Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Ivoshek

Nebylo to špatné, ale místy jsem se v druhé půli poněkud nudil. ovšem fórky se zaklínadlem a mimořádně vtipné dialogy stojí za to. ()

eraserhead666

Já chápu, že si Raimi chtěl natočit nějaké fantasy, které tehdy docela letělo. Ale proč, do prdele, do toho zatáhl dobře rozjetou horrorovou sérii a nevymyslel si něco samostatného? On jako Campbell byl teatrální už v předchozích dvou dílech, ale tady to už fakt přehání a nejhorší je, že se mu v tom přizpůsobil celý film. Pravda, asi jen Ash dokáže z dvouhlavňové pušky vystřelit třikrát. V pubertě mi to ještě přišlo alespoň komické, teď už se na to prakticky nedá dívat. Ash je tu až nesympaticky nesnesitelný, stejně jako v pozdější seriálové verzi. ()

SOLOM.

Tohle už se celé nese v duchu hororové komedie, plné úsměvných hlášek a nezapomenutelných momentek. Narozdíl od starších dílů už ve mě tenhle díl moc nedokázal rozvýřit hladinu adrenalinu do takové výše. Bruce je skvělý jako vždy, ale kdo dál? 7/10 ()

ARI50

Ano nezničitelný a velký Ash kterého mám rád samozřejmě ale filmu chybí vše co já aspoň trošku od něho čekám. ()

JASON_X

Kdybych měl k téhle šaškárně nějaký nostalgický vztah, třeba z dětství, třeba jako k The Evil Dead, asi bych hodnotil výš. Ale popravdě i ty moje tři jsou nadhodnocené, výjimečně jsem se snažil být objektivní, protože uznávám, že tohle dílko má svůj půvab. Ale nebaví mě, nemám rád rozeřvané epileptické exhibice. Nejpřitažlivější na celém filmu je pro mě účast mladé Embeth Davidtz. (T: Jsou dvě verze filmu, z nichž každá má jiný konec; já dávám přednost 'návratu do budoucnosti' v režisérské verzi.) ()

Morholt

Možná, že to nebylo tak povedené jako dva předešlé díly, ale já se u toho stejně bavil. Zasazení do středověku jsem uvítal, triky, kdy armáda kostlivců útočí na hrad sice v porovnání s dneškem působí amatérsky, ale mají svoje neopakovatelné kouzlo a je tu velká dávka vtipu či nezapomenutelných scén, jako Ash a jeho dvě hlavy či souboj s jeho trpasličími dvojníky. 75% ()

Lacike

Ash is back, full retard. Tento diel Raimi pojal ako velkolepu fantasy komediu. Srandy je tam viac ako v dvojke a od prvej do poslednej minuty to je neskutocna zabava. Jedina vec, ktora ma mrzi a prilis ju nechapem je absencia gore scen a minimum krvi pri bitkach. Ved to ma R-kovy rating, tak preco sa tak strasne Raimi krotil? Tocil to snad ako PG-13 film? To je snad jediny dôvod pre ktory mam trojku o nieco menej rad ako famoznu dvojku v ktorej bol humor ale aj gore sceny a vysledok je neskutocne uchvatny mix zanrov. Trojka je uz cisto komedia s Ashom, ktory asi neskutocne tvrdo spadol na hlavu a stal sa z neho zabavny imbecil, ktory mi miestami pripominal tie najzabavnejsie kreacie Jima Carreyho. Ale po tom, co uz zazil by asi drblo kazdemu. Nastastie 100% jeho hlasok je zabavnych a komu to nestaci, tak si môze pozriet rezisersku verziu v ktorej su nielen sceny naviac vratane alternativneho zaveru, vdaka ktoremu sa neviem rozhodnut, ktory sa mi paci viac (preto odporucam vidiet obidva verzie), ale aj niektore alternativne hlasky. Co sa taky akcie, tak tej je obrovske kvantum a je spickovo prevedena a niektore uz v dobe natacania zastarale triky pôsobia roztomilo. Podporena je konecne aj uchvatnou velkolepou hudbou, ktoru mam chut si pustit aj samostatne. Znova sa dockame aj kamerovych exhibicii pri ktorych zostava rozum stat nad tym, jak to vsetko natocili. Z jednotlivych scen by som spomenul epizodku s knihami ktorej predchadza nezapametatelne zaklinadlo, suboj Ash vs. mini Ashovia, rozviazanu topanku, alebo komplet velkolepe finale. A mohol by som pokracovat do nekonecna. Proste pecka za 10/10. ()

