Futurama

(TV seriál)
Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, (1999–2013), 51 h 28 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, (více)

Série(7) / Epizody(140)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiální text distributora)

Recenze (1 276)

Malarkey

Miluju Futuramu, miluju svět ve kterém se tento příběh odehrává, miluju tvůrce, kteří se dokázali od Simpsonů oprostit a nakreslili (zatím) 5 sérií něčeho, co mě dokázalo zabavit na hodně dlouhou dobu. Přesto mi postupem času začalo něco chybět. Vypěstoval jsem si návyk, návyk na to, že některé postavy nenávidím (tím pádem díly s nimi za moc nestojí viz. Santa atd.) a naopak postavy, které zbožňuju . Předně je to Bender, robot a identický opak Homera. Chlastá, kouří, spí s děfkama. To je právě to, co mě tak baví sledovat. Zajímavé je, že právě to se začíná postupem času vytrácet a přestává to být tak zábavné. Což neznamená, že taková čtvrtá a pátá série za nic nestojí. Doufám jen, že se tvůrci jednou k pokračování odhodlají, byla by toho nesmírná škoda. (8/10) ()

Tosim

Byl jsem ušětřen boomu, kdy byla Futurama houfně stahována, sledována a hovořilo se o ní jako o kultu... S odstupem času jsem ji viděl a musím říct, že...počin je to jistě pozoruhodný, ale například ta situace chlápka z dvacátého století, který se octne v roce 3000 není řádně využita a hodně mě překvapilo, jak řídký je výskyt opravdu kvalitních fórů na jeden díl... Lepší, než Simpsonovi, jak se tvrdívalo? Ano náhodou, přátelé! 70%. ()

Djkoma

Futurama nejsou Simpsonovi. Naštěstí. Trochu jiný seriál, který využívá a neustále (někdy až moc) doslova recykluje několik málo sci-fi legend stále dokolečka (Soylent green, ST, SW apod hadr) a tím trochu ztrácí oproti očekávání. Přesto, jde o úžasnou směs humoru a neskutečného množství odkazů, které jsou někdy až nečitelné... Problémem vedle až přehnané recyklace toho nejlepšího byla nevyrovnanost epizod. Jednou se zasmějete 45x a všimnete si 86 filmů a 34 slovních říček, aby jste se příští díl pronudili. (Seriál viděn celý) ()

Gemini

Ach, kde jsou ty časy...byl jsem mladým nevinným studentíkem prvního ročníku VŠ a objevoval jsem spoustu nového, netušeného, prostě byl jsem ucho:) A tehdy mi jistá osoba, které jsem vděčen a zavázán, odhalila tajemství jménem Futurama. Už první díl mě přesvědčil, že je to frúdovina, se kterou se musí počítat. Ano, nevím proč, ale nějak mi to připomíná zlaté časy s dílem Douglase Adamse, a podobně hutná je to taky kůlna. Zkrátka a dobře - lhostejno která, ale proboha NĚJAKÁ tv stanice, vzchop se a kup Futuramu!!! ()

• Príbeh v začiatkoch seriálu mal byť o Curtisovi Frye a jeho roboparťákovi URL a medzi ich kolegov by patril i čierny účtovník menom Dexter. (Zdroj: Prima Cool) (belinko)
  • V úvodní znělce seriálu jsou hlavní postavy v trubkovém přemisťovadle. (vyfuk)
  • S dlouhlavým kozlem, který se objevil ve 3. epizodě 7. série s názvem „Krutá aplikace“, jsme se mohli setkat také v seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (Dekovnik)