Futurama (TV seriál)

Futurama

Futurama

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1999 - 2013, 45 h 36 min (Minutáž: 124x22 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche (herec, vyp.), Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk, Al Gore, Pamela Anderson, Sigourney Weaver, Leonard Nimoy, Lucy Liu, Stephen Hawking, Nora Dunn, William Shatner, Walter Koenig, George Takei, Nichelle Nichols, Jonathan Frakes, Adam Yauch, Claudia Schiffer, John Goodman, Hank Azaria, Pauly Shore, Byrne Offutt, Conan O'Brien, Chris Elliott, Katee Sackhoff, Matt Groening, Bea Arthur, Mark Mothersbaugh, Craig Ferguson, Coolio, Buzz Aldrin, Patton Oswalt, Phil Hendrie, Wanda Sykes, David X. Cohen, Robert Wagner, Patrick Stewart, Dawnn Lewis, Emilia Clarke, Tara Strong, Frank Welker, Seth MacFarlane, Sarah Silverman, Adam West, Burt Ward, Adam Horovitz, Jan Hooks, Mike D, Estelle Harris, Suzie Plakson, Karen Maruyama, Todd Susman, Christopher Tyng, Nancy Cartwright, Dick Clark, Bob Barker, Parker Posey, Roseanne Barr, Dan Vebber, Eric Rogers, Peter Avanzino, Larry Bird, Jill Talley

Futurama je přirozeně jeden z nejlepších animovaných sitcomů. Kromě velmi slušné úrovně humoru hýří Futurama zajímavými nápady těžícími z tisíc let vzdálené budoucnosti. Osobně se mi vtípky nezdají tolik úderné jako ve Family Guyovi, či pozdějších sériích American Dad, ale co se týče petrosti děje, je na tom Futurama častokrát lépe. Některé epizody jsou snad až geniální (např. zpracování evoluce vs kreacionismus). Taktéž charaktery jsou dobře prokreslené, řekl bych že i o chlup lépe než v Simpsnových... 8/10(31.5.2014)

Jsem v polovině páté série, přesto si až na ten Titanicovský (začátek 2.série) nedovedu vybavit jediný další díl, který by si mou pozornost dokázal udržet do konce... Nápadů přehršel, humor celkem vyvážený, ale žádná postava v seriálu mi vyloženě nepřirostla k srdci, což je za těch xxx shlédnutých dílů na pováženou. Mám ráda sci-fi, přesto mi jsou více se při zemi držící Simpsonovi bližší; Sledování seriálu ukončeno posledním dílem páté série.(29.1.2012)

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10)(16.7.2006)

Po dlouhé, předlouhé přestávce, kterou naštěstí aspon trochu zacelily ty dost povedené 4 filmy, začala 6. série a já jsem si konečně mohl znovu osvěžit, proč mám tenhle seriál tak rád. Taková smršt absurdního humoru, zábavných nápadů a velmi dobrých dějových kliček a zvratů se prostě jen tak nevidí. O výběru písniček nemluvě. Groening je génius a lepší vizi 3. tisíciletí nikdo už nikdy nevytvoří. Tak komplexní, precizní a propracované, že z toho přechází zrak a v jádru věci tak primitivní a jednoduché, přičemž to, co vytváří tu atmosféru geniality a zábavnosti jsou jen a jen neskutečné nápady pánů od Simpsonových. Spolu se Simpsons dva seriály, které utvářejí dějiny našeho světa a bezesporu jsou nejkultovnější věcí, jaká kdy byla vytvořena. Bender a Fry rulez(8.2.2011)

Opravdu nářez. Fars mi říkal, že když se mi líbilo BBS budu ze samotného seriálu nadšený (no možná to řekl trochu jinak, ale paměť už mi neslouží jako dřív) a měl pravdu. Zatím jsem nenašel jediný díl, který by se mi vysloveně nelíbil. - - Tak v polovině roku 2010 se dočkáme nových 26ti epizod. Doufám, že stejně kvalitních jako doposud. Ehm o tři roky později. Obnovení stálo za to, vedlejším efektem byla sice kvalitativní kolísavost, ale přesto jsem rád, že k tomu došlo. Geniální díly patřili především cestování časem. I poslední díl byl takový a Futurama tak znovu skončila na naprosté špici a málem ukápla i slza. Docela by mě zajímalo, jestli ji zase někdy obnoví.(19.1.2008)

• - V epizodě "První společné V.V.ce" bylo řečeno, že se začalo říkat "Ď" místo "Díky". Díky ale bylo řečeno v několika dalších dílech, Ď v žádném jiném. (StrYke)

• - Hned v 1. díle 1. série "Vesmírný pilot", kdy přichází Nový rok, lze spatřit, jak celý svět (Čína, USA, atd...) odpočítává sekundy do příchodu. To ovšem není možné, vzhledem k tomu, že každá z ukázaných zemí má jiné časové pásmo, tudíž mají Nový rok v úplně jinou hodinu. Tatáž chyba se objevuje v roce 2999, kdy přichází rok 3000. (RendaVahala)

• - 3. epizoda 2. série s názvem "Zachraňtě vojína Bendera" byla pojata jako parodie na seriál M*A*S*H (od r. 1972). Můžeme si zde povšimnout mnoha odkazů, jako je například rozcestník uprostřed tábora, společné sprchy či operační sál s robodoktorem iHawkem popíjejícím Martini. (Ruuzha)