Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• kingik

Bývalý policista Bryan O´ Connor jezdí nelegální závody o velké peníze. Po jednom ze závodů ho zatkne policie. Sdělí mu, že ho nezavřou do vězení, pokud bude jezdit pro FBI v tajné operaci. Agenti mu pak vysvětlí, že už rok mají nasazenou tajnou agentku Monicu Fuentesovou u bohatého drogového dealera Cartera Veronea, který právě hledá nové řidiče. Brian souhlasí, ale chce si druhého řidiče vybrat sám. Rád by pracoval s Romanem, s nímž kamarádil v dětství, i když jejich vztahy od té doby, co přítele zatkl, nejsou nejlepší. Podmínky jsou však takové, že Roman přijímá. Vin Diesel moc dobře udělal, že už se v druhém pokračování neobjevil, protože věštil katastrofu. A ono je to opravdu hrůza po všech stránkách. Režie, scénář i herci jsou neskutečně špatní a nečekal bych, že se snímek takto kvalitativně propadne. 20%(20.1.2009)

• HAL

Tak technicky mizerně natočený a zrežírovaný film se z Hollywoodské produkce jen tak nevidí, i průměrný díl Kobry 11 je efektnější než tenhle paskvil. Zoufalý nedostatek stylu a vkusu tu navíc doplňuje nezajímavá čtyřkolá akce, ze všeho nejvíc připomínající závody pastelově barevných angličáků, a herci kteří jsou komplet všichni zaručeně buzeranti (výraz homosexuálové tohle nevystihuje dost přesně)... přičemž největší z nich je evidentně Singleton, jinak by nic takového nebyl schopný dát dohromady. Ten navíc při natáčení musel sjíždět jednu lajnu koksu za druhou, protože jen tak se dá vysvětlit že 2F2F mělo dvakrát větší rozpočet než jednička a přitom vypadá mnohem hůř. 3/10(5.10.2011)

Naprostá pecka od začátku do konce. Tvůrci splnili to co sliboval název. 2 rychleji 2 zběsileji. Už v úvodu je dlouhá automobilová scéna,která je snad dvakrát delší než ta u prvního dílu. Paul se svým černoškým kámošem tvoří mnohem lepší dvojku než s tu s Dieselem a já si mohl vychutnat pořádné béčko plné akce,hlášek a srandy a jak jinak lepší akce,více rozbitějších aut. Sice je pravda,že stejně jako u jedničky tak i tady je plno nesympatických a ošklivejch bab,který si myslí,že jsou sexy jen díky svému exotickému původu,ale ty ošklivý držky,když se člověk nedívá tak se to dá zvládnout. Pro mě o dvě hvězdičky lepší díl a proto za 5. Za 2 větší zábavu.(30.4.2015)

• Jillen

Mám rád auta, auta se mi líbí, rád auta řidím, rád se s auty fotím, rád o auta pečuji, ale vychloubat se s nimi nemohu, bo žádné nemám a nemrzí mě to. Rychle a zběsile 2 těží z jedničky, ale nic nového nepřináší, dokonce bych řekl, že úroveň dost poklesla. Rádoby super chlapci a našminkované kočky prohánějící se v nadupaných strojích. Materialismus jak prase a takové filmy nemám rád...sakra, kdyby tu hrál alespoň Diesel. Dávám 15%(5.10.2007)

Asi nejlepší díl, jinak pořád to samý. vlastně k tomu nejde napsat nic extra - nablýskaný káry, pěkný baby (asi i chlapi :-D), druhořadej příběh, plno nesmyslů a machr scén....Průměrně zábavnej film s autama, trochu akce, dobrej Paul Walker a Tyrese Gibson, pěkná Eva Mendes a Devon Aoki - ta je tak zvláštní, až se mi fakt líbí ;)(24.3.2012)

• - Poznávací značka Romeho Mitsubishi Eclipse Spyder hlásá „H8ter“. (HellFire)

• - Na natáčanie scén auta Mitsubishi Lancer Evo VII, ktoré riadi Brian (Paul Walker) boli v skutočnosti použité až štyri autá. Prvé s hercom, druhé používané výlučne na scény "green screen", kde v skutočnosti auto riadil kaskadér. Ďalšie dve zálohové, väčšinou používané na skoky. Pri nich sa museli počas natáčania autá opravovať, čo však nebolo jednoduché kvôli nedostupnosti bodykitov a špeciálne upravených dielov. Všetky samozrejme pretekali s rovnakým vzhľadom. (PATWIST)

• - Studio Universal mělo k dispozici dvě různé verze scénáře. V jedné verzi se počítalo s Vinem Dieselem. (FilmFan24)