Futurama

(seriál)
  • USA Futurama (více)
Trailer 1
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (více)

Série(9) / Epizody(160)

Je to nehorázné! Je to šílené! A nehorázně, šíleně zábavné! Dobré zprávy vespolek, kultovní animovaný sci-fi seriál Matta Groeninga se vrací na obrazovky televize Prima. Ale pozor, tady už nejsme ve Springfieldu – ale v New Yorku za tisíc let, v budoucnosti, jakou jsme si ani v těch nejdivočejších snech nedovedli představit. Fry je naprosto obyčejná nula z naší doby, která se nedopatřením ocitá v budoucnosti. Život v neznámém, futuristickém světě se neuvěřitelně podobá tomu našemu. Je to úplně stejný mix všeho báječného a příšerného. Ať už se v něm dějí sebevětší šílenosti, nezbývá než neztrácet smysl pro humor a od srdce se jim zasmát. Mezi otravnými mimozemšťany, naštvanými roboty a pokaženými vynálezy se lidé stále snaží vyrovnat s těmi samými životními a milostnými problémy... A doprava je taky pořád stejně na prd. Fry doslova unikl před vlastní bezvýznamnou minulostí, takže se rozhodne pomoct novým přátelům s jejich každodenní noční můrou. Stává se věrným společníkem překrásné jednooké mimozemšťanky Leely, která by mu mohla nakopat zadek, a věčně sprostého a beznadějně neurotického alkoholického robota Bendera. Společně se snaží ošulit systém a vymáčknout z něho aspoň kapku štěstí. A jak ubíhají dny, Fry se začíná cítit v budoucnosti jako doma... Futurama rozebírá slasti i strasti (nejen) lidské existence, ale i problémy, se kterými si zatím nemusíme lámat hlavu. Jako třeba co dělat, když mobil zabudovaný v palci vytočí špatné číslo. (TV Prima Cool)

Trailer 1

Recenze (1 264)

Frajer42 odpad!

No, když člověk slýchá ze všech stran chválu na adresu tohoto seriálu, tak prostě nepřemůže nutkání se na tento seriál vrhnout. Budiž jsem si pustil první díl. Moje dojmy byly asi následovné: Nuda, nuda, nezajímavá animace, nuda, nesympatické charaktery postav, nuda, nesympatické osoby samotné. Že by všechen tolik slibovaný vtip unikl? Byl zde vůbec ten vtip? Pro jistotu jsem si v krátké době pustil druhý díl, a tak mohu s čistým svědomím prohlásit neunikl, on tam není. A fakt, že jsem útržkovitě od té doby viděl ještě pár dalších dílů v TV moje prvotní dojmy pouze upevnil. Seriál, který disponuje takovým počtem zajímavých charakterů(0), mi nedává sebemenší důvod ve sledování pokračovat. Takže mi nezbývá než se rozloučit se seriálem slovy ODPAD!!! Omlouvám se všem, které jsem urazil tím, že jsem si tenhle sračkoidní nesmysl seriálem vůbec odvážil označit. Chápu, že označení sračka je mnohem výstižnější, slovo seriál jsem použil jen z úcty ke jménům tvůrců. ()

Javert

Matt Groening je opravdový génius. Po skvostu jménem Simpsonovi si odskočil do vesmíru a vytvořil Futuramu. Kvalita jednotlivých dílů kolísá - což je stejné jako u Simpsonů - ale i ty "nejhorší" díly jsou na solidní úrovni. Osobně mám krapet radši Simpsonovi, ale Futurama s Benderem či Dr.Zoidbergem (Hooray!) jim dýchá na záda. ()

Anderton

Futurama nie je taká bomba, ako Simpsonovci. Určite nie. Možno pre mnohých ľudí áno, ale to bude spôsobené tým, že je to niečo nové a Simpsonovci si nedokázali v posledných rokoch udržať latku naj seriálu na tv obrazovkách. Odhliadnuc od tohto porovnávania mi Futurama pripadá vtipná, ale jej príbehy sú na mňa až príliš chaoticky napísané a nedokázal u mňa vyvolať onen pocit závislosti, pre seriály tak dôležitý. ()

freddy

Tak po čtyřech kompletně zhlédnutých sériích jsem se konečně odhodlal tento seriál ohodnotit. Musím konstatovat, že Futurama si mě získala od prvního dílu, tvůrci to totiž mají naprosto perfektně promyšlené a baví mě za pomoci tohoto seriálu poznávat budoucnost. Navíc je tento seriál i velice vtipný, což vychází především z charakterů jednotlivých postav. Možná nikoho moc nepřekvapí, že mou nejoblíbenější postavou se stal Bender, ale oblíbil jsem si i ostatní postavy, a např. takový Zap Branigan je naprosto dokonalý. Navíc každý díl je svým způsobem originální a odkrývá divákům zase něco dalšího ze života v budoucnosti. Tohle je zkrátka velice povedený a velice promyšlený seriál, který se povedl a který mě dokázal zaujmout natolik, že každý večer usedám k televizi a těším se na další díl. A nevadi mi tolikrát proklínaný dabing, naopak si myslím, že dabing je velice povedený a profesionální a ty hlasy k jednotlivým postavám velice dobře sedí. Takže nebudu svůj komentář natahovat, já jsem jednoduše nadšený a proto uděluji bez váhání pět hvězdiček. ()

Pumiiix

Vesmírná obdoba Simpsnů, která mě ale pobavila daleko víc, možná proto, že žlutí „simáci“ jsou už u nás hodně zaběhnutí. Tohle šlo s humorem ještě o kousek dál, v kreslených seriálech neznám (krom South Parku ;-)) většího šviháka než Bendera – jeho chlastání, kradení a výlety mezi robo „lehké“ kovové ženy ;-) s tunou hláškování, jsou nezapomenutelné (ale ani Fry a Zoidberg nezahálí). Mám za sebou všech 5. sérií a první celovečerní film, těším se na druhý ()

• Benderův byt je označený jako 00100100, což je v ASCII tabulce označení dolaru. (hot_spot)
  • V seriálu je často zmiňována francouzština jako zaniklý jazyk, ačkoliv francouzská kultura přetrvává. Ve francouzském dabingu byla místo tohoto jazyku použita němčina. (Fary)
  • Během úvodní znělky proletí dopravním potrubím několik postaviček ze seriálu. Jako první však proletí muž s novinami hlásajícími „Moon Pie Fight In Mars Bar“. (HellFire)

Související novinky

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (více)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (více)