Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 51 h 28 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Právě končím s šestou sérií, ale to není vůbec důležité. Rozhodně ne pro vyjádření nějakého komentáře k seriálu Futurama. Tohle bych chtěl hodnotit i po prvním díle. Gejzír nápadů a jeden fór za druhým jako na běžícím pásu posouvá tuto futudrámu daleko na Olymp komediálních sci-fi. Tam k němu můžou vzhlížet Simpsonovi jak chtějí, ale svého méně známého bráchu z piedestalu nesundají ani omylem. Klidně na mě pošlete Benderova robotího bratra Flexu, ale je to tak. Enter.(24.4.2011)

Jsem fanynka sci-fi. A Futurama je něco jako Simpsonovi pro fanoušky sci-fi. Vždycky, když ji vidím, jsem z ní fakt odvázaná. Celou dobu jsem moc fandila Fryovi, aby se mu podařilo konečně sbalit Leelu. Gratuluji, Fryi. Bendre, tvůj postoj k životu mě pomáhá projít tím mým. Zrovna včera jsem si zamilovala tvou hlášku. "Jsou to pozéři. Já jsem nenáviděl doktora Zoidberga, když to ještě nebylo v módě." Připojuju se k přání, ať už tenhle seriál konečně uvede česká televize. Možná zde pak ubyde nekritického nadšení a začne vážná debata o kvalitách i vadách (!) tohoto seriálu. Zatím však nejsem sto.(26.1.2004)

Bavíme sa tu o kulte. Je však lepší ako Simpsonovci? Dle mého - áno. S upadajúcou kvalitou žltých postavičiek musím potvrdiť, že svet kresleného seriálu ma nového kráľa a nie je ním nik iný než legendárna Futurama. Hláškujúci Bender a náramne sebastrápňujúci doktor Zoidberg sa stali mojimi top hrdinami a Groeningove dielo jednoznačnou a neodvrátiteľne zdrvujúcou drogou. Kto nevidel, dodnes ľutuje. __ VIAC TU(5.11.2011)

dobré a nápadité, ale jak někdo může stavět futuramu nad simpsonovi, to můj mozek z přelomu druhého a třetího tisíciletí nepobírá... od pátého nejlepšího seriálu v databázi bych tedy čekal víc než pár úsměvů během dvacetiminutového dílu... hodnocení první série: 70% ---update--- druhá série je od začátku úplně o něčem jiném, nebo už jsem si zvyknul na trochu jiný druh humoru než u simpsonů, každopádně hodnocení první půlky druhé série: zatím 90%(15.5.2009)

Většina dílů je jen zábava a parodie a tak, málokdy člověk najde něco hlubšího, pokud nehledá Benderovy pokusy sehnat prachy skrz tucet sirotků. Ale díl, kterej se mě nejvíc dotkl (a taky se mi nejvíc líbil) je asi ten o Fryově psovi. Jak tam na něj čekal patnáct let a ten ho pak nenechá oživit. I ostatní se mi sakra líbily, ale tenhle mi jako jedinej pořádně zkazil náladu a dostane mě do depky jen si na to vzpomenu, protože tohle se nedělá, takhle té nevinné duši zničit život. Na tenhle díl se už asi nikdy nepodívám a všecko jenom kvůli tomu, že scénáristi chtěli udělat další krutou životní ironii. Jenomže těch mám v obyčejným životě ažaž!(2.1.2006)

• - Spoiler: V 2. epizóde 5. série, pri pohľade naspäť do minulosti, je pred prepadnutím Frya do kryogenického zmrazovača vidieť v koši na odpadky Nibblera, ktorý sa do minulosti vrátil v nasledujúcom filme Futurama: Benderovo parádní terno (2007), aby následne Frya do kryogenického zmrazovača sotil a tým zaistil jeho cestovanie do budúcnosti, z čoho táto skutočnosť nadväzuje na podstatnú informáciu filmu. (belinko)

• - Stanica Comedy Central sa po odvysielaní siedmich sérii a 140 epizód rozhodla seriál ukončiť. Posledná epizóda bola odvysielaná 4. septembra 2013. (evita1523)

• - V úvodní znělce se v jeden moment objevuje marťanské písmo, které v přepisu do angličtiny znamená "3D rulez". Od 6. série se ale nápis změnil na "2D rulez", protože 3D se v té době začalo používat až příliš často a zbytečně. (misa02)