Epizody(22)

Dlouho předtím, než se Liu Kang, Sonya Blade a Johnny Cage utkali s Shang Tsungem a jeho přisluhovači v turnaji Mortal Kombat, bojoval mnich Kung Lao (Paolo Montalban), zlodějka Taja (Kristanna Loken) a bývalý strážce Siro (Daniel Bernhardt) proti krvelačnému imperátorovi Shao Kahnovi, jeho mágovi Shang Tsungovi (Bruce Locke), jed plivajícímu Reptilovi (Jon Valera), čaroději Quan Chimu (Adoni Marapis) a jeho trojici nemrtvých vražedkyň (Dana Hee, Jamie Pressly, Renee Tenison), královně Kreeye (Fabiana Udenio) a její prvorozené dceři Vorpax (Tracy Douglas) či Scorpionovi (Chris Casamassa). Za podpory ochránce pozemské říše lorda Raydena (Jeffrey Meek) a princezny Kitany (Audie England) bojují o osud lidstva, rozhodnuti chránit ho za každou cenu, i kdyby jí měl být jejich vlastní život... (Chen)

Filmaris

Ako veľkého fanúšika Mortal Kombat ma tento seriál veľmi potešil. Samozrejme nedosahuje kvalít prvého filmu, ale aj napriek tomu ide o slušnú akčnú porciu. Herecké obsadenie je úplne v pohode a osobne ma teší aj prítomnosť herca, bojového choreografa a uznávaného kaskadéra Daniel Bernhardt, ktorý si zahral jednu z hlavných úloh. Objaví sa tu veľké množstvo postáv, ktoré sme mohli vidieť v predchádzajúcich dvoch filmoch a niekoľko doposiaľ nových. Príbeh je niečo, ako prequel k prvému filmu a zároveň rozširuje MK mytológiu. Samotné choreografie či hudba sú na pomery seriálu fajn, ale rozhodne by si zaslúžili lepší strih, pretože vo veľa scénach sa opakujú rovnaké zábery (kopov, úderov) naprieč všetkými epizódami. Ten istý problém sa týka aj samotných lokalít, miest, kde sa tiež niekoľko krát používajú úplne rovnaké zábery. Pôsobí to tak lacno a vlastne je to aj dosť vidieť na niektorých kulisách seriálu. Vizuálne efekty sú tiež miestami až priveľmi počítačové a umelé no k téme, ako je Mortal Kombat to aspoň pôsobilo tým herným dojmom. Veľkého prekvapenia sme sa ale dočkali na konci seriálu, ktorý bol nečakaný a šokoval nie jedného z nás. Každopádne seriál má aj horšie, aj lepšie epizódy no určite sa oplatí pozrieť ak si fanúšik Mortal Kombat. Ja by som po tých rokoch určite dal repete všetkých časti. HBO MAX by to už konečne mohli pridať do ponuky aj s prvým filmom. ()

Unterschleif

Tento seriál mi krásne spestroval nedeľné predpoludnia keď som mal asi 12 rokov. Príjemne béčkový s peknými súbojmi a rozmanitými postavami. ()

blondboss

Typický seriál 90-tych rokov na štýl Herkula či Xeny, ktoré sme ako malé deti tak radi pozerávali. Veľmi podobný koncept, postavy, ale aj atmosféra. Treba ale uznať, že trošku drsnejší záver, inak ale to nevybočuje nejako z priemeru. Jednu hviezdičku navyše musím dať za pretlak nádherných herečiek, ktoré sa tu premleli. 55 % ()

Tra_banT

Perfektní seriál, ale ten konec mi moc s Mortal Kombatem neseděl, Kung Lao měl snad zemřít, když bojoval proti Gorovi, nebo ne? To se mi zdá trošku divné, dal bych 5, ale za ten konec 4. ()

Tomko87

Priemerný seriál, ktorý sa tak trochu priživuje na svojom prvom (a poslednom) filmovom bratovi . Samozrejme , má aj dobré eoizódy, dokonca aj perfektné. Až tak že sa mi do dnes vryli do pamäti. Seriál má dva hlavné plusy., Berie si toho dosť s herného univerza a finále seriálu. To bolo na mňa svojho času poriadna facka. Drsné a deprimujúce. Nejak podobne som sa cítil, keď som prvý raz dočítal Červenú svadbu z GoT ... ()

zodiak217

Tak na tomto seriály som vyrastal a vyslovene som lapal po každej scéne a každej epizóde až na úplne záverečnú, ktorú som nepochopil. Všetko skončilo tak absurdné fatálne. Tak predsa seriály nekončia. Výhra zlo a všetci skončia v jeho podruci alebo mŕtvi. Absurdné. Tým tvorcovia zakopali celú tú skvelú snahu počas celého seriálu. Veľmi sa mi páčilo herecké obsadenie aj spracovanie. Malo to dinamiku a na tu dobu skvele bojové scény. Postavy z videohry. Za mňa chuťovečka na ktorú nedám dopustiť a dávam plný počet. ()

