Rychle a zběsile 2

2 Fast 2 Furious

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

Parádní pokračování jedničky. Kromě skvělého Paula Walkera jako druhá hl.postava přibyl Tyrese Gibson, který mi padnul do oka, celkem sympaták a i to jak hláškovali s Walkerem. Bylo zde více závodů než v jedničce, trocha ta akce. Nemělo to takovou atmosféru jako v jedničce, Vin Diesel chyběl, ale přesto, dvojka měla lepší hudbu, lepší závody, hezkou Evu Mendes atd.. Takže o kousíček lepší než jednička. Hodnotím 83% = ****(4.10.2012)

• PetrPan

Dokonce o fous zábavnější než Dieselovská jednička, jezdí se tu víc a víc různorodě, nejen dopředu a rovně, ale občas i do zatáčky. Důraz na jednoduchost je tady znát ještě víc, a tak charaktery postav jsou jasně zastíněné karoseriemi jejich vozů, pneumatikami bez duše a nadupanými motory, zvláštní je, že mi přišlo, že auta tady hrála až druhý part, na herce tedy zbyl který ? ... Co tady hrálo prim je mi trochu záhadou, ale troufám si tvrdit, že to určitě byla ta cool kamera a strašně prďácká výprava, ty barvy, ty záběry na oči a nohy jezdců, ty jiskry..no prostě prďácký.(24.6.2013)

• Slartibarkfast

Nemám slov. Doufal jsem, že pokračování buď nebude, že si scénáristé dali říct a podobnou chybu neudělají, nebo se poučí z předchozích nezdarů a dvojka bude mít konečně smysluplný děj. Bohužel, "C" je správně. Nudný děj, přihlouplé dialogy, které bych čekal od žáčků na základní škole a ne od dospělých lidí. Nudil jsem se pekelně a krutě mně to nebavilo. Sice mám rád auta, ale tohle už nezachrání nic. 30%(2.5.2010)

Málokterá dvojka překoná jedničku, ale tady se to povedlo. Příběh a zápletka je sice sázka na tuctovku, ale je to živější, záživnější, svižnější a sympatičtější než jednička. Plus to má jeden trumf navíc Devon Aoki - když vylezla z auta v těch bílých kozačkách, spadl jsem z křesla. Walker je naproti tomu pořád stejně suše nijaký. 3/5(28.5.2014)

• Dont

Nikdy bych nečekal, že to napíšu, ale druhému dílu znatelně chyběl Vin Diesel. Tyrese Gibson mě neoslnil v pětce ani šestce, tady dostal mnohonásobně víc prostoru a dojem mám stále stejný. V honičkách nejde o řidičské umění, ale o načasování dusíku na ten správný okamžik (to už bylo i v jedničce). Policejní vyšetřování má všechno jen ne logiku. Všichni záporáci jsou totální bezmozci, ten hlavní chce být tak drsný, že je prkenný až běda a v pelechu si chová policejní miss. Nakonec policajty přechytračí, ale to nepočítá s tím, že Paul Walker je skutečným „pirátem“ silnic, který neváhá svůj koráb katapultovat na vodní hladinu.(4.6.2013)

• - Do role Monicy Fuentes byla zvažována Rosa Blasi. (HellFire)

• - První auto, které Paul Walker ve filmu řídí, je jeho vlastní vůz. Osobně pak vybíral všechna závodní auta, která ve filmu uvidíte. K tomu všemu prováděl mnoho kousků s autem sám. Je velkým fanouškem pouličních závodů a velmi dobrým řidičem. (HellFire)

• - Elektrické zařízení, které používá policie ve filmu k odstavení aut, ve skutečnosti neexistuje (FilmFan24)