Reklama

Reklama

Hlava Medúzy

(TV seriál)
  • Slovensko Hlava Medúzy
Drama / Krimi
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Hrají:

Jitka Čadek Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Zmizelý originál Rubensovy "Hlavy Medúzy" a dva mrtví muži. Tak začíná první epizoda nového seriálu České televize, který natočil Filip Renč. Osm příběhů podle scenáristy Petra Hudského zavede diváky do Brna a jeho okolí. Čtveřici kriminalistů vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové. Dalších rolí se zhostili Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. „Vybrali jsme si podobu Medúzy jako symbol našich kriminálních příběhů. Co jeden jedovatý had v její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo,“ říká režisér Filip Renč a dodává: „Je pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním realizačním řešením. Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů. Co se týká stylu vyprávění i hudební dramaturgie, rád bych obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let. Jednoduchá, výrazná hudba, napětí, účelné dialogy, tajemná atmosféra a minimální barevnost obrazu. (Česká televize)

(více)

Recenze (62)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Samotné náměty kriminálních případů mi přišli celkem smysluplné a uvěřitelné, ale ta příběhová omáčka kolem byla naprosto zbytečná, skutečně infantilní a, bohužel, prostě hloupá. Isteník a Bučková by mohli mít spinoff, Dvořák by jim mohl dělat šéfa, co už nevyšetřuje a je zavalenej papírováním, přetíženej, ale prahnoucí znovu po akci, a Čvančarovou by konečně po právu odvolali a suspendovali za střet zájmů a zamlčování důkazů a mohla by odjet za bráchou do Paďous. --- No jo, Hudský a Labyrint, tak teď mi to dává smysl. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Po prvním dílu jsem nedokázal rozlousknout odpověď na otázku, zda to tvůrci mysleli vážně nebo to měla být parodie. A i v dalších dílech to byla hodně nevyrovnaná směs detektivní komedie, kriminálního thrilleru a melodramatu. Humor na první signální byl často spíš na zabití (kriminalistka přichází na místo vraždy a její podřízený na ni vybafne zpoza rohu???). Jitka Čvančarová jako drsná policajtka? Vždyť jsem psal, leda v parodii. Postava Erika (Karel Heřmánek ml.) mě v prostředních šesti dílech štvala svou nadbytečností. Filip Renč to celé zvládl na automat, scenárista by měl vrátit honorář. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Neotřelá parta detektivů. Chtěla jsem o nich vědět víc, protože mi přišla zajímavá odbočka s Erikem. Ve finále se ale ukázala jako celkem zbytečná. Náměty případů ale špatné nebyly. Kupodivu mi Jitka Čvančarová v té své čepici nevadila a ani její chování. Nemohla jsem překousnout hlasový projev Michala Isteníka. Proč musel takhle mluvit? To hrál jako mladšího než ve skutečnosti je? Mladý Heřmánek mě bude ještě zajímat. Dokáže využit talentu, který mu nadělili rodiče. Uvidíme. kam se ještě posune. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kriminálka v režii Filipa Renče a s dobrou skladbou hereckých person české scény. Nevím, co jsem čekal, ale minimálně jsem doufal, že si u Hlavy medůzy odpočinu a budu rád, že některé herce rád vidím v něčem novém. Nakonec už první díl mě teda dost nasral. Fušeřina nejtěžšího kalibru. Regulérní kriminální béčko. Hlavní role Jitky Čvančarový se mi hrozně nelíbila. Ta její drsnost v kombinaci s čepicí mi přišla jako hrozná póza a mrzelo mě to. Mám ji jinak hrozně rád, ostatně jako i ostatní herce. Jenže zatímco Jirka Dvořák byl třeba v pohodě, tak Michal Isteník tu mluvil (no spíš pískal), jako když mu někdo přiskřípne koule. Jelikož ho ale znám od Mostu a aktuálně na něj koukám v Kukačkách, tak vím, že to jeho běžný projev není a nevím, co ho za tím vedlo. Už od prvního dílu tu tvůrci navíc rozjíždí vedlejší linku s mladým Heřmánkem, která nejen, že byla zbytečná, ale taky byla zatraceně špatná. To už nebylo snad ani béčko. Abych byl ale genderově vyvážený, tak musím říct i pár pochval. Nejlepší díl jednoznačně šestý, kde mi role Marka Vašuta, nevím pořádně proč, asi tím, že tam lil jedno pivo za druhým, docela sedla a vysloveně ten příběh dost povýšil. Jenže co je to na plat, když předchozí díl z prostředí módních přehlídek má hned z kraje scénu vraždy modelky, do které Vám hraje děsně nepovedená cover verze Born Slippy od Underworldů, což asi bude zároveň i vševypovídající o celém seriálu. Znova už ho v životě nechci vidět a mrzí mě u řady herců, že si s tímhle dali práci. Ale tak co...jede se dál a příště je uvidím v něčem lepším. Nicméně pořád platí to, že Filip Renč je strašnej rutinnér. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Že Renč už roky nic pořádného nenatočil je známo. Když jsem viděl upoutávky, říkal jsem si, že to bude něco jako Labyrint (historický obraz, mysteriózno, natáčení v Brně a okolí), ale viděl jsem takovou zhůvěřilost, že doteď nemůžu pochopit, že ji napsal Petr Hudský. Vizuál levný, násilné scény rádobyšokující, zápletky nedomyšlené, dějová linka s bratrem hlavní vyšetřovatelky nadbytečná. Tohle se fakt krutě nepovedlo. Krutě! 30%. ()

Galerie (145)

Zajímavosti (32)

  • Policejní služebna vznikla ve vestibulu paláce Typos na Jezuitské ulici v Brně. Do roku 2016 v něm sídlila ČT Brno. V prosinci 2016 budovu vydražili majitelé developerské společnosti Magnum za 70 350 000 Kč. (klukluka)
  • Natáčelo se v obci Borkovany u Brna. (rakovnik)
  • Premiéru čtvrtého dílu sledovalo 1,47 mil. diváků starších 15 let a šlo tak o nejlepší výsledek toho večera. (rublik05)

Reklama

Reklama