Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy

• Francie Les Rivières pourpres 2 - Les anges de l'Apocalypse (více)

Komisař Niemans se vrací vyřešit mystické vraždy! Mrtvola muže zaživa zazděného v klášteře v Lotrinsku je pro komisaře Niemanse výzvou i posláním odhalit záhadu kruté a neobvyklé vraždy. Esoterické znaky vyryté kolem oběti naznačují zvláštní vražedný rituál. Komisař Niemans společně s policistou Redou (svým bývalým žákem) si musí k vyšetřování pozvat specialistku na náboženské rituály. Policista Reda objeví u kostela polomrtvého dvojníka Krista, který má apokalyptické vize o příchodu andělů, kteří zničí celý svět. Kdo jsou Andělé Apokalypsy? Vyšetřování komplikuje stále se zvyšující počet vražd. Vždy když dojde k záhadnému zmizení oběti, jsou stopy smazány podivuhodnou nadpřirozenou schopností mnichů kláštera, kteří jsou pod diktátem Otce Vincenta vázáni přísahou mlčení. Vyšetřování je pro komisaře Niemanse a policistu Redu naprosto záhadou až do chvíle, kdy zjistí, že jména i profese obětí se shodují se jmény apoštolů. Dojde opravdu ke dvanácti vraždám podle počtu apoštolů? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pirate

O stupeň horší, už kvůli tomu, že padouch není ani přinejmenším překvapivý, jen děj se drží, ale už nemá nějaké to kouzlo jedničky. Celkovému filmu chybí napětí a tajemnosti. Právě tyto dvě věci dělali z předchozího docela zajímavou podívanou. Je mi líto, dvě a půl hvězdy. 50%. ()

Lakenzi

Oproti jedničce velice slabé. Špatný příběh a k tomu naspeedovaní mniši = pro mě nic moc. Pozitivní je akorát Jean Reno :)) ()

zeleznak

Co blbnete? Tolik zbozi v ceskem Carrefouru byste nikdy nenasli 😁. Je to blbina na 1 zkouknuti, mne se libila kamera, za to * navic. ()

mlock

Těžko mluvit o 2. dílu, protože s Purpurovými řekami má film společného akorát kom. Niemanse, takže se to prostě mohlo jmenovat Andělé apokalypsy. Ale to by holt tolik nevyrejžovalo. ()

MartinNewman

U pokračování Purpurové řeky došlo ke změně na postu režiséra a hlavně scénáristy a je to bohužel dost znát. Už tam ani nespolupracoval autor Jean-Christophe Grangé a to byla chyba. Besson jako režisér i scénárista stvořil za mlada spoustu kultovních kousků, ale jako scénárista u tohoto filmu udělal stejně jako u spoustu jiných filmů to, že si nejdřív namočil ruku do hovna, potom si ji dal k nosu, zhluboka se nadechl a až se mu ten smrad dostal do mozku tak začal psát scénář. Besson umí dokonale zkurvit solidní námět. Film sice jede zase dvě dějové linky, které se spojí, je určitě více akční, ale taky chaotický, se špatným střihem a občas neví co chce. Určitě má dobrou akci a sympatické hlavní hrdiny, ale jinak se pozitiva těžko hledají. Mysterióznost se těžko hledá, na to je film moc akční a není na to prostor. Tajemní mniši co běhají jako borci v Bondovi tomu určitě nepomůžou a určitě ne ani záběry na jejich kápě, kde by měli mít obličej. To že se jich kulky netýkají je až trapné a nevyváží to ani honičky. Christopher Lee dostal jako záporák zoufale málo prostoru, jeho role mohla být daleko mysterióznější. Film mohl zůstat jen jako akční thriller, nebo jen mysteriózní krimi, ale ne slepenec který se v závěru přehoupne do Indiana Jonese. Dávám 2 hvězdy a víc ani hovno. Stačí že k němu čichá tak často Besson. ()

Hungry Ant

celkem to šlo, jednička byla ale lepší : )) závěr tu byl strašnej a doela mě zaujala křišťálově čistá voda hluboko v podzemí vytékající z rezervoáru pár staletí starého : )) no a ona byla křišťálově čistá i potom, co urazila x km podzemím : )) Francouzi maj podloží .. jen závidět : ) ()

