Reklama

Reklama

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

 • USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)
Trailer 5

Obsahy(1)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (36)

 • Jedna z 8 hlavních písní filmu – „Getting Started“ vznikla ve spolupráci Aloe Blacca a talentovaného, do té doby neznámého, hudebního skladatele Kyla Williamse. Aloe společně s režisérem filmu Davidem Leitchem hledali píseň pro film v hudební TV show Songland (od r. 2019) vysílanou na americké stanici NBC. (FFilipCZ)
 • Idris Elba, který hraje hlavního záporáka Brixtona, odmítl říct původní větu, jež byla ve scénáři: „Jsem černý James Bond“. Místo toho se označil jako „černý Superman“. (Petr.Kocfeld)
 • Díky tomuto filmu bylo údajně pozdrženo natáčení Rychle a zběsile 9 (2020). Gibson Johnsona nazval klaunem, obvinil ho ze sobectví a užívání steroidů. Dodal, že když si někdo zahrává s jeho rodinou a přežitím jeho holčičky, zaútočí on na jeho živobytí také. V předešlém příspěvku pak Gibson uvedl, že se topí v dluzích a je skoro na mizině, protože bojuje se svojí exmanželkou o opatrovnictví dcery. Exmanželka Norma Mitchell Gibsona veřejně viní z fyzického a psychického týrání. To Gibson odmítá a dále tvrdí, že kvůli pomluvám exmanželky se mu nedaří získat prakticky žádné role, proto tolik potřebuje šek z Rychle a zběsile. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)
 • Ve filmu je automobilová scéna, kde se spojí auta pomocí háků. Podobná scéna byla ve filmu Rychlí a zběsilí (2009). (tyzmrde)
 • Ryan Reynolds se ve filmu objevil, protože se s ním režisér spřátelil při natáčení filmu Deadpool 2 (2018) a chtěl ho obsadit i zde. (tyzmrde)
 • Na internetu se objevily zprávy, že se měl objevit ve filmu Keanu Reeves. Nakonec se ve filmu neobjevil, protože podle Keana Reevese ještě nebyla vhodná doba. (tyzmrde)
 • Dwayne Johnson si při natáčení série najímá kupu lidí, kteří se starají o to, aby při akčních scénách vypadal co nejlépe. (tyzmrde)
 • Podle novinářů si Statham nechal do smlouvy vložit limit na to, jak moc velkou může při bitkách dostávat nakládačku. (tyzmrde)
 • Zbraně použité ve filmu byly chorvatské útočné pušky VHS-D2 a české samopaly CZ Scorpion EVO 3. Vrtulník, který se objevil ve filmu, byl UH-60 Black Hawk. (K98)
 • Ve scéně, kdy jsou Hobbs (Dwayne Johnson), Shaw (Jason Statham) a jeho sestra v Shawově garáži, jsou v záběru různá vozidla, která Hobbs komentuje. Poslední z nich je původní Mini, ke kterému Shaw řekne, že ho použili na práci v Itálii. Je to odkaz na Loupež po Italsku (2003), kde hrál Statham (Shaw) a jezdil v Mini. (JohnSmith)
 • Celosvětová premiéra proběhla 13. července 2019 v Dolby Theatre v Los Angeles. (Varan)
 • Původní datum premiéry bylo 26. července 2019. (Varan)
 • Film měl obsahovat scénu, ve které Hobbs (Dwayne Johnson) vykousne protivníkovi oko z hlavy. Ratingová komise MPAA však označila scénu za příliš násilnou. A tak byla scéna vyjmuta, aby mohl film zůstat mládeži přístupný. (Geralt z Rivie)

Související novinky

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)

Reklama

Reklama