Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Threepwood

S temnou a tajemnou atmosférou předchozího dílu to nemá nic společného a navíc je scénář hodně ubohý.Některé akční scény ujdou a určitě by se hodily do nějaké komiksové adaptace,ale tady vůbec nezapadají.Celkově je to bída. ()

havran

První část mě docela navnadila... Ale pak to všechno nějak vyšumnělo a kde nic, tu nic... Dobře nastartovaný film, kterého závěr totálně vyhořel... Tajemná atmosféra se vytratila, "naši" vyhráli a byl konec... jako v americkém filmu... ()

playboy_05

je tam mnoho klišé a nelogičností, ale já tehle film žeru pro akci, přímočarost a hlavně smysluplný příběh zabalený do příjemného tajemna...jsem spokojenější než po jedničce ()

Spectateur

Chudák Jean Reno měl určitou dobu takové období, kdy hrál v takových blbostech, že je mi ho fakt líto. Film je sám o sobě tak tajemný, že je vlastně úplně o ničem a návaznost děje je prazvláštní. ()

snake

Naplnilo se mé očekávání a Luc Besson perem sepsal film, který je stylově absolutně odlišný od prvního dílu. Nejenže v jedničce byla výborná atmosféra temných francouzkých alp, ale film se nesnažil na nic si hrát! Bohůžel dvojka je spíše smršť akčních sekvencích v rádoby cool hávu (asi se Besson snaží hodně vyrovnat americe) a nebo rádoby intelektuálních dialogů ! Přesto ale Andělé apokalypsy působí dobře! Atmosfericky nepřináší nic moc neobvyklého (atmosféra je temná a celkem dobře nabuzená, ovšem né ničím originální), co se děje týče, nápad by to nebyl špatný ale spíš jde o to, že je špatně zpracovaný (ne zas tak strašně, ovšem v ději jsou obrovské dějové nedořešení, ba dokonce bláboly) a lítá od jedné věci ke druhé, a přitom se ani jedna nedotáhne do konce! Svou postavu dosti přetvořil Jean Reno, takže je z něho teď bručoun, který se pouze snaží tvářit se děsně zamyšleně! Naopak mladý Benoít Magimel je tak energetický člověk, že dokáže film skvěle osvěžit!Celkově se z Purpurových Řek stala jen a pouze obyčejná akční kriminálka, která by možná byla zralá spíše na video než do kin!!! ()

MrMir

První polovina filmu ve mě vzbudila velké očekávání, druhá polovina velké zklamání. Tudíž horší průměr. Oproti jedničce mě hodně vadilo zatlačení Jeana Reno do pozadí a straaašně slabě zvládnutý závěr, který byl vlastně bez akce, bez logiky a bez napětí. ()

herrbierer

Naprostá ptákovina a po všech stranách propad oproti jedničce. Nicméně pořád je to celkem zábavné. Sice už je to tak trochu za hranicí guilty pleasure, ale pořád se u toho člověk baví. Mystický nádech je tu ještě větší než u jedničky, zejména díky biblickému charakteru příběhu. Za velké plus to však nepovažuji, zejména proto, že se kvůli tomu z filmu stal guláš různých znamení a zkouřených akčních scén. Jean Reno je sice porád stejně charizmatický, ale jeho nový parťák Benoit Magimel narozdíl od svého předchůdce Vincenta Cassela, který skvěle zapadal mezi ostatní tvrďáky z francouzských kriminálek, působí jako ulízaný a namachrovaný metrosexuál a vůbec se mi sem nehodil. Prostě a jednoduše - není to sice ještě úplný průser, ale díky bohu, že zatím nikoho nenapadlo natočit trojku. ()

Arccos

Film se tak snaží o vybudování atmosféry a stylovosti, až je to okaté a umělé. Od začátku mi tento koncept lezl na nervy a nic dalšího to nezachránilo. ()

Dinsberg

O proti původním Purpurovým řekám zde naprosto chybí jakákoliv scenáristická invence. Snaha šokovat za každou cenu se moc nesnoubí se snahou o kvalitní thriller. Jean Reno prakticky nemá co hrát, scénář nedovoluje postavě jednat, pouze pronásledovat nadlidsky mrštné maníky v hábitech. O apokalypsu se bezpochyby jednalo, bohužel pro tvůrce o apokalypsu Purpurových řek. ()

joelly01

Na me tedy dvojka fungovala velmi dobre! Prijemna detektivka takhle na vecer. Dej pekne odsejpal, v podstate zadna hlucha mista. Jean je MUJ a v Purpurovych rekach byl pekne charismaticky. Pana Vincenta vystridal pan Benoit, a jak moc si pana Vincenta vazmi, tak Benoit latku nesnizil a filmu ostudu neudelal. Konec se mi ovsem zdal trochu divny, nevim, mozna jsem naivne ocekavala vetsi "mysteriozno" ci tak neco. Skoda, ale i tak podle me kvalitni nadprumer, ktery muze smele konkurovat jednicce! ()

helrohir

Podobne ako pri prvom filme, aj toto pokračovanie sa z počiatku javí ako zaujímavý krimi thriller s ponurou a dusnou atmosférou. Bohužiaľ, v tomto prípade príde "vytriezvenie" oveľa skôr. Kým v jednotke to pokazil až záver, tu sa v scenári začnú diať prapodivné veci už po pár desiatkach minút. Celkové jednanie postáv je veľmi zmätočné, a hlavne celkové vyústenie príbehu je v tomto smere "bonbónikom". Okrem toho, tento film sa mi zdá oveľa viac derivátom "Seven" než jednotka, aj keď to možno bude tou religióznou zápletkou. A nielen to, scenárista si pri písaní scenára evidentne pozrel aj Indiana Jonesa. V porovnaní s jednotkou je tu viac akcie, a film tak pôsobí svižnejšie, a možno preto som ho mal z násťročných liet zafixovaný ako ten lepší. Avšak s odstupom času jasne vyplávala na povrch scenáristická impotentnosť, ktorú nedokáže z priemerných vôd vytiahnuť ani Jean Reno. 50%. ()

Pitryx

Tak ty zmatky na začátku filmu byly naprosto super. Nikdo nic nevysvětluje, takže jsem v ději notně tápal. Což mi kazilo dojem i zážitek. A po polovině snímku jsem se dokonce začal dost nudit. Takže jsem to vzdal. Tedy, než a bych se přestal koukat, ale nesnažil jsem se nad tím přemýšlet. Za moje plusové procenta tak víceméně může akční konec, který asi zaujal nejvíce.  30 %  ()

weasel.p

Jakž takž povedené pokračování,ale jedničku to jako obvykle nepřekoná. Prostředí podzimního Lotrinska je vybráno dobře, paralelní vyšetřování dvou komisařů se tu moc nepovedlo a děj začne za něco stát až když se setkají a hlavní zápletka se tu opakuje z jedničky (skrytí nacisti). ()