Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (TV seriál)

Arabela sa vracia

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Česko, 1993, 12 h 8 min (Minutáž: 26x28 min)

Miloš Macourek

Emil Sirotek

Jiří Lábus, Miroslava Šafránková, Vladimír Dlouhý, Marian Labuda st., Jaroslava Kretschmerová, Ondřej Kepka, Petr Nárožný, Pavel Zedníček, Hana Igonda Ševčíková, Dagmar Patrasová, Matouš Soukenka, Jana Kimlová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Jana Andresíková, Oldřich Kaiser, Iva Janžurová, Radoslav Brzobohatý, Luděk Sobota, Bronislav Poloczek, Josef Dvořák, Raoul Schránil, Lucie Vondráčková, Petra Martincová, Luba Skořepová, Václav Štekl, Gabriela Wilhelmová, Ota Jirák, Pavel Nový, Jana Drbohlavová, Jana Synková, Jiří Hálek, Valerie Kaplanová, Oldřich Vízner, Lubomír Kostelka, Karel Effa, Jan Přeučil, Vítězslav Jandák, Květa Fialová, Milan Neděla, Martin Růžek, Michal Suchánek, Ilja Racek, Ladislav Trojan, Ladislav Županič, Uršula Kluková, Jan Vágner, Lucie Svobodová, Václav Babka, Miriam Kantorková, Nina Divíšková, Radan Rusev, Miroslav Moravec, Marcela Martínková, Břetislav Slováček, Lena Birková, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Jiří Krytinář, Karel Augusta, Daniela Pokorná, Bohumil Bezouška, Stanislav Bruder, Otto Budín, Václav Chalupa, Karel Chromík, Vilma Cibulková, Hana Čížková, Jozef Dóczy, Martin Faltýn, Zdena Hadrbolcová, Jiří Havel, Jaroslav Heyduk, Roman Hemala, Jindřich Hinke, Jan Hraběta, Jan Kehár, Jaroslav Kepka, Jiří Kodeš, Martin Kolár, Michaela Koliandrová, Karel Koloušek, Miroslav Krejča, Josef Kubíček, Jiří Kvasnička, Barbora Leichnerová, Blanka Lormanová, Svatopluk Matyáš, Miroslav Saic, Dana Morávková, Viktor Nejedlý ml., Jan Nemejovský, Gustav Nezval, Miroslav Nohýnek, Jaroslava Obermaierová, Rudolf Papežík, Jiří Patočka, Ladislav Potměšil, Alexej Pyško, Josef Šebek, Jana Šedová, David Schneider, Roman Skamene, Jan Skopeček, Jan Škvor, Milan Stehlík, Leoš Suchařípa, Miroslav Táborský, Miloš Vávra, Vlastimila Vlková, Josef Vondráček, Vlastimil Zavřel, Stanislav Zindulka, Miroslav Zounar, Jiří Zahajský, Ivan Jiřík, Zdeněk Srstka, Karel Polišenský, Alexander Hemala, Kateřina Kaira Hrachovcová, František Filipovský, Jan Kalous, Václav Kotva, Alena Karešová, Věra Nerušilová, Pavel Vondruška, Adam Novák, Jiří Lír, Bohumil Vávra, Sabina Králová, Libor Baselides, Jana Altmannová, Eduard Pergner, Stanislava Bartošová, Jana Robenková, Václav Upír Krejčí, Jaroslav Čejka, Daniel Rous, Pavel Mang, Petr Rajchert, Jaroslav Pauer, Karel Smyczek, Lenka Kubálková, Kateřina Hejdušková, Hana Talpová, Ivan Helcl, Daniela Bakerová, Jakub Zdeněk, Jiří Sedláček, Tomáš Staněk, Michal Malátný, Jarmila Beránková, Vilém Udatný, František Dominik Staněk, Hana Ulrychová
  • mh.mail

40% - Obecně nemám rád dodatečná původně neplánovaná pokračování. Všechny ty "dvojky", "trojky" a podobné počiny. Bohužel, i Arabela měla podle mě zůstat u původní třináctidílné verze. Triky jsou v tomto pokračování určitě na mnohem vyšší úrovni, ale to je tak všechno. Nevím proč, ale tohle pokračování mě nechytlo. Začalo to možná už tím, že (pro mě nepochopitelně) hudbu nesložil Luboš Fišer. Dále mi vadí nová představitelka Arabely, ačkoliv důvody tohoto kroku se dají pochopit. Stejně tak jsem se nějak nedokázal ztotožnit s nově doplněnými postavami: Roxana, pan Papp, ani strýček Pompo mě nenadchli. A také změny charakterů některých postav (Xenie, Petr) jsem nevnímal pozitivně. Děj už mi přijde příliš překombinovaný a nepřehledný, ačkoliv nějaký ten dobrý nápad se tu mihne. Shrnuto: Oproti první sérii lepší obal, ale horší obsah.(9.8.2011)

Arabela se vrací neztratila vůbec nic ze svých kouzel a tajmeností. Naopak bych řekl, že něco vzácného a nového přibylo do tajemné části filmografie světa. Líbilo se mi hledání klíčů na zahradě, líbilo se mi komunistické rozvržení měst. Líbila se mi celá a dojala mě jako předchozí verze. Snad nejsilnější byl zážitek starého veteránu v lese. Jsem překvapen, že tento dokonalý seriál natočili češi a něvěděl jsem, že to byl pan Vorlíček. Respekt... 5 hvězd bez mrknutí oka.(24.10.2008)

Když se nad tím zamyslím, tak druhá série je skutečně slabší, než ta první. Strhávám proto 1*.. kdysi jsem vzpomínala jenom na radostné dětské chvíle před obrazovkou, ale když se zamyslím nad tím příběhem (nebo spíše nápadem), tak Lábus pořád exceluje, Menšík mě pořád baví, Brodský je pořád dokonalý král, Sovák jako čaroděj.. ale ostatní mi jaksi splývají v jakési nějaké nic. Ano, bylo jich tam ještě spousta, ale Arabela samotná mě nikdy nezaujala tolik, jako Rumburak nebo její tatínek... opravdu zvláštní.(8.11.2016)

Mohlo to být stejně skvělé jako první řada, nebýt pár drobných blbostí, které byly přidány..Mě hlavně zaujaly scénky s Fantomasem a to naprosto všechny..Dobře promyšlení byli také obři, hlavně Balibul..Absolutně mě nezaujal strýček Pompo, pan Papp a jeho příbuzní..Jinak vcelku dobře promyšlené, zajímavé..(5.4.2013)

• DocBrown

Kdyby to skoncilo v pulce, kdyz byl Rumburak kralem, tak bych mozna i hvezdicu pridal. Tenhle serial dava vyrazu "prepatlanost" novy rozmer. Jen na par starych znamych se da spolehnout (Sovak, Brodsky, Labus), ale co predvadi nove postavy (Labuda, Zednicek, Narozny) je hruza. Jedinou vyjimkou je Kaiser, ktery si strihl znova Zachariase. A napravena Xenie je taky des. Vorlicek se timhle hrozne shodil, a neni to jeho jediny "porevolucni" omyl.(10.1.2006)

• - Pokaždé, kdy Roxana (Jaroslava Kretschmerová) někoho namaže kouzelnou voňavkou, je možné vidět, že má prsty suché a nezůstávájí žádná skvrna. (TheStitch630)

• - Natáčeno v Praze - Bubenči, na výstavišti v Holešovicích, Karlově náměstí, Josefově (klenotnictví). [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Natáčeno v Praze Holešovicích a Motole. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)