Boruto: Naruto Next Generations

• Japonsko BORUTO - ボルト - NARUTO NEXT GENERATIONS (více)
Japonsko, (2017–2023), 116 h 55 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Ukjó Kodači (komiks), Masaši Kišimoto (komiks) (více)

Kamera:

Mai Masuno

Júko Sanpei, Kokoro Kikuči, Rjúiči Kidžima, Kenšó Ono, Hidenori Takahaši, Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Acuši Abe, Nana Mizuki, Kazuhiko Inoue, Aja Endó (více)

Epizody(293)

Boruto je situován do poválečné doby. Hrdinové z Naruto Shippuden založili rodiny a v Borutovi se dozvíme o příbězích této nové generace. Děj začíná, když jsou ve věku pro vstup do Akademie. Hlavním hrdinou je Boruto, který se chce stát silným ninjou a prosadit si svoji cestu, nerad by šel v šlépějích svého otce. (PainM8)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (19)

Uzumaki Boruto!! (2017) (E01)

Prvý diel je zatiaľ v pohode, je to trochu zábavnejšie ako pôvodný Naruto, ale je mu to veľmi podobné a nostalgické. Postavy sú zaujímavé a nenudí to. Ako začiatok veľmi dobre, kto vie či to prekoná svojho predchodcu. 100% ()

Hokage no musuko...!! (2017) (E02)

Slabší ako prvý diel. Je to akčnejšie a stretávame sa s ďalšími zaujímavými postavami, do toho sadne parádny metal/rock soundtrack, takže sa máte na čo tešiť. Viadia mi len tie klasické Narutovské keci o cti, sile a tak podobne, to už tu bolo veľa krát. 80% ()

Bósó, Metal Lee (2017) (E03)

Výborný diel, ktorý sa tentokrát zaoberá kekkei genkai, ninjutsu, taijutsu a všeljakých technik. K tomu to aj občas pobaví, takže spokojenosť. 90% ()

Dandžo taikó nindžucu gassen!! (2017) (E04)

Výborný diel. V tomto dieli sa stretneme s novými postavami a dočkáme sa aj boju medzi dvoma pohlaviami. Ako sa aj neskôr ukáže, hlavný hrdina seriálu, Boruto, má v sebe tiež nejakú nezvyčajnú chakru (ako ju mal aj jeho predchodca Uzumaki Namikaze Naruto), dokázal totiž privolať pomocou Kuchiyose No Jutsu nejaké zviera a to bez nejakých skúsenosti, ba dokonca nemal ani hodnosť genin. Anime Boruto zatiaľ vyzerá veľmi zaujímavo, dúfajme či to náhodou niečim neskazia. S prižmúreným okom dávam 5 hviezd - 100% ()

Nazo no tenkósei…!! (2017) (E05)

Tentokrát nám do deja pribudne nová, záhadná postava Mitsuki (spoiler: ktorá je mimochodom syn Orochimara) ktorá pochádza z Otogakure no Sato. Používa veľa pre deti nebezpečných technik a spolužiačky po ňom šalia. V tomto dieli je k tomu niekoľko bojov a ukáže sa že Mitsuki má veľkú silu. Slabšia stránka dielu je ale Shino Aburame - a to, ako si myslí že je zlým učiteľom. To uberá diel od jedného bodu. Záver je ale podľa mňa pokazený (keby pokračoval ďalej, dal by som len 3), od ďalšieho dielu pre to nečakám veľa (aj keď myslím, že celý sa bude zaoberať len akciou). Zatiaľ najslabší diel z prvých piatich, uvidíme čo ďalej. 80% ()

Saigo no džugjó…!! (2017) (E06)

Opäť dobrý diel, tentokrát Shina napadne nejaká sila a nebude sa môcť ovládať. Mitsuki znovu niečo predvedie a na chvíľu tam bude aj Naruto. Vyzerá to dobre, ďalší diel bude zaujímavý. 85% ()

Koi to poteči…!! (2017) (E07)

Tentokrát pre zmenu veľmi slabý diel. V tomto dieli sa nič zaujímavé neudeje, je nudný, nezaujímavý a snaží sa byť vtipný (čo sa mu veľmi nedarí). Dokonca aj animácia nevyzerá pekne. 20% ()

Jume no ocuge (2017) (E08)

V tomto dieli Boruto zistí, že možno má Byakuugan, tak spolu s Narutom a Himawari pôjdu za Hiashim ktorý vytrénuje Boruta či je schopný Byakuugan používať. Tentokrát nie sú žiadne boje (čo je škoda), ale len to, ako Boruto zisťuje niečo o Byakuugane. V tomto dieli sa Naruto konečne ukáže aj na dlhší čas, čo je dobre, no predsa to je len trochu slabší diel. 65% ()

Kuromaku no kage (2017) (E11)

Celkový dojem: Žiadna sláva. V podstate to isté, ako v posledných dieloch - nezdarilý humor, žiadny epic súboj a vlastne nič, čo nás môže niečim prekvapiť alebo zaujať. Boruto mal celkom dobrý úvod, avšak každým dielom to je horšie a horšie. A tak sa musím pýtať sám seba - zlepší sa to? Dostaneme nejaký zaujímavý plot-twist? Získa Boruto nejaký dobrý obrat? Nuž, to je otázka ktorú si pokladám už pár epizód. Moje hodnotenie: 25% ()

