Reklama

Reklama

Futurama

(seriál)
  • USA Futurama (více)
Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, (1999–2023), 58 h 48 min (Minutáž: 22–30 min)

Hrají:

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(160)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1 265)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Byl jsem ušětřen boomu, kdy byla Futurama houfně stahována, sledována a hovořilo se o ní jako o kultu... S odstupem času jsem ji viděl a musím říct, že...počin je to jistě pozoruhodný, ale například ta situace chlápka z dvacátého století, který se octne v roce 3000 není řádně využita a hodně mě překvapilo, jak řídký je výskyt opravdu kvalitních fórů na jeden díl... Lepší, než Simpsonovi, jak se tvrdívalo? Ano náhodou, přátelé! 70%. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Futurama nejsou Simpsonovi. Naštěstí. Trochu jiný seriál, který využívá a neustále (někdy až moc) doslova recykluje několik málo sci-fi legend stále dokolečka (Soylent green, ST, SW apod hadr) a tím trochu ztrácí oproti očekávání. Přesto, jde o úžasnou směs humoru a neskutečného množství odkazů, které jsou někdy až nečitelné... Problémem vedle až přehnané recyklace toho nejlepšího byla nevyrovnanost epizod. Jednou se zasmějete 45x a všimnete si 86 filmů a 34 slovních říček, aby jste se příští díl pronudili. (Seriál viděn celý) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ach, kde jsou ty časy...byl jsem mladým nevinným studentíkem prvního ročníku VŠ a objevoval jsem spoustu nového, netušeného, prostě byl jsem ucho:) A tehdy mi jistá osoba, které jsem vděčen a zavázán, odhalila tajemství jménem Futurama. Už první díl mě přesvědčil, že je to frúdovina, se kterou se musí počítat. Ano, nevím proč, ale nějak mi to připomíná zlaté časy s dílem Douglase Adamse, a podobně hutná je to taky kůlna. Zkrátka a dobře - lhostejno která, ale proboha NĚJAKÁ tv stanice, vzchop se a kup Futuramu!!! ()

Galerie (229)

Zajímavosti (157)

  • Ve 2. epizodě 1. série, kdy Fry a Leela utíkají na Měsíci před rozzuřeným farmářem, naleznou místo přistání Apolla 11 a schovají se do lunárního modulu. Tím však Armstrong a Aldrins odstartovali zpět na oběžnou dráhu. Z modulu zůstala na místě přistání jen provizorní odpalovací rampa. (Chegi)
  • Nápad, že v budoucnosti se bude cestovat potrubní dopravou, se objevil ještě před tímto seriálem v roce 1977 v divadelní hře „Posel z Liptákova“ v části „Posel Světla“, kde takto Standa cestuje. (mnaucz)
  • Stejně jako Simpsonovi (Homer J. Simpson, Abraham J. Simpson, a Bart J. Simpson) mají hlavní postavy prostřední jméno začínající písmenem "J" - Philip J. Fry, Hubert J. Farnsworth, Cubert J. Farnsworth. (Kulmon)

Související novinky

Zemřela Nichelle Nichols, hvězda původního Star Treku

Zemřela Nichelle Nichols, hvězda původního Star Treku

01.08.2022

Smutná zpráva zejména pro fanoušky Star Treku. Herečka Nichelle Nichols, která si zahrála poručíka Uhuru v původní sérii a jejích šesti vedlejších filmech, zemřela. Bylo jí 89 let.   Rodným jménem…

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,…

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný…

Reklama

Reklama