Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999–2013, 51 h 28 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley, Danny Jacobs, Kath Soucie, Mark Hamill, Brittany Murphy, David Cross

V hrůzných dobách, kdy běžela už 1X tá série Simpsonů a tvůrci seriálu na tom byli tak špatně a vyšťaveně, že začali točit vzpomínkové díly, dostal praotec všech čtyřprstých žlutokožců Mat Gorening spásný nápad: "Jak by to asi vypadalo, kdyby se debil z roku 2000 přenesl o 1000 let do budoucnosti a zamiloval se tam do sličné kyklopky?" A co z toho vzniklo dámy a pánové? Jeden z nejlepších seriálů posledních 150 let!!! Tam, kde zkostnatělí Simpsonovi už dávno vařili z vody, se s fantaskním světem roku 3000 tvůrcům Futuramy otevírají nové nezměrné možnosti. Sebevražedné budky, alkoholičtí roboti, dopravní trubky, zakonzervované hlavy bývalých prezidentů (Pozor na Richarda Nixona!!!)... - to všechno a mnoho dalšího na váš Futurama chrlí v neuvěřitelných dávkách a bez sebemenších servítek. A doktor Zoidberg je prostě Best!!!(5.4.2007)

Ach, kde jsou ty časy...byl jsem mladým nevinným studentíkem prvního ročníku VŠ a objevoval jsem spoustu nového, netušeného, prostě byl jsem ucho:) A tehdy mi jistá osoba, které jsem vděčen a zavázán, odhalila tajemství jménem Futurama. Už první díl mě přesvědčil, že je to frúdovina, se kterou se musí počítat. Ano, nevím proč, ale nějak mi to připomíná zlaté časy s dílem Douglase Adamse, a podobně hutná je to taky kůlna. Zkrátka a dobře - lhostejno která, ale proboha NĚJAKÁ tv stanice, vzchop se a kup Futuramu!!!(21.4.2006)

Postava Bendera je naprosto suverénně nejlepší animovaná postava. Přidávají se i další skvělé jako třeba dr. Zoidberg, které excelentně naplňují potenciál seriálu. Bezesporu jsou tam i slabá místa, ale ten herní prostor je tak obrovský, že by bylo asi bláznovství chtít po scénáristech dokonalé vymyšlení a vykreslení VIZE budoucnosti Se vším respektem k Simposonům, na tohle prostě nemají. Doporučuju!(16.11.2013)

Tak tohle je fakt krutej serial. Pokud bych ho mel srovnat se Simpsnovejma, tak tady je daleko vic zajimavejch napadu, ale to je jen diky tomu, ze je to sci-fi, na druhou stranu, prave proto se clovek s tim tolik nestotozni jako u Simpsonovejch. A hudba je tu zrejme taky lepsi a animace je o dost lepsi. Na druhou stranu, Simpsonovi maj furt neco originalniho, tady se ruzne situace opakujou, treba kdyz pribehne Bender, je jasny, ze neco vycori atd. Mozna, ze je dobre, ze ma serial tak relativne malo dilu, takle je kazej dil hodne vtipnej. Co se tyce postav, tak nektery jsou perfektni - Bender, Fry, Zoidberg, ale na druhou stranu, par jich tu je vcelku nevyuzitejch, treba Hermes a Amy. Ale moje nejoblibenejsi postava je retardak Zapp Brannigan, to je tak neskutecne vostrej borec, ze se to jen tak nevidi. A nesmi chybet jeho poskok Kif. Ale Simpsonovi jsou proste Simpsonovi, ale je to taky tim, ze ty uz sleduju kolik let a sem na ne zvyklej.(2.7.2007)

Konečně se k mým očím dostal dlouhoočekávaný skvěle hodnocený seriál. Jsem rád, že jsem pár dílů viděl a mohu s uspokojením říct, že dalšímu shledání se budu vyhýbat. Žádnému komediálnímu seriálu totiž nejsem ochoten odpustit absenci humoru. Čekat dlouhé minuty na hlášku potrhlého robota a nechat se přitom oblbovat různými létajícími barevnými vychytávkami a "momentálně zaostalým" hlavním hrdinou mi přišlo poněkud nudné.(3.4.2009)

• - 1. január roku 3000, čiže dátum Fryovho príchodu do sveta budúcnosti, je, respektíve bude streda. (Zdroj: Prima Cool) (belinko)

• - Epizoda 120 "Ostudový dotek" svým názvem odkazuje na film Osudový dotek (2004), avšak kromě názvu se zmíněným snímkem nemá nic společného. (romajz15)

• - Ve 4. epizodě 2. série Fry podle svých slov pil na střední 100 plechovek Coly týdně. V případě, že se jednalo pouze o 300ml plechovky, by měl Fry stejně denně vypít cca 4,3 litrů Coly. (BloodMax)