Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

mkubalikova

Skvělé!!! Přiznávám, nemám ráda Bruce Willise, takže se jeho filmům vyhýbám. Včera večer to nešlo. Náhradníci, Mercury a na závěr Poslední skaut během jednoho večera na třech televizích. Najednou si nějak nemůžu vzpomenout, proč vlastně nemám Bruce Willise ráda... 90% ()

vyfuk

Film má hezký humorný podtext, ale příběh je trohu ošlí a suchý. Ale furt lepší než 12 opic. O tři roky později... Původně jsem film vůbec nechápal a nelíbil se mi. Ale nyní jsem se rozhodl si udělat menší rewatch a dopadlo to famózně. Film mě bavil jak po příběhový stránce, tak i té humorné. Ten film je vlastně jeden velký vtip a to je na tom to neuvěřitelné. Je to vskutku úžasný film a nemohu uvěřit jak se mi mohl tenkrát nelíbit. ()

Myrreczech

Znal jsem polovinu hlášek ještě předtím, než jsem Posledního skauta viděl. To snad o jeho kultovnosti vypoví vše. Pekelnej mazec. ()

Joe123

Bruce Willis vo svojej druhej najlepšej úlohe (prvá je John McClane z Die hard). Jeden z mojich obľúbených akčňákov. 100% ()

Autogram

Kľudne by sa film mohol zaradiť aj k sérii Smrtonosnej pasce a vôbec by som nenamietal. Výbuchy, verejné ohrozenie, hláškujúci Willis s pochybným parťákom a štýlový záver. Je to akčné krimi staršieho vydania, čo v tomto prípade nie je prekážkou, ale s trochu otrepanou zápletkou, takže na maximálne hodnotenie to nie je. –––– Dnes už nestačí dát někomu přes držku. Musíš při tom pronést něco vtipnýho. Jako „Já se vrátím.“? ()

TheRoller

"Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck." Tonyho Scotta žeriem ako režiséra od Domino, toto je jeho ďalšia pecka. Bruca Willisa žeriem od malička, najskôr ako najväčšieho drsňáka v okolí a od Šiesteho zmyslu aj ako jedného kvalitného herca. Tento film ho kompletne charakterizuje, obsahuje skvelé vedľajšie postavy, tonu maximálne kúl hlášok a akcie toľko, že jeden má hneď chuť kopnúť si do nejakého "bad guy" a šťavnato mu zalichotiť. Pre mňa akčný vrchol amerického filmu deväťdesiatych rokov. ()

šerminator

A hláškovat, hláškovat a zase jenom hláškovat. Co by drsný hlavní hrdina v akčním filmu neměl zapomenout? Ano! - hláškovat. Děj jako takový není špatný, ale úroveň snižuje právě schopnost autoru nacpat do každé věty nějakou hlášku aby hlavní hrdina byl ještě drsnější. V celku jde ale o dobrou střílečku ne nepodobnou Smrtonosné pasti. ()

Dagoussek

Průměrný akční film, který je akčnější až v druhé polovině filmu, začátek se táhne nostalgickými řečičkami . .a ruku na srdce, kdyby tam nehrál miláček Smrtonosné pasti Bruce Willis, který to svými hláškami kapku oživil, tak teda nic moc. ()

orionn12

“Shut up, fuckface!,, “I’m fuckface, he’s asshole.,, - “Well, just once… I would like to hear you scream… in pain. Play some rap music,, - “You must be the dumbest guy in the world!,, “Why’s that?,, “You’re trying to save the guy that ruined your career and avenge the death of the guy that fucked your wife,, Jednoduše perfektní akčňák s dokonalými dialogy, postavami a akcí. Další snímek, který patří mezi ty klasické "Willisovky". Potřebuji ale vidět znovu. A potom znovu. A pak asi ještě znovu. A až to dokoukám, tak zase a pak zase. ()

Narcis

Parádní film s Brucem Willisem natočený v atraktivním prostředí amerického fotbalu.Dokonalé hlášky, kaskadérské scény.Bruce Willis doopravdy umí hrát (i Damon Wayans) a je stále ve vynikající kondici (po Die Hard I,II).Určitě jste poznali Halle Berry jako Cory. Prostě a jednoduše Bruce Willis přesně takový jakého ho máme rádi. Znovukoukatelnost je 1000 %. ()

Nepi

Naprosto nejlepší film Tonyho Scotta s vynikajícím Willisem...spojil tady bělošského detektiva a černošského hráče fotbalu do vyšetřování vraždy...Film je proložen výbornými a nezapomenutelnými hláškami....A Willis zde doslova válí.... ()

pfa

Moje nejoblíbenější kriminální komedie, naplněná těma nejneskutečnejma hláškama! V komerčních televizích si ale tento film prostě neužijete. [1O/1O] (The Last Boy Scout, USA, akční krimi-komedie) ()

Pecival

Jeden z mých neojblíbenějších akčních filmů vůbec. Vévodí mu velmi sympatické ústřední duo s ultra tvrďákem Willisem, kterému zdatně sekunduje Wayans. Co ale řadí u mě tento film k naprosté špičce jsou geniální dialogy a hlášky. Nikde jinde jsem snad nezaznamenal tolik vtipných průpovídek - a pokud je navíc pronáší Willis se svojí kamenou hubou, je to prostě dokonalost :) Jo a dabingu je nekolik verzi, ten z kazet byl dost slusnej (pekne se tam nadavalo :) ale z toho v TV (nevim jakej kanal) me bylo mirne receno zle. ()

manonfire

Kultovní film postavený na chandlerovském Willisovi, jenž byl právě pro tuto roli stvořen. Hallenbeckovy staromilské hlášky naprosto deklasují rádobycool image reprezentantů moderní doby v podání Wayanse a Berryové. Tato cynická uvolnění pronesené se smutkem v očích patří k tomu nejlepšímu v rámci žánru a hlavně vybudovaly značku BW jako nic jiného, včetně Smrtonosné pasti. Alespoň pro nás, kdo tomu opravdu rozumíme. 90% ()

BuryGol

Ačkoli jsem Bruce Willise nikdy moc nemusel, v tomhle filmu mě dostal. Tuctovej soukromej detektiv v odrbanejch hadrech a s cigárem v puse eketivně kombinuje humor a svojí práci. Chceš mě zranit? Pusť mi nějakej rap! ()

Specs

Hlášky: reportér: - "49256. To je dost slabá návštěvnost i když prší. Nemyslíte?" Sheldon Marcone: - "Nemyslím." reportér: - "Jak vysvětlíte pokles diváckého ohlasu a návštěvnosti? Jsme snad svědky konce profesionálního fotbalu?" Sheldon Marcone: - "Ne. Myslím, že jsme svědky konce dobré novinařiny." & Joseph Cornelius Hallenbeck: (o dceři Darian) - "Pořád jí kluci škádlej kvůli těm rovnátkům?" Sarah Hallenbecková: - "Šílíš? Říkají jí železná tlama." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Až jí bude čtrnáct, bude s nima šoustat." Sarah Hallenbecková: - "Mluv sakra slušně, Joe!" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Kriste pane Sáro! Necháš jí, aby se malovala tak, že vypadá jako mýval. Přijdu domů a myslím si, že je to zloděj. Dvakrát jsem jí málem zastřelil." Sarah Hallenbecková: - "To nebylo vtipný. Ve škole se malujou všechny holky." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Určitě si toho nenaplácaj na sebe tolik, že jim není vidět do ksichtu. Mimochodem, spousta lidí si myslí, že jsem moc vtipnej." Sarah Hallenbecková: - "Tak si běž bydlet k nim." & James Alexander Dix: - "Sem ňákej divnej, protože poslední dobou jenom ztrácím kámoše, chlastám a píchám všechno co dejchá." barman: - "Tak pěkně zůstaň na druhý straně baru." James Alexander Dix: - "Ale... Brouku." & James Alexander Dix: - "Ty bys neuhlídal, ani hrnec teplejch chcanek." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Tak mi jednu vraž." James Alexander Dix: - "Cože?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Tak dělej, posero. Vraž mi jednu do ksichtu. Takovej stařík ti přece nemůže ublížit, Jimmy." James Alexander Dix: - "Takže, ty mě znáš?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "James Alexander Dix, útočník Hřebců. Osmdesát devět, devadesát. Vyloučen z ligy za hazard, obviněn z dopingu. Jeden z tragickejch případů promrhanýho talentu." James Alexander Dix: - "Začínáš mě srát!" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "No, už bylo na čase." & zabiják v klobouku: - "Na nesprávným místě, v nesprávnej čas. Neber si to osobně." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "To si myslíš ty. Včera jsem šukal tvou ženu." zabiják v klobouku: - "Jak víš, že to byla moje žena?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Říkala, že její muž je velkej čůrák a nosí klobouk." zabiják v klobouku: - "Na to, že máš na kahánku, seš fakt tvrdej chlap." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Včera s tvou starou to bylo horší." & poručík Benjamin Bessalo: - "Vynalezli novou věc. Říká se tomu žiletka." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Moc riskantní. Třeba bych si při holení vzpomněl na tebe a pořezal bych se." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Kam deš?" James Alexander Dix: - "Na záchod. Půjdeš se mnou? Doktor říkal, že nemám zvedat nic těžkýho." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Seš živej?" James Alexander Dix: - "Ještě nevím. To byla C-4?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Buď, anebo nějakej zmetek." James Alexander Dix: - "Nebožtíci stupidní vtipy nevyprávěj?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Ne." James Alexander Dix: - "Do prdele! Žijem." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Hurá." & James Alexander Dix: - "Cejtím se jako, kdyby na mě někdo rajtoval a pak mě odstavil mokrýho." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Co to plácáš?" James Alexander Dix: - "Jako kůň, vole." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Černí bratři teď jezdí na koni?" James Alexander Dix: - "Jo, auta se kradou čím dál tím hůř." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Nosil jsi někdy kovbojský klobouk?" James Alexander Dix: - "Jezdím fakt dobře. Mohl bych vzít na koně tvou dceru. Jaká je?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Je jí třináct. Jestli jí budeš svádět, tak ti strčím deštník do prdele a rozevřu ho." & (James Alexander Dix sedí v autě před domem senátora Calvina Baynarda.) James Alexander Dix: - "Mysli Jimmy, Mysli. Co by udělal Joe? Zapálil by si a všechny by je postřílel. Ale já nemám revolver." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Máš strach?" James Alexander Dix: - "Kurevskej. A Ty?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Víceméně." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Vem si tohle." (Hallenbeck podává Dixovi zbraň.) James Alexander Dix: - "Co s tím mám dělat?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Mířit na ně a střílet." & James Alexander Dix: - "Ty si ten nejblbější člověk na světě, Joe." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Proč?" James Alexander Dix: - "Protože zachraňuješ život člověkovi, který ti zničil kariéru, abys pomstil chlapa, kterej ti šoustal ženu." & James Alexander Dix: - "Při týhle rychlosti předhoníme i čas." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Co to děláš?" James Alexander Dix: - "Kreslím obrázek." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Co to je?" James Alexander Dix: - "Bomba." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Nevypadá na to. Vypadá jako jablko s vlasama. Řeknou si: 'Neotvírejte kufřík, je plnej čerstvejch jablek'." & James Alexander Dix: - "Proč jste zabili Coru?" Sheldon Marcone: - "Měla sklony k vydírání a to nemám rád. Ale byla to nejchytřejší z kurviček co jsem potkal." James Alexander Dix: - "Dělí nás pět stop mramoru. Třeba se mi to povede, třeba ne. Ještě jednou ji nazvete kurvou a uvidíte." Sheldon Marcone: - "Jimmy. Jen si posluš." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Jen klid Jimmy. S takovou držkou si musí ženskou kupovat." & Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Přemýšlím o nějakým parťákovi. Troufl by sis na to?" James Alexander Dix: - "Nevím. O téhle práci nemám ani šajnu." Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Nic to není. Dneska nestačí, když dáš někomu přes držku. Nejdřív ho musíš setřít slovně." James Alexander Dix: - "Něco jako, já se ještě vrátím?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "No třeba, líp. Když ho práskneš prknem na surfing tak řekneš: Jdem si zasurfovat, vole!" James Alexander Dix: - "A co dál?" Joseph Cornelius Hallenbeck: - "Dál už není skoro co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a Satan Claus na nás číhá. A je čím dál mocnější." () (méně) (více)

sellsakul

Čakal som o niečo viacej ako len Bruca Super Willisa alebo tzv. pána detektíva "mám v piči všetko a všetkých", čo vyzerá ako schlastaná socka s cigaretou v ruke (ako ja po víkende:D). Možno mu na kráse pre mňa ubralo aj to, že som film videl po 18 rokoch od jeho premiéry. Podľa mňa je to priemerný akčný film za 70%. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012