VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Heron vede ve starověkém Řecku obyčejný život. Jednoho dne ale zjistí, že je ve skutečnosti synem Dia a má před sebou veledůležitý úkol: spasit svět před armádou démonů. (Netflix)

Trailer

Ellmariachi

Říká se, že přes vašeho známého a dalších 5 lidí by jste se měli dostat ke komukoliv na světě. Říká se, že vaše rozhodnutí často mění životy lidí na druhé straně planety. A ono to samé platí naopak. No a představa, že někdo mocný, může řídit mé kroky, moje rozhodnutí a tím můj život je až děsivá. A tento seriál, nám ukazuje jak to vlastně může vypadat. To, že lidé v řeckých bájích byli často jen loutkou na šachovnici svých bohů, jsme mohli už párkrát vidět. A vždy mě to hrozně baví. Netflix přichází s animákem pro dospělé a vy kdo máte tématiku pověstí a příběhů rádi, pusťte do toho. Postavy baví, jak bohové, klaďas, záporáci, ti asi nejvíc, tak vedlejší postavy. Pochopitelně v rámci možností anime seriálu. O drsně záběry není nouze a příběh až na výjimky baví. Jediná výtka je asi to, že bych klidně 15 minut mírné omáčky vypustil. Jinak spokojenost za 90. ()

Sweat55

Moc dobře vím, že těch pět hvězdiček je moc a nejspíš si to Blood of Zeus ani nezaslouží, nicméně mě tahle krátká, kulervoucí akční jednohubka velmi příjemně překvapila. Řeckou mytologii mám dost rád už od mala a tady se jí opravdu nešetří, tvůrci si sice vymýšlejí spoustu nových věcí a nesmyslů, ale všechno moc hezky do sebe zapadá, takže s tím problém nemám. A soundtrack je na animák dost kvalitní. ()

Yoshitsune

Starověké Řecko, bohové, titáni, mýtická monstra a jiné bytosti, tohle je na seriálu super, ten pocit je fakt super. Seriál má dva mínusy, hlavního hrdinu, je to prostě klasický hrdina, jeho bratr měl o něco zajímavější příběhovou linku, je proto škoda že se z něho nestal hlavní hrdina. No a pak to, že seriál má osm epizod, přitom jen válka o Olymp by potřebovali minimálně čtyři. Ale jinak je z toho hodně cítit AC Odyssey a GoW, tvůrci sou asi fanoušci těhle her, takže akce a celkové pojetí, s jakým se tenhle seriál prezentuje je super. Tvůrci asi počítali že dostanou druhou řadu, takže je tady dost věcí neuzavřených a to je škoda. Ale seriál mně bavil a nenudil. ()

SmajdalfCZ1

Takže dokoukáno, no na první pohled co mě zarazilo je to, že někteří dabéři jsou z Castlevanie nu což to zase asi tak moc nevadí ... jelikož mám rád mytologie jak řecké, severské, egyptské etc. .... Tak jsem tenhle seriál uvítal, ačkoliv tedy je to velice smyšlený příběh, ikdyž Zeus záletník a Héra nepřejícná stepmom jsou stále stejné od dob Herkula s Kevinem Sorbem, který mě prostě přivedl do tohoto světa. Každopádně máme zde další netflix seriál. Je lepší než Dračí prokletí, ale neřekl bych, že je horší než Castlevanie. Je to prostě jen jiné téma a v podstatě tohle anime není roztahané a furt jede a jede. Takže jsem to zkoukl prostě naráz. Nebylo to nijak uměle natahované ... prostě pecka. Když někomu usekli hlavu či ruce, tak tam byli vidět i kosti či páteř což u spousty anime moc není - za to palec nahoru. Krev je červená a ne bílá - to je taky super, že to nemá 13+ nebo jaký věk to je, aby to byla americká cenzura jako v poslední sérii Seven Deadly Sins ... hele pokud vás to trošku obměkčilo určitě na to mrkněte. Litovat nebudete :) ()

Motinski

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Treba uznať že ma seriál od začiatku bavil ajkeď mi v mnohých momentoch prišiel predvídatelný a nie až tak originálny. 1. séria nerozoberie postavy dostatočne do hĺbky ale tá zápletka je fajn. Máme tu krv, akciu, mýtotvornosť aj svieže tempo. Animacia parádna a 8 epizód nie je veľa. Naozaj rychlo to obehne. Priemerné hodnotenie som ale musel zvýšiť s príchodom 2. série. Tam už sa ide podľa mojich požiadaviek a sledovať vývoj charakterov Hadesa alebo Seraphima je slasť. Teším sa zvýšenej kvalite a snáď to tak pôjde aj ďalej. 1. séria 6/10. 2.séria 8/10 ()

• V seriálu jako hlavní protivníci olympských bohů vystupují „Giants“, v českých titulcích překládaní jako „Obři“. To je chyba, protože ve smyslu řecké mytologie se jedná o „Giganty“, děti bohyně země Gaii. (Dzin01)
  • V seriáli je pár odkazov na Súboj Titánov (1981). V jednej epizóde môžeme vidieť meč, ktorý je vzorovaný rovnako ako Perseov meč a Boh Hefaistos tu má mechanickú sovu podobnú Bubovi, mechanickej sove z filmu. (Motinski)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)