28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

zuzanara

Film mě po všech stránkách nesmírně překvapil. Cillian Murphy odvádí velice zajímavý (tedy dobrý) herecký výkon, stylizuje se do někoho mezi zoufalým vyděšeným klukem a strážcem své nové "rodiny". Od naprostého zhnusení agresí a vražděním se přerodí v člověka, který vlastně vyvraždí celou armádní jednotku. Ten hlavní prvek, který mě ale na filmu skutečně "dostal", je kamera a nesmírně originální a důmyslná režie, jakou v jiném apokalyptickém snímku asi nenajdete. Propracované detaily, důvěryhodné záběry na vymřelý Londýn. Viděla jsem tento snímek až po shlédnutí 28 týdnů poté a musím uznat, že i soundtrack, který, pokud vím, v některých momentech sdílejí, sem zapadá lépe. Film se pohybuje na pomezí lehké melancholie, ironie a snímku o rodinné soudržnosti. Vytkla bych jedině do očí bijící nepříjemnou reklamu na Pepsi a herce Noaha Huntleyho nebo to, jak u konce filmu vlastně "zombies" kolegiálně utíkají s Jimovou pomocí po domě, jeho nesežerou a všechny ostatní zmasakrují, vlastne působí ochočeně... ()

PAVLIS

70% Nijak zvlášť originální příběh, avšak solidně Boylem zpracovaný, takže na jedno skouknutí, proč by ne. ()

Romeroo

Pro mě nejlepší film Boyla. Hutná atmosféra, doslova syrově britská. Krásně vykreslená úzkost. Dramatické scénky zvládnuté na jedničku. Atmosféra se trochu vytrácí společně z vojákama, ale to nic nemění na velmi slušném filmovém zážitku v hávu post-apokalyptickém. 83% ()

kubilov

Velmi zvláštní a rozporuplný film, který je v podstatě obyčejné levné béčko, hrající na poli postapokalyptického sci-fi thrilleru až hororu, který využívá klasického námětu s virem vymknutým kontrole. Ovšem jméno režiséra značí, že to tak nějak obyčejné úplně nebude, protože i když je Danny Boyle režisér velmi nevyrovnaný, tak u něj převládají nadprůměrné snímky, což je asi i tento případ. Je tu sice na jedné straně úžasně hrající Cillian Murphy, jenž dokázal ztvárnit svou charakterovou proměnu dost přesvědčivě, ale na druhé straně ohyzdná a dost otravná debutující Naomie Harris a především zprasené akční scény s nakaženými, které mají ke koukatelnosti dost daleko. ()

Daryl.Dixon

Ukázka toho, jak to dopadne, když se ekologičtí aktivisté, místo přenášení žabiček přes dálnici, snaží zachránit infikovanou opičku z laboratoře. Film působí značně úsporně a řada katastrofických scén by se dala natočit na vylidněném Václaváku ráno po Silvestru. Na komparzu rovněž ušetřili, protože na davy nakažených ve filmu moc nenarazíte. A co se vojáků týče, tak ty poznáte jen podle toho, že mají vojenskou uniformu, protože výcvik ani taktika tomu moc neodpovídá. Jinak ale celkem napínavá záležitost. ()

hepi_

od režiséra takých nakladačiek ako je Tranz a Sunshine som čakal niečo viac. Charaktery sú zaujímavé i skvele vykreslené, ale to je tak asi všetko_nuda 15% ()

Kucino

Po prvej polhodine som bol tak znechutený stálymi reklamami na produkty a nudným dejom, že som to musel vypnúť... ()

Brano

Klasický postapokalypticky zombie horor, ktorý nijak nevybočuje z normálu. Za zmienku stojí akurát dobrá práca s kamerou a výborná hudba. Ale príbehovo to veľmi nezaujme. A záver filmu odohrávajúci sa vo vojenskej základni bol dosť zdĺhavý, nudný a len zbytočne skazil celkový dojem. Herecké obsadenie veľmi slabé. Cillian Murphy ako kuriér z ktorého sa počas filmu stane zabiják sa mi tam vôbec nehodil. Takisto tomu chýbalo viac akčných scén, pretože tých je tam naozaj málo. /55%/ ()

