Porota

remotrumpet

Ak som to dobre spočítal, tak 126 mega za "spravodlivosť", ak tam vôbec nejaká bola, je v tomto odvážnom múvinku len nextajmový emerikan precedenc...6,66% ()

Chicharron

Právnické "sci-fi" z péra Johna Grishama, které místy připomíná mnohem lepší  "12 Angry Man" , kvalit tohoto filmu bohužel nedosahuje. Ani hvězdné obsazení nemůže zachránit užvaněný a překombinovaný příběh, který v podstatě dosti nudí a filmu by výrazně prospělo zkrácení. ()

Alexis

Snaha upozornit na nedostatky anglosaského právního systému je jistě chvályhodná, ale na to, aby film mohl sloužit jako zvednutý ukazováček je tu příliš mnoho faktických chyb. Filmaři si Grishamovu předlohu upravili k obrazu svému, přičemž z novely poukazující na zneužitelnost systému porotních soudů udělali lacinou a značně zjednodušující agitku, takže největším manipulátorem nakonec paradoxně není Hackman ani Cusack, nýbrž sám režisér. ()

marocco

Škoda že sa film viacej nedržal knižnej predlohy (podľa mňa výbornej) Johna Grishama, kde bolo napätie, zaujímavá téma aj pointa, ktorá filmu predovšetkým chýbala. Inak Gene Hackman vo svojej úlohe zase najlepší a John Cusack zahral svojho klasického (už trochu otrepaného) sympaťáka na vcelku uveriteľnej úrovni. ()

m-Jan

Velice dobře odvedený film. Takováhle soudní dramata tu už dlouho nebyla. Hlavní výkony super člověk se až těšil na moment až se konečně Gene s Dustinem potkají. Jen chvílemi doopravdy trošku vykonstruované.. 70% ()

papinak

Slušný snímek, který se nás snaží vtáhnout do zákulisí soudního sporu mezi všemocnou zbrojní společností a vdovou po zastřeleném manželovi. Pomyslný soudní souboj Davida s Goliášem není na stříbrném plátně nic nového, většinou jsou ale manipulováni svědci apod. Zde, jak už název napovídá se manipulace soustředí přímo na porotu. No přišlo mi to trošku nereálné a to hlavně co se týká ovlivňování poroty zevnitř. Je to trošku moc náhod, které by museli vyjít a to nemám rád. Postup Hackmana už je mnohem reálnější a pro mě tím film vlastně zachránil. ()

Umělec

Moc americké... Zajímavé bylo, jak se dá také ovlivňovat porota a celý proces. A z toho vyplývající otázka, jestli se dá takové soudní řízení vůbec považovat za objektivní a spravedlivé. To mně přišlo mnohem zajímavější, než osobní boj hlavního hrdiny, který byl trochu přitažený za vlasy... Jinak výborný výkon Gene Hackmana. 70% ()

mfanta

65% - Svezi dilko s prekvapivou pointou davajici nahlednout do zakulisi soudniho procesu, kde jde o velke prachy. ()

Johny2005

Moje oblíbené drama s oblíbenými herci. To se to panečku sešlo. Co k tomu ještě dodat? ………. Hodnocení je příliš nízké, nemělo by se nechávat na prostých lidech ………. Myslíte, že průměrný hodnotící je král Šalamoun? Je to pokrývač s hypotékou ………. A takovému člověku je zcela ukradeno, jak a co hodnotí ………. Jsou to lidé. Vždyť to jsem tím myslel ………. A kdyby něco, odvolávám se na druhý dodatek ………. Kdo neviděl film, nepochopí, kdo viděl, ten ví a kdo viděl a nepochopil, podívejte se na film znova. Za mě 90%. ()

coma

Filmů z právnického prostředí je jako šafránu a tento patří dle mého soudu ke špičce. Jako diváka mě držel celou dobu v očekávání, napětí z rozuzlení a ani lehce úsměvný holywoodský „on time“konec nesmazal výslednou radost nad povedeným dílkem. Kousek bez filmařských hovadin na který se rád (po)dívám znova. ()

Vindemiatrix

Scénář rozehrává napínavou hru, ale s příliš mnoha figurkami. Ve výsledku to zabíjí zajímavý námět i dramatický potenciál filmu, zvlášť s ohledem na jeho hvězdné herecké obsazení. Se schematicky pojatými postavami porotců bych se ještě smířil, ale když má Gene Hackman hrát postavu záporáka, vedle něhož by se jako komplikovaná povaha jevil i Kníže Ignor z Gumídků, docela to zamrzí. ()

Steevee81

Film podle předlohy mého oblíbence Johna Grishama. V mé sbírce nemůže chybět jediná jeho kniha a tak samozřejmě jsem vždy v očekávání, jak dopadne filmové zpracování jeho románů. Ačkoliv to vůbec nedělám, ale u Grishama je to vyjímka..nejdřív kniha, pak film. Zklamán jsem nebyl, nadšení taky nebylo 100%-ní, ale zařadil bych tento snímek mezi lepší průměr a tak 4 hvězdičky jsou tu právem. Nebýt Hackmana a Hoffmana těžko říct jak bych hodnotil.. ()

wooblood

Zajímavý film, s trochu předvidatelným koncem, nicméně film mě zaujal, herecké výkony docela slušné, zejména Hackman. Předlohu jsem nečetl, nicméně jsem tomu rád, takto jsem si film zajisté více užil. Zdravě napínavý, dějově uspořádané. Škoda, že Dustin Hoffman nedostal větší prostor. ()

Rathe

On je skvělý manipulátor, ona žena na správném místě, která moc dobře ví, jaké karty má ve hře a kdy s jakými karty vyrukovat. Dohromady tvoří perfektní tým. Strašně mě zaujalo to, že o soudním řízení dokázali natočit tak napínavý a zajímavý film. Bavilo mě, jak většina z nich hráli na víc stran. ()

Oxytocin

I když je to trochu předvídatelný thriller s pomalejším spádem děje, tak se mi celkově líbí a určitě nezklame. G. Hackman je správný řízek, který tlačí na správná místa, aby ovlivnil věci ve svůj prospěch a výrazně film pozvedá na kvalitě. ()

PaKo1980

Náhodně přepnuto o víkendu v televizi. A vyklubala se z toho jedna z těch bombiček o kterých nevíte že vůbec existují. Originální téma, svižné tempo, dobří herci. Po delší v době, konečně v TV, něco co opravdu zaujalo. ()