Vital

Nefalšovaný seriálové béčko,v akčních hrách je jasné,že když bojujete,tak musíte rozdat hodně ran,abyste "rozdrtily"nepřítele,ale kolik ran musely utržet tady v tomto seriálu...jistě,snaha zachovat příběh her,ale tohle je vážně až přehnané,jediné co se mi víceméně líbilo,byly postavy,které tam hráli,ne pro jejich herecké výkonny,ale je fajn je vidět v TV,ovšem co muselo každého poznamenat a proč si vůbec halvně tento seriál pamatuje,je závěr,vážně fascinující... ()

Puslanka

Pro slabost k Mortal Kombatu, jeho soubojům a postavě Raidena hodnotím více hvězdičkami, než by si seriál zasloužil, ale co...je to taková "pohádka pro větší děti". Rány, ze kterých by běžný člověk měl v lepším případě "jen" krvácení do mozku, ale tady se oklepou a jedou dál a jindy stěží chodí po pádu větve, která spadla vedle...v jednom záběru je bojovník špinavý, ale vteřinu na to čistý jako ze škatulky, nejen kulisy by mohly být propracovanější (to, že zemře někdo a v navazujícím filmu žije snad zbytečné zmiňovat), ale Raidenův sarkasmus jsem si užívala. Překvapivý (ne)očekávaný závěr - dal se předpokládat, ale hned přesto mě nenapadlo přemýšlet takhle nad ním. Hlavně mě to ale bavilo :) Jediné co mi pilo krev byly ty hloupoučké blondýnečky... ()

cien

Tak v prvé řadě si třeba říct, že tento seriál je taková srajda - triky dělané v malování, choreografie je taková, že každý saltuje jako někde v humbertu a to nemluvím o ději jako takovém, na druhou stranu zde vystupují moc pěkné slečny, které toho na sobě moc nemají a hlavní záporák Shao Kahn uměl dobře zahlásit, proto se mi taky moc líbil konec, který byl nečekaně drsný:-) ()

yponiko

Některé souboje fakt stály za podívání, obzvláště záporáci se činili, ale poslední díl překonal úplně všechno. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém z nás hřmí duše bojovníka. V každé generaci je pár vyvolených, aby to dokázali. Před stovkami let, v temných dobách plných násilí, byli pro tento úkol vybráni tři cizinci. Mnich, Kung Lao. Vykázaný strážce, Siro. A zlodějka, Taja. Oni musí chránit naši Pozemskou říši před silami Jinozemě. Zápasem za své životy. Zápasem za svou čest. V turnaji zvaném Mortal Kombat!" Choreografie soubojů je taková, že každý saltuje a všichni bojují úplně stejně. Scénář je takový bez nápadu a provedení je mizerné. Poslední díl překvapil, protože všici klaďasové byli povražděni. Vydržel jsem jen kvůli herečkám, které toho na sobě moc neměly. "Tvá duše je má!" - 50%. ()

ezop1012

Neveľmi chápem to nízke hodnotenie, ti, čo hodnotíte, videli ste celý seriál? Ja by som ho charakterizoval nasledovne: filmová hudba výborná, súboje dobre, príbeh dobrý, ženy prekrásne a koniec fatálny. ()

Zupan_

V porovnani stým čo bežalo popoludní v jednon z vtedy mála slovenských programov bol toto klenot oproti sračkám ako tarzan, pán zverov, baječnym a bohatým, a desiatkam telenoviel. Ale celkom dobre aj obstál ako samotný seriál ktorý priniesol na obrazovky veľa iných postáv zo sveta Mortal Kombat ktoré sme predtým nevideli. Sice to pôsobí občas až moc televízne/študiovo ale skvelé postavy, obstojný herci vymakané bitky to vynahradia. Nadpriemer ()

FunabashiX

Super! Skoro 25 let co jsem to viděl znovu a nemá to chybu! Pro fanoušky Mortal Kombat a nejen pro ně! Jen škoda, že zrušili další pokračování.  Akční, Bojovka MK, dobré příběhy, občas lehce sprosté :) nadupané akcí Rulez! rok 1999-2000 i po těch letech Zajímaví hrdinové i nepřátelé. Sub_Zero, Scorpion, Reptile Super! We want it back! Reboot Nový seriál MK ()