Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Futurama je naprostá pecka! Kdyby vás čirou náhodou první díl až tak nezaujal, hlavně se od seriálu neodvracejte jako od nějaké laciné vesmirné napodobeniny Simpsonů! První díl totiž jen uvede hlavní postavy a prostředí, ale pak se to teprve rozjede. Seriál z budoucnosti + kreslený = vše je dovoleno!:) A co se týče podoby se Simpsons, tak žádná vykrádačka se nekoná. Ikdyž..Homer a dr.Zoidberg? Mohli by bejt bratři:D nebejt toho, že Zoidberg je krab! Samozřejmostí jsou různé odkazy na současnost a vystupují zde například i hosté z dnešních dob. Naprosto nezapomenutelné je především hudební vystoupení robotického Simona a Garfunkela:D(18.11.2004)

• gudaulin

Futurama patří k největším kultům animované seriálové produkce a pozoruhodně dlouho se mi vyhýbala. Očekávání byla podpořena skvělým hodnocením a nadšenými komentáři jeho příznivců. Po prvních dvou dílech jsem byl těžce zklamaný a rozhodnutý dát 2 hvězdičky, v následujících dílech se mé pocity zlepšily a hvězdičku jsem přidal, ale na konci první série jsem se vrátil k 2* hodnocení. Základní teze, že Futurama je nekompromisnější a gagy překypující lepší verze vyměklých a vyhořelých Simpsonových se v mém případě nenaplnila. To, co je na Futuramě funkční a pozitivní, je zjevně převzaté (ať už jde o typy postav nebo o dějová schémata), ale Futurama je nevyrovnanější, existují zkrátka díly, kde se téměř nemám čemu smát, a především humor v ní obsažený nemá ten satirický přesah jako Simpsonovi, kteří i po letech dokáží provokovat a fórky směřují k nějakému hlubšímu zamyšlení. Futurama má gagy měkčí a prvoplánovitější. Je to až s podivem, protože narozdíl od Simpsonových se scénáristé mohli naprosto odvázat, nebyli vázáni přízemní realitou, jenže motiv časového skoku průměrného jedince z konce 20. století do daleké budoucnosti je hodně nevyužitý. Celkový dojem: 45 %. Producent Simpsonových se zkrátka rozhodl oslovit teenagerské publikum, ale k němu mám už hodně daleko..(13.12.2009)

Většina dílů je jen zábava a parodie a tak, málokdy člověk najde něco hlubšího, pokud nehledá Benderovy pokusy sehnat prachy skrz tucet sirotků. Ale díl, kterej se mě nejvíc dotkl (a taky se mi nejvíc líbil) je asi ten o Fryově psovi. Jak tam na něj čekal patnáct let a ten ho pak nenechá oživit. I ostatní se mi sakra líbily, ale tenhle mi jako jedinej pořádně zkazil náladu a dostane mě do depky jen si na to vzpomenu, protože tohle se nedělá, takhle té nevinné duši zničit život. Na tenhle díl se už asi nikdy nepodívám a všecko jenom kvůli tomu, že scénáristi chtěli udělat další krutou životní ironii. Jenomže těch mám v obyčejným životě ažaž!(2.1.2006)

Futuramu milujem, môžem sa na ňu dívať znova a znova. A môj favorit spomedzi postáv? No predsa silná ženská hrdinka Leela ;-) Ale samozrejme aj všetci ostatní - a každý osobitne - majú takisto špeciálne miesto v mojom srdci. Či už moták Fry, senil Profesor, úžasný cynik Bender alebo nenapodobiteľný ego-megaloman Zap Brannigan :-)(13.1.2006)

Simpsonovi jsou legendou, Futurama jí zanedlouho bude taky, i když má o poznání méně dílů... Dle mého názoru je ještě o něco víc "dospělejší" (tj. ve smyslu "zaměřená na dospělejší publikum", ne umírněnější), navíc má neporovnatelně širší možnosti, co se ujetosti příběhu týče - autoři si do roku 3000 můžou dosadit prakticky cokoli co je napadne, přitom je i tenhle seriál satirou na dnešní společnost a její nešvary. Postavy jsou nezapomenutelné a různorodější než v Simpsonech - náhradou za Homera je typově obdobný Fry, Leela zaujímá umírňující ženský element - tj. Marge, k tomu je zde supereso jménem Bender, což je kleptomanský, arogantní robot-ohýbač, který chlastá, kouří, všechny kolem uráží a je prostě neodolatelný... z dalších členů týmu je tu Dr. Zoidberg (krabí doktor, trpící komplexem méněcennosti, kterého nikdo nemá rád-tj. kromě mě;-)), Profesor (160-letý potomek Frye), Amy (jeho naivní čínská pomocnice, jejíž rodiče jsou pravděpodobně nejbohatší obyvatelé vesmíru) a účetní Hermes (vegetariánský rastafarián, tlustý šampión v podlézání a úředník vesmírné společnosti, kde všichni pracují)... Z externistů ještě vypíchnout Zappa Branigana (egoistická, narcistická a neschopná verze kapitána Kirka), stovky na ložených hlav celebrit převážně z 20. století (jedna z nich - cholerický Nixon- je prezidentem Země)... mohl bych pokračovat dál, ale k vytvoření základního obrázku myslím stačí. Jestli máte rádi Simpsony, je to jasná volba, Futurama je podle mě ještě o kus lepší, pokud ne, stejně to zkuste, třeba tomu příjdete na chuť 100%(19.6.2006)

• - V epizodě "První společné V.V.ce" bylo řečeno, že se začalo říkat "Ď" místo "Díky". Díky ale bylo řečeno v několika dalších dílech, Ď v žádném jiném. (StrYke)

• - Úvodní znělku k seriálu zkomponoval Christopher Tyng. Inspiroval se přitom písní „Psyché Rock“ od Pierra Henryho. Tuto píseň je možné slyšet mimo jiné ve 38. díle pořadu Televarieté (od r. 1970), kde na ni tančí sólisté baletu Státního divadla v Brně. (Fary)

• - V díle s názvem "Železný kuchař" říká po vyhraném klání japonský komentátor Benderovi "Domo arigato Mister Roboto", což je odkaz na píseň skupiny Styx "Mr. Roboto". (Kletus)