Rychle a zběsile 2

• USA 2 Fast 2 Furious (více)

Brian O'Conner přišel o práci poté, co nechal šéfa ilegálních pouličních závodů, Doma Toretta, uniknout před zákonem. Teď pro peníze jezdí v Miami nelegální závody silných vozů a netuší, že právě tyto závody budou důvodem, aby ho FBI zmáčkla. Buď jim pomůže, anebo půjde do vězení. Totéž platí pro jeho černošského parťáka Romana, který má s Brianem z minulosti nevyřízené účty. Ti dva se teď musí nechat najmout jako řidiči drogového bosse Cartera, aby ho policii pomohli dopadnout. Zařídí to Monika, Carterova milenka, ale ve skutečnosti policejní agentka. Zkušenost se zběsilými pouličními jízdami jim i Monice pomůže zachránit život, protože Carter po skončení akce nehodlá nechat svědky naživu. (TV Nova)

POMO

Úvodná honička poteší, i keď iba kopíruje tú z jednotky. Následujúcich 20 minút evokuje znepokojenie. Zbytok filmu nudí a trepe hlavu o sedadlo pred vami. Prisámbohu, že najhorší diel "VRAŽEDNÉHO POBREŽIA" má lepší scenár než táto pakáreň. Hlavná postava sympatická, ale na ťahača akčáku mäkkýš. A druhá hlavná postava nesympatický a vulgárny idiot. Záporák sľubne vyimidžovaný, ale nedotiahnutý. Zápletka primitívna a neschopná ani len vkusne sa pohrať s konvenčnými klišé. Nebyť tých krásne vyleštených a pestrofarebných mašín, bola by to jednohviezdičková bieda. Singleton musel dostať strašné prachy, že do toho vôbec išiel. ()

T2

Rozpočet $76miliónovTržby USA $127,154,901Tržby Celosvetovo $236,350,661Tržby za predaj Blu-ray v USA $181,585 //počet predaných kusov 14,011Tržby za predaj DVD v USA $5,778,575 //počet predaných kusov 496,999 /40%/ ()

Dever

Soundtrack David Arnold: 1. Start - John Singleton [0:09] ,2. Act a Fool - Ludacris [4:30] ,3. Represent - Trick Daddy [3:38] ,4. Slum - I-20 [3:06] ,5. Pick Up the Phone - Ludacris [4:53] ,6. Hands in the Air - 8 Ball [4:12] ,7. Gettin' It - Chingy [4:19] ,8. Block Reincarnated - Shawnna [4:18] ,9. Pump It Up - Joe Budden [4:11] ,10. Hell Yeah - Dead Prez [4:32] ,11. Peel Off - Jin [4:09] ,12. We Ridin' - Fat Joe [3:01] ,13. Rollin' On 20's - Lil' Flip [4:09] ,14. F*** What A Ni**a Say... - Dirtbag [3:16] ,15. Oye - Pit Bull [4:02] ,16. Miami - K'Jon [4:18] ,17. Finish - John Singleton [0:10], ()

Cervenak

Asi 20 minút ma to celkom bavilo a vravel som si, že by to mohlo byť znesiteľné jednohubkové guilty. Potom vypuklo peklo. Scenáristické, herecké, režijné, akékoľvek. Po hodine už som sa neopísateľne nudil, ale so zaťatými zubami som to dopozeral, aby som na konci skonštatoval "Kriste, to bola ale chu*ovina" a pochválil sám seba za to, že som za tento film nezaplatil vstupné do kina ani poplatok vo videopožičovni. Ak je trojka ešte horšia než toto, tak si to už pomaly ani neviem predstaviť. ()

tron

„Asi pôjdem na hajzel.“ – „Len si choď.“ No teda, to sú super dialógy. Budem znieť trápne, tak sa pripravte. Obvykle nemám mravokárne reči, nemoralizujem, nie som katolík, nemyslím si, že niektoré decká stoja za prd kvôli americkým akčným filmom a páči sa mi, ako si Hannibal Lecter nasadí klobúk a „ide si dať svojho psychiatra“. Niekedy sa ale objaví film, s ktorým mám až etické (!) problémy. RÝCHLO A ZBESILO 2 patrí medzi ne. Pretože sa mi zdá predsa len už troška nebezpečné takto "fajn" ukazovať streľbu na policajtov, jazdenie 200 km/hod. uprostred dennej cestnej premávky a niekoľkokrát som si musel pretrieť oči, či sa mi nesníva (napr. keď matný Paul Walker, ktorý je asi taký herec, ako ja alebo Mark Wahlberg, obdivuje krásu Evy Mendesovej, umelej animatronickej hollywoodskej bárbiny s odpudzujúcimi "dokonalými" mierami). Inak, scenár (a akčné scény, dialógy, vzťahy medzi postavami atď.) stojí za spálenú pneumatiku (česť výnimke – Cole Hauser). Pobavil ma len "potkan", ale ani ten nie je originálny (viď. poviedka "Medená misa" Georgea Fieldinga Elliota). ()

• Niektoré autá z filmu sa objavili aj vo videoklipe na pesničku “Act A Fool“ od speváka Ludacrisa, ktorý vo filme hral úlohu Teja. (Drtic)
  • Srážka Corvetty a Mustanga na dálnici nebyla ve scénáři. (HellFire)
  • Elektrické zařízení, které používá policie ve filmu k odstavení aut, ve skutečnosti neexistuje (FilmFan24)