Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Bloody13

Tahle trilogie je jedna z nejlepších, co se v hororových vodách urodila, i když Armáda temnot je určitě spíše fantasy komedie než horror. Bruce Campbell tu hláškuje po každym úspěšnym zásahu, hlavně jeho hláška "Hej, zavaž si tkaničku!" na adresu jednoho rytíře je pro mě už zcela kultovní. Raimi stvořil obdivuhodnou sérii, jejíž každý díl je naprosto odlišný, než ten předchozí, a přesto funguje jako celek. ()

pan Hnědý

Raimiho obdivuju. Pro mě je to tvůrce, který se rodí pouze jedenkrát za století. I když jsou předchozí díly silnější v základních stránkách hororu - ARMÁDA TEMNOT si stále drží svůj charakter a temnou stránku, kterou mám rád. ()

CheGuevara

Skoda, že jsem se nebavil tak dobre, jako tvůrci tohoto ujetého horroru, ale i tak to byla solidní zábava, která měla místy až moc hluchých míst. ()

EdaS

No já osobně se u trojky ze všech Evil Deadů bavil nejlíp, asi proto, že si Sam už nehrál na horor. A konec je v director´s cutu rozhodně cool. ()

H34D

Někdo si asi myslel, že v Evil Dead 1 a 2 jel Sam Raimi pořád jen na půl plynu, tak se mu poskytnul několikanásobný rozpočet, ať už se konečně rozjede! Jenže jak šílenější může crossover horroru a komedie ještě být? Jde to vůbec? Mno, asi moc ne, protože předchozí Evil Dead, zejména dvojka, zůstává nepřekonána. Army of Darkness chce mít cool hlášky, charismatického hrdinu, moment opuštěného psycha v lesích i epickou bitvu o hrad, jenže dohromady je všechno tak trochu nedomrlé. Hlášky působi nuceně a uměle, Bruce je příliš sebevědomý a závěrečná vřava nemá to patřičné kouzlo, povedla se tedy jen opuštěná chata v lese... Celkově tedy stále originální, ale již ne tak osvěžující a zábavné. 6/10 ()

xxmartinxx

S časem to získává na zajímavosti. Nějak tak jsem si k tomu našel cestu, i když tou čtyřkou si vlastně nejsem zase tak moc jistý. ()

Skejpr

Oproti druhému Evil Deadu tedy výrazně slabší, což je dáno především změnou přístupu i prostředí. Raimi ovšem naprosto mistrovsky zvládá veškerou brutální a groteskní zběsilou komiku a ať už si o Armádě temnot myslí kdo chce co chce, já u ní řval smíchy. ()

Pumiiix

Důstojné zakončení úspěšné série Evil Dead, které tentokrát nenese stejný název, ale „schovává“ se za názvem Army of Darkness. S hororovými prvky to jde každým dílem dolů, jednička byla hororová zdaleka nejvíc, druhý díl už se pořádně mixoval s humorem a trojka nabídla čistou komedii s hororovým prostředím. Bruce Campbell je ovšem jako Ash dokonalý. Suché hlášky a jeho mimika nenechají chladným naprosto nikoho. Stejně jako nadmíru kvalitní režie. I když triky vypadají jako z třetí/čtvrté cenové relace, budí dobrý dojem, aspoň tedy pro příznivce prvních dílů. Zasloužené 4* ()

Shit

Pro mě nejhorší díl, hororová atmosféra se úplně vytratila, možná to je o něco vtipnější, ale ne o tolik aby to vyvážilo i špatnej příběh. První zklamaní přišlo hned na začátku, protože druhý dílu byl zakončen tak, aby mohlo vzniknout pokračování a vpodstatě začátek Armády temnot je konec dvojky a ten si mi oprvadu hodně líbil a skvěle mě naladil, jenže, netušim co se stalo, ale Sam raimi ten začátek pokračovaní změnil, sice né úplně, ale to nejlepší pro mě vypustil a místo pěkně drsnýho Bruce z dvojky tam dal zbabělýho Bruce. Dál už se film ubírá ve stejným tónu a jakmile Bruce ztratí svojí motorovku, tak už to jde od 10 k 5 a závěrečný souboj s kostlivcema, je na tak mizerný trikový úrovni, že nemá moc šancí zaujmout ()

Morien

Skoro bych vsadila svoje zelené boty, že tenhle týden už neuvidím nic tak roztomilého jako rytíře mlátící mečem do auťáku. Nicméně ty zelené boty mi udělaly na nohách puchýře, to jen tak pro pořádek. Zcela chápu tu fetiš na ruce. Pukající stromy jsou pěkné. Kouzla se světlem ještě lepší. A kouzla se zrcadlem? Ou jé! Už nějakou dobu jsem neviděla nic hysterického a velmi mi to chybělo. -"I may be bad, but I feel... good." ()

gudaulin

Se Samem Raimim je to zvláštní - jeho rané filmy mají status neotřesitelného kultu bez ohledu na to, že se na nich silně podepsal zub času, a kdybych se k Lesnímu duchovi nebo Smrtelnému zlu měl vrátit, asi bych k tomu potřeboval nějakého panáka na povzbuzení, jinak by mi přišly až příliš pitomé, byť se na nich dá už s jistotou poznat, že je natáčel někdo, kdo má na víc. S každým dalším filmem Raimi rostl a každý další jeho film měl slabší ohlas u publika. Armáda temnot není mladším bratříčkem dvou výše zmíněných nízkorozpočtových vyvražďovaček, je to mnohem spíš starší sourozenec Raimiho snímku Stáhni mě do pekla. Hororová komedie, kde si režisér dělá šoufky ze žánrových klišé, hororových rekvizit, namachrovaných hrdinů béčkových slátanin a vlastně i sám ze sebe. Dá se tomu vytknout 100 a 1 výhrada, ale je to natočené s takovým nadhledem a už celkem vyhraněným režijním stylem, že nad těmi nedostatky velkoryse mávnu rukou. Je to zábavné, nenáročné, ale nikoliv blbé, a je to podle mě první kousek v jeho filmografii, který snese přísnější měřítka. Bruce Campbell se svými hláškami, ksichtíky a příslovečnou drzostí vás jednoduše dostane a rázem Raimimu odpustíte, že schází pořádný scénář a potřebovalo by to ze všech stran dopilovat. Celkový dojem: 60 %. ()

choze

"No, možná, že jsem ty slova neřekl tak úplně přesně..." Závěrečný díl trilogie sice uzavírá boj s titulním zlem náležitě epicky, ale zároveň jde o nejslabší díl, který vnímám ne jako vyvrcholení, ale jen jako rozpačitý nášup nebo dovětek. První polovina filmu opět remakuje díl předchozí (souboj v jámě místo souboje ve sklepě, místo s uříznutou rukou Ash bojuje s malými Ashi, místo schizofrenní scény se zrcadlem tu najdeme scénu s Ashovým zlým dvojčetem, scéna vyzbrojování aj.) a ještě baví, což vrcholí scénou na hřbitově se třemi Necronomicony. Druhá půlka věnována přípravě na finální bitvu se zlem a samotné bitvě ale kvůli absenci děje mírně nudí, byť hlavně tady je vidět těch 30 milionů, které do filmu optimisticky nalil Dino de Laurentiis. Vezmu-li ale v potaz, co dokázal Raimi ve dvojce s desetkrát menším rozpočtem... Co bych pochválil je změna settingu. ()

Gilmour93

The Medieval (Cartoon) Dead.. Blbost. Hravá, rozpustilá, s láskou dělaná, ale pořád blbost. Upřímně nevím, co se mi na tom kdysi zdálo tak legračního, nicméně kvůli exhibici Nektarína z S-Martu nemohu jít s hodnocením níž. „Hail to the king, baby!“ Podlaha se sotva drží na nohou, Trejo zplesnivěl, Al Borland zemřel na otravu flanelem - pokud nějakou reklamu na kutilské potřeby, tak jedině s Brucem Campbellem! ()

Psema

Po přeplácané a žánrově nesourodé dvojce milé překvapení. Vážně jsem nečekal, že se Raimi utrhne ze řetězu a nechá Bruce hláškovat jako o život, ustřelovat zombíkům, čarodějnicím a kostlivcům hlavy jako na běžícím pásu a já se budu chlámat smíchy od začátku do konce. Pro mě jasný vrchol trilogie. ()

TeeAge

Brutálny, nevkusný masaker. 2D pozadia, otrasné kostými, blbé ksychty, sračky a hovná a všetok humus filmového sveta v jednom filme :D:D Chladné tupé keci a hlášky, ktoré zabijú každú jednú scénu takým spôsobom, že sa budete rechtať, aj keď sa tomu budete z racionálnych dôvodov brániť. ()

Aluska88

Začalo to soubojem Bruce Campbell versus Evil Dead. Nyní to pokračuje soubojem Bruce Campbell versus Army of Darkness. Když vidím jméno "Bruce Campbell", vždy se mi jeho tvář vybaví ve spojení s touto kultovní trilogií Sama Raimiho. On, se svou legendární motorovkou a trousící hlášky při každém "splatterovém" cákanci. Nejinak je tomu i v Armádě temnot. I zde se opět s vervou a odhodláním pouští do boje proti "Skeleton Crew" (název sbírky povídek S. Kinga, česky jako "Parta kostlivců"), kteří si sem odskočili z filmů Tima Burtona. Triková stránka kostlivců sice v mnoha záběrech pokulhává, ale na celkovém efektu to pranic neubírá. Parádní apokalyptický závěr je dokonalým zakončením celé této "Creepshow." ()

genetique

Moja predstava pridania fantasy komických prvkov k nápadu, akým bol 'Evil Dead' sa mierne rozplynula. Nie, že by som ich nepostrehol, len napríklad tých humorných bolo žalostne málo a tie fantasy nestáli až tak za reč. Čím som bol ešte viac prekvapený, že po efektovej stránke je to stále rovnako málo atraktívne ako v predošlých dieloch a to sa pritom jedná o 92-hý rok a celkom slušný rozpočet. Campbell je ale znova brutálne kvalitným mäsiarom a nešetrí nič a nikoho. Určite by som sa však niečomu podobnému tešil v dnešnej dobe. 60%. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)