Porota

johnnie78

Zábavný thriller, u kterého se moc nebojíte, ale i tak si dokáže diváka podmanit. Rachel Weisz byla vysloveně "potvora", Cusacka bůhvíjak nemusím ale tady mi nevadil, pointa a vyvrcholení OK (i když jsem čekal něco jiného). ()

brasek

Nezmyselný príbeh. Pokiaľ by sa autori držali pointy nerváku zo súdnej siene a využili herecký potenciál tak by som prikývol, že skvelé. Lenže časom sa snímok zmení na frašku, kde jeden podvodník chce dostať iného... po hodine má to absolútne nebavilo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

Skvelá súdna dráma, ktorá na pozadí tak trocha absurdného sporu vdovy zastreleného Henryho Wooda proti zbrojnému koncernu Vicksburg, poukazuje na problém nekontrolovaného predaja zbraní a možnosť manipulovať súdnym systémom. Perfektná produkcia sa stará o napínavú atmosféru a priestor pre hercov, takže všetci od "prefíkaného" Gene Hackmana, poctivého Dustina Hoffmana až po Johna Cusacka a Rachel Weisz môžu vytvoriť perfektný dramatický príbeh o súboji dobra so zlom. ()

Jirkat

Poněkud chabý pokus o techno-thriller,John Grisham by si jistě zasloužil lepší adaptaci svého bestselleru.Postavy a děj je celkem předvídatelný.Naivně moralizujcí snímek,kde je jasně stanovená čára mezi dobrem a zlem,Rankin Fitch(Gene Hackman,jedíný podal nadprůměrný výkon) jako bezohledný poradce zbrojařského koncernu,Nick Easter(John Cusack,výkon standartní) je sympaťak,který získané peníze rozdá pozůstalým po obětech střílení v jedné škole v Indianě a Wendell Rohr(Dustin Hoffman,poněkud matný výkon) přdstavuje spravedlivého právníka jenž odmítne zaplatit úplatek a zajistit si tak vítěztví v procesu,který stejně nakonec vyhraje, jak jinak.Režisérovi se nedaří vystupňovat napětí a vše vrcholí stupidním happyendem.Ale jako oddechovka na zkrácení dlouhé chvíle poslouží film dobře. ()

Warapeidza

Příjemné překvapení. Film docela ubíhá, nenudil jsem se, a i přes celkem očekávaný konec slušně odvedená práce. Super herci v dobrých rolích, fakticky se na to dobře kouká... Na čtyři * to sice asi úplně není, ale tři by byly zase málo, takže to je tak jak to je... ()

Adolf47

Taková pohádka plná sentimentálních gest a neuvěřitelně nepřirozeného lidského chování. I přesto, pokud jste ochotni tuto iracionalitu přijmout, se dá na tento film dívat. ()

Spike86

Poměrně nevýrazné drama z prostředí soudnictví s dobrým hereckým obsazením. Chybí tomu lepší atmosféra, napínavost, vtáhnutí do děje. 75% ()

Pavlo

Od začiatku sa rozohrala skvelá hra na mačku a myš, kde nechýbali dobre vymyslené zvraty. Dej plynie svižne a herci sa zhostili svojich postáv podľa očakávania veľmi dobre. Objaví sa tu síce pár chýb a nedostatkov (napr. zopár postáv, ktoré by mohli mať väčší priestor – hlavne Dustin Hoffman), ale na pozeranie to výrazne nevplýva. Tento thriller je určený hlavne tím, čo majú radi inteligentné filmy a radi rozmýšľajú aj nad vo filme položenými témami. ()

Vergo

Kombinace herců v tomto filmu je zdařilá, námět a prostředí vřele zajímavé. Jen mi čas od času chybí souvislosti. Najednou je toho tolik, že se člověk musí pekelně soustředit, aby mu nic neuniklo. Ale konec a celkové rozuzlení stojí za tu ,,námahu". ()

rwa

Snaživě aktivistické, ovšem pořád lepší než totéž v podání kripla Moorea... Konec jímavý až běda, zlí zláči dostanou co proto, jako thriller ze soudního prostředí solidní průměr. Slabší čtyři. ()

chlievik

Výborný film. Tak by to malo dopadnúť so všetkými výrobcami a predajcami zbraní! Amerika, kde kedysi, keď sa kolonizovala, platili zákony "divokého Západu", zákony džungle, a jej prežitky - legálne nosenie zbraní, legálna streľba ak niekto vstúpi na váš pozemok, atď. Choré! Hoci vydieranie nie je najlepším spôsobom ako dosahovať ciele, ale ako inak mali títo nevinní ľudia dosiahnuť spravodlivosť, keď Marlee umrela sestra? Tak si našli spôsob, a pritom Nick Easter nechcel ani nikomu ublížiť, ako to povedal vtedy v tom kostole. Takže Hollywood ma aj dobré stránky. :) Vie točiť aj dobré filmy, ktoré majú aj správne hodnoty (vzhľadom na to, že v poslednom čase sa to zhoršuje...). Film má veľmi dobrý strih, nič geniálneho, ale spestrí sa to, ak počas telefonátu ešte ukazujú čo sa stalo predtým, prípadne Marlee telefonuje obom stranám "naraz", proste také malé detaily potešia oko, hoci to nie je nič valného. Prostredie je ako vždy v mahagonovej farbe príjemné, herecké obsadenie skvelé, najmä krásna a zaujímavá Rachel Weisz, alebo aj Cusack hral veľmi dobre, atď. Stačí, keď sa Rachel pozrie tým svojim emocionálnym a jemným zamilovaným pohľadom, a človek si chce pozrieť hneď ďalších 15 minút filmu, aj keby dej bol kompletne o ničom :))) Ale ešte k téme: aspoň vieme, ako sa to v Amerike, ale aj inde na svete robí, súdy sú kompletne skorumpované, spravodlivosť v našej spoločnosti vlastne ani nejestvuje, do poroty je vyberaných niekoľko ľudí podľa náboženského presvedčenia či povahových vlastností tak, aby zahlasovali hoci aj za trest smrti. Systém je kompletne na hlavu... ale to už je príliš zabiehanie do filozofických zákutí - film bol OK, viac než OK, ale stačí si ho pozrieť raz... ()

Johgas

Thriller to není, ale dobré soudní drama s několika zvraty v ději. Každá z postav má svoje parciální zájmy, tak nějak logicky dost protichůdné:-) Závěr jsem nedokázala odhadnout. Filmu kralovali Gene Hackman a John Cusack. ()

stepma

Hodně volné zpracování knižní předlohy, trochu mě mrzí ošizená pointa. Nicméně zklamaná nejsem, nenudila jsem se. Tři a půl hvězdy a půlka navíc pro Genea Hackmana - maličko jsem se obávala, že ho klepne přímo na plátně :-) ()

lubica1995

spomínam, ako som videla film prvý krát. Ostal mi v pamäti. Mala som s neho dobrý pocit. Myslela som, že si ho osviežim a znovu pozriem, ale stále ma miatli spomienky, aké som s neho mala poprvé. Takže na jedno pozretie pre mňa. super pocit, dobré to bolo. ()

zeromen

Slušně natočený thriller s hvězdným obsazením. Akorát menší výtka, mohlo to být víc napínavější a akčnější, jinak dobrá práce:-) ()

katakomb

Dobří herci v průměrným filmu, který neurazí ani nenadchne. Trochu promrhaný námět, promrhaný herecký talent. Nic, co by člověk musel vidět dvakrát. ()