28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Uesbe

No, bolo to dobré, postavy O.K. vyprázdnené mesto a tie veci okolo cool, ale má to rozstrapkané vlákna....nebolo to čisto zombie naháňačka, ani čistá ľudská tragédia, ani víťazný epos o vychytralých preživších. Čo je vlastne toto za film? ()

Gekon

Výborný film se skvělou atmosférou, začátek mi trochu připomíná román Den Trifidů od Johna Wydhama, ale to bude asi tím Londýnem. Právě scény z vylidněného velkoměsta jsou naprosto úchvatné. Kvalitní film trochu degraduje nesmyslně odfláknutý závěr. ()

mikhail

Výborný horror! Kombinácia skrytého napätia a brutálneho násilia je vyvážená, čo o veľkej väčšine filmov tohto žánru nemôžem povedať. A tá scéna hlavného hrdinu na prázdnom londýnskom námestí je jednoducho nezabudnuteľná! ()

Arccos

Sci-fi varianta na zombiidni survival horory, trochu rizla Tichou Zemi. Velice drsne a syrove, necekejte zadne pohadky, kde vsechno nutne musi dobre dopadnout. Lepsi ctyri hvezdice. ()

R.O.man

Mimoriadne vydarený horor, ktorému nechýba absolútne nič. Skvelá je hudba k filmu (v kostole, prejazd tunelom, v supermarkete a hlavne záverečná naháňačka), vynikajúce sú herecké výkony. Niektoré scény mi tak trochu utkveli v pamäti. Zvláštny pocit som mal pri ceste Jima Londýnom. Také obrovské mesto a také hrobové ticho. Niečo nepredstavitelné, niečo neskutočné....až vtedy si uvedomíte, že keby to tak bola pravda.... Cesta za záchranou smerom na Manchester - tá dlhočizná rovná cesta mi niečím pripomína cestu z Trnavy do Kamenáča. Tí, čo to tam poznajú zrejme vedia o čom hovorím. Alebo ked Jim zbadal na oblohe lietadlo. To malinké lietadielko na tej velkej oblohe. Vtedy si uvedomí, že nie je ešte všetko stratené. Rozhodne je to film, ktorý odporúčam vidieť. Pokud se Vám film nebude líbit, pújčovna Vám vrátí peníze zpět. :-) ()

RobbieM@N

Pro mě nejoblíbenější a nejkvalitnější postakopalyptický film, nejdůležitější složkou je rozhodně atmosféra jako řemen, doplňovaná padnoucím soundtrackem a velice sympatickými herci, jejichž pojetí charakterů dotvořilo ton filmu. Jedinou vadou je tak vizuální stránka, horší než z BBC produkce. ()

nula87

Žádní zombie, "jenom" nakažení. První část filmu je skvělá. Opuštěný vylidněný Londýn, kde se pár zbylých snaží zorientovat a hlavně přežít. Výborně prokreslená psychologie postav i jejich vývoj. Boyle se bohužel v druhé části soustředí více na akci, ale i tak je to velmi slušný kousek. 70% ()

Pai-Mei

V pohode začiatok, vyľudnené ulice, skvelá atmosféra. Postupne sa to ale zvrháva na ďalší zombie film. Už mi táto téma ide pekne na nervy. ()

Mr.Roman

Kvalitná variácia na zombie horor. Nebyť magorných vojakov na konci vrátane tuctovej vyvražďovačky a pár nelogických chýb (zobudí sa po 28 dňoch sám v nemocnici a nielen, že ho nezožrali ostatní, no navyše to asi v pohode prežil bez vody a jedla, mmmm..) mohla byť ešte lepšia. Ale naplnila moje očakávanie, takže si určite pustím aj ďalší diel.. ..... Nie nepustil som si ho, navyše keď sa tak k tomu filmu retrospektívne vraciam, nespomínam si na nič "pamätihodné". Takže * dolu. ()

Loreleis

Ale ano, s čistým svědomím dávám 3*. Docela zajímavá práce s kamerou v některých okamžicích, děj se dá sice předvídat, ale hercům jejich strach opravdu věřím. Myšlenka, že ten nejneschopnější a nejslabší nakonec vyhraje sice není nová, ale v tomto případě zpracovaná docela dobře. Příjemně mě zaujala hudba. ()

Stejšn

Takhle: je to zas něco trochu jiného. Nejsou tu zombie, jen lidé postižení vzteklinou. A je to celkem řež. Souhlasím že první půlka je mnohem lepší než druhá. ()

Elegnor

Slušná zábava, pár nejasnejch nelogičností se dá odpustit, celej snímek má totiž příjemně svižný tempo.. ()

2scha

Pro mě asi nejlepší zombiarna. Hlavně to probuzení v nemocnici a následný průchod opuštěným Londýnem. Dumám nad 4* až 5* ()

Tuniak DF

Môj obľúbený žáner (ktorým je nie zombie-filmy, ale post-apokaliptické) spolu s mojím obľúbením hercom a režisérom. Vo filme ako prvé musím vyzdvihnúť úžasnú kameru, a najmä spôsob zobrazenia zombiekov a toho ostatného, ktoré dodáva tú správnu šialenú atmosféru. Film sa vyznačuje tým, že nerieši romancu dvoch skoro-posledných ľudí na zemi, nie je o akčných scénkach, ale rieši charakter ľudí. Symboliky je tu až až, pri konci už ani neviete, kto je ten najhorší, či ľudia či zombie... nakoniec treba vyzdvihnúť skvelú hudbu a skvelý úvod filmu, keď sa John Murphy zobudí do nového sveta (inšpirácia z knihy Deň Triffidov). ()

KucC

Dost silné chvilky střídaly ty slabší, hlavně teda konec, ten šel totálně mimo mě. Každopádně konečně nějaký zombie horor, ve kterém se herci nechovají jak pitomé loutky scénáře, které najednou zakopnou o nejmenší kamínek na zemi hned poté, co pistolí s kapacitou devíti nábojů postříleli půlku města. Ty silnější chvilky vás opravdu zavrtají do křesla a donutí i obnovit zlozvyk ala kousání nehtů. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení