Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 51 h 28 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Postava Bendera je naprosto suverénně nejlepší animovaná postava. Přidávají se i další skvělé jako třeba dr. Zoidberg, které excelentně naplňují potenciál seriálu. Bezesporu jsou tam i slabá místa, ale ten herní prostor je tak obrovský, že by bylo asi bláznovství chtít po scénáristech dokonalé vymyšlení a vykreslení VIZE budoucnosti Se vším respektem k Simposonům, na tohle prostě nemají. Doporučuju!(16.11.2013)

Sled absurdních situací ve sci-fi světě budoucnosti, který ovšem paradoxně nenabízí takovou tématickou rozmanitost jako "Simpsonovi". Nějak ten humor není tak štiplavý, tak aktuální skutečným situacím. Možná je vtípků víc, přesto si tahle squadra postaviček nezískala mé srdce tolik, jako Simpsonovic rodinka... zatím. Třeba hodnocení zvednu po shlédnutí všech dílů. 80%(3.11.2009)

Poprvé jsem viděl nějaký díl z třetí řady a moc mě nebavil, ale přesto jsem si řekl, že tomu dám druhou šanci a zkusím se podívat na úvodní díl. Pak jsem si teprve uvědomil, o čem to je a změnil jsem na to svůj pohled. Další díly na mě zapůsobily čím dál víc a způsobilo to nakonec i plné hodnocení a mých TOP 10 seriálů. Jedná se o skvělý animovaný sitcom, který dokáže perfektně pobavit. Nejoblíbenější postava: Bender.(19.1.2011)

Futuramu v žádném případě nesleduji tak dlouho jako Simpsonovi, ale jakmile jsem viděl první díl, ihned mě to začalo bavit. Prvních pět sérií jsou naprosto výborné a koukal jsem na to pořád dokola, takže jednotlivé díly znám nazpaměť, ostatně jako u Simpsonů. Samotný nápad je skvělý a ještě lépe to bylo zrealizováno. Snad každý díl dokáže pobavit a ikdyž se to odehrává někdy v roce 3000, seriál vždycky naráží na aktuální problémy ve světě, které podá zábavnou formou. Matt Groening opět dokázal stvořit celou partičku kultovních postav. Fry JE PROSTĚ BOREC!! Je to vtipné, má to šmrnc a dokáže to pobavit všechny generace. Se seriálem to šlo z kopce, když ho na Foxu přestali vysílat a udělali 4 filmy, které rozdělili na 16 dílů. Po několika letech seriál zachránila Comedy Central, ale už to nebylo jako dříve. Bohužel, stává se to snad u všech příliš dlouho vysílaných seriálů a Futuramě zkrátka v nových sériích chybí takový ten feeling. Ale abych pořád nekritizoval, pořád se na nové série dívám a občas je nějaký povedený díl najde...100%(8.12.2012)

Tak po čtyřech kompletně zhlédnutých sériích jsem se konečně odhodlal tento seriál ohodnotit. Musím konstatovat, že Futurama si mě získala od prvního dílu, tvůrci to totiž mají naprosto perfektně promyšlené a baví mě za pomoci tohoto seriálu poznávat budoucnost. Navíc je tento seriál i velice vtipný, což vychází především z charakterů jednotlivých postav. Možná nikoho moc nepřekvapí, že mou nejoblíbenější postavou se stal Bender, ale oblíbil jsem si i ostatní postavy, a např. takový Zap Branigan je naprosto dokonalý. Navíc každý díl je svým způsobem originální a odkrývá divákům zase něco dalšího ze života v budoucnosti. Tohle je zkrátka velice povedený a velice promyšlený seriál, který se povedl a který mě dokázal zaujmout natolik, že každý večer usedám k televizi a těším se na další díl. A nevadi mi tolikrát proklínaný dabing, naopak si myslím, že dabing je velice povedený a profesionální a ty hlasy k jednotlivým postavám velice dobře sedí. Takže nebudu svůj komentář natahovat, já jsem jednoduše nadšený a proto uděluji bez váhání pět hvězdiček.(2.6.2009)

• - Ve 4. epizodě 2. série Fry podle svých slov pil na střední 100 plechovek Coly týdně. V případě, že se jednalo pouze o 300ml plechovky, by měl Fry stejně denně vypít cca 4,3 litrů Coly. (BloodMax)

• - V 9. epizodě 2. série "O původu kyklopů" je scéna, kdy Leela (Katey Sagal) jde v Alkazarovi a říká: ,, Ale, učesala jsem tak, jak jsi to chtěl." Alkazar přitom otráveně sedí na gauči. Jedná o jasnou narážku na seriál Ženatý se závazky (od r. 1987), kde Katey Sagal hraje Peggy. (Superstein)

• - Spoiler: V 2. epizóde 5. série, pri pohľade naspäť do minulosti, je pred prepadnutím Frya do kryogenického zmrazovača vidieť v koši na odpadky Nibblera, ktorý sa do minulosti vrátil v nasledujúcom filme Futurama: Benderovo parádní terno (2007), aby následne Frya do kryogenického zmrazovača sotil a tým zaistil jeho cestovanie do budúcnosti, z čoho táto skutočnosť nadväzuje na podstatnú informáciu filmu. (belinko)