Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• nash.

Pokud jsem čekal, že ve dvojce tvůrci konečně pořádně šlápnou na plyn, čekal jsem marně. Všechno to jede přesně podle žánrový přepisů a na dálnici akčního filmu zdržuje provoz dodržováním všech psaných i nepsaných pravidel i klišé. Hlavně nepřekročit rychlost a netůrovat zbytečně motor. Historka působí jako by ji tam scénárista vtlačil jen proto, aby byl důvod někam jet a s Dieselem odešlo veškeré charisma, které se snad v jedničce nacházelo. Výsledným dojmem je tak hlavně nuda a pocit, že donutit se shlédnout trojku bude opravdu fuška.(30.6.2013)

I přes to, že je to pěkný tuningový filmek s více honičkami a akčními scénami, nesedl mi tak jako jednička. Asi to je tím Tyresem, jehož podání se mi moc nezamlouvá. Je zde víc akčních pasáží než v jedničce, vytuněných kár je zde spousta. Soundtrack skvěle ke všemu sedne. Příběh je zase jednodušší ale ničemu to nevadí. I když je to pro mě nejslabší film série, stejně ho mám rád a je to součást velkého celku, který sem prostě patří. Za mě 85% :)(14.11.2014)

• MikO_NR_1909

Vytuningované, vyexplodované a hulákajúce divadielko, ktoré Singleton načrtol v tých najbežnejších formulkách modernej zábavy: černoch-beloch ako protipólna sila kladných hrdinov, hlášky len na úrovni "prvej ligy" a enormné množstvo závodov. Alebo dôkaz, ako dokáže režisér v 23-och rokoch natočiť Boyz in the hood a "naraz" hľadá dobre platenú prácu. Talent je fuč, kasa sa bezbreho napĺňa. V tých časoch (a dokonca po Tokijskej jazde) by asi nikto nepredpokladal toľké množstvo pokračovaní Fast and Furious.(27.8.2015)

Pro mně luxusní pokračování a i když tady není "rodina" z jedničky, je tady Gibson, coby hláškující monstrum! Dvojka se z mého pohledu opravdu povedla, i když scénář je příliš jednoduchý. To však nevadí, slouží totiž, jako motor pod kapotu krásných aut, holek, hlášek a spoustu akce. Nejlepší jednoznačně Gibson, dlouho jsem se takhle krásně nezasmál! Má neuvěřitelnou zásobu hlášek, líbil se mi víc, jako Diesel. Walker už trošku dospěl, "naučil" se závodit, jeho Nissan Skyline neuvěřitelný fáro, škoda, že ho měl jen ze začátku. Ludacris sympaťák, hláškuje, baví jak to jde, Aoki neuvěřitelná kočka - slint, potěšil v menší roli Nolasco, kterého jsem si oblíbil z Útěku z vězení, krásná Mendésová, záporák nic moc. Opět je to o autech, tuningu, sexy holkách, ale scénář se ubírá jiným směrem. Jednoznačně potěší ke konci odkaz na Kobru 11 a překrásné Miami. Celkově se mi dvojka líbí o trošku víc, jak jednička, ovšem dávám stejné hodnocení - 8/10(29.5.2013)

• Frajer42

FIlm už jsem viděl tak dávno, že se bojím odhadovat datum, ale na tomto filmu je fajn, že stačí pohled do galerie a podle aut si přibližně vzpomenete, jak že to vlastně bylo. Myslím si, že zde schází ten vysokej a plešatej, protože ten celé sérii dodává tu patřičnou šťávu. Slabší než první díl to je. 2*(25.6.2012)

• - Před produkcí filmu nevlastnila Devon Aoki řidičský průkaz a neměla zkušenosti s řízením auta. (HellFire)

• - Studio Universal mělo k dispozici dvě různé verze scénáře. V jedné verzi se počítalo s Vinem Dieselem. (FilmFan24)

• - Studio odmítlo dát Vinu Dieselovi honorář 20 milionů, který požadoval; proto se Rychle a zběsile 2 točilo kolem druhého hlavního hrdiny - Paula Walkera - který byl podstatně skromnější. Jedná se tak o jediný film série, kde se postava Dominica Toretta (Vin Diesel) neobjevuje. (Specs)