Vanishing Point

• Slovensko Vanishing Point (festivalový název)

Příběh muže, který ztratil svou lásku a s ní i chuť do života. Příběh muže pro kterého rychlá jízda znamená neklid jeho duše. Příběh muže, který od začátku ví, že si jede pro volnost, pro smrt. Dodge Challenger uháňející krajinou možná jen proto, aby mohl vyprávět příběh o muži, který věděl, že jediné co chce, je volnost duše. Že jediné, co dává v životě smysl, je volnost, kterou představuje motor schovávající se pod jeho kapotou. Volnost a zároveň neklid, který jde ven jen s rychlou jízdou. (Tony.cs)

vincchuppo

Paráda. Tak tohle byl opravdový Vanishing Point. Neustále v pohybu, přitom naplněn zvláštním klidem. Neustálý boj, přitom touží po míru. Nezpomalující rychlost, a cesta se přesto vleče tak dlouho. A ten Dodge Challenger je prostě klasa! ()

fojtas

jak tady mockrate padlo je to bezstarostna jizda na 4 kolech.chlap jehoz zivot jde odezdi ke zdi se vydava na cestu ktera konci jak on uzna za vhodne.pojede na plny plyn dokud to jen bude mozne.tak go kowalski go ()

Lichty

Ačkoliv rozumím většině čtyřhvězdičkových komentářů, mě k filmovému štěstí dobré automobilové honičky nestačí. Jasně, cítil jsem z toho sedmdesátá léta, Barry Newman v hlavní roli ve mě averzi rovněž nevzbudil, ale tam, kde jsem hledal alespoň náznak příběhu, byl jen uřvaný slepý moderátor rádiové stanice. Jako jediný se tedy zastávám Quentina Tarantina - jeho podání příběhu o tomhle nadupaném Dodgi je mnohem lepší. ()

Looka

60% Vsadím se, že neblít Tarantino název tohoto filmu v Autě zabiják pořád dokola, tak tu nemá ani zdaleka tak nadsazené hodnocení. Lidi nebuďte ovce... ()

IronRocky

Naprosto dokonalej film o býválém automobilovém závodníkovi, který se řítí se svým bílým nabušeným Dodgem Challengerem opuštěnými silnicemi a pouštmi z Denveru do San Francisca a jeho cestu mu chtějí překazit policajti. Film má skvělou atmosféru a je celou dobu plnej skvělé jízdy a také je zde plno skvělých honiček s policií. Zakončení filmu je taky skvostné. Na filmu se mi hodně líbila kamera, která je naprosto skvělá a dělá z tohohle filmu nejlepší jízdu všech dob. Vanishing point je pro mě nejlepší film s automobilovou tematikou. A Berry Newman s nadupaným Dodgem je skvělá dvojka. ()

hero_bk

Před Vanishing Pointem z roku 1971 jsem viděl jeho remake z roku 1997, a to možná mému hodnocení hodně uškodilo. Tam kde je v remaku sympaťák Mortensen, tak je tady ten nesympatickej kretén s kotletama. Tam, kde v remaku fandíte Kowalskimu, aby to dokázal, tady chcete, aby se už konečně zabil. Navíc tomuhle filmu chybí Point(a) a nějakej příběh obecně. Nepochopím, jak může mít remake o ca 30 % horší hodnocení, když je o 80 % lepší... ()

celticek

Totální pecka. V životě bych nečekal,že by mě nějaká road movie mohla bavit. Působivě natočený film o ničem. Příběh je tak přímočarý a jednoduchý,až je to geniální. Co se kamery týče,tak nemám slov,paráda. A ten Dodge je prostě nádherný.. ()

Skratchy

Naprostá povinnost pro všechny milovníky road movie a amerických "muscle" aut.Kowalski kterého ztvárnil Barry Newman z dob klasických amerických aut a kdy benzín byl za pár šlupek uhánějící americkou pustinou před policisty a vlastní minulostí o které se během filmu dozvídáme víc a víc.Filmu bych vytknul pozastavení děje v zhruba půlce filmu kdy se nic neděje a možná trochu okatou reklamu pro Dodge,potažmo pro celý Chrysler ale jinak spolu s Easy riderem patří mezi krále žánru Road movie. ()

GameboyNES

Konečně jsem si zkouknul klasiku o které básní Zoë Bell v Autu Zabiják. Povedené roadmovie. Príma hudba, nahá motorkářka, prostě pohoda. ()

kyjo

Bývalej policajt a zároveň bývalej závodník, kterej se momentálně živí převážením aut, uzavírá sázku, že doveze káru z Denveru do SF za 15 hodin. Následuje zběsilá policejní honička přes několik států, občas přerušená krátkýma odbočkama a setkáníma s různýma zvláštníma postavama. Zážitek lehce kazí moderátor rádia, kterej celou cestu hyperaktivně komentuje. ()

pepino

Dlouhej kus pouště, úžasnej Challenger v rukou bývalého závodníka a svoboda na čtyřech kolech. Pěkné.... Sice je to defakto film o jedné honičce, ale mě se to líbilo. ()

4k7

Pro někoho 60. léta skončila Woodstockem v devětašedesátým, u někoho na Silvestra ´69 a pro bývalého závodníka jménem Kowalski, začátkem 70. let. Ten se uměl rozloučit v královském stylu, když si pro svou poslední bezstarostnou jízdu vybral bílý Dodge Challenger. Vanishing Point má výbornou kameru a také prostředí, ve kterém se jízda odehrává. Ale právě tady všechno krásné končí. Takže jestli si chcete ušetřit čas, bude vám stačit místo dívání tato informace: "Týpek se celý film prohání v autě, všechno má na háku a jeho jízda finishuje kamikazí do barikády sestavené z bagrů" Víc se z filmu nedozvíte ()

maoc

Tohle asi málokdo dá za střízliva. Na to je to příliš dlouhé a příliš jakoby o ničem, koneckonců jako hodně jiných filmů na podobné téma - svoboda, nezávislost, vzepření se zaběhnutým kolejím. Je to krásně okořeněné sluncem, suchem a pouští, trochu typickým americkým vidláctvím a podivínstvím, ale hlavně dojezdem generace šuk..., pardon, lásky. Pro opravdové automobilové fandy, žádné votunéry, musí být tenhle film modla. ()

Olafsson

Tohle je nářez... Jednoduchý, přímočarý, dobový... Chlap co nemá co ztratit, kolem pár krásných žen a duch doby která je nenávratně pryč... Dobrej koment: Radek99 ()

mrclTV

WROOOM! Tento film je iba o jazdení. Čo je super. Srdce každého fanúšika ručiacich áut a vlastne všetkého čo sa vie rýchlo premiestňovať pookreje. No bohužiaľ, je tu jedno ale. Tento film je IBA o jazdení. Čo je škoda. Naznak príbehu, (ktorý by sa dal označiť za drogový trip grázla za volantom, ktorý je filmom glorifikovaný - s tým sa stotožniť teda neviem), a okrem toho iba plynový pedál na podlahe, rozľahlé púštne pláne, rocková hudba a kaskadérske kúsky. ()

ilclassico

A poselstvím filmu je...? Zajímavé, že pozdější snímek Konvoj (1978), který z tohoto přepsal scénář přes kopírák, nemá až tak kladnou odezvu. Ozývali se hlasy... a o čem to vlastně mělo být... jaký je účel... Mně přijdou oba filmy dost stejné, i když, paradoxně, Konvoj má přece jen o něco propracovanější psychologii hrdiny (jestli se to při tak strohém scénáři dá povědět). Jeden dlouhý silniční videoklip, natočený výbornou kamerou. Nic víc. Myšlenka svobodného ducha pěkná, ale ta umřela již na konci květinového období. Já vím, je to jen film, ale je třeba se podívat pravdě do očí. Alespoň na jedné noze by hrdina měl stát. A zfetovaného řidiče byste na cestě potkat nechtěli, nebo jo? V rámci žánru za 3. ()