Rychle a zběsile 2

2 Fast 2 Furious

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

Moc nechápu, v čem se tak moc jednička odlišuje právě od dvojky. Někteří lidi říkají, že je dvojka mnohem horší. Za největší mínus považuji absenci Vina Diesela, jinak je kádr celkem povedený : Paul Walker, Tyrese Gibson, Eva Mendes, Ludacris. Uznávám, že se mi líbila více jednička, ale dvojka má taky přecejen pár trumfů v rukávu. Např nesmrtelné hlášky Tyrese Gibsona...70%(19.5.2013)

• MM_Ramone

Neviem či som nebol na prvú časť "Fast and Furious" moc prísny. Pretože oproti tomuto je to umelecké dielo. No a máme to tu zas. Zbytočné pokračovanie, ktoré ďaleko zaostáva za svojim predchodcom. Film o rýchlych autách nemá moc na čom vystavať dramatickú zápletku, lenže tu už nefunguje ani tá akčná stránka príbehu. Je to nudná celovečerná reklama na tuning, plná hnusných špinavcov, ktorých herectvo je viac ako úbohé. Možno to niekomu stačí. Hlavne, že tam hučí hip-hop a vrčia motory. Ja však mám trocha vyššie nároky. *(4.2.2009)

Je to vlastně celkem fajn. Rychle a zběsile 2 nabízí přesně tu podívanou jakou divák od snímku podobného ražení očekává. Příběh a základní zápletka fungují spíše jen jako lepidlo, jehož účelem je sjednotit všechny scénky dohromady a jako takový spíše ustupuje do pozadí. Tvůrci si sice zakládají na tom, že bude dávat smysl a dokonce i zaujme, ale rozhodně není to nejdůležitější. Primární je tady obraz a to nejen samotná vizuální stránka, ale i všechno okolo. V poslední době sleduji, že není třeba aby se snímek snažil něco sdělit a byl úchvatný po vnitřní stránce, tedy právě scénář. Vedle svalnatých chlapů a natuněných aut tak tomuhle snímku chybí jen jedna jediná věc a tou je více pěkných žen...(7.7.2006)

• castor

Naleštěná žihadla byla v jedničce obdivně nasnímaná, holky v minisukních se pohupovaly, testosteron byl na maximum a plynové pedály dostávaly zabrat. Výsledkem byla nenáročná podívaná se svižnou akcí a dynamickými songy. Ve dvojce ubylo „děje“, přibylo neonů a primitivnějších dialogů. A Evy Mendes. Tvůrci prostě jen těží ze svižné jedničky, ovšem bez snahy prokázat nám nějakou službu – zapamatování hodnou scénou, originálním nápadem nebo dokonce emocemi. Obehraný model vrtících se prdelek, nadupaného tuningu a slušného řemesla nicméně zůstává. Někomu to stačí.(27.9.2018)

• ScarPoul

Filmy, ktoré prezentujú jeden mikrosvet vo vnútri society. Každý tu pozná každého cez auta, gangstri sú často krát smiešny a prehnane drsný a ženy sú rádoby krásne, ale skrýva sa za nimi vždy nejaký problém. Singleton dostal peniaze na natočenie pokračovania, celkom znesiteľnej prvej časti. Výsledok je strojené čudo s modernými autami, nôžkami Evi Mendes a rapovou hudbou, ktorá sa valí z obrazovky ako voda s pretrhnutej priehrady. Nie je to také utrpenie ako keď som to pozeral po prvýkrát. Hlavne preto, lebo som si zvykol neočakávať nič v čom hrá hlavnú úlohu Paul Walker. Prostredie Miami je pekné, a dokonca aj scéna s krysou a Mark Boone Juniorom, ale to je všetko. Hauser ako zloduch sa drží trápnych postáv amerických hlúpych filmov a dvojica odpadlíkov sa snaží zachrániť seba aj spraviť nejaký ten dobrý skutok. Podpriemer jak delo.(7.2.2013)

• - Auta, proti kterým závodí Brain na začátku filmu, jsou ta samá auta, která vyhrála hlavní závody v prvním díle. Navíc byla použita s různými modifikacemi stejná auta jako v Rychle a zběsile. (HellFire)

• - Srážka Corvetty a Mustanga na dálnici nebyla ve scénáři. (HellFire)

• - Na začátku filmu, když Brianův (Paul Walker) Nissan Skyline R34 zasáhne policista fiktivní elektronickou zbraní, Brian ztratí kontrolu nad vozidlem a narazí do hydrantu. V tom samém záběru je vidět, že hydrant nenadělal skoro žádné škody, ale v následujícím záběru je poškození přední části vozu mnohem rozsáhlejší. (Eldarm)