Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 51 h 28 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Opravdu nářez. Fars mi říkal, že když se mi líbilo BBS budu ze samotného seriálu nadšený (no možná to řekl trochu jinak, ale paměť už mi neslouží jako dřív) a měl pravdu. Zatím jsem nenašel jediný díl, který by se mi vysloveně nelíbil. - - Tak v polovině roku 2010 se dočkáme nových 26ti epizod. Doufám, že stejně kvalitních jako doposud. Ehm o tři roky později. Obnovení stálo za to, vedlejším efektem byla sice kvalitativní kolísavost, ale přesto jsem rád, že k tomu došlo. Geniální díly patřili především cestování časem. I poslední díl byl takový a Futurama tak znovu skončila na naprosté špici a málem ukápla i slza. Docela by mě zajímalo, jestli ji zase někdy obnoví.(19.1.2008)

Právě končím s šestou sérií, ale to není vůbec důležité. Rozhodně ne pro vyjádření nějakého komentáře k seriálu Futurama. Tohle bych chtěl hodnotit i po prvním díle. Gejzír nápadů a jeden fór za druhým jako na běžícím pásu posouvá tuto futudrámu daleko na Olymp komediálních sci-fi. Tam k němu můžou vzhlížet Simpsonovi jak chtějí, ale svého méně známého bráchu z piedestalu nesundají ani omylem. Klidně na mě pošlete Benderova robotího bratra Flexu, ale je to tak. Enter.(24.4.2011)

Pro mne výborné zastoupení místo Simpsnových. Matt Groening a David X. Cohen (autoři seriálu Simpsonovi) se opravdu vyšvihli a udělali další skvělý animovaný seriál. Poslíček Fry a jeho ocitnutí v budoucnosti a to rovnou 31. prosince v roce 2999, tisíc let byl nechtěně zmrazený. Kvalitní nahlédnutí jak by mohl svět vypadat, tvůrci si dali opravdu záležet a plně využili možnosti budoucnosti. Výborné postavy a dost vtipné díly, u kterých jsem se dost nasmál a pobavil, a to hlavně díky postavě Bendra ( Robota ) a spolu s dalšími členy posádky Planet Express, tvoří nerozlučnou partičku. / Viděné epizody z 1-7 série *124.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

Postava Bendera je naprosto suverénně nejlepší animovaná postava. Přidávají se i další skvělé jako třeba dr. Zoidberg, které excelentně naplňují potenciál seriálu. Bezesporu jsou tam i slabá místa, ale ten herní prostor je tak obrovský, že by bylo asi bláznovství chtít po scénáristech dokonalé vymyšlení a vykreslení VIZE budoucnosti Se vším respektem k Simposonům, na tohle prostě nemají. Doporučuju!(16.11.2013)

Jsem fanynka sci-fi. A Futurama je něco jako Simpsonovi pro fanoušky sci-fi. Vždycky, když ji vidím, jsem z ní fakt odvázaná. Celou dobu jsem moc fandila Fryovi, aby se mu podařilo konečně sbalit Leelu. Gratuluji, Fryi. Bendre, tvůj postoj k životu mě pomáhá projít tím mým. Zrovna včera jsem si zamilovala tvou hlášku. "Jsou to pozéři. Já jsem nenáviděl doktora Zoidberga, když to ještě nebylo v módě." Připojuju se k přání, ať už tenhle seriál konečně uvede česká televize. Možná zde pak ubyde nekritického nadšení a začne vážná debata o kvalitách i vadách (!) tohoto seriálu. Zatím však nejsem sto.(26.1.2004)

• - V prvním díle, těsně před tím, než Fry spadne do zamrazovací komory, je pod stolem vedle židle vidět stín Díblíka, který se objeví až o několik dílů později. (BloodMax)

• - Úvodní znělku k seriálu zkomponoval Christopher Tyng. Inspiroval se přitom písní „Psyché Rock“ od Pierra Henryho. Tuto píseň je možné slyšet mimo jiné ve 38. díle pořadu Televarieté (od r. 1970), kde na ni tančí sólisté baletu Státního divadla v Brně. (Fary)

• - Epizoda "Roboti musejí být šílení" je částečně odkazem na Alenku v říši divů - mezi šílenými roboty je totiž také robot, který vypadá jako Kloboučník a navíc vždy zvolává: "Škatulata hejbejte se!" (StrYke)