Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999–2013, 51 h 28 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Futuramu v žádném případě nesleduji tak dlouho jako Simpsonovi, ale jakmile jsem viděl první díl, ihned mě to začalo bavit. Prvních pět sérií jsou naprosto výborné a koukal jsem na to pořád dokola, takže jednotlivé díly znám nazpaměť, ostatně jako u Simpsonů. Samotný nápad je skvělý a ještě lépe to bylo zrealizováno. Snad každý díl dokáže pobavit a ikdyž se to odehrává někdy v roce 3000, seriál vždycky naráží na aktuální problémy ve světě, které podá zábavnou formou. Matt Groening opět dokázal stvořit celou partičku kultovních postav. Fry JE PROSTĚ BOREC!! Je to vtipné, má to šmrnc a dokáže to pobavit všechny generace. Se seriálem to šlo z kopce, když ho na Foxu přestali vysílat a udělali 4 filmy, které rozdělili na 16 dílů. Po několika letech seriál zachránila Comedy Central, ale už to nebylo jako dříve. Bohužel, stává se to snad u všech příliš dlouho vysílaných seriálů a Futuramě zkrátka v nových sériích chybí takový ten feeling. Ale abych pořád nekritizoval, pořád se na nové série dívám a občas je nějaký povedený díl najde...100%(8.12.2012)

Futurama nejsou Simpsonovi. Naštěstí. Trochu jiný seriál, který využívá a neustále (někdy až moc) doslova recykluje několik málo sci-fi legend stále dokolečka (Soylent green, ST, SW apod hadr) a tím trochu ztrácí oproti očekávání. Přesto, jde o úžasnou směs humoru a neskutečného množství odkazů, které jsou někdy až nečitelné... Problémem vedle až přehnané recyklace toho nejlepšího byla nevyrovnanost epizod. Jednou se zasmějete 45x a všimnete si 86 filmů a 34 slovních říček, aby jste se příští díl pronudili. (Seriál viděn celý)(31.7.2009)

Simpsonovi jsou legendou, Futurama jí zanedlouho bude taky, i když má o poznání méně dílů... Dle mého názoru je ještě o něco víc "dospělejší" (tj. ve smyslu "zaměřená na dospělejší publikum", ne umírněnější), navíc má neporovnatelně širší možnosti, co se ujetosti příběhu týče - autoři si do roku 3000 můžou dosadit prakticky cokoli co je napadne, přitom je i tenhle seriál satirou na dnešní společnost a její nešvary. Postavy jsou nezapomenutelné a různorodější než v Simpsonech - náhradou za Homera je typově obdobný Fry, Leela zaujímá umírňující ženský element - tj. Marge, k tomu je zde supereso jménem Bender, což je kleptomanský, arogantní robot-ohýbač, který chlastá, kouří, všechny kolem uráží a je prostě neodolatelný... z dalších členů týmu je tu Dr. Zoidberg (krabí doktor, trpící komplexem méněcennosti, kterého nikdo nemá rád-tj. kromě mě;-)), Profesor (160-letý potomek Frye), Amy (jeho naivní čínská pomocnice, jejíž rodiče jsou pravděpodobně nejbohatší obyvatelé vesmíru) a účetní Hermes (vegetariánský rastafarián, tlustý šampión v podlézání a úředník vesmírné společnosti, kde všichni pracují)... Z externistů ještě vypíchnout Zappa Branigana (egoistická, narcistická a neschopná verze kapitána Kirka), stovky na ložených hlav celebrit převážně z 20. století (jedna z nich - cholerický Nixon- je prezidentem Země)... mohl bych pokračovat dál, ale k vytvoření základního obrázku myslím stačí. Jestli máte rádi Simpsony, je to jasná volba, Futurama je podle mě ještě o kus lepší, pokud ne, stejně to zkuste, třeba tomu příjdete na chuť 100%(19.6.2006)

TV-seriál. Z dílny Groeninga, další úžasná animovaná podívaná, avšak Simpsonovi u mě zůstanou číslo jedna. Nicméně o vtip a humor tu není nouze a líbí se mi propracovanost tohoto seriálu. PS: BEAUTIFUL THEME SONG. | 1.série(80%), 2.série(75%), 2.série(70%) > Průměr: 75% (4*)(9.8.2011)

Po dlouhé, předlouhé přestávce, kterou naštěstí aspon trochu zacelily ty dost povedené 4 filmy, začala 6. série a já jsem si konečně mohl znovu osvěžit, proč mám tenhle seriál tak rád. Taková smršt absurdního humoru, zábavných nápadů a velmi dobrých dějových kliček a zvratů se prostě jen tak nevidí. O výběru písniček nemluvě. Groening je génius a lepší vizi 3. tisíciletí nikdo už nikdy nevytvoří. Tak komplexní, precizní a propracované, že z toho přechází zrak a v jádru věci tak primitivní a jednoduché, přičemž to, co vytváří tu atmosféru geniality a zábavnosti jsou jen a jen neskutečné nápady pánů od Simpsonových. Spolu se Simpsons dva seriály, které utvářejí dějiny našeho světa a bezesporu jsou nejkultovnější věcí, jaká kdy byla vytvořena. Bender a Fry rulez(8.2.2011)

• - Profesor Hubert J. Farnsworth se ani v jednom díle neobjeví bez brýlí. (BloodMax)

• - Vo filme Bender's Big Score (2007) sme sa dozvedeli e-mailové adresy troch postáv. Adresy vystihujú ich charaktery: Amy - awong@marslink.web, Zoidberg - Zoidberg@freemail.web a Bender - Bender@Ilovebender.com. (TinoArts)

• - Tvorcovia Futuramy často myslia na budúce diely. Ideálnym príkladom sú epizódy "Space Pilot 3000", kde vidno tieň Diblíka, ktorý sa ale v seriáli objaví až neskôr, a "I Second that emotion", kde sa v stoke ukážu ako mutanti rodičia Leely, ktorých však hrdinovia seriálu stretnú až potom. (Pato8)