Američtí bohové (TV seriál)

American Gods

Drama / Fantasy

USA, 2017–2020, 23 h 34 min (Minutáž: 53–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Chris Obi, Crispin Glover, Mousa Kraish, Siobhan Fallon Hogan, Orlando Jones, Bryan Fuller, Michael Green, Betty Gilpin, Kristin Chenoweth, Omid Abtahi, JR Hatchett, Erika Kaar, John Tench, Jeremy Davies, Corbin Bernsen, Jake Manley, Joel Murray, Sonja Smits, Richard Blackburn, Gianpaolo Venuta, Billy Otis, Michael Brown, Devery Jacobs, Kahyun Kim, Dean Winters, Jacqueline Antaramian, Oluniké Adeliyi, Sakina Jaffrey, Chris Mark, Christian Lloyd, Julian Richings, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, William Sanderson, Andrew Koji, Sadie Munroe, Ava Preston, Warren Belle, Hani Furstenberg, Mustafa Shakir, Kayleigh Shikanai, Kathy Imrie, Erika Prevost, Gabriel Darku, Thomas Mitchell

Komentáře uživatele vyfuk k tomuto TV seriálu

1. série: Seriál, který přišel zcela nečekaně. A stal se i nečekaně populární. A je to pěkná smažkárna. Hned po prvním díle si říkate, jestli náhodou nejde o vtip. A ono by šlo o tak dokonalou show, kdyby jste si tohle neříkali u každého dílu. Myšlenka je úžasná, originální a dobrá. Jediným obrovským trnem v oku vlastně je, že ten boj. Je mi jasné, že to je kvůli tomu, aby to mělo nějaký jasný spor, ale aby bojovali staří bohové proti novým, či-li lidé proti technologiím je samo o sobě kravina. Je to jako kdybych já nebo kdokoliv kdo čte tento komentář chtěl uškrtit wifi připojení. I tak nepopírám suprové momenty, které seriál provázely a je asi v jistém ohledu jasné, že se těším na druhou sérii a samozřejmě na ni budu koukat. Ale pořád mi v tomto seriálu prostě něco nesedí. Pořád mi tam bude něco haprovat. Každopádně tleskám. O tomto seriálu se ještě dlouho bude mluvit. A přál bych si celkem tak tři série. Víc by stejně asi nedávali smysl. 2. série: Stihl jsem v onom rozpětí času čekání přečíst i knihu. Doufal jsem v tom, že když se mi kniha líbila nějak do momentu, kdy jsem i viděl seriál, tak bude určitá náprava oproti knize, která mne pak přestala bavit. Seriál to měl dát dohromady a vysvětlit divotvary z knihy. Stalo se ale to, že tvůrci chtěli natáhnout watch time až do nebes. A tak si vytvořili vlastní patvary, které měly navodit atmosféru a prodloužit děj. Skončilo to naprostým fiaskem, kde nuda byla nudná, jak jen nuda nudná umí být. Jinak bizarně to ani nejde popsat. Byli zde pasáže, které jsem si pamatoval z knihy, ale to mi stejně moc nepomohlo a nestalo se tak o moc více zajímavé nebo tak. To ani nepočítám nějaké pseudoúchylné kraviny, co se stačily vymyslet. V každém případě třetí série snad bude poslední. Pokud ne, tak je osud zpečetěn. Ta třetí tuhle hrůzu ještě může zachránit.(24.6.2017)

Stihl jsem v onom rozpětí času čekání přečíst i knihu. Doufal jsem v tom, že když se mi kniha líbila nějak do momentu, kdy jsem i viděl seriál, tak bude určitá náprava oproti knize, která mne pak přestala bavit. Seriál to měl dát dohromady a vysvětlit divotvary z knihy. Stalo se ale to, že tvůrci chtěli natáhnout watch time až do nebes. A tak si vytvořili vlastní patvary, které měly navodit atmosféru a prodloužit děj. Skončilo to naprostým fiaskem, kde nuda byla nudná, jak jen nuda nudná umí být. Jinak bizarně to ani nejde popsat. Byli zde pasáže, které jsem si pamatoval z knihy, ale to mi stejně moc nepomohlo a nestalo se tak o moc více zajímavé nebo tak. To ani nepočítám nějaké pseudoúchylné kraviny, co se stačily vymyslet. V každém případě třetí série snad bude poslední. Pokud ne, tak je osud zpečetěn. Ta třetí tuhle hrůzu ještě může zachránit.(2.6.2019)