22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Jimclark

Kdysi jsem si dělal srandu z filmu Marťan, kvůli tomu, jak je po vědecké stránce špatný, i když byl celkem zábavný. Ovšem nikdy by mě nenapadlo, že je ještě ve 21. století možné natočit něco tak otřesného, jako je tento bullshit plný vyložených lží a pitomostí, které musí zarazit každého, kdo vychodil alespoň základní školu a nežije někde v noře na Sibiři. A nejenom to, už i základní premisa tohoto filmu je úplná blbost. Autoři tohoto veledíla by se měli stydět, protože to bylo na odpad nejen kvůli vědeckým nesmyslům, ale i proto, že to bylo po většinu času na rozdíl od Marťana až neuvěřitelně nudné. Nakonec jsem to dokoukal do konce, takže 1 hvězda z milosti alespoň za ten efektní skok z oběžné dráhy (i když i ten by v reálném světě zcela určitě dopadl jinak, než v tomhle filmu). 25%. ()

obri

No ...žiadny extra dej, žiadne extra napätie, žiadne normálne dialógy, patetika na druhú. Ako niekto už napísal, veľa technických nezmyslov, ale to sa dá odpustiť. Pekný kozmos, ale to už by som v roku 2019 aj očakával. Takže absolútne priemerný film. Žiaľ dobrých filmov v tomto žánri je málo. Veľké očakávania a ešte väčšie sklamanie a do toho ten "drevený pes" Brad ... ()

Zaks

Úvodná scéna na veži vzbudzovala dojem zaujímavého akčnejšie ladeného sci-fi z blízkej budúcnosti. Postupne sa však film menil na artové dielko s kvalitným hudobným doprovodom s akčnými vsuvkami?, ktoré ale s dejom vôbec nesúviseli a pôsobili vo filme značne rušivo (opice). K tomu plno nelogických až wtf momentov (nabúranie sa do rakety). Vizuál síce bol na úrovni, ale to sa dnes v časoch pokročilej počítačovej grafiky nedá už moc považovať za zásadné plus, skôr to beriem ako samozrejmosť. Známi herci obsadení vo vedľajších postavách Sutherland, Tyler zostali úplne nevyužití. Vlk síce bol sýty (akcia) a ovca zostala celá (art), ale na mňa to spolu nefungovalo. ()

I_hate_Beata

Neskutočné. Tento film je pre mňa v niečom osudový, stretlo sa v ňom toľko zvláštných vecí, že to nemôže byť náhoda. Verím, že čoskoro prídem na to, v čom to všetko je. Z čisto filmového hľadiska som si to však užil rozhodne viac ako kukuricový Interstellar. ()

Dzunk

Mně se to vlastně dost líbilo. Pitt to dobře zahrál, nebylo úplně jasný jak to celý dopadne až do všech podrobností, kamera se mi líbila celkově, některý scény ať už z hlediska barev nebo kompozice mi přišly perfektní. Příjemnej film na cca 65-70%. ()

Pcermis

Dal jsem Solaris, Moon,Gravitaci, obě vesmírné odysey dokonce i Ikarii XB-1 či Intelstelar jsem dal a líbilo se ale tohle je fakt dvě hodiny o ničem a bez konce. Těžké zklamání. A to neberu kopance tak jsem letěl přes celou sluneční soustavu abych se potkal s tatínkem kterému věnovaly pár minut, lezení do startující rakety, seskok do atmosféry ve skafandru nebo průlet prstencem a obletem planety ne sorry ale tohle se těžce nepovedlo. ()

stuj

Hezké. Silné 4 hvězdičky. Spíše než drama a thriller je to ale psychologická záležitost. Někdy až meditativní (též díky hudbě). Příběh je vyprávěn pohledem hlavního hrdiny a tokem jeho myšlenek. Má dokonalé sebeovládání, je klidný a rozhodný, na co sáhne, to zvládne. Jenže k naplnění svého života má daleko. Navenek plní pouze očekávanou společenskou roli, ale něco zásadního mu chybí. Zdá se, že to podědil po otci, který se před X lety vydal něco zásadního hledat až na okraj sluneční soustavy. // P.S.: Srovnávání s Coppolovou Apokalypsou mi přijde trochu scestné. Zde je to o rozboru mysli astronauta (a jeho vztahu s otcem), kdežto Apokalypsa spíš o bortícím se okolí kolem postupujícího vojáka. P.P.S.: Po pár dnech zvedám na 5 hvězd, film se z mysli stále nevytrácí. ()

bul

Čekal jsem hvězdnou odysseu, ale přitom je to film o maximálně 2 dobrých scénách (pád z vesmíru na zem a průlet kolem Neptunu). Film je spíš směsicí sáhodlouhých monologů a kratších dialogů, kdy jsem se přistihl, že jsem během filmu 2x usnul. ()

Lucianus

Pocit na konci filmu je: "Co to sakra bylo?". Nesourodá změt scén s divným koncem. Jak zde už někdo píše, scéna z Měsíce je tam asi jen kvůli traileru. Jedna hvězdička za opice. ()

Dalajlada

Mno... Čekal jsem něco úplně jiného. Film je bohužel takový rozhádaný. Začíná to jako akčňárna, pak se to tváří jako existenciální drama, pak jakoby se chtěl zavděčit všem akcechtivým fanouškům a dodá scénu "last second jump to the rocket", no pak už se jen čeká, co se zase objeví. Kombinace žánrů by asi ani nevadila, kdyby to tak strašně nebilo do očí. Ruth Negga vypadala moc pěkně ve World War Z a tady ji člověk poznal jen podle horního rtu. ()

xterri

Mám Brada ráda a líbí se mi, jak zraje a ze sexy zajíčka se stává charismatický herec. Na tento film jsem se velmi těšila (mám slabost pro filmy ve vesmíru) a zaujal mě i trailer. Bohužel tím mé nadšení ustalo. Tenhle snímek mě opravdu nechytnul a určitě ho nepotřebuju vidět někdy znovu. ()

Tim7273

Sociopat řešící své problémy neúplné rodiny na meziplanetární úrovni. 2 hodiny psychologických blábolům zpestřené jednou akci s naštvanou pokusnou opicí. ()

patho666

Pozerať tento sci-fi skvost plný scestných, ufňukaných drístov, v ktorom akákoľvek logika dostáva tažko na frak je rovnako prínosné ako dve hodiny čučať do záchodovej misy v ktorej ani len to hovno nepláva. ()

godal

Že jsou amíci docela v pérdeli bez náckovských vědců a musí je do kosmu dopravovat rusové,to se ví.Že jsou idioti a díky své mentalitě prohráli souboj o vládu nad světem,to se ví také.Ale proč mi kurva někdo cpe do hlavy tyhle idiotské slátaniny?Pitta nemusím už asi 20 let od Sedmičky,kdy vlastně už nic normálního nenatočil.Ale tohle je tedy totál kolaps.Bojuju s odpadem a jednou hvězdou...Za efekty teda jedna jediná,nic víc. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů