Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Konečně se k mým očím dostal dlouhoočekávaný skvěle hodnocený seriál. Jsem rád, že jsem pár dílů viděl a mohu s uspokojením říct, že dalšímu shledání se budu vyhýbat. Žádnému komediálnímu seriálu totiž nejsem ochoten odpustit absenci humoru. Čekat dlouhé minuty na hlášku potrhlého robota a nechat se přitom oblbovat různými létajícími barevnými vychytávkami a "momentálně zaostalým" hlavním hrdinou mi přišlo poněkud nudné.(3.4.2009)

Ach, kde jsou ty časy...byl jsem mladým nevinným studentíkem prvního ročníku VŠ a objevoval jsem spoustu nového, netušeného, prostě byl jsem ucho:) A tehdy mi jistá osoba, které jsem vděčen a zavázán, odhalila tajemství jménem Futurama. Už první díl mě přesvědčil, že je to frúdovina, se kterou se musí počítat. Ano, nevím proč, ale nějak mi to připomíná zlaté časy s dílem Douglase Adamse, a podobně hutná je to taky kůlna. Zkrátka a dobře - lhostejno která, ale proboha NĚJAKÁ tv stanice, vzchop se a kup Futuramu!!!(21.4.2006)

Spousta originálních nápadů, hlášek a situacích, které neomrzí ani po několikátém shlédnutí. Seriál má skvělé tempo, žádné zbytečné okecávání a hned se jde na věc (a co všechno stihnou tvůrci odvyprávět před úvodními titulky pilota je opravdu neuvěřitelné). Oproti Simpsonovým má Futurama zábavnější a rozmanitější postavy, v každém díle se to hemží roboty a všelijakou vesmírnou havětí. Žlutou rodinku mám rád, ale ňouma Philip Fry, kyklopka Leela a robot Bender mi k srdci přirostli přeci jen o něco víc. A tak si jdu radši pustit další díl a vám bych (pokud máte možnost) radil to samé.(31.8.2008)

Bendere, ty seš střízlivej jak dělo! Jediný seriál na světě, který bude aktuální ještě za tisíc let. Ta obrovská nadsázka, ironie a možnost dotáhnout všechno do totálního absurdna - díky tomu, že se seriál odehrává v budoucnosti - je originální. Futurama sice nemá tolik sérií, ale dokáže si udržet vysoko nastavenou laťku. Ať už si pustíte první, nebo třeba čtvrtou řadu, rozdíl v kvalitě je opravdu naprosto minimální, takřka žádný. Matt Groening a jeho tým by možná měli přestat natáčet nové epizody Simpsonů a naplno se věnovat tomuhle sci-fi animáku. Futurama totiž ještě svůj potenciál nevyčerpala a má divákům stále co nabídnout, aniž by se zbytečně opakovala.(4.4.2016)

Futurama je naprostá pecka! Kdyby vás čirou náhodou první díl až tak nezaujal, hlavně se od seriálu neodvracejte jako od nějaké laciné vesmirné napodobeniny Simpsonů! První díl totiž jen uvede hlavní postavy a prostředí, ale pak se to teprve rozjede. Seriál z budoucnosti + kreslený = vše je dovoleno!:) A co se týče podoby se Simpsons, tak žádná vykrádačka se nekoná. Ikdyž..Homer a dr.Zoidberg? Mohli by bejt bratři:D nebejt toho, že Zoidberg je krab! Samozřejmostí jsou různé odkazy na současnost a vystupují zde například i hosté z dnešních dob. Naprosto nezapomenutelné je především hudební vystoupení robotického Simona a Garfunkela:D(18.11.2004)

• - V britské angličtině označuje slovo "bender" homosexuála. (DJDVD)

• - Príbeh v začiatkoch seriálu mal byť o Curtisovi Frye a jeho roboparťákovi URL a medzi ich kolegov by patril i čierny účtovník menom Dexter. (Zdroj: Prima Cool) (belinko)

• - Stejně jako Simpsonovi (Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson, a Bart J. Simpson) mají hlavní postavy prostřední jméno začínající písmenem "J" - Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth. (Kulmon)