Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• Lucasion

Příliš rychlé a příliš zběsilé? Asi ano. Dwojka nemá od jedničky moc daleko. Paradoxně se mi líbila více. Představuje se další stěžejní postava z FF univerza a příběh se tentokrát obejde bez Diesela. Brian (Paul Walker) musí znovu pomáhat těm "dobrým" a kromě závodů nás čeká klasický thriller s auty a jedním zlým chlápkem. Zpestřením může být třeba táta Dextera. Očekávaný konec a příběh skončí dříve, než začne. Pro fanoušky aut jistě zdařilé pokračování, protože jízda v autech je pořád zábavná jako předtím. Přeci jen začátek jsou další pouliční závody. Po příběhové stránce je to opět plytké. Soundtrack je ale poslouchatelný. (45 %)(24.4.2017)

Tak tady nemůžu souhlasit s většinou. Podle mě stejně dobré jako jednička. Sice dvojka už nemá hvězdu velikosti Diesela, což mi vůbec nevadí. Ve Vojínovi Ryanovi byl super, ale to je tak to jediný, v čem mě zaujal. Hlavním lákadlem jsou opět nadupané káry, pěkné slečny a adrenalin. Diesela vystřídal Tyrese, což je imho změna k lepšímu. Líbil se mi v Letu Fénixe a hraje v jednom z mnou nejočekávanějších titulů - Annapolis. To vše na čtyři hvězdy úplně stačí.(11.1.2006)

Stále ešte celkom slušný akčný film u ktorého sa budete baviť a dá sa u neho relaxovať, avšak kvalít prvého dielu zďaleka nedosahuje. Na druhú stranu ak sa vám jednička páčila, dvojka vás určite neurazí, aj keď proste už trochu chýba tá rýchlosť a zbesilosť. Vo filme síce nechýbajú opäť super autíčka, krásne ženy a dobrá hudba, ale nie je to ono, aspoň že Paul Walker ostal, inak by to bolo snáď len voľné pokračovanie, ale stále je to slušný akčný film.(7.1.2015)

• MikO_NR_1909

Vytuningované, vyexplodované a hulákajúce divadielko, ktoré Singleton načrtol v tých najbežnejších formulkách modernej zábavy: černoch-beloch ako protipólna sila kladných hrdinov, hlášky len na úrovni "prvej ligy" a enormné množstvo závodov. Alebo dôkaz, ako dokáže režisér v 23-och rokoch natočiť Boyz in the hood a "naraz" hľadá dobre platenú prácu. Talent je fuč, kasa sa bezbreho napĺňa. V tých časoch (a dokonca po Tokijskej jazde) by asi nikto nepredpokladal toľké množstvo pokračovaní Fast and Furious.(27.8.2015)

Parádní pokračování jedničky. Kromě skvělého Paula Walkera jako druhá hl.postava přibyl Tyrese Gibson, který mi padnul do oka, celkem sympaták a i to jak hláškovali s Walkerem. Bylo zde více závodů než v jedničce, trocha ta akce. Nemělo to takovou atmosféru jako v jedničce, Vin Diesel chyběl, ale přesto, dvojka měla lepší hudbu, lepší závody, hezkou Evu Mendes atd.. Takže o kousíček lepší než jednička. Hodnotím 83% = ****(4.10.2012)

• - S raperem Redmanem se vážně uvažovalo do role Teje. (HellFire)

• - Niektoré autá z filmu sa objavili aj vo videoklipe na pesničku “Act A Fool“ od speváka Ludacrisa, ktorý vo filme hral úlohu Teja. (Drtic)

• - Ford Mustang, který ve filmu bourá, má speciální odstín laku pod kódem - (Harley Davidson). (JARDAHONDA)