Rychle a zběsile 2

2 Fast 2 Furious

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

Na úvod je třeba říct, že tenhle filmek je asi tak reálnej jako Johnny Depp v pohádce Zdeňka Trošky, ale jelikož mi tahle efektní podívaná připoměla hodiny strávené před monitorem u NFS Underground (a s tím spojená moje obliba v tuningu), tak jsem ani na chvíli neuvažoval o nižším hodnocení. Krásná autíčka (žluté Evo se fakt povedlo), drsní hoši, občas nějaká ta pěkná slečna a dokonce i ne úplně blbý děj - příběh. Oddychovka jak má být.(7.10.2007)

• kingik

Bývalý policista Bryan O´ Connor jezdí nelegální závody o velké peníze. Po jednom ze závodů ho zatkne policie. Sdělí mu, že ho nezavřou do vězení, pokud bude jezdit pro FBI v tajné operaci. Agenti mu pak vysvětlí, že už rok mají nasazenou tajnou agentku Monicu Fuentesovou u bohatého drogového dealera Cartera Veronea, který právě hledá nové řidiče. Brian souhlasí, ale chce si druhého řidiče vybrat sám. Rád by pracoval s Romanem, s nímž kamarádil v dětství, i když jejich vztahy od té doby, co přítele zatkl, nejsou nejlepší. Podmínky jsou však takové, že Roman přijímá. Vin Diesel moc dobře udělal, že už se v druhém pokračování neobjevil, protože věštil katastrofu. A ono je to opravdu hrůza po všech stránkách. Režie, scénář i herci jsou neskutečně špatní a nečekal bych, že se snímek takto kvalitativně propadne. 20%(20.1.2009)

• MikO_NR_1909

Vytuningované, vyexplodované a hulákajúce divadielko, ktoré Singleton načrtol v tých najbežnejších formulkách modernej zábavy: černoch-beloch ako protipólna sila kladných hrdinov, hlášky len na úrovni "prvej ligy" a enormné množstvo závodov. Alebo dôkaz, ako dokáže režisér v 23-och rokoch natočiť Boyz in the hood a "naraz" hľadá dobre platenú prácu. Talent je fuč, kasa sa bezbreho napĺňa. V tých časoch (a dokonca po Tokijskej jazde) by asi nikto nepredpokladal toľké množstvo pokračovaní Fast and Furious.(27.8.2015)

Naprostá pecka od začátku do konce. Tvůrci splnili to co sliboval název. 2 rychleji 2 zběsileji. Už v úvodu je dlouhá automobilová scéna,která je snad dvakrát delší než ta u prvního dílu. Paul se svým černoškým kámošem tvoří mnohem lepší dvojku než s tu s Dieselem a já si mohl vychutnat pořádné béčko plné akce,hlášek a srandy a jak jinak lepší akce,více rozbitějších aut. Sice je pravda,že stejně jako u jedničky tak i tady je plno nesympatických a ošklivejch bab,který si myslí,že jsou sexy jen díky svému exotickému původu,ale ty ošklivý držky,když se člověk nedívá tak se to dá zvládnout. Pro mě o dvě hvězdičky lepší díl a proto za 5. Za 2 větší zábavu.(30.4.2015)

I přes to, že je to pěkný tuningový filmek s více honičkami a akčními scénami, nesedl mi tak jako jednička. Asi to je tím Tyresem, jehož podání se mi moc nezamlouvá. Je zde víc akčních pasáží než v jedničce, vytuněných kár je zde spousta. Soundtrack skvěle ke všemu sedne. Příběh je zase jednodušší ale ničemu to nevadí. I když je to pro mě nejslabší film série, stejně ho mám rád a je to součást velkého celku, který sem prostě patří. Za mě 85% :)(14.11.2014)

• - Elektrické zařízení, které používá policie ve filmu k odstavení aut, ve skutečnosti neexistuje (FilmFan24)

• - Ve scéně, kdy je Brian (Paul Walker) s Romanem (Tyrese Gibson) na tajné schůzce s policií, Roman Pearce vezme federálnímu agentovi bagetu a začne jíst. Chvíli poté ji pokládá na stůl, zvedá se a s Brianem odcházejí. Za pár sekund sedí už oba v autě, ale bageta se opět záhadně objevuje v Romanově ruce. (Haymar)

• - Studio odmítlo dát Vinu Dieselovi honorář 20 milionů, který požadoval; proto se Rychle a zběsile 2 točilo kolem druhého hlavního hrdiny - Paula Walkera - který byl podstatně skromnější. Jedná se tak o jediný film série, kde se postava Dominica Toretta (Vin Diesel) neobjevuje. (Specs)