Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999–2013, 51 h 28 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley, Danny Jacobs

O něco slabší než Simpsonovi, ale pořád dobré. Seriál se odehrává o 1000 let později. Vypráví o poslíčku Philipu J. Fryovi, který je náhodou zamražen a probuzen v roce 3000. Tam se přidá k přepravní společnosti Planet Express. A spolu s jejími zaměstnanci a svým dávným potomkem profesorem zažívá spoustu dobrodružství. Společnost mu dělá jeho věrný robotí přítel Bender. Poslední série se celkem povedla. Bohužel po 7 sériích seriál končí. :( "Chtěl bych jeden hovor na účet volaného. Zvolil jste si pomalu a bolestivě." :D(23.1.2013)

Vesmírná obdoba Simpsnů, která mě ale pobavila daleko víc, možná proto, že žlutí „simáci“ jsou už u nás hodně zaběhnutí. Tohle šlo s humorem ještě o kousek dál, v kreslených seriálech neznám (krom South Parku ;-)) většího šviháka než Bendera – jeho chlastání, kradení a výlety mezi robo „lehké“ kovové ženy ;-) s tunou hláškování, jsou nezapomenutelné (ale ani Fry a Zoidberg nezahálí). Mám za sebou všech 5. sérií a první celovečerní film, těším se na druhý(22.3.2007)

"Ding, Ding....Ding, Ding." Ta znělka je jednoduše boží. Ta jednoduchá melodie se vryje pod kůži docela snadno, stejně jako další "kultovní" seriál z kuchyně Matta Groeninga. Jasně, Bender táhne celý seriál, ale postupem času se až moc začíná opakovat, a tak humor leží na bedrech jiných hrdinů, kteří bohužel už nejsou ti fenomenální Springfílďáci, jež jenom svojí účasti na televizní obrazovce vykouzlili nějaký ten úsměv na mé tváři. Ale, pane Fryi, neklesejte na mysli, mám za sebou pouze první řadu a rozhodně to nebude poslední sezóna.(4.9.2007)

9 / 10 Futurama oplýva možno najlepšou, najbizarnejšou a hlavne najzábavnejšou partičkou figúrok, aká sa kedy blysla na televíznej obrazovke - a to či už ide o samotného Frya, detinskú naivku s veľkým srdcom, rozkošne zlomyseľného a sebeckého robota Bendera, alebo kraba Zoidberga, trpiaceho pažravkou a utkvelým pocitom menejcennosti. Všetky tieto postavičky s vervou prikladajú ruku / klepeto / železný pahýľ k dielu a výsledok ich snaženia, inteligentný, sarkastický a zábavný seriál, skutočne stojí zato. Zasadenie celého deja do ďalekej budúcnosti navyše poskytuje autorom netušený bojový arzenál vtipov a cynických komentárov, ktorý sa, prirodzene, neboja použiť a ktorým mnohokrát presne vystihnú našu súčasnú dobu. Problémom však je, že Futurama ani zďaleka neoplýva takým výbušným typom humoru, na aký sme zvyknutý z dnes už legendárnych Simpsonovcov, a tak človek z času na čas dostane pocit, že aj tých dvadsať minút je trochu priveľa (to platí hlavne pre druhú sériu). Nech je to ale ako chce, ešte stále ide o vynikajúci (pri všetkej skromnosti) kreslený počin, najmä pre staršie ročníky, pretože len tie naplno ocenia celé to nepreberné množstvo fórov a vtípkov, ktoré sú do nás ládované v priam konských dávkach. Samozrejme, nájde sa tu niečo aj pre citlivé detské ušká: Bite my shiny metal ass!(11.6.2006)

Futuramu v žádném případě nesleduji tak dlouho jako Simpsonovi, ale jakmile jsem viděl první díl, ihned mě to začalo bavit. Prvních pět sérií jsou naprosto výborné a koukal jsem na to pořád dokola, takže jednotlivé díly znám nazpaměť, ostatně jako u Simpsonů. Samotný nápad je skvělý a ještě lépe to bylo zrealizováno. Snad každý díl dokáže pobavit a ikdyž se to odehrává někdy v roce 3000, seriál vždycky naráží na aktuální problémy ve světě, které podá zábavnou formou. Matt Groening opět dokázal stvořit celou partičku kultovních postav. Fry JE PROSTĚ BOREC!! Je to vtipné, má to šmrnc a dokáže to pobavit všechny generace. Se seriálem to šlo z kopce, když ho na Foxu přestali vysílat a udělali 4 filmy, které rozdělili na 16 dílů. Po několika letech seriál zachránila Comedy Central, ale už to nebylo jako dříve. Bohužel, stává se to snad u všech příliš dlouho vysílaných seriálů a Futuramě zkrátka v nových sériích chybí takový ten feeling. Ale abych pořád nekritizoval, pořád se na nové série dívám a občas je nějaký povedený díl najde...100%(8.12.2012)

• - Šestá řada měla premiéru na ABC po sedmi letech dne 24.6.2010. (A.MacGyver)

• - V epizodě 14 s názvem "Brannigen vrací úder" přirovná Hermes DOOP k Federaci ze Star Treku (od r. 1966), ale v epizodě 65 "Kam se dosud žádný fanoušek nevydal" je Fry zatčen za to, že řekne slovo "Star Trek" a ukazuje se, že toto slovo už se nesmí mnoho let říkat. (romajz15)

• - V seriálu je často zmiňována francouzština jako zaniklý jazyk, ačkoliv francouzská kultura přetrvává. Ve francouzském dabingu byla místo tohoto jazyku použita němčinu. (Fary)