Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 51 h 28 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Postava Bendera je naprosto suverénně nejlepší animovaná postava. Přidávají se i další skvělé jako třeba dr. Zoidberg, které excelentně naplňují potenciál seriálu. Bezesporu jsou tam i slabá místa, ale ten herní prostor je tak obrovský, že by bylo asi bláznovství chtít po scénáristech dokonalé vymyšlení a vykreslení VIZE budoucnosti Se vším respektem k Simposonům, na tohle prostě nemají. Doporučuju!(16.11.2013)

Na tenhle seriál se díváte a na tváři máte přiblblej úsměv, který se co chvíli změní v záchvat smíchu. Nějak se mi nechtělo věřit, že by Futurama mohla překonat moji oblíbenou žlutou rodinku, ale postavy má snad ještě lepší, humor ulítlejší a dokonce i ta animace se mi líbí víc (zvlášť "akční" nálety kamery na budovy). Postavy se tu vyvíjejí, hlášky jsou ultimativní a mnohem odvážnější než u Simpsonových, scénáře jednotlivých epizod jsou většinou vynikající. Ale nejvíc vás odzbrojí ten laskavý pohled na "retrobudoucnost", kde se roboti (design plechovka nebo automat na coca-colu) opíjejí do němoty, věhlasný kapitán má IQ tykve a nosí proklatě krátkou uniformu a lidstvo válčí s planetou obývanou koulemi. A aby vám v té tisíc vzdálené budoucnosti nebylo smutno, doprovodí vás hlava Richarda Nixona nebo holografický William Schatner.(7.4.2006)

První serie mě vůbec nenadchla. Nechápal jsem lidi, kteří ve Futurámě viděli přemožitele kultu Simpsonů, ale již na začátku druhé se člověk víc vžije do jednotlivých postav a jakmile jsem si zvykl na charaktery a na typické hlášky už jsem v tom byl až po uši. Navíc ty konce dílů, které (po šílených 20ti minutách naprosto výtlemových vtipů) posadí na zadek. Geniální humor se Zoidbergem v čele. Nadupaný díl, kdy se basketbalisté z vesmíru snařží zabránit přeskakování času a nebo když je svět "more like video game" přesvědčí, že Simpsonovi padli a je zde nový král. Jen k těm filmům jsem trošku kritičtější.(8.2.2008)

Po dlouhé, předlouhé přestávce, kterou naštěstí aspon trochu zacelily ty dost povedené 4 filmy, začala 6. série a já jsem si konečně mohl znovu osvěžit, proč mám tenhle seriál tak rád. Taková smršt absurdního humoru, zábavných nápadů a velmi dobrých dějových kliček a zvratů se prostě jen tak nevidí. O výběru písniček nemluvě. Groening je génius a lepší vizi 3. tisíciletí nikdo už nikdy nevytvoří. Tak komplexní, precizní a propracované, že z toho přechází zrak a v jádru věci tak primitivní a jednoduché, přičemž to, co vytváří tu atmosféru geniality a zábavnosti jsou jen a jen neskutečné nápady pánů od Simpsonových. Spolu se Simpsons dva seriály, které utvářejí dějiny našeho světa a bezesporu jsou nejkultovnější věcí, jaká kdy byla vytvořena. Bender a Fry rulez(8.2.2011)

Konečně se k mým očím dostal dlouhoočekávaný skvěle hodnocený seriál. Jsem rád, že jsem pár dílů viděl a mohu s uspokojením říct, že dalšímu shledání se budu vyhýbat. Žádnému komediálnímu seriálu totiž nejsem ochoten odpustit absenci humoru. Čekat dlouhé minuty na hlášku potrhlého robota a nechat se přitom oblbovat různými létajícími barevnými vychytávkami a "momentálně zaostalým" hlavním hrdinou mi přišlo poněkud nudné.(3.4.2009)

• - V epizóde "Yo Leela Leela" povie Bender "That was the best Christmas ever" ("To boli zatiaľ tie najlepšie Vianoce"). No v roku 3000 už dávno Christmas (Vianoce) nepoznajú. Poznajú jedine Xmas (V.V.ce). (TinoArts)

• - Ve vzpomínkách na Farnsworthovo dětství v 10. epizodě 7. série je možné v jeho starém pokoji vidět plakát pbdoby periodické tabulky prvků. Na ni je vidět prvek s číslem 117, zkratkou Fa a celým názvem Farnsium. Ten je samozřejmě pojmenovaný po profesorovi, ale už před odvysíláním epizody byl 117. prvek periodické tabulky znám. Je jím transuran se zkratkou Uus a celým názvem Ununseptium. (Agita)

• - 3. epizoda 2. série s názvem "Zachraňtě vojína Bendera" byla pojata jako parodie na seriál M*A*S*H (od r. 1972). Můžeme si zde povšimnout mnoha odkazů, jako je například rozcestník uprostřed tábora, společné sprchy či operační sál s robodoktorem iHawkem popíjejícím Martini. (Ruuzha)