MST

I přes dosti problematickou přehlednost děje se mi tento film líbí. Možná to bude tím temným ztvárněním. A nebo režijním provedením. ()

cendaman

Otřesné!!Až na kameru nic co by se dalo pochválit!!Jednička byla docela dobrý film s dobrou atmosférou a méně akčních scén,ale tohle je zbytečný film!! ()

mindkiller

dávam tomu 5* len vďaka tej záhadnej atmosfére a hlavne vďaka ANJELOM APOKALYPSY. Scény ktoré ma dostali: Naháňanie sa toho divného policajta s anjelom apokalypsy v nejakej starej budove, scéna v kostole, prestrelka v štole a najlepšia bola scéna v obchode. Film sam o sebe si nezaslúži také vysoké hodnotenie ale pre mňa tých pár skvelých vecí zakrylo aj množstvo nedostatkov . 9/10 ()

Witold

Jak je zcela volný vztah tohoto dílu k jedničce, tak je zcela volný vztah jednotlivých částí scénáře k sobě navzájem. Nekoherentní příběh s těžko prohlédnutelnými motivacemi, rádobymystické obrazy, tlačení na "atmosférickou" pilu, jehož výsledkem je sebeparodie, komicky protiněmecké ladění, supermniši s vlastnostmi jako z 36 komnat šaolinu, další "expertka" s doktorátem z religionistiky a přehledem v oboru jako u absolventa odborného učiliště, pseudokřesťanská pseudomystika. Zmatený a úpadkový popkulturní mišmaš. Sto minut života lze investovat lépe - místo sledování tohoto filmu raději zavolejte kamarádům, jděte se projít či dělejte cokoli jiného. ()

michalcka

Po prvním díle jsem čekala něco mnohem více záživnějšího. Neříkam že by to byl extra strašný film,ale neměli to nazvat stejně jako jedničku. Možná kdyby tomu dali jiný název, film by na tom byl s hodnocením lépe, protože by nikdo nic neočekával. ()

Gazzellka

bohuzial sa budem musiet pridat na stranu mnou neoblubenej vacsiny a poznamenat, ze pokial by som neslintala cely cas nad benoitom magimelom a jeanom renom (nemate niekto na predaj uteraky, ktorymi sa vyrajbali, ked vyliezli zo stoky hore?), tak by som sa napriek naporcovanym nozickam a rucickam s hodinkami asi unudila k smrti. ale cerveny bod ma moj milassek cyril, ktory si aspon krasne zaskakal, ked uz mu plesinu nebolo vidno. ()

Mitch645

Jelikož mám rád horory, mám rád u mysteriózní thrillery. Purpurové řeky 2 jsou v tomto směru daleko silnějším nářezem než první díl. Jen bych ocenil více dynamické akce a zkrátil dlouhé kecací pasáže. Jean Reno je boží a nedovedu si představit na jeho místě jiného herce. ()

bratr_jezek

Jak na něco takového mohl Jean Reno kývnout není úplně jasné. S jedničkou to nemá nic společného (takže už název je zavádějící), jeho komisař nemá to charisma jako v jedničce, pátrání se tu nějak vytrácí v souboji s pokusem o mystičnost a ďábelskost sekty mnichů. Celý film se rozpadá a vy z toho nejste vůbec moudří, brzo vás přemůže nuda, protože i akce a napětí jsou zoufale nedotažené. ()

Dexies

Jiný režisér, jiný příběh, a taky jak to dopadlo ... oproti jedničce chybí Hutná atmosféra, logicky příběh a s tím spojeny i spad filmu ... některé věci jsou dost nelogické a hodně vyčnívají ... slabší podprůměr, který kdyby nevznikl tak se nic nestane ... ()

Mate0

proč vubec tento film vznikl?proč když jednička byla výborná...a dvojka ? neprůstřelní mniši kteří dělají párkour,policajti co běhaj jak U.Bolt a do toho celkový namět hrozný že snad každy tušil co bude za 5minut.....2hvězdy snad jen diky J.R. a slušné kameře ... ()