Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Peß

Průměrný akční film, ale setsakra vtipnej... Nikdo tě nemá rád, všichni tě nenáviděj. A prohraješ. Usměj se, šmejde. -Je to nebezpečný! -Nebezpečný je moje druhý jméno! -Moje zase Cornelius. Někomu to řekni a zabiju tě. Co by udělal Joe? Všechny by postřílel a vykouřil by cígo. 85% ()

exhoubus

První polovina filmu byla pro mě ne moc zábavná a přibližně jsem tušil, jak celý film dopadne. Ale druhá polovina mi uběhla o poznání rychleji, a tak mi ani nevadilo, že závěr už znám. A konečné zabití Mila je prostě nezapomenutelné. ()

Mirokukii

Vemte něco ze smrtonosné pasti, trochu ze smrtonostné zbraně, smíchejte to, a vznikne vám Poslední skaut (proč já moula jsem tenhle film tak dlouho přehlížel). Výborné. ()

honza7

Skvělý film plný hlášek. Willis se na tuhle roli dokonale hodil! Nezbývá nic jiného než jen říci: "Bravo!" ()

Mrkvič

Je to prostě klasika, ale nebýt hláškujícího Willise, tak nevím nevím. Má to spád a celkem rozumnej děj, ale ty hlášky vožralýho, zarostlýho drsňáka jsou úžasný. Ve srovnání s napodobeninama tady Joe Hallenbeck při těch hláškách nevypadá trapně, i když je pronáší těsně před hrozící smrtí. ()

skrblik007

Vcelku povedený, oddechový film. Akorát mně ten humor tolik nesedl, respektive zdálo se mi to na akční film málo akční a na komedii moc vážné. Willis samozřejmě válí, co by si bez něj tenhle film počal? ()

karlik4801

Na tu dobu kdy tohle všechno nebylo normální je tohle dost drsný thriller. Beru to jako debut Damona Wayanse, který po tomto snímku jednoduše skončil a ničím dobrým nepokračoval. No a skvělý Willis, který nebyl až na Smrtonosnou past ničím zvláštní. Na film jsem se s menším nadšením koukal, ale v nejbližší době bych si ho znovu nepustil. ()

Dado

V čase vzniku filmu, kedy akčné komédie o frajerskom policajtovi a jeho ukecanom čiernom parťákovi ešte nenatáčal hocijaký amatér, ktorý si za vreckové dokázal kúpiť kameru, by ma scenár plný vynikajúco napísaných a skvele prevedených hlášok určite posadil na zadok. Kvôli vyššie uvedenému však ľudia, ktorý Posledného skauta zhliadnu až dnes (a medzi tých bohužiaľ patrím aj ja), nedokážu pocítiť tú originalitu, s ktorou Shane Black začiatkom 90. rokov prišiel a snímka bude pre nich len ďalšou z mnohých podobných žánroviek, aj keď treba dodať, že určite jednou z tých najlepších. (75%) ()

BROKEN_

Nejhláškovanějši film co jsem kdy viděl, dokonce lepší než Pulp Fiction - ale Pulp je měl geniálnější. Mimo jiné asi nejlepší film s Brucem Willisem, protože tady toho svého cool drsňáka hraje opravdu výborně. Takže nemůžu nezakončit slovy: Nebe je modrý, voda je mokrá a Satan Claus na nás číhá a je čím dál silnější. P.S. VHS dabing je nejlepší/nejsprostější. KLASIKA ()

Lachtaan

Oni nelhali. Vážně se jedná o pořádně prohláškovaný krimifilm, který i přes onu odlehčenost a všudepřítomnou ironii není zdaleka tak komedií, jako právě další nesmrtelnou devadesátkovou detektivkou a jedním z nejlepších počinů Tonyho Scotta. Asi se budu muset vrhnout i na Lethal Weapon, jak ji zde všichni tak omílají. ()

lennyd

Drsnej soukromej polda Bruce Willis je najmut jako osobní ochranka barové zpěvačky (Halle Bery zamlada :). Jak už to bývá, sotva se pustí do práce, je výše jmenovaná zabita, Willis dostane do držky a příběh se roztáčí... ()

Chasm

Mně nejsympatyčtější postava kterou kdy Bruce předvedl. Nejlepší počin Tonyho 95% - "Sky is blue, water is wet, women have secrets, who gives a fuck?" ()

danoo

The Last Boy Scout rozvíja najlepšie tradície chandlerovskej drsnej školy a rovnako ako žánru noir, kt. v Scottovej réžii vyznievajú presvedčivo a životaschopne. Bruce Willis stelesňuje sympatického hrdinu - antihrdinu s pevným charakterom stojaceho mimo spoločnosť, teda typ, ktorý má na konci zomrieť za zvukov nejakej presmutnej pesničky, avšak v Scottovom najlepšom filme happyend vôbec neprekáža, skôr ho posúva niekde inde. Ďakuem Tony. ()

BS

Bruce Willis jako unavené soukromé očko Joe Hallenbeck, kterému zničil kariéru jeden úchylný senátor, právě vzal případ, který mu rozhodně nevyšel, protože ta holka měla přežít. K tomu všemu se ho drží otravně ukecaný černoch, který s tou holkou chodil a jako bonus se mu rozpadá rodina. No měnili byste si to sním? Já teda ne, ale pokud bych byl v jeho situaci, tak bych byl asi vážně nasraný. ___ Bruce Willis v životní formě sází jednu pekelnou hlášku za druhou (a všichni okolo mu v tom zdatně sekundují) k tomu návdavkem zabijí všechny co se mu postaví do cesty. Říkáte si, že to bude nejspíš nechutně brutální a vulgární? Jo to máte pravdu, vulgární to kurva je a brutální doprdele taky. Prostě perfektní, skvělé, světové a do zlatova opálené. Moje osobní TOP10. Yea."JEŠTĚ JEDNOU TO UDĚLÁŠ a ZABIJU TĚ!!!" ()

youtoo18

No ďalší „zbytočný“ film z hollywoodu, ALE absolútne cool a plný geniálnych hlašiek, ktoré sa snaží kopírovať takmer každý film. V tomto smere je to akýsi kult. Bruce Willis sa skratka pre tento film narodil. Music by: Michael Kamen ()

Zdeňka

Věřím, že především pánové si na tomto snímku smlsli, je to tady samá děvka, zbraň a chlapi jsou za největší machry světa, i když je manželka podvádí s odporným tlustým chlapem a dcera je nazývá paznechtem. Takže, milé dámy, když si odsunete některé scény určené asi opravdu jen pro tu "drsnější" část publika, tak je to vážně sranda, především dialogy dvou hlavních postav jsou geniální. A co dál? Dál už není skoro co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a satan klaus na nás číhá. ()

Mispu

Co věta to hláška. A jak jsou hlášky dobré, zjišťujeme ještě 20let po uvedení. Kdy je citujeme a ani o tom nevíme :) ()

ywo666

Výbroná klasika. Film je stroj na hlášky. Guľkami ani robitými hubami sa nešetrí. Film má v súčsnosti 87%. A presne na 87% aj príde hodný. Jediné čo ma sralo je že neznášam cigarety a v tomto filme je snáď ešte aj na ulici zadymený vzduch ako v putike. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012