Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Beatle

Film, který je (věřte mi nebo ne) stejně skvělý jak v dabingu, tak anglicky. Nejlepší willisovský Willis vůbec :) ()

Brain-D

Tak trochu mi to připomíná skvělého Willise ze Smrtonosté pasti, ale víc mi to připomíná film Mizerové od Michaela Baye, takže to beru jako jejich předchůdce, kde se Bay inspiroval. Jinak scénář je naprosto špičkovej a ten nespočet hlášek a celej Willis sam o sobě je jedna radost. Takovej pohodářskej srandovní akční film se sympaťákem Willisem. ()

Terzeus

Bruce Willis čoby realisticky vyznievajúci súkromný detektív a Damon Wayans, ako nadšený obdivovateľ toho, ktorý všetkých spacifikuje. Na rozdiel od super coolových akčných hrdinov, ktorí dokážu všetko je tento film živý... Bruce je hrdinom, ktorý vie, čo dokáže, pričom nie je všemocný a nemá dokonalý život, ako mnohí super cooloví hrdinovia. Za zmienku stojí iste aj parádne zostavený scenár a dôraz na niektoré vypäté scény. V celku výnimočný film, avšak nie vždy úplne zaujímavý. ()

Sany33

Bezkonkurenčne najvtipnejší Bruce Willis vo svojej hereckej kariére s Damonom Wayansom, ktorý mu je rovnocenným sekundantom. Obaja diváka hravo vtrhnú do deja zápletky a nenechajú ho vydýchnuť. Jedinečne napísaný scenár, výborný strih, dokonalý český preklad a konečne poriadna komédia, ktorá sa nesnaží byť vtipná nasilu, ale je vtipná tak akosi prirodzene. Na CSFD je síce trocha precenený ale na svoju dobu veľmi nadpriemerná popcornová zábava. 81% ()

fabecc1222

Vracíme se tu zpátky do dob, kdy Willis měl vlasy, nebál se hrát hlavní role, a taky si je pořádně užívat. S povzdechem pak člověk hledí na jeho současné role, které odzívá za jeden natáčecí den. Tady ještě hlášky padali jedna za druhou a Willis se netvářil, že ho všechno a všichni jen otravujou. No a závěrečná pointa je vrchol ironie par excellence, to se jen tak nevidí :) ()

davidek

Nevím kdy jsem viděl posledního skauta poprvé, ale vím, že jsem ho tehdy viděl s dobrým dabingem. Po druhé už jsem to štěstí neměl-příšernej dabing a proto jsem si ho pořídil v originálu. Teď jsem spokojen. Poslední skaut ve mně zanechal rozhodnutí, že až budu mít dceru, tak jí taky nenechám čekat na prince. A dceru mám. Až při shlédnutí filmu „X-Men“ jsem si všiml, že už jsem Halle Berry někde viděl. TADY. Sice jí zabijí téměř na začátku, ale i roličku zahrála s nasazením jí vlastním. Bruce Willis se mi tady líbí stejně jako ve filmu „Na dostřel“, „Smrt jí sluší“, „Pátý element“, „Pulp Fiction“ . . . Jé. Jsem zapomněl, že ty filmy nemusím VŠECHNY jmenovat. ()

Spock

Nejlepší akční film s Brucem Willisem. Vyvážený příběh s množstvím velmi zdařilých hlášek a situací. Hlavní dějová linie filmu jimi podle mě není vůbec zastíněna, naopak jsou pro film přínosem a vyzvadávají jej nad průměr tohoto žánru. ()

-ELFKA-

Zadymený look mi tentokrát prekvapivo nevadil. Bruce Willis konečne v úlohe, ktorá mu perfektne sadla ako žiadna iná. Oplatí sa pozrieť si to už len kvôli hláškam:-) ()

blackJag

Jeden z nejlepších buddy akčních filmů vůbec, který hravě obstojí v konkureci filmů podobného ražení o 15 let mladších. Willis ve své nejlepší formě. Kvantum nadčasových hlášek a dostatečně slizácký padoušský poskok. Tony Scott je v tomto ranku jeden z nejlepších režisérů. 100% ()

Elrond88

75%, shrnutí většiny zdejších komentářů: děj průměrný,není sice převratný, přesto stále dobrý, herecké výkony standartní a hlášky vtipný, skvělý a nezapomenutelný - plné hodnocení si film nezaslouží, ale jde o velmi dobrou podívanou ()

R1CH1E

První hvězdičku dávám za Bruce Willise, druhou za to, že je tady ještě s vlasama, třetí za mladou Halle Berry, čtvrtou za Damona Wayanse a zbylých stopadesát tisíc hězdiček dávám za ty geniální hlášky, kterýma je tenhle dědeček svého žánru totálně narvanej a které by rozesmály i hluchého. "Je jí 13, šáhneš na ni, narvu ti deštník do prdele a otevřu ho." ()

klima777

Vlastně úplně stejný případ jako Mumie. Nenudíte se, Bruce je fajn chlap, akce dobrá, pár hlášek nádavkem, ale valnou hodnotu tahle střílečka nemá. 2,49* ()

Gallagher

"Já zapomněl, BOM znamená v polštině Jdi do prdele!" ... neskutečně zahláškovanej film, který je asi opravdu nejwillisovsštější z Willisů. Příběh sice není úplně originální a zápletka často hraničí s klišé jako parník, ale přes všechny zápory zůstává Poslední skaut jedním z nejlepších akčňáků vůbec. ()

Taio

Kvalitná zábavná akčná delikatesa. Najviac ma dostala Willisova dcéra, také akčné dievča by som mocno chcel ale len chcel. Plus vo filme samé geniálne hlášky. Asi by som povedal jeden z naj filmov s B.Willisom. ()

Guzo

Akční klasika s nezapomenutelným dabingem od Soukupa. Willis tu pálí hlášku za hláškou a všechno funguje přesně tak, jak má. ()

Dreadd

Poprvé jsem viděl Posledního Skauta nedávno na Nově a vůbec jsem nechápal, co se na tom komu líbí. Všichni tady psali, jak se z Willise sypou hlášky jako na běžícím pásu a já jsem nezachytil skoro žádnou dobrou. Tenkrát bych tomu dal jednu, možná dvě hvězdy, nakonec jsem jsem se rozhodl nehodnotit, protože když jsem viděl, co dokázali udělat se Star Wars, radši jsem nechal chvíli Skauta uležet a potom se kouknul na originál. A Willis skutečně sype hlášky jako na běžícím pásu. A nejen on, slovní přestřelky obou hlavních hrdinů je radost poslouchat. Ale dějově i akčně je Poslední Scout pořád průměrný, takže mu určitě z fleku nenaložím pětku. Mimochodem nejlepší usmiřovací filmová hláška všech dob je jednoznačně "Fuck You, Sarah." ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012