Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Recenze uživatele HellFire k tomuto seriálu (93)

Humrův humor (2001) (S03E08)

„That's where I'm meeting uncle Zoid for lunch to discuss my Hollywoos dreams! Next time you seeme, don't be surprised if I have eaten.“ ()

Tucet sirotků (2001) (S03E09)

„What's wonderful about Leela being normal? We aren't. That's what makes us great. Like Dr. Zoidberg. He's a weird monster who eats garbage.“ „Damn right.“ ()

Pod kopyty bugolů (2002) (S03E10)

„Once, not far from here, four people set out on a cattle drive.“ „Robot gets bored and kills Fry with a hammer! Sorry, go on.“ ()

Roboti musejí být šílení (2001) (S03E11)

„Futurama is brought to you by Thompson 's Teeth.The only teeth strong enough to eat other teeth.“ ()

Juniorské mistrovství zla (2002) (S03E12)

„Hey, Dad. What useless contraption are you half-Baking today?“ „You what? Oh, this is my latest invention. A device that lets anyone sound exactly like me.“ „Good news, everyone. I'm a horse's butt.“ „I am? That's not good news at all, you little...“ ()

Zpívání všechny chmury nahání (2001) (S03E13)

„Bender, lift it up to the can opener.“ „Oh, no! Last time, that magnetic psycho nearly cut my head off!“ „Plus the magnet impairs your inhibition unit and makes you sing folk songs.“ „What? Who said anything about me secretly wanting to be a folk singer?“ ()

Tak skáče čas (2001) (S03E14)

„You're smart, beautiful, and best of all, you'll go out with me?“ „Fry, please try to understand. You're a man. I'm a woman. We're too different.“ ()

Nebezpečné robo-známosti (2001) (S03E15)

„You're cute.“ „You're cute.“ „You.“ „You.“ „Oh, dear. She's stuck in an infinite loop and he's an idiot.“ ()

Liga výjimečných břídilů (2002) (S03E16)

„Signoids? On our block? They should go back where they came from.“ „Professor, please, society's never gonna make progress until we learn to pretend to like each other.“ ()

Pracant egyptský (2002) (S03E17)

„Great Wall of Prophecy! Reveal to us God's will that we may blindly obey!“ ()

Krajně mezní příběhy II (2002) (S03E18)

„So this is a human body, huh? Neat! Hey! My antenna's gone! Nah, it just moved. I'm not getting good reception on it, though. Maybe if I wiggle it around.“ „No! You'll make God cry!“ ()

Rozval Roswell (2001) (S03E19)

„Well, I killed my grandfather.“ „Wha...?“ „Wait, why do you still exist?“ „I don't know. Maybe God loves me..“ „Ha ha ha ha ha ha.“ ()

Božský Bender (2002) (S03E20)

„So that's my story, Father Changstein el Gamahl. Can religion help me find my friend?“ „Well, we could join together in a prayer.“ „Ok, but is there anything useful we can do?“ „No.“ ()

Burza (bez)cenných papírů (2002) (S03E21)

„Walt, hit the retaliate button!“ „Let's see...“ „Any button! They all retaliate!.“ ()

Železný kuchař (2002) (S03E22)

„We'll meet on the ancient televised battleground of Kitchen Coliseum. Whosever meal is best will claim the title of Iron Cook.“ „Iron Cook? I can't lose. I'm 30%% iron. You're going down! Also, I had a reservation for one, under Dr. Bender.“ ()

Zbouchnutej (2003) (S04E01)

„This is the Holo-Shed. It can simulate anything you desire. And nothing can hurt you, except when it malfunctions and holograms become real.“ ()

O původu Leely (2002) (S04E02)

„I order you to dispose of that toxic waste or bribe me. Either way, it'll cost $500.“ „Five hundred real dollars? That's an outrage! Professor, I'll take care of that waste for $499 and 100 cents.“ ()

Valentýnská odysea (2002) (S04E03)

„This is the one place she can't hear us. Just pretend to shower.“ „Same as every day. Got it.“ ()

Temný raubíř (2003) (S04E04)

„I'm getting them a special one-day surface permit from city hall.“ „While you're there, could you get me a license to kill?“ „Sure. Bare hands or weapon?“ „What does piano wire count as?“ ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006