28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Phillo

Atmosférické, režijne subjektívne a divácky neuhladené no o to možno kultovejšie a atmosférické spracovanie obohratej témy. ()

bolan

Po delší době svěží vítr v žánru zombie-horror. Krásné ztvárnění apokalypsy mrtvého města Londýn v začátku je fantastické. Zombie zde sice nejsou klasičtí zombie, spíše nakažení, ale koho to zajímá jak k tomu přišli, důležité je, že jsou nemrtví, agresivní a mají hlad. ()

dude1

Mne sa filmik veľmi páčil, hlavne ústredná myšlienka s ktorou absolútne súhlasím. Ľudia sú najväčšie svine. Amen. Inak klasicky boylovsky na úrovni spracované. :-) ()

memoman

O tom,co se stane,když parta ochránců zvířat pustí z pokusné laboratoře pár opic,bohužel nakažených zmutovanou vzteklinou,a o tom jak si se vzniklou situací poradí pár přeživších mladých lidí,ze kterých se ještě nestali agresivní zombies. Atmosférický začátek ve vylidněném Londýně,kde Cillian Murphy bloudí nechápavě ulicemi v nemocničním pyžamu,nemá chybu! Poté co se spřátelí s dalšími přeživšími,brání se před zombíky zápalnými lahvemi a následně putují taxíkem na domnělou vojenskou základnu,je to nadprůměrná zábava se skvělou akcí a ukázkou jak přežít v rozpadající se civilizaci. Ony následně kritizované scény ze základny,kde se hraje na morálku,se mi nezdají špatné,jen jako nedotažená myšlenka o zvířatech v nás. Velmi pohodnocovaný horor,který se mi líbil hlavně režií,protože přestože obsahuje známá hororová klišé,má realistickou evropskou atmosféru. A taky pekelně temnou. ()

(Z)denny

Tady můžete názorně vidět, co se stane, když se partička ekoteroristů rozhodne napadnout a zničit probíhajicí vědecký pokus (zde zcela jasně myšlena skupina stoupenců nějakého nenásilného dobročiného ekologického hnutí, která se rozhodne zachránit chudáčky zvířátka z rukou zlých a bezcitných vědců..). ()

kluk z Na

Já jsem víc jak spokojen. Prakticky jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky, ani mi nepřišlo, že byl film měl nějaké slabší chvilky. Akorát co mě teď napadá, že tam mohlo být více funny smrtí. Ten týpek se zamáčklejma očima byl vyřešenej asi nejlíp, ale je to poměrně slabota. Celkově hodnotim skoro pěti. Bylo to výborný. ()

JK-Stinger

Zajímavý pohled na apokalypsu způsobenou řádící epidemií. Opravdu ani tak nejde o to, jakým způsobem zdraví lidé před nakaženými utíkají, jako spíš o to, co cítí a jak se vůči sobě chovají. Z hlediska psychologického do půlky výborně zmáknuté, konec mě naopak dostatečně zklamal. Vizuálně moc povedené celé a zničený Londýn prostě na jedničku. Škoda té šaškárny s vojáky, jinak by to mohlo dopadnout o dost lépe. Navíc mi nějak nejde na rozum, jak se na konci z hlavní postavy stal takový obratný lovec??? ()

RomeroIsGod

Jeden z mejch nejoblíbenějších zombie hororů. Civilní přístup a výborná kamera dodává na uvěřitelnosti, prázdnej Londýn má perfektní atmošku a mrtváci jsou správně akční. Dannyho prostě můžu. 90% ()

LukyNike

No velice vydařený film. Zprvu mi velice vadili herci, ale na konci mi už ani nepřišli tak špatní. Další takové vady na kráse byli přehnané scény (vojáci), ale hlavně hodně stupidních dialogů. Kdo mi nevadil tak Megan Burns. Jinak říkám skvělý scénář (až na těch pár much), skvělá kamera, skvělý Londýn a začátek filmu perfektní. ()

Harpy

lepšie 3 hviezdičky, ale na 4 si netrúfam pre scénar....nebol dobre spracovaný, nepáčilo sa mi ako to bolo vykonštruované, neuverila som tomu, že isté postavy tam "oxidovali" skoro celý film.....proste toto nie.... bolo to napínavé aj kamera bola super, zvuk.....ale....mohlo to byť lepšie, keby sa s tým trošku viac pohrali. Kto by však čakal že horory budu logické ?.....no asi ja.... ()

Jaroslaf

ta jedna ze slečen co se dostala až na konec byla velice hezká, a nemá tu ani profil,takže nevím o koho se jedná. Doufám že o ní ještě uslyšíme... ()

kamil.i

Klasická Boyleovka, kde je vizuálny štýl charakteristický peknými kamerovými celkami striedajúcimi sa s chaotickými zábermi úzko prepojený s hudobnou zložkou a zaujímavým zmysluplným scenárom. V niektorých momentoch ten scenár predsa len stráca logiku a je až príliš priateľský pre mainstreamového diváka, takže absolutórium to určite nebude. ()

MatyM

Atmosférická první polovina s úžasným vylidněným Londýnem nemá chybu, jakmile ale čtveřice dorazí do tábora, nastupuje ne zrovna uvěřitelný vývoj postav a film sklouzává ke spoustě klišé, čemuž samý konec jen nasadí korunu. ()

Johny303

Čekal jsem od toho hodně a mé očekávání bohužel nebylo zcela naplněno. Silné scény se ve filmu střídají s hluchými místy. Cillian Murphy mi navíc příliš neseděl do hlavní role. Naopak hlavními klady filmu jsou samotní nakažení, dále solidně vypracovaná postapokalyptická atmosféra, která z filmu sálá a pak také ono poselství, že zoufalí lidé v zoufalé situaci bývají pěkné svině. ()

Flopik

Atmosféra je to, čo tomuto filmu rozhodne nejde odoprieť. Opustený Londýn, do toho zombie a vynikajúci soundtrack. Je to však zbytočne dlhé, zombie akcie je ohromne málo a skôr je to len také chodenie a kecanie. Finále neohúri ale ani neurazí. ()

Kosťa

Velice zajímavé Wyndhamovské zpodobnění, které se ke konci stáčí spíše ke Kulhánkovskému pojetí ... ()

xkupka07

Nesouhlasim s kritikou rezie, ta je dobra, jen scenar je ubohy. Do poloviny by to byly zaslouzene **** (vazne jsem se bal), ale v momente jak potkaji vojaky, je film uz o necem jinem. Bohuzel. Sprintujici zombici tam uz jsou jen kulisou. NEJubozejsi fakt je ten, ze do poloviny deje, jsou v boji proti nestvuram temer bezradni a jen rychlost je udrzuje pri zivote, a od poloviny filmu jsou zombici jak divoci psi(staci si je dat na voditko a dat jim nahubek a uz jsou neskodni). Fakt sorry,ale to scenarista nedal. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení