Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ryba443

Vcelku povedený mysteriozní thriller, na který se dobře kouká, když tedy přivřu oči nad několika dírami ve scénáři, nesmrtelnými ninja mnichy a tradičně podivným koncem. Jako zájemce o vojenskou historii a techniku mě ale zaujala především Maginotova linie, v útrobách jejíchž trvzí se část filmu odehrává. Naprostou lahůdkou pak byla pancéřová otočná výsuvná věž s dvojčetem těžkých kulometů, ve filmu dokonce zachycená v činnosti! To se jen tak někde neuvidí.. ani ve válečném filmu či dokumentu, ani ve skutečnosti. Na našem předválečném opevnění se s touto zajímavou a efektivní zbraní také počítalo, ale do Mnichova nestihl být dokončen ani její vývoj, natož pak aby byla osazena do nějakého objektu. ()

iXtr3m3

Menej podarené pokračovanie slušnej prvej časti. Jean Reno trošku v tieni Benoita Magimela, na prvý pohľad to chcelo byť zasa in viď. takmer parkourové scény, ale tajomno prvej časti už nebolo tak dobre zvládnuté. ()

Eraserhead

Celý film jsem si říkal jak je to výborně natočený (přestřelka v závěru je fakt super), ale pořád mi tam vadili takové drobnosti, které odkazují k Sedmi snad ještě víc než jednička. Především postava Brada Pitta se zřejmě stala velkou inspirací. Benoit Magimel má stejně poraněnou ruku, stejně rozbité a přelepené obočí, podobný účes a zdálo se mi, že snad i stejně drží zbraň, dále použití baterek, atd.. Pořád jsem se ale bavil až do dementního finále, které film hrozivě sráží. Z temného kriminálního thrilleru nás tvůrci přesouvají na půdu Sommersovi Mumie. ()

Hopper

Ďalšia "dvojka", ktorá s jedničkou má spoločný len obšľahnutý názov a niektorého z hlavných predstaviteľov. Kým pôvodný film bol thriller, ktorému sa niektoré nelogickosti aj dali odpustiť, pretože atmosféra stála za to, v tomto prípade skĺzavame do nábožensky ladenej pseudoakčnej stupidity v Lotrinsku na Maginotovej línii s takmer nesmrteľnými mníchmi (vďaka amfetamínu !!!), dejom na hranici pochopiteľnosti, s neskutočne neschopými policajtami a záverom, ktorý mi pripomína klon z Indiana Jonesa s trochou "deus ex machina"... Prečo Reno a Lee sú nútení vystupovať v takýchto paškviloch kde aj tak nemajú čo zachrániť, keďže tam nič nie je ?? ()

pjotr76

IMHO, řekl bych, v dobře vybaveném kině koukatelný film - dolby surround atd. atd. typické dílko pro multikina. Snímek si pravděpodobně zaslouží nižší hodnocení, ale Bessonova bombastičnost prostě zatlačila na moje nižší pudy a tak mi zcela zřejmá bezobsažnost a někdy i značná přiblblost zhlédnuté akce až tak nevadily. Podtrženo sečteno - celkem o hovně, ale v kvalitním kině se u toho relativně dobře pobavíte. p.s. Jean Reno nemá tolik prostoru, přesto film staví hlavně na jeho výkonu. ()

Hanes88

Druhé pokračování, které je rozhodně slabší než jednička. Pořád se mi zde líbila ta tajemná atmosféra, která byla i v tomto pokračování. Celkově to ale postrádalo kvalitu prvního dílu. 45%. ()

system

Klidne me ukamenujte, ale moje ocekavani to splnilo (snad jste od Bessona neocekavali komorni pokracovani:-), atmosfera je vyborna - denni svetlo jsem postrehl snad jen jedinkrat, kamera je taky dobra (bitka u fetacky doma ma fakt neco do sebe) a navic steroidy nadupani borci v kapi, co by zmlatili celou armadu a kteri behaji rychleji nez negri s kudlou v zadech. PS: jestli maji knezi takovyhle vycvik, tak asi zacnu chodit do kostela :-) ()

Macik

teď jsem se zrovna dokoukal a řeknu Vám,docela dost mě to zklamalo. Nic jsem od toho nečekal a taky,bohužel, ničeho jsem se nedočkal.... Natočený to ovšem bylo skvěle,myslím že o panu režisérovi ještě uslyšíme. Vážně bomba!!!Jenom ten námět mě totálně nechytil,ba co víc, nudil!!! ()

lukasd

Pořádně zmatenej scénář plnej nelogičností tenhle film dost kazí, protože atmosféra je dost dobrá(stejně jako u jedničky). Člověk se u filmu i dobře pobaví(i když to tvůrci zřejmě nezamýšleli!). A propos: neví někdo kde by se dal sehnat vojenský amfetamin?Chtěl bych bejt taky nesmrtelnej :-) ()

Damielka

Na tenhle film se dá poměrně dobře koukat, pokud od něj nebudete čekat víc, než akční podívanou. Jsou v něm totiž slušné honičky, střílečky, pěkné efekty, dobrý střih i kamera, ale jinak je to celkem o ničem. Nijak vás to nezasáhne, nijak zvlášť neosloví a ani se nijak zvlášť nesžijete s postavami (mluvím i o Jeanu Renovi, kterého mám jinak moc ráda, ale se špatným scénářem si holt neporadí ani jeho uhrančivý pohled). Zkrátka a dobře, Purpurové řeky 2 jsou průměrný akční film, který si hraje na jakýsi náboženský, mysteriózní thriller a to mu nedělá dobře, neb na to nemá. Navíc až moc okatě opisuje od filmu Vraždy podle Jidáše či Sedm. Mohu však přiznat jedno plus - a to, že se nesnaží trumfnout první díl větším množstvím krve, mrtvol a nechutných záběrů. ()

M.I.K.E.

Pokud vypnete mozek, tak cool zábáva.Pokud ale čekáte, inteligentní thriller s mrazivou atmosférou z dílu prvního, tak to radši ani nepouštějte. Ale i přes trapný scénář, komické kung-fu mnichy se pořád jedná o skvělou zábávu. ()

Puss

Mniši nadopovaní amfetaminem? To je teda něco.........a ty kápě měli asi vystužený drátem, protože vypadalo fakt drsně, když běželi a kápě se ani nehla:)))) ()

r.deshain

Tak tohle byla pro me skutecne studena sprcha. Uz jednicka se mi nezdala moc dobra, ale tohle uz sem malem nedokoukal. Proste nemam rad zapletky zalozene na tom, ze se nekdo rozhodne na sebe vzit roli sv. Jana. Vzdy mi to prislo, jako kdyz uz scenarista nevedel, jaky dat vrahovi motiv, tak tam soupl biblicke motivy, a cekal, ze se lidi chyti. Dekuju, spokojim se s obycejnymi maniaky vrazdicimi pro zabavu.. ()

Oyer

Dvojku jsem viděl dříve než jedničku, ale myslím si, že zase taková hovaďůra to nebyla. Film jsem zkoukl na dva zátahy. Posledních 20 minut jsem si nechal na druhý den, poněvadž jsem byl již ospalý. Musím říci, že po prvním dní shlédnutí 70 minut filmu se mi usínalo s mírným nedůvěřivým pocitem, a chvilinku jsem se bál otočit obličejem na zeď :D Snímek rozhodně nudný nebyl a tajemno, mýtismus které z něj vyzařovalo bylo chvílemi mrazící. Zajímavé byly pasáže, jak mniši "PARKUROVÝM " stylem utíkali před Renem a především Magimelem. Posledních 15 minut mohlo být pořešeno trochu lépe. Rychlý konec, náhodné úniky, pár štěstíček ve stylu: na poslední chvíli... Mimochodem díky tomuto filmu už vím, že droga Amfetamin funguje jako hopsinková šťáva :-D :-D ()

mosnak

Jediné co mají Andělé apokalypsy společného s jedničkou Purpurových řek je Jean Reno, kecy o nacistech a že jde o krimi. Bohužel jakmile se do toho začne míchat křesťanství, církev a nadopovaní blbečci stane se z toho přesně takový hnus jako je Purpurové řeky 2! Škoda! - 38% ()

ArthasKarfa

V tomto případě by jistě bylo lepší, kdyby zůstal pouze jediný původní film a dvojka by se k němu netočila, od začátku až do konce to má prvky Béčka, které prostě cítíte pomalu z každého dialogu nebo akční scény. Do konce to dokoukáte jen s větším nebo menším sebezapřením. ()