poster

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (TV seriál)

 • Slovensko

  Arabela sa vracia

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Česko, 1993, 12 h 8 min (Minutáž: 26x28 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Jiří Lábus, Miroslava Šafránková, Vladimír Dlouhý, Marián Labuda st., Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Kepka, Petr Nárožný, Pavel Zedníček, Hana Igonda Ševčíková, Dagmar Patrasová, Matouš Soukenka, Jana Kimlová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jana Andresíková, Oldřich Kaiser, Iva Janžurová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Sobota, Bronislav Poloczek, Josef Dvořák, Raoul Schránil, Lucie Vondráčková, Petra Martincová, Luba Skořepová, Václav Štekl, Gabriela Wilhelmová, Ota Jirák, Pavel Nový, Jana Drbohlavová, Jana Synková, Jiří Hálek, Valerie Kaplanová, Oldřich Vízner, Lubomír Kostelka, Karel Effa, Jan Přeučil, Vítězslav Jandák, Květa Fialová, Milan Neděla, Martin Růžek, Michal Suchánek, Ilja Racek, Ladislav Trojan, Ladislav Županič, Uršula Kluková, Jan Vágner, Lucie Svobodová, Václav Babka, Miriam Kantorková, Nina Divíšková, Radan Rusev, Miroslav Moravec, Marcela Martínková, Břetislav Slováček, Lena Birková, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Jiří Krytinář, Karel Augusta, Daniela Pokorná, Bohumil Bezouška, Stanislav Bruder, Otto Budín, Václav Chalupa, Karel Chromík, Vilma Cibulková, Hana Čížková, Jozef Dóczy, Martin Faltýn, Zdena Hadrbolcová, Jiří Havel, Jaroslav Heyduk, Roman Hemala, Jindřich Hinke, Jan Hraběta, Jan Kehár, Jaroslav Kepka, Jiří Kodeš, Martin Kolár, Michaela Koliandrová, Karel Koloušek, Miroslav Krejča, Josef Kubíček, Jiří Kvasnička, Barbora Leichnerová, Blanka Lormanová, Svatopluk Matyáš, Miroslav Saic, Dana Morávková, Viktor Nejedlý ml., Jan Nemejovský, Gustav Nezval, Miroslav Nohýnek, Jaroslava Obermaierová, Rudolf Papežík, Jiří Patočka, Ladislav Potměšil, Alexej Pyško, Josef Šebek, Jana Šedová, David Schneider, Roman Skamene, Jan Skopeček, Jan Škvor, Milan Stehlík, Leoš Suchařípa, Miroslav Táborský, Miloš Vávra, Vlastimila Vlková, Josef Vondráček, Vlastimil Zavřel, Stanislav Zindulka, Miroslav Zounar, Jiří Zahajský, Ivan Jiřík, Zdeněk Srstka, Karel Polišenský, Alexander Hemala, Kateřina Kaira Hrachovcová, František Filipovský, Jan Kalous, Václav Kotva, Alena Karešová, Věra Nerušilová, Pavel Vondruška, Adam Novák, Jiří Lír, Bohumil Vávra, Sabina Králová, Libor Baselides, Jana Altmannová, Eduard Pergner, Stanislava Bartošová, Jana Robenková, Václav Upír Krejčí, Jaroslav Čejka, Daniel Rous, Pavel Mang, Petr Rajchert, Jaroslav Pauer, Karel Smyczek, Lenka Kubálková, Kateřina Hejdušková, Hana Talpová, Ivan Helcl, Daniela Bakerová, Jakub Zdeněk, Jiří Sedláček, Tomáš Staněk, Michal Malátný, Jarmila Beránková, Vilém Udatný, František Dominik Staněk, Hana Ulrychová
(další profese)
 • Besyn
  ****

  Nevím,co proti tomu všichni máte.Jestli jste čekali,že to bude lepší než jednička,tak se vraťte na zem,lepší to být prostě nemohlo.Pro mě je hlavní,že je to skoro stejně zábavné,lépe udělané a stejně dobře zahrané.Pro mě je to prostě povedené a důstojné pokračování,i když už to samozřejmě není tak úplně ono.(5.1.2004)

 • Pohrobek
  ***

  Jasný problém v tentokrát už nezvládnutě rozplizlém scénáři, který původním dílům nesahá ani po kotníky, ale o žádnou hrůzu se každopádně nejedná a bez svého předchůdce by nová Arabela možná i splňovala většinu požadavků průměrné zábavy. Nejvíce mě štve, že tu byl dán až příliš velký prostor "hysterickým" hercům typu Jiřího Lábuse, Mariána Labudy a jako zosobnění všeho kravství působící Jaroslavě Kretschmerové.(17.3.2005)

 • BMW12
  ****

  Ano, není to tak perfektní jako Arabela, ale přesto toto pokračování hodnotím velice kladně. Mělo to super zápletku, opět byly skvěle propojeny jednotlivé světy, rád jsem zase viděl všechny postavy, samozřejmě nejlepší výkon předvedl Jiří Lábus a.k.a Rumburak. Potěšily i nové postavy a ta zápletka s těmi dětmi dědky mi přišla nakonec také celkem dobrá. Mě se to prostě líbilo.(16.12.2016)

 • spacylemon
  **

  Nemá cenu tady něco opakovat - prostě nejtrefnější postřehy napsali fík, Arccos a masik a já k tomu můžu jenom doplnit, že ale vůbec nechápu, jak je možné, že z vyloženě holčičí Mařenky vyrostla ňáká emancipovaná dřevochlapice a z neohroženého Honzíka takový ňouma...?(22.6.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Rád spomínam na časy keď som toto pozeral. Mal som asi 10 rokov a tento seriál som fakt žral. Vždy ukončený v tom najlepšom, plný kúzelných postáv, aj Arabelu som miloval aj keď bola iná. Mne to proste nevadilo. Nedokázal som vnímať nelogičnosti, či klišé. Len som sa jednoducho tešil na ďalši týždeň. A to je dôležité, že si má získal. A ziskal si ma tak ako pôvodná Arabela. Aj keď teraz s osdtupom času vidno zmenu štýlu a že to je líznuté 90-tymi rokmi, vždy je to naplnenie fantázie jedného násťročného.(27.5.2004)

 • - Do úlohy Arabely oslovili ako prvú Janu Nagyovú, ale jej nemecká agentka, ktorá ju zastupovala, požadovala 1,000 mariek za jeden deň nakrúcania, takže z toho zišlo. Herečke to bolo tak veľmi ľúto, že sa musela vyplakať do vankúša. (Raccoon.city)

 • - Jiří Lábus se coby Rumburak neobjevil jen v první epizodě seriálu. (fiLLthe3DD)

 • - Tento díl se natáčel v Praze na Karlově náměstí a Holešovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace