Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 51 h 28 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

9 / 10 Futurama oplýva možno najlepšou, najbizarnejšou a hlavne najzábavnejšou partičkou figúrok, aká sa kedy blysla na televíznej obrazovke - a to či už ide o samotného Frya, detinskú naivku s veľkým srdcom, rozkošne zlomyseľného a sebeckého robota Bendera, alebo kraba Zoidberga, trpiaceho pažravkou a utkvelým pocitom menejcennosti. Všetky tieto postavičky s vervou prikladajú ruku / klepeto / železný pahýľ k dielu a výsledok ich snaženia, inteligentný, sarkastický a zábavný seriál, skutočne stojí zato. Zasadenie celého deja do ďalekej budúcnosti navyše poskytuje autorom netušený bojový arzenál vtipov a cynických komentárov, ktorý sa, prirodzene, neboja použiť a ktorým mnohokrát presne vystihnú našu súčasnú dobu. Problémom však je, že Futurama ani zďaleka neoplýva takým výbušným typom humoru, na aký sme zvyknutý z dnes už legendárnych Simpsonovcov, a tak človek z času na čas dostane pocit, že aj tých dvadsať minút je trochu priveľa (to platí hlavne pre druhú sériu). Nech je to ale ako chce, ešte stále ide o vynikajúci (pri všetkej skromnosti) kreslený počin, najmä pre staršie ročníky, pretože len tie naplno ocenia celé to nepreberné množstvo fórov a vtípkov, ktoré sú do nás ládované v priam konských dávkach. Samozrejme, nájde sa tu niečo aj pre citlivé detské ušká: Bite my shiny metal ass!(11.6.2006)

Tak tenhle seriál má grády! Obsahuje nepřeberné množství záležitostí, které byste v rodince Simpsnových jen těžko hledali. Sci-fi, kam se jen podíváš. Nechápu, kdo by se po shlédnutí všech dílů seriálu nechtěl podívat do budoucnosti. A to především za přítomnosti flegmatika Frye, kapitánky Leely, božího Bendera, senilního doktora Farnswortha, labilního humra Zoidberga, účetního dredaře Hermese, sexy asijky Amy a opomenout nesmím ani uklízeče Scruffyho. Nemám co dodat, tahle parta vydá za všechna slova. "Kiss my shiny metal ass!" Bender Bending Rodriguez(6.12.2007)

Postava Bendera je naprosto suverénně nejlepší animovaná postava. Přidávají se i další skvělé jako třeba dr. Zoidberg, které excelentně naplňují potenciál seriálu. Bezesporu jsou tam i slabá místa, ale ten herní prostor je tak obrovský, že by bylo asi bláznovství chtít po scénáristech dokonalé vymyšlení a vykreslení VIZE budoucnosti Se vším respektem k Simposonům, na tohle prostě nemají. Doporučuju!(16.11.2013)

O dost horší než Simpsonovi,ti jsou z animovaných seriálů ti nejlepší. Fry je jako mladej Homer za mlada,hodně postav je podobných ze Simpsonů. Seriál mě po třech,čtyřech séríí začal nudit,u Simpsonů se mě to nestalo ani po 22.sérii. Bohužel,Futurama průměrný animovaný seriál. Dokonce ten úvod s městem je vykradený ze Simpsonů nebo jestli je to tak schválně.(14.7.2011)

Tak po čtyřech kompletně zhlédnutých sériích jsem se konečně odhodlal tento seriál ohodnotit. Musím konstatovat, že Futurama si mě získala od prvního dílu, tvůrci to totiž mají naprosto perfektně promyšlené a baví mě za pomoci tohoto seriálu poznávat budoucnost. Navíc je tento seriál i velice vtipný, což vychází především z charakterů jednotlivých postav. Možná nikoho moc nepřekvapí, že mou nejoblíbenější postavou se stal Bender, ale oblíbil jsem si i ostatní postavy, a např. takový Zap Branigan je naprosto dokonalý. Navíc každý díl je svým způsobem originální a odkrývá divákům zase něco dalšího ze života v budoucnosti. Tohle je zkrátka velice povedený a velice promyšlený seriál, který se povedl a který mě dokázal zaujmout natolik, že každý večer usedám k televizi a těším se na další díl. A nevadi mi tolikrát proklínaný dabing, naopak si myslím, že dabing je velice povedený a profesionální a ty hlasy k jednotlivým postavám velice dobře sedí. Takže nebudu svůj komentář natahovat, já jsem jednoduše nadšený a proto uděluji bez váhání pět hvězdiček.(2.6.2009)

• - V seriálu je často zmiňována francouzština jako zaniklý jazyk, ačkoliv francouzská kultura přetrvává. Ve francouzském dabingu byla místo tohoto jazyku použita němčinu. (Fary)

• - V 17. epizodě 2. série s názvem "War is the H-Word", kdy se hlásí Leela do armády, Kif stál hned vedle Zappa, ale v dalším záběru Kif zmizel. (lardko)

• - V epizodě "První společné V.V.ce" bylo řečeno, že se začalo říkat "Ď" místo "Díky". Díky ale bylo řečeno v několika dalších dílech, Ď v žádném jiném. (StrYke)