Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

hero_bk

Poslední let Osirise, jakožto i Druhá renesance jsou velice zdařilé kousky, které přímo souvisí s původním Matrixem, to ostatní je už jen takové vaření z vody... Horší 4*. ()

Hisnuklusi

Tady je jasnej jeden problém. Polovina těch příběhů jsou naprosto fajn, ale pak jsou tam taky takový příběhy, co naprosto stojí za hovno, za všechny bych zmínil ten poslední, to teda byla sračka. Takže tak no. ()

DjangoDoe

Slušné prevedenie Matrixu do animovaného sveta, rozbité na menšie krátkometrážne epizódy. Ale aj napriek tomu, podľa mňa ani tri celovečeráky a miniséria nepokryla celkovú podstatu prepracovanej postapokalyptickej budúcnosti. Najlepšia epizóda - Druhá renesancia. ()

Maniik88

Mňa to poväčšine nudilo a väčšina poviedok bola hnusne zanimovaná. Najlepšiu animáciu mala prvá poviedka, najhoršiu tá s bežcom. Jedinú pridanú hodnotu vidím v tom, že som sa dozvedel ako fungovali ľudia s robotmi, ako sa to zvrhlo a ako vznikol Matrix. Ostatné bolo moc krátke a nezáživné. Prípadne ak ma to aj chytilo, málo rozvetvené. ()

maeb

9 nadmíru kvalitních animovaných snímků s tématy ze světa Matrixu. Těžko se honotí 9 (resp. 8, neboť jeden je dvoudilný) filmů, které jsou jinak dělané, jinak pojaté, ale zkusím: Nejlepší jsou podle mě Kid's Story o chlapci, jehož víra překoná i smrt, The Final Fight of Osiris, hlavně kvůli bezchybné animaci (stejný autor i styl jako ve Final Fantasy), a především Detektive Story, dokonalý komiksový film noir. I ostatní příběhy, včetně asi nejslabšího Matriculated, jsou velmi povedené - všechny bych hodnotil ne méně než 80%. Originální počin, který by si neměl nechat ujít (nejen) každý fanda Matrixu. ()

Meescha

Namlsal jsem se prvnim dilem, ale pak mi to nejak nesedlo. Videl jsem spoustu lepsich animovanych pribehu a jelikoz matrix neni mou modlou, nemohu hodnotit jinak: 3* ()

Krčma

Pro mne osobně nejlepší z toho co vzešlo ze světa Matrixu. 4* jsem dal jako prostý aritmetický průměr vzešlý z hodnocení jednotlivých dílek. 40/9=4,4. Osobně považuji za nejlepší The Second Renaissance I,II, dále A Detective Story, Program a Beyond. ()

Toustovač

Velmi povedená hlubší sonda do světa Matrixu. Nápaditost a originalita japonských tvůrců je tu vidět na každém kroku. Škoda že se někdo z nich nepodílel i na celovečerních pokračováních původního filmu. ()

xxlch

Jelikož mně Mattrix jako film dost fascinoval,tohle sem nemohla navidět.Je to skvělá kolébka k Matrixu.Japonské animé sice moc nemusím, ale tohle můžu.Díky za vynález počítačové animace.Jen tak dále páni Wachowští!!! ()

Mr.Roman

Animatrix vôbec nieje zbytočný, hoci by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že sa len snaží zviesť na úspechu Matrixu. Samozrejme snaží, prečo nie, ale príbeh a celú mytológiu rozvíja, ba dokonca zodpovie niektoré hádanky, ktoré film zanechal. Takže palec nahor a hodnotenie hraničí s maximom. ()

bujnmi

Epizody z eposu Matrix, příběhy postavené na světě Wachovských. Asi je zbytečné podávat toto někomu, kdo neshlédl trilogii Matrixu. Narážky na věci či logiku Matrixu, jež nezasvěcený nepochopí. Nepochopí to, přijde mu to jako blbost. Vtom vězí jedno z kouzel této směsky příhod a událostí. Animatrix mi připomíná Silmarillion. Trocha historie, hrdinské písně, to co by samo o sobě nemělo velký smysl, ve spojení se svým hlavním produktem (Matrix 1,2,3; Lotr) vytváří perfektně propracovaný svět. Další kouzlo je v té osudové větě Morpheově větě - “Co je to realita”. Stejně tak nereálný se může zdát příběh postavený na “paradoxech” relativity. Ten kdo jim rozumí, v nich nevidí paradoxy, ale obyčejnou realitu. Kouzlo ční v tom, že svět Matrixu je postaven způsobem, že ho lze vnímat i jako skutečnost. Další velké plus spatřuji v přestylované, umělecké grafice. Někteří by ji mohli považovat za nekvalitní (svým způsobem může takto působit , ale to bychom museli jako nekvalitní hodnotit všechny nefotorealistické práce). Don Davis zapracoval na špičkovém soundtracku, jenž se plně vyrovná své mateřské trilogii. Nejintenzivněji tekno buší ve Světovém rekordu, z něhož se stává opravdový skvost. Čistých a jasných *****. PS.: Hodnotím pouze jako celek. ()

inmax

Těžko říct, který příběh je nejlepší. Každý je vyprávěn jinak, ztvárněn jinou grafickou technikou a jako celek tvoří perfektní mozaiku rozšiřující svět Matrixu. ()

Benjik

Krásné rozšíření světa, který se právě díky tomuto snímku dostal do mojí topky nejsilnějších vůbec. Jako celek je to smutné a krásné, beznadějné a úžasné. Kdyby takových střípků bylo víc, vůbec bych se nezlobil. Můj osobní favorit je Světový rekord, to byla vážně síla, to mě mrazilo všude. A potěšilo i to, že mi konečně došlo, co byl zač ten mladej maník z druhého a třetího dílu trilogie, který div že Neovi nelízal boty, protože On věřil. A dějepisný dvojdíl Renesance je sbírka depresivní budoucnosti, u které si člověk prostě jen s tváří v dlaních - obrazně řečeno, protože se nemůže odtrhnout od obrazovky - říká, že s lidstvem to prostě dopadnout dobře nemůže. V žádné realitě. ()

adamix

Pri prvom príbehu som sa rozplýval na dokonalej animácii, pri druhom a treťom som hltal perfektnú historickú retrospektívu o vzostupe národu robotov a páde ľudskej rasy, do ktorej boli zaradené aj plusy a mínusy oboch táborov, ako aj politika, rasizmus, tragédie či apokalyptického temna. Zvyšné príbehy sú zaujímavé formou animácii a rôznymi témami, ktoré dopĺňajú pochmúrny svet umelého Matrixu a občas sa oprú o okraj prvého filmu, ale kvalitne sa už prvým trom nevyrovnajú (okrem skvelého Detective story). Pre fanúšikov je toto povinná literatúra. ()