhu zajímavý humor a charisma. Akční scény jsou velkolepé a námořní bitva na konci filmu je opravdu impozantní. "Ostrov hrdlořezů" je skvělým zástupcem béčkového pirátského žánru, který vás bude bavit od začátku do konce. Je to zábavný film pro všechny fanoušky dobrodružných příběhů s pirátskou tematikou. ()

otík

Nevím, proč to tak kritiky strhaly - já myslím, že je to dobrá dobrodružná zábava, která má spád i své kouzlo. Já jsem byl nadšen. ()

MJMilan

Jeden z mála filmů na kterém jsem byl v kině. Trochu netradiční Pirátský film. Netradiční snad hlavně proto, že hlavní hrdinou je žena, dcera piráta. Dále už je příběh celkem jasný. Co by asi tak mohli piráti chtít? Že by poklad? :-) ()

filmmovier

Další film Geeny Davis a Renyho Harlina. Dobrodružné filmy mám rád, kromě Ostrova hrdlořezů, páč je to dost slabý film. Jen prostředí je dobré. Mírně pod průměrem. ()

st.verka

Pohádka pro trošku větší děti, ale celkem barevná a sem tam i maličko akční. Ale jo, když zrovna nemáte náladu na nic náročného, může vás i pobavit. ()

Monoxid

Mooc dobrá oddechovka na sobotní večer...Řekla jsem si: když to bude kravina, tak to vypnu. A...nevypla sem to. Jenom ta strašně oslavovaná hudba mi právě neseděla. Byla celá taková přeplácaná a jásavá, občas jsem si musela říkat, že je to snad vtip, do některých scén se vůbec nehodila. To je ale všechno, co bych filmu vytkla. Byla jsem zase malým dítětem, které se zaťatými pěstmi očekává ten nevyhnutelný happyend. ()

noriaki

Kdyby si Geena Davis a Matthew Modine prohodili role, tak by film sice nepůsobil jako parodie, ale stejně by nefungoval. Chemie mezi nimi totiž prakticky neexistuje a ona působí jako strašné dřevo. Až se mi nechce věřit, že tahle dáma platila za jednu z nejrespektovanějších hereckých hvězd té doby. Film samotný je tak nudný a nevýrazný, že mě ani nebaví na něj nadávat. Jen jednu věc zmíním. Nikdy mu neodpustím, že kvůli tomuto legendárnímu průseru spadlo pod stůl epické drama z Křižáckých výprav s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. ()

VanTom

Z principu je mi takovéhle výpravné, neošizené, staromilské pirátské dobrodružství hrozně sympatické, žel k dobrému filmu má daleko. Dopředu ho táhne Debneyho živelný orchestr, jemuž jednoduše nestačí. Obyčejný a děravý příběh totiž nezaujme a přestože se kaskadéři pořádně zapotili a ohnivě vybouchlo kde co, akce postrádá potřebnou dynamiku. Hrstka pozitiv (pomilováníhodná Geena, bytelné kulisy, již zmíněná úchvatná hudba) pak nudu zahání jen stěží. ()

JohnSmith

Jediné co na tomhle filmu můžu pozitivně hodnotit, je výprava. Jinak je to fakt děs. Nudné, špatně natočené a se špatnými herci. ()

cross

Co naplat - tohle je opravdu špatný film! Ujeté, nereálné a neuvěřitelné scény, které jsou však místy přece jen zábavné, výborné kulisy a skvělá hudba. Toť vše, co může tento film ukázat. ()

blackJag

Jako malý capart jsem to viděl v kině a od té doby několikrát v televizi a i přes kupu chyb nemůžu říct, že by mne to někdy nudilo. Jistě, Davisová není žádná překotná kočanda (zato kaskadérům se taková mužatka dobře dubluje), Modine jen těžko zaujme jako akční hrdina, ale výprava je dostatečně velkolepá a Harlinova režie má svůj obvyklý švih, takže z těchto důvodů jsem nedostatky nikdy moc neřešil. Když si to tak vezmu kolem a kolem, obsahuje film všechny prvky, které o pár let později udělaly hit z PIRÁTŮ Z KARIBIKU, jen jejich filmový výklad dopadl tak nějak lépe. Od opičky až po monumentální hudební doprovod. Kdo ví, jestli by se rozpočet nějakých 90 USD mega (poctivá filmařina holt něco stojí) vrátil, kdyby se Harlin nerozhodl režírovat svoji tehdejší ženu a obsadil někoho jiného. 60% ()

KarKulA

"......... necháme větry, aby nás dopravily na Madadaskar......." zaznělo z úst neohrožené pirátky Morgan v závěru filmu a já si jen pomyslela, že u něčeho takového bych opravdu raději být nechtěla, a také si položila otázku: Co je horší než špatněj film? - špatnej pirátskej film!!!! Tupý scénář, tupé dialogy (v tomto případě ještě notně podživené "parádním" českým dabingem), tragický herci. Geena Davis ve mě vzbuzovala jako pirátka Morgan nevolnost, nemluvě o tom, že byla ve své roli uvěřitelná jak kejta hovězího ve vegetariánské restauraci (ale to už jsem se dostala tam, kde jedna ruka netleská ....... ja, to bude gut maine liebe). Suma sumárum zbastlená slepenina, která fandy pirátskejch filmů leda nasere a ty ostatní navěky zhnusí tak, že budou zvracet jen jak v rohu obrazovky zahlédnou ráhno lodi. 1* za poctivou nedigitální filmařinu, která asi vyšla pěkně draho - bohužel bez efektu. ()

Roseinka

Tento film hodnotím očima dítěte. Naprosto jsem ho zbožňovala. Pirátka, vězen, poklad...to bylo vždycky něco pro mě. Vím, že kdybych to viděla teď aktuálně, tak hodnocení bude nižší, ale nechci si kazit svůj dětský dojem. ()

HomeAlone

Nejako mi nejde do hlavy preco bol tento film az taky prepadak a jeho neuspech nasledne potopil Carolco . V skutocnosti sa jedna o dobrodruznu zabavu ktorej nieje velmi co vytknut , nenudi , nie je to vobec vazne ale skor naopak , je to tak akurat humorne odlahcene a pekne zabavne . Po celkovych kritikach je to urcite pre mna prekvapenie ()

jefff

Výsměch filmovýmu žánru! Sběr neklišovatějších klišé a nejdementnějších dialogů a hereckých výkonů. Geena je příšerná herečka... ()

Piráti bez kostlivců a hlášek?

Piráti bez kostlivců a hlášek?

20.05.2008

Studio DreamWorks na to šlo chytře. V klidu počkalo, až dozní kanonáda z Černé perly a hromobití nad obrovským vírem na konci světa, a teď, když už se na kapitána Sparrowa a jeho kumpány začíná… (více)

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)