ScarPoul

Armáda temnôt je najslabší zárez v celej Evil Dead sérií. Jednak je žánrovo niekde inde a hlavne pôsobí ako lacné béčko snažiace sa mať nadhľad a vtip. Ale je pozliepané zo scén alá Bill and Ted a ich veľké dobrodružstvo. Občas vtipy zafungujú, ale treba to brať v kontexte doby v ktorej to vzniklo. Dnes to divákovi asi veľa nepovie. Dokonca aj ten mýtus okolo Asha ide do úzadia. Je ale pravda, že skĺbením tejto a druhej časti vzniklo pomerne trefné pokračovanie v podobe seriálu Ash vs Evil Dead. To si berie temnú atmosféru z druhej časti ale má vtip a uletenosť tohto tretieho dielu. V zásade pozerateľné, ale zároveň je to aj nudné a bez napätie a nápadu. Úprimne som veľmi rád, kde sa séria posunula v súčasnosti a že Sam Raimi vo svojej uvedomelosti v ním načrtnutej trilógií nepokračoval. Už aj tak pôsobia všetky tri diely veľmi nekonzistentne, hoci určité kvality sa im uprieť nedajú. Videný Director´s Cut. ()

bouncer

Je to sice úplná komedie, ale stále se na co máme dívat a když už se nebojíme, tak nám to Raimi vynahrazuje salvami smíchu. ()

Dale

Po vizuálnej stránke najlepšia časť trilógie, no miestami je to číra paródia, a k tomu vôbec nie smiešna. A naviac tu už nie sú ani skoro žiadne hororové scény. ()

Mononoke.

Kdyby ten film bral sám sebe vážně, neváhám ani vteřinu a dávám odpad. Ale byl to neskutecne vtipnej příběh až jsem se skoro něj nemohla dodivat:). Ash je prostě takovej tvrďák, že proti němu je Arnold jenom brejlatej ňouma ve školní lavici. Nevim jestli to je tak špatný nebo tak dobrý. "Skrze knihu si zlo přišlo i pro mě. Dostalo se mi do ruky tak jsem si ji uříznul v zápěstí." "Ale vyslovil si to zaklínadlo správně! V zásadě jo, sice sem se nemazlil s každou slabikou, ale jo...":D (kdo viděl pochopí:)) ()

Terva

Z Ashe ( Bruce Campbel ) se stane " Hrdina nebes " a motorová pila se stane Ashovou " pravou rukou ". Díky nedokončenému zaklínadlu se propadne do roku 1300 našeho letopočtu a stane se z něho nejdříve otrok a pak hrdina v boji proti " Kostrounům " neboli Smrtonošům. Aby se mohl vrátit zpět do naší doby, musí najít knihu Necronomicon - http://eldar.cz/cody/magie/necronomicon/index.htm a ta mu pak zajistí u vůdce kmene návrat. Je zvláštní, jakou prošla tato trilogie velkou změnou. Od krutého a krvavého hororu, přes jakési " remakové pokračování " formou psycho komedie až po dobrodružné komediální fantasy s prvky horou. Jo a nebude chybět ani láska, protože se nám Asah při hledání Necronomiconu, zamiluje do místní krásky se jménem Sheila ( Embeth Davidtz ). Armáda temnot chce však knihu Necronomicon také a proto se slovy " Smrt smrtelníkům " vyráží do boje. Krásné jsou scény ze hřbitova a z obléhání hradu. Smrtonoši jsou komičtí a hrůzostrašní zároveň. CITÁT - A teď si promluvíme jako kostlivec z chlapem.....Klaatu barata nikto...jsem Ash, domácí potřeby !!! Hudbu dělal Joseph LoDuca a March of the Dead theme má na paškál Danny Elfman http://www.youtube.com/watch?v=eKHAX1K4sKQ Ve filmu hrál i Theodore Raimi alias Cowarbly Warrior. Book of The dead - knihu mrtvých - animoval Tom Sullivan. ()

Ouwen

Jiné kafe. Bez lekacích scén, minimum krve, ale............... Ty hlášky, no ty vole! :D Navíc Ash je úplně někdo jinej. Nyní fakt válí, má neskutečně obrovský koule a motivace přežít ho činí nejvíc zabijákem. Jednička je pro mně nejslabší díl, dvojka nejlepší, trojka mezi, pač v jedničce Ash neměl moc prostoru. Konec mohl být lepší, jinak pecinka! ()

PanCitron

Hodně jiné než předchozí dva (jeden?) díly, přesto rozhodně zábávné podobně druhý díl. Ash je definitivně jeden z mých nejoblíbenějších filmových hrdinů (snad jen scén s pilou mohlo být více) a osobně ta armáda kostlivců vypadala úžasně. osobní pořadí trilogie: 01. - The Evil Dead 2, 02. - Army of Darkness, 03. - Evil Dead ()

Seabeast

Tak k tomuhle jsem už od začátku přistoupil jinak, protože z celé série The Evil Dead trojka vybočuje nejvíc. Je to plné milých klišé, srandy a v rámci navázání na sérii i hororových prvků. Nejzábavnější je na tom jedinečný Bruce Campbell, který to svými hláškami tolikrát "zabije", že se člověk nestačí divit. Ale jo, je to fajn, ale zas tak úžasné mi to nepřišlo. Jednička pro mě asi zůstane top z celé série, i když je fakt, že tohle beru spíš jako samostatný film, než "závěrečné vyústění hororové trilogie". ()

m.krudenc

K tomu to Horůrku mam nostalgický vztah. Je to první horor který jsem kdy vyděl. Tehdy jsem se bál. Z dnešního pohledu je to Legrace. Ale je to hezká podívaná. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)