Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• PetrPan

Dokonce o fous zábavnější než Dieselovská jednička, jezdí se tu víc a víc různorodě, nejen dopředu a rovně, ale občas i do zatáčky. Důraz na jednoduchost je tady znát ještě víc, a tak charaktery postav jsou jasně zastíněné karoseriemi jejich vozů, pneumatikami bez duše a nadupanými motory, zvláštní je, že mi přišlo, že auta tady hrála až druhý part, na herce tedy zbyl který ? ... Co tady hrálo prim je mi trochu záhadou, ale troufám si tvrdit, že to určitě byla ta cool kamera a strašně prďácká výprava, ty barvy, ty záběry na oči a nohy jezdců, ty jiskry..no prostě prďácký.(24.6.2013)

Dvojka viac vsádza na humor ako na dobrý príbeh. Oproti jednotke je to pokles, ale ma to zopár dobrých akcii a cely film zachraňuje iba Walker a hlaškujúci Gibson. Pekne natočené akcie a hlavne herci v Miamskom prostredí sa dokážu postarať o zábavu. Nie je to najlepšie a tie efekty sú strašné, ale nenudil som sa. