Zombie ovládly Zemi. Na celém světě už zbývá jen pár míst, kde se dá ukrýt. Hrstka vědců a vojáků zvolila podzemní bunkr na Floridě a snaží se pomocí nejrůznějších experimentů na polapených zombie přijít na to, jak zvrátit osudnou chorobu, která způsobuje přeměnu nakaženého člověka v zombie. K některým experimentům jsou však zneužiti i vojáci a to způsobí rozkol uvnitř komunity. Ale ještě než se stačí věci vyřešit, vniknou do bunkru zombie, kteří konečně našli skulinku v obranném systému. Teď už hraje každý sám za sebe a jediným cílem je přežít. (oficiální text distributora)

mysiak

Priemerné pokračovanie trilógie o živých mŕtvych, ktoré ukazuje čo robia vojaci so zombie, a ako sa im oni za to kruto odplatia...obyčajné, priemerné, masky fajn, akcie menej...radšej si pustím Úsvit Mŕtvych ()

PKD

A jelikož to opět kolega Flipnic vystihl za mě, a já souhlasím s každým slovem jeho komentu, opět jen dodám něco ze své vlastní tykve, s pokusem se po něm moc neopičiti. Hudba je směsicí Studia Kamarád, Velké nesnáze v malé Číně, Odyseus a Hvězdy a italských krváků a je naprosto veselá a sráží tak geniálně celý film o úroveň dolů. Romerovi asi nikdo neřekl, že elekronika alá rozpustilý Carpenter se do subžánru Nemrtvých hodí jako rocková hudba do Jestřábí Ženy. Tento jednoznačně nejslabší dílek/průser v Undead Saga of Geroge A. Romero zapříčinil, že se omlouvám remaku a jdu zvýšiti hodnocení jeho Úsvitu Mrtvých. Páč raději zelené a modré mrtvoláky, se sociálněpsychologickým podtextem (kvůli čemu Romerovky hl. sleduji, páč kašlu na nějaké gore orgie apod. víte?), než tuto vyprázdněnou a artistní NUDU. Asi největší plus si od mě odnáší (či spíše odtrhává) squellý Sherman Howard (nádherně a prdle maniakální Lex Luthor ze Superboye) aka Bub (to je ten výraz, co má tak v oblibě Wolvík) který mě vždy spolehlivě navrátil (jaká to ironie) zpět mezi živé z mikrospánku, coz v tomto př. trvá minimálně první hodinu ´´děje´´. Na závěr...naštěstí nejde ani tak o zklamání, když jsme o několik desetiletí později dostali výborné díly této vskutku zahnívající skládačky, v podobě ´´závěru´´ v Land of the Dead a dvou vysoce nadprůměrných apendixů (jakpak asi chutnají?) v Diary of the Dead a doplňkového spin-offu Survival of the Dead. Dlužno též podotknouti, že jsem toto dílko zkoukával zhruba 3 týdny. Což hovoří za vše. P. s. ta ženská v hl. roli je fakt divná. Ani chlap, ani ženská, ani ošklivá a ani hezká. Umí hráti a přitom, neumí. Ani ryba, ani rak. Nevídané. Takovýchto týpků, ve filmech tedy moc věru...nemám. A to, že je několik prequelů, remaků a chystá se na next rok dokonce tv s., raději nekomentovati. ()

K.I.N.G.

Jak už to tak bývá, američtí zombies nikdy nedosahují kvalit ani krásy zlaté italské školy, a to ani v Romerově případě, avšak pokud dokážeme překousnout uhádanou první polovinu filmu, může se nám dostat zasloužené odměny v podobě rychlého spádu děje a k tomu uvidíme i pěknou přehlídku chodících mrtvol, které se dvakrát nerozmýšlejí, kterou část lidského těla si vybrat a berou vše, co jim přijde pod "hubu". Roztrhání v leže na kusy několika zombies zároven samozřejmě nemůže chybět. 70% ()

topi

Můj nejoblíbenější film ze všech Romerových zombiovek. Krásná osmdesátková atmosféra s výborným hudebním doprovodem. Už když jsem ho kdysi viděl na videokazetě, kterou mi tenkrát nahrál kolega Albert, tak jsem si šmakoval o sto šest!! U tohoto filmu si nejvíc cením vynikající maskérské práce velemistra Toma Saviniho a jeho asistenta Grega Nicoteriho. Žádný posraný počítačový efekty, ale poctivá ruční maskérská práce!! Gore je úžasný a nádherně uvěřitelný!! Finální zombie žranice je prostě luxusní mňamka, ikdyž netrvá dlouho, stojí opravdu za to!!! Dvd obsahuje i parádní dokument z natáčení, maskérské práce a spousta dalších zajímavostí. Pro mě je Day of the dead na předním místě všech zombie filmů! ()

AlistairMir

Hodně slabé tři. Romero svou zombie sérii začal s málem brutality a spoustou atmosféry a napětí a teď to pěkně otáčí. Všude samé střeva, hlavy ruce nohy voči zuby mozkýýýý atd. jenže Vám je to fuk protože atmosféru to nemá žádnou a 99% postav je Vám naprosto ukradených protože komu tady fandit no to je oříšek. Co oříšek přímo kokosovej vořech. Tak teda pilot helikoptéry byl asi nejvíc cajk a pak jeho parťák plus ta baba jenže to už z nouze ctnost. Zombíci vypadají směšně a mohou se motat v podzemí, nadzemí nebo třeba v ... no ať se motaj kdekoli všude působí neobyčejně obyčejně...jdu si pustit Noc oživlých mrtvol tam to milej Romero dával 100x líp ()

JohnMiller

Po mnohých predpotopných zombie mordoch s osemdesiatich rokov ma tento kúsok nesmierne prekvapil. V podstate to vyzerá béčkovo ale vo svojich "vnútornostiach" to rozohráva skvelú psychologickú drámu medzi vedcami a vojakmi ktorý nemajú žiadne spojenie s vonkajším svetu a ostatnými prebývajúcimi. Tlak sa v uzavretom priestore sa každou minútou stupňuje. K tomu sa pridá typický 80´s soundtrack a úžasné krvavé gore prešpikované do každého detailu a máme tu poriadny horor. Vidieť tu na každom rohu kopu vnútorností streľba prináša opäť iba ďalšiu krv, je tu takisto aj zopár skvelých filozofických dialógov proste sa na to dobre pozerá. Nejde o nejaký vrcholný splatter ale určite to fanúškov prekvapí aj poteší. 3.5* ()

Vědma

Určitě slabší než Noc oživlých mrtvol, ze začátku to bylo divné a na můj vkus se to bralo moc filozoficky vážně, ale hodnocení zvyšuju za některé originální nápady a za Buba jakožto hrdinu dne. ()

Dexter1

Nesympatická hlavná predstaviteľka mi už od začiatku ničila svojím prejavom celý film. Takisto nie som zástancom ani myšlienky domestikovať zombiekov. Tieto dve veci mi veľmi naštrbili nazeranie na tento film. Na druhej strane tu Romero rozohráva opäť silnú psychologickú hru a záverečné Saviniho orgie sú už len čerešničkou na torte. Som na rozmedzí medzi 3* a 4*, ale preto, že som to dopozeral bez nejakých väčších ťažkostí dám 4. ()

Fanucci

Pěkně udělané zombie, občas hodně tísnivá atmosféra, a zajímavá zápletka okolo učenlivého zombíka Buba. Ale jinak silný průměr a hodně přeceňovaná legenda. 70% ()

fmash

Poměrně inteligentní příběh o stresované skupině lidí s různými motivacemi a různými přístupy k řešení emocionálního pnutí v malém společenství, neustále ohrožovaném monstry a bez větší naděje na budoucnost. Ačkoli nejde o nic zvlášť objevného, za shlédnutí stojí. Zatím nikde jinde jsem také neviděl myšlenku na zombie Pygmalion a nejsem si jist, jestli mě taková představa těší — přeci jen bych raději vraždil chodící ostatky bez duše a bez citů a vyhnul se tak morálním dilematům, jež byly výborně naznačeny v předloze této z hlediska hlavní myšlenky zmrzačené adaptace. Viděl jsem dabovanou verzi (zkuste si pustit někde uprostřed filmu pouze zvuk bez obrazu!), což byl tristní zážitek. K uzoufání osmdesátkový byl celý vizuální dojem Dne mrtvých především co se postav týče a to jej stálo nejméně jednu hvězdu. Jo a ta hudba... tak ta teda je, někdo si koupil svůj první syntezátor. ()

OG_Swifty

Udajne nejslabsi film z originalni zombie trilogie George Romera, neprislo mi to tak hrozny. Prvni film - Night of the Living Dead - je sice prukopnicky, ale zpracovani je uz mega fousaty, nehlede na to ze to bylo amatersky a temer bez efektu a zombie vypadaj jako lidi. Druhej film s obchodakem jsem nevidel a ted tenhle treti, no vlastne to nebylo ani moc hororovy. Proste vsem hrabe a na konci chcipnou - ALE ma to happy end! I na dnesni pomery docela dobry efekty, kdyz tam zombici rozebiraj lidi zaziva :) ()

maverick10

To byl zase prestrel jako kjava. Takrka cely film je jen o dohadovani kdo ma vetsiho ptaka, a kdo dal docura. . . Vedci vs. vojaci!! To nam potom pan Romeo nejak uplne zapomnel na jeho milacky zoombie. Ty se nam vyroji az v samem zaveru filmu, kdy uz nam je vsechno uplne jedno!!! Sice ta posledni 15 minutovka stoji za to, ale film uz to nezachrani a mne v hlave zustava jen posahanej profesor se svym nemrtvym milackem!! ()

honajz2

Od zombie hororu očekávám, že budu sledovat určitou skupinu lidí nebo aspoň jednoho člověka, jak přežívají v postapokalyptickém světě a vnímají hrozby všude okolo sebe, jak ze strany zombie, tak ze strany nebezpečných lidí. Jenže tady jsem už na začátku měl jasno, že to půjde dost mimo mě, protože to tu je samý odvážný voják se spoustou siláckých řečí a nějaký strach z nich vůbec není cítit. Postavy jsou navíc dost ploché a nezajímavé, atmosféra nulová, příběh slabý a napětí v podstatě neexistuje, když nic z toho nefunguje. Pak se sem taky Romero snažil nacpat nějaké ty myšlenky, ale řečené jsou tak moc křečovitě a přidané jsou tam tak na sílu, že nejenže nezapůsobí, ale v tom ladění do mírně akčního béčka (kterým mi to prostě připadalo, sorry) se i rovnou utopí. Zajímavý mi přišel jen ten doktor s ochočenou zombií, kterou se snaží vzdělávat, to mi přišlo celkem originální a mělo to i něco do sebe, ale kromě toho a možná i toho masakru v závěru mě tu fakt nic jiného nezaujalo. I když se to snaží o nějaký přesah, ale podané je to hrozně nefunkčně a nesourodě. Mě ten Romero prostě nějak neoslovuje... 2* ()

Martin741

V pokracovani filmu George Romera Dawn of the Dead z roku 1978 nam serviruje dvojku, ktora sa vola Day of the dead a je z roku 1985. Scenar je o tom, ako zombie zaplavili zem a particka vedcov s par zelenymi mozgami sa ukryje, aby sa pokusili humanizovat zombie ... Oproti skvelej Dawn of the Dead 1978 tu vyraznejsie chyba husta a hustnuca postapokalypticka atmosfera, a niektore dialogy su .... no ... povedzme ze blbe. K tomu treba pripocitat slabsiu dejovu liniu a miestami aj veru poriadne nudnu. Za poslednych 20 - 30 minut vsak dam 68 % ()

Wiikii

Na tomhle filmu je vidět, že mnohé bylo spíše v začátcích(pohyb nemrtvý, kulisy aj.) také s hudbou si nikdo moc nedělal hlavu, herci nic extra a vše vypadá, že nestálo moc peněz. Ale má to určitý potenciál, díky kterému se to v nejedné scéně může i hodně líbit. .... HODNOCENÍ: 68% (3*) ()

Jimmi

Je to za 4, ale len tak tak.Prva polka filmu je na zombie horror az velmi "predialogovana" a "preskriekana".Nastastie v druhej polke sa to teda poriadne "rozjede":) Videl som len uncut verziu takze neviem ktore sceny boli prdana,ale gore efektov bolo v druhej polke fakt pozehnane. ()

cariada

Zombi tentokrát po náký době , když už lidi žijou jen někde schovaný. Opět jsou tu vojáci a náký vědci co se mezi sebou handrkují. Což jak jinak vede k tomu, že postupně jejich řady řídnou, kdežto zombi se dostávají i do podzemí, kde se můžou krásně najíst. Romero nezapře svojí lásku k nemrtvým. ()

Langy10 odpad!

Strašná nechuťárna ani jsem od toho nic nečekal. Věděl jsem , že to bude hnus, ale nejdřív jsem se na to koukl s kámošem a asi po pul hodine jsem to vypnul, ale dnes jsem nemel co dělat a koukl na to a můj názor se osvědčil, opravdu blbost :( ..... Nemohu dát ani jednu hvězdu, protože neni vůbec za co.. ()

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Remake Day of the Dead

Remake Day of the Dead

10.11.2005

Zakladatel a klasik zombie žánru v jednom, George A. Romero o sobě v poslední době opět dává vědět. Loni k nám přisprintovali zombie v remaku Zacka Snydera Úsvit mrtvých, tento měsíc v českých kinech… (více)

Ďalší zombie remake

Ďalší zombie remake