Boruto to Micuki (2017) (E12)

Celkový dojem: Po predošlých epizódach tu máme konečne dobrý diel, ktorý aj keď nie je vôbec výnimočný, má čím zaujať a diky nemu je anime stále zaujímavejšie a zaujímavejšie. Mám pocit, akoby mal Mitsuki krv po Orochimarovi a aj keď som už ten pocit v predošlých dieloch mal, nové diely mi to stále potvrdzujú viac a viac. K tomu je v tomto anime celkom zaujímavý vzťah medzi Narutom a Borutom a aj keď majú tí dvaja veľa spoločného, sú si vzájomne úplne odlišní - zatiaľčo Narutov sen bol stáť sa Hokagom, Boruto naopak Hokageho úplne nenávidí. Čo mi na tomto dieli trochu vadí je animácia. Tá je totíž v niektorých scénach dosť nepodarená, ale na zahodenie zas nie je a pozerá sa na ňu dobre Moje hodnotenie: 60% ()

Madžú, arawaru...!! (2017) (E13)

Celkový dojem: Po niekoľkých priemerných, podpriemerných až nedobrých dielov sme sa konečne dočkali dielu, ktorý je akčný a veľmi zaujímavý, a ktorý aj ide po stopách svojho predchodcu - Naruta. Aj keď sa nejedná o žiadnu pecku, dávam slabšie, nevýrazné štyri hviezdy. Žeby som sa konečne dočkal toho mnou dlho očakaváneho obratu? Moje hodnotenie: 70% ()

Boruto ni mieru miči (2017) (E14)

Celkový dojem: Úžasný diel, ktorý sa konečne rovná obyčajnému Narutovi - výborná akcia, boje, animácie a aj po emotívnej stránke slovíčka, ktoré chytajú za srdiečko. Moje hodnotenie: 85% ()

Atarašii miči (2017) (E15)

Celkový dojem: Ako oddychovka dobrý diel, avšak stále len priemerný. Nejakú tu minútku môžeme zazrieť Sasukeho, čo je dosť zaujímavé, avšak to nemení nič na tom že tento diel je len obyčajný priemer. No, som zvedavý na ďalší diel. Moje hodnotenie: 60% ()

Rjúnen no kiki (2017) (E16)

Celkový dojem: Priemerný diel o moralke, priateľstve a ťažkých rozhodnutiach, ktorý ale nemá čím zaujmúť a od ktorého môžeme čakať nič viac, než len klasické Narutovské klišé. Moje hodnotenie: 50% ()

Sarada, haširu!! (2017) (E17)

Celkový dojem: Tak ako píše Gantai, už aj Boruto sa dočkal fillerov. S tým mám síce problém, ale vcelku tento diel nie je zlý - potešila ma krásna animácia rieky, na ktorú sa príjemne pozerá, ale aj to, že konečne sme sa aspoň v pár minutách zblížili so Saradou, ktorá k prekvapeniu často v tomto anime nebýva, ale aj so starými postavami a to Sakurou a Ino. Za mňa spokojnosť, aj keď by sa tým fillerom mali vyhnúť. Moje hodnotenie: 60% ()

Uzumakike no ičiniči (2017) (E18)

Celkový dojem: V podstate to isté ako v starších dieloch a OVA k Narutovi, ale berie si z nich to najlepšie a tak tu konečne máme plnohodnotný diel. Za mňa spokojnosť, aj keď je to skôr filler, chcem viac takých dielov. Moje hodnotenie: 90% ()

Učiha Sarada (2017) (E19)

Celkový dojem: Pohodový diel, ktorý sa znovu zaoberá Saradou a klanom Uchiha, a tak ju lepšie poznáme a celkom si ju aj viac obľubujeme (na to že v klasických, starých dieloch mi bola veľmi nesympatická a na obrazovke sa ocitla len sem-tam). Znovu sa aj na chvíľu stretneme so Sasukem, a tak je dej o trochu zaujímavejší. Čo sa na ale na obrazovke deje je stále len priemer, takže od toho nečakajte veľa. Moje hodnotenie: 70% ()

Šaringan no šónen (2017) (E20)

Celkový dojem: Zatiaľ najlepší diel. Znovu sa stretávame so starými postavami z Naruta a som rád, že sa im anime konečne venuje viac. Dej je tu dosť zaujímavý a záver ešte viac, som zvedavý, ako to všetko dopadne a či nakoniec aj Boruto bude mať zaujímavé a akčné boje, super postavy tak, ako aj Naruto. Moje hodnotenie: 100% ()

Sasuke to Sarada (2017) (E21)

Celkový dojem: Boruto sa mi ďalšími dielmi začína páčiť viac a viac. Konečne sme sa mohli dočkať klasického Narutovského boja a že sa je na čo pozerať! Moje hodnotenie: 85% ()