Dinsberg

Opět parafráze hrdiny, který je nucený zažít přerod z obyčejného člověka v zabijáka. Cillian Murphy už tady dokázal, že dokáže táhnout film. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci přebrali Den trifidů a udělali jej bez trifidů. ()

Pitryx

Na sto procent vím, že jsem již snímek viděl, ale záznam nenalézám. Jde o klasiku, jen se tam jedná o nákazu vzteklinou, nikoli o zombie jako takové. Ale vyzní to nastejno. Je to stále dokola totéž. Zbytečně zdlouhavá pasáž procházení městem. Občas trochu krve, ale jinak jen potulky nebo kecy. Občasná digi krev snad byla zbytečná. Masky skoro vůbec, proč také a efekty nic moc. Vzhledem k šílené stopáži dávám to nižší hodnocení, protože jsem se prostě jednoduše nudil. Ve druhé sledované verzi byl opět podvod na diváka po titulcích se objevil nápis „co když“ a film „pokračuje“ dalšími záběry. Snad těmi alternativními? ()

kslaww

Celkem mě to drželo v napětí ...co bude?...nebylo nic...asi jsem čekal víc ale své fanoušky si film najde ()

Hollister

Dějově kostrbaté s mnoha nelogičnostmi, zabité happyendovým závěrem, jak z nějaké americké lovestory. Jak už tady bylo zmiňováno, zaujmou scény s liduprázdnými londýnskými ulicemi. ()

johnsnow

Tak toto bol fakt, že zombie film ktorý sa neopieral o hordy zombíkov a kopu mrtvych či akcie. Film utočí na psychiku a sleduje ako sa ľudia snažia prežívať v zamorenom londýne a neskôr aj okolí a to si ma získalo. HERCI: Tak tí su dokonalý, či už Gleeson ako otec snažiaci sa zachrániť dcéru, kuriér jim ktorý sa prebudí do toho všetkého, jeho černoššká spolubojovníčka, alebo jebnutá jednotka vojakov, obzvlášť ich veliteľ. AKCIA: Tak tej tu veľa nieje, v podstate je tu pár kratších sekvencíí s nakazenými ktoré dajak nie sú stresujúce(okrem tunela), jedine záverečná akcia v sídle vojakov má fakt nervydrasajúcu atmosféru a super muziku. Taktiež chválim rýchly strih pri zombošoch vdaka ktorému pôsobia rýchlym dojmom. Koniec taký divný ale nie zlý. 5* jak bič. ()

Plastík

Tenhle film byl neskutečně očekáván, až dorazí do videopůjčovny. A splnil své očekávání. Mám ho v plánu ještě prozkoumat. ()

AgnesDee

Upřímně moc nerozumím tomu, proč se tento film tolika lidem nelíbí. V dnešní době, kdy se světem roznáší koronavirus, je tento film mnohem aktuálnější. ()

adamix

Nebyť nepodareného vizuálu, ktorý robí film starším, akým je a prepracovanejšej zápletke, ktorá by sa venovala do väčšej miery zomboňom ako tradičnej spasiteľskej nadržanosti, bol by to pamätihodný kúsok do tohto hororového subžánru. Na zahodenie to ale úplne nie je, dokonca chladnokrvnosť v závere za doprovodu ohromného Murphyho soundtracku prekročila všetky moje ničím prekvapujúce očakávania, čo v mojom hodnotení stúplo o jeden a pol hviezdičky vyššie. Celkovo nechám na troch, pretože pár rokov nato prišli Snyder (DAWN OF THE DEAD) a Darabont (WALKING DEAD) so svojimi prelomovými dielami, ktoré bezpochyby zdvihli tomuto filmu a všetkým romerovkám vztýčený stredný prst. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení