Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

mickyreed

Klasickej akčňák s hvězdou v hlavní roli. Vše by vycházelo na 3 hvězdy, ale ty neskutečně vtipný kecy to snadno vytáhnou o stupeň výš ! :D ()

DonHUS

"Dneska nestačí, když dáš někomu přes držku. Nejdřív ho musíš setřít slovně." A přesně takovej Poslední skaut je. Akční buddy movie, kde jedna hláška střídá druhou. Přesto má ale Smrtonosná zbraň sehranější hlavní dvojku a Bruce mi zase sedne víc ve Smrtonosných pastech. "Dál už není skoro co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a Satan Claus na nás číhá. A je čím dál mocnější." ()

tnp101

Film s diametrálně odlišným hodnocením na „ČSFD“ a „IMDb“, přičemž realita je někde uprostřed. Nestojím na straně opozice. Skauta mám stejně jako většina místních uživatelů hodně rád a ty pětihvězdy vcelku chápu, ale určitě nejde o jeden z nejhodnotnějších pokladů světové kinematografie, a přesně tak jej naneštěstí profil na „ČSFD“ prezentuje. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A nyní se podíváme, jestli se vyplatí investovat do vysokodefiničního disku. Fanoušky animovaných hlavních nabídek nejspíš hned v úvodu nepotěší statické menu, ale ve výsledku to samozřejmě nehraje žádnou roli. Obraz je prezentován v anamorfním poměru stran 2,35:1 a na dvacetileté stáří vypadá výborně. Vysoká ostrost i velmi uspokojivá drobnokresba, či hloubka, tím se i přes občasné zaváhání může přepis chlubit, a přestože působí takřka po celou dobu velice tmavě, barevná paleta je velice sytá a čistá. Podání černé je pak slabší (temná, ale se ztrátou většiny detailů) a zrno se drží víceméně na přirozeně působícím průměru. Ve výsledku nejde o něco, s čím byste se chlubili před sousedy, ale jde vidět, že více už se z původního negativu vytáhnout nedalo, takže jednoznačně palec nahoru. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER také uspokojí. Nejde o nějak agresivní stopu a subwoofer je využíván spíše střídmě, ale výsledné dunění působí velice příjemně a sebejistě. Prostorové kanály o sobě dávají vědět především v akčních scénách, ale povětšinou jen sekundují předním reproduktorům, takže nějaké úchvatné prostorové efekty nečekejte. Dialogy zní výtečně a stejně tak i stopa jako celek při pomyšlení na rok výroby snímku. Ta česká je na disku zaznamenána pouze v DD 2.0, takže co se týče zvukové kvality, je to ve srovnání s originální HD stopou bída. Dalo by se tak alespoň čekat, že se distributor „pochlapil“ a na disk dodal původní kultovní dabing z VHS, ale ani tentokrát nebudu poslem dobrých zpráv. Jde o dabing TV Prima, který byl použit i na DVD. Na druhou stranu, po krátkém poslechu musím uznat, že není tak špatný, ale mě osobně je mi to vcelku jedno, protože originální stopu bych volil tak jako tak. Co mi ale už jedno není, je absence bonusů, tedy téměř úplná. Na disku se totiž jeden přídavný materiál nachází, ale jde pouze o trailer v SD. Titul ovšem přesto mohu v klidu doporučit všem fanouškům filmu … a že jich u nás je :-) … 50%. ()

kurcatovium

Tuplovaná devadesátková americká akčňárna jak poleno. Willis je jako zkrachovalý agent naprosto famózní, hláškuje se o sto šest a všude se střílí nebo alespoň něco vybuchuje. Zkrátka akční jízda jak má být. ()

noriaki

Tolik adorovaný scénář mě spíš iritoval než bavil. Hlášky mi přišly tlačené na sílu, pronášené bez zájmu a bez prožitku. Občas se nějaká povedla, ale většinou jsem nad neschopností postav vést obyčejnou lidskou konverzaci nechápavě kroutil hlavou. Naštěstí má Poslední skaut lahůdkový vizuál. Tony Scott výborně pracuje se stíny a kupříkladu odjezd z nočního klubu a následné přepadení je luxusně nasnímané. Díky specifické atmosféře jsem nakonec vcelku spokojený, ale nejlepší Bruce Willis to není ani omylem. Není ani v první pětce. ()

Dreaker.24

Bruce willis tu vpodstatě opět hraje Johna Mc Clanea, v tý nejlepší formě. Chuck Norris dokáže rozbrečet cibuli a Bruce Willis dokáže rozbrečet Chucka Norrise:) ()

Všivák

Neuvěřitelná kadence božských hlášek tento film vynáší až do nebe. "Chlapa nestačí jen tak zabít, nejdřív u toho musíš něco zahlásit". "Jestli mě chcete zabít, pusťte mi rap". "Tvoje žena je tak tlustá, že abys našel vlhkou díru, musíš jí celou vyválet v mouce".:)) ()

JohnSmith

Spolupráce Tonyho Scotta a Willise byla vynikající. Škoda,že se to víckrát neopakovalo.Willis hláškuje jako divej a kupodivu mu Wayanas stačí.Co mě ale nejvíc naštvalo je cenzurovaná verze,která běží v televizi a vyšla na DVD ()

hroubek

Jediná postava, která muže konkurovat Johnu McClanu co se charisma, hlášek a všeho možného týče. Druhá nejlepší akční role Bruce Willise. ()

MikeZ

Neuvěřitelně nahláškovaný a geniálně vypointovaný devadesátkový akčňák s drsňáckým Willisem. "Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se, čuráku" 9/10 ()

Midori_Mike

Od první chvíle, kdy se Willis objevil na scéně jsem se nemohl přestat smát až do konce... naprosto famózní snímek :D . Ale POZOR!, jedině s původním dabingem Pavla Soukupa! :) ()

Nyck

Vynikající krimikomedie s neustávajícím vodopádem hlášek, u nichž jsem málem spadl ze židle. Willisovi sedí role ležérního, znuděného, ale stále ve formě se udržujícího detektiva. Já byl spokojený. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012