Řidič

Řidič je vyhledávaný specialista na nelegální práce: řídí auta, která odvážejí lupiče z místa zločinu. Jeho výjimečný talent mu zatím dopomohl k tomu, aby nebyl chycen a zatčen. Po jedné z dalších honiček s policií se však jednomu z detektivů podaří jej konečně zadržet. Řidič dostává na výběr - buď půjde do vězení, nebo bude osvobozen za předpokladu, že pomůže usvědčit ostatní lupiče... (oficiální text distributora)

liquido26

Skvělý honičky v autech, noční Los Angeles a totálně neosobní postavy (teprve při titulkách jsem si vlastně uvědomil, že nikdo z nich neměl jméno ... postavy se jmenujou prostě Driver, Detective, Player atd.) Mohlo to mít větší spád nebo to bejt trochu kratší, ale jinak to byla dobrá sedmdesátková krimi. ()

Laxik

Sedmdesátková kriminálka v plné parádě. Šmrncovní, atmosférická, minimalisticky, ale o to efektivněji odvyprávěná. A natočená tak, že jsem měl celých 90 minut stažené půlky a jeden nehet nezůstal neokousaný. Je jasné, kde se inspiroval Refn, a i když je jeho Drive košatější a herecky vyspělejší, Řidič mi jako nadčasová žánrovka sedl víc. ()

slunicko2

Že prý drama a thriller? Spíš nuda... 1) Automobilové honičky mě nebaví a tak jsem byl vydán na pospas melodramatickým křečovitým dialogům s jakýmsi psychologizujícím nádechem. 2) Naštěstí 37letý Ryan O´Neal (řidič) byl pěkný chlap, 42letý Bruce Dern (šéf policistů, co šel po řidičovi) dobrý řízek a v rolích členů bandy se ve snímku pár dalších pěkných kluků alespoň mihlo. ()

MATADOR

Krimi, které je podtrženo skvělými automobilovými honičkami. Příběh sice neukrývá nic převratného, ale je velmi chytře napsán. Tento film je tak trochu legenda, když na jehož základě vznikla skvělá počítačová herní série. Hudba je v tomto snímku nevyzrálá a honičky by mohly být, tím pádem daleko lepší. Dobrý Ryan O'Neal. ()

YURAyura

6/10 Hlavnim problemem je hlavni predstavitel, ktery sympatii opravdu moc nepobral, takze divaka nedokaze pretahnout na svou stranu. Bruce je klasicky sileny a automobilove honicky jsou jedny z nejlepsich, co jsem v klasickem filmu videl, takze se ve vysledku jedna o velmi slusny film. ()

AffectedFace

Stylizací připomíná novodobý Drive, který je tímto snímkem inspirován hlavně opening scénou v autě na kterou nikdy nezapomenu. The Driver neoslní člověka ani tak zápletkou, která se na něj postupem času vysype, ale monstrózní atmosferickou stylizací a kamerou. Walter Hill udělal "kult" u kterýho se člověk nenudí a s radostí by ho chtěl vidět několikrát. I přesto nemůžu dát pět hvězdiček, protože vím, že vznikl (sice novější počin), ale v lepší, pomalejší, atmosferičtější naprosto dokonalé verzi. Ryan O´Neal mi tam pro tuhle roli neskutečně sedl a Isabelle Adjani byla v té době krasavice. ()

Foma

Obdivovatel westernů, zejména Johna Forda, Walter Hill, natočil v podstatě western, kde se akorát nejezdí na koních, ale v autech. Taky čerpal z Melvillova Samuraje, aspoň mi to tak přijde. Moc se ve filmu nemluví, Adjani je krásná, Dern je dobrej záporák a O´Neal je Řidič! Pro nefanoušky westernů, aut, nemluvných hrdinů atd. to asi moc nebude, tenhle film. ()

Eldrick

Oblíbený film Edgara Wrighta, který se tady inspiroval při psaní BABY DRIVER. Stejně jako třeba Refnův DRIVE víceméně kopíruje celou úvodní sekvenci. THE DRIVER nepovažuju za matku driverských filmů, protože BULLITT tu byl už o 10 let dřív, ale nedá se tomu upřít osobitost, díky které utkví v paměti. Bezejmenné postavy a celý ty prostořeký dialogy a blocking scén připomene klasický westerny. Bruce Dern nebyl nikde jinde takhle výrazný a jeho monology stojí za to. Naturalistické honičky a atmosféra let 70. jsou kumšt, jenž dnešní filmy můžou těmhle jen tiše závidět. ()

ilemas

Na tento film jsem tenkrát chodil několikrát po sobě, když nic kloudného v té době nehráli. Dnes už si na děj moc nevzpomínám. ()

Martin741

Reziser Walter Hill natocil vskutku posobivy, pekny film o autonahanackach a o istom soferovi, ktoreho stvarnil Ryan O´Neal /Love Story, Papirovy Mesic, prilis Vzdaleny Most/. Film ma akysi dej a hlavne spustu autonahanaciek, takze divak sa ani chvilu nebude nudit. Film ma svoje silne atributy /minimalisticka hudba, anonymne prostredie Velkomesta a scena vo vlaku/, pre ktore sa oplati snimok si zohnat a pozriet. 77 % ()

Topco

Ja som sa bavil. Áno, Ryan O´Neal má ďaleko od najlepších predstaviteľov drsných mĺkvych antihrdinov (Alan Ladd v This Gun for Hire, Alain Delon v Samurajovi či Charles Bronson v Mechanikovi) a jeho "mĺkva drsnosť" bola miestami nútená - ale nevadil mi. Brucea Derna ako slizského a posadnutého detektíva som si naopak užil a spolu s atmosférou nočného mesta, autonaháňačkami a podmazovými džezovými tónmi je jedným z dôvodov, prečo si tento titul zaslúži pozornosť. Poctivý, feelingový 70tkový neo-noir. ()

mortak

The Driver, The Detective, The Player -.postavy nemají jména, minulost, budoucnost, jsou to jen sochy. Tarantinovi se to může zdát nebesky "cool", jenže výsledek tak trochu nudí. A dvě "cool" honičky to nezachrání. ()

Radiq

Legendární kultovka. Obsah je napsanej špatně - né, že policajti chytí ho a on jim pomáhá. Policajti chytí někoho jinýho a ten jim má pomoct toho řidiče dostat. Honičky a automobilové vyprcávky jsou klasika a zpracované poctivě, jak za starejch dobrejch časů. Jde vidět, že je to film ze starejch dobrejch časů. Isabelle Adjani byla hezká, ale ten klobouk měla někam zahodit. Herecky jsou všichni průměrní, děj je nadprůměr, šílená trumpetovitá hudba mě místama dostala. ()

bartias

Odkud se vzala inspirace moderního kultu Drive a jeho režiséra Nicolase Windinga Refna je dobře zřejmé. Bezejmenný málomluvný řidič je městský kovboj 70. let s citem pro volant a vlastním kodexem. Zbraně nemusí, ale adrenalin potřebuje. A celé to začíná perfektní automobilovou honičkou... Až na pár dalších detailů je jinak Řidič odlišným příběhem, ve kterém místo kanadského indie popu pobrnkává country. Atmosféra je ale skoro stejně nadnesená a i když to sem tam zadrhne, je jasné, že akční krimi Waltera Hilla ve své době mohlo mít pověst podařeného westernu ze současnosti. Isabelle Adjani by mimochodem měla být k dohledání ve slovnících pod obratem „krásná jako obrázek“. ()

andrii

...na noční. Směnu nemění, jen posádku. Šéf vozu. Drží se svého /volantu/ v obvyklém provozu. Neodbočuje z jízdního pruhu. Necouvá, nebourá. Jen její oči vidí do věci. Více než přední světla pouliční tmu, oslní hlavu šoféra. ()

noriaki

Zvláštní kriminálka, která mi bůhvíproč připomínala western. Walter Hill točí brak a to nemyslím ve zlém. Občas se mu povede a dopadne jako Warriors. No a když se nepovede, tak dopadne alespoň jako Rudé Horko. Driver je jeden z těch lepších pokusů, navzdory tomu že film funguje jen za volantem když burácí motory a kvílí pneumatiky. Scény mezi honičkami působí jen jako nutná výplň mezi opravdovou akcí. Jakmile se auta zastaví tak zábavnost rychle klesá. Scénář by potřeboval pořádně propracovat. To že toho postavy moc neřeknou, by nemuselo vadit, protože si režisér vybral ty správné drsné mlčenlivé typy a Isabelle Adjani by vypadala jako femme fatale, i oblečená do pytle od mouky. Bohužel se někam vytratila atmosféra a bez ní film působí tak nějak strojeně. Ani bych neřekl že je to chyba herců, i když hvězdnější obsazení by celý snímek pochopitelně posunulo někam úplně jinam. ()

JohnSmith

Perfektní honičky, sympatický hlavní hrdina, krátká stopáž a fanatickej policajt. Perfektní kombinace a k tomu dobrá režie klasika žánru Waltera Hilla ()

LexBarker

Netuctově pojatý,ostře akční film režiséra Waltera Hilla-tak takhle o filmu psala dobová kritika.Musím přiznat,že na tomto filmu jsem byl ve své době(1981-1983)asi patnáckrát...Na tehdejší dobu těžce akční,Ryan O'Neal byl jasně cool,I.Adjani chladně krásná.Pro mě jasný vrchol akčních filmů ze začátku osmdesátek. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)