Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10)(16.7.2006)

Jsem v polovině páté série, přesto si až na ten Titanicovský (začátek 2.série) nedovedu vybavit jediný další díl, který by si mou pozornost dokázal udržet do konce... Nápadů přehršel, humor celkem vyvážený, ale žádná postava v seriálu mi vyloženě nepřirostla k srdci, což je za těch xxx shlédnutých dílů na pováženou. Mám ráda sci-fi, přesto mi jsou více se při zemi držící Simpsonovi bližší; Sledování seriálu ukončeno posledním dílem páté série.(29.1.2012)

Futurama je naprostá pecka! Kdyby vás čirou náhodou první díl až tak nezaujal, hlavně se od seriálu neodvracejte jako od nějaké laciné vesmirné napodobeniny Simpsonů! První díl totiž jen uvede hlavní postavy a prostředí, ale pak se to teprve rozjede. Seriál z budoucnosti + kreslený = vše je dovoleno!:) A co se týče podoby se Simpsons, tak žádná vykrádačka se nekoná. Ikdyž..Homer a dr.Zoidberg? Mohli by bejt bratři:D nebejt toho, že Zoidberg je krab! Samozřejmostí jsou různé odkazy na současnost a vystupují zde například i hosté z dnešních dob. Naprosto nezapomenutelné je především hudební vystoupení robotického Simona a Garfunkela:D(18.11.2004)

"KRÁL JE MRTEV - AŤ ŽIJE KRÁL!" - tak tato slova (byť mírně vytržena z kontextu) mě napadají při sledování seriálu FUTURAMA. Předešlý počin Matta Groeninga - seriál "SIMPSONOVI" - považuji za jeden z nejlepších animovaných seriálů (pro dospělé). FUTURAMA je pak jeho velmi kvalitním nástupcem. FUTURAMA (podobně jako například sitcom "ČERVENÝ TRPASLÍK") maximálně těží z futuristického prostředí, ve kterém je dovoleno téměř vše. Ulítlosti se již tedy ani v tom nejmenším meze nekladou - chcete mít mimozemšťany milující pozemský seriál? Máte je mít. Je libo postavu s jedním okem? Máte ji mít. Je libo...? Máte to vše mít. Navíc se seriál "otírá" a odvolává na ohromné kvantum osobností politického či kulturního života, filmů, knih - stejně jako tomu bylo (a je) v případě Homera & comp. Díky všem těmto ingrediencím se ze seriálu FUTURAMA stává nezapomenutelný zážitek, skvělá a inteligentní zábava, která nepotřebuje své "ovečky" chytat na fekálních výrazech... a v neposlední řadě prostě: kultovní záležitost.(29.10.2003)

Jsem fanynka sci-fi. A Futurama je něco jako Simpsonovi pro fanoušky sci-fi. Vždycky, když ji vidím, jsem z ní fakt odvázaná. Celou dobu jsem moc fandila Fryovi, aby se mu podařilo konečně sbalit Leelu. Gratuluji, Fryi. Bendre, tvůj postoj k životu mě pomáhá projít tím mým. Zrovna včera jsem si zamilovala tvou hlášku. "Jsou to pozéři. Já jsem nenáviděl doktora Zoidberga, když to ještě nebylo v módě." Připojuju se k přání, ať už tenhle seriál konečně uvede česká televize. Možná zde pak ubyde nekritického nadšení a začne vážná debata o kvalitách i vadách (!) tohoto seriálu. Zatím však nejsem sto.(26.1.2004)

• - Hned v 1. díle 1. série "Vesmírný pilot", kdy přichází Nový rok, lze spatřit, jak celý svět (Čína, USA, atd...) odpočítává sekundy do příchodu. To ovšem není možné, vzhledem k tomu, že každá z ukázaných zemí má jiné časové pásmo, tudíž mají Nový rok v úplně jinou hodinu. Tatáž chyba se objevuje v roce 2999, kdy přichází rok 3000. (RendaVahala)

• - 3. epizoda 2. série s názvem "Zachraňtě vojína Bendera" byla pojata jako parodie na seriál M*A*S*H (od r. 1972). Můžeme si zde povšimnout mnoha odkazů, jako je například rozcestník uprostřed tábora, společné sprchy či operační sál s robodoktorem iHawkem popíjejícím Martini. (Ruuzha)

• - 7. díl 4. série s názvem "Čtyři z rakety a pes" je inspirovaný skutečným příběhem japonského psa Hachiko. Tento příběh byl dvakrát zfilmován, a to pod tituly Hachikô monogatari (1987) a Hachiko: A Dog's Story (2009). (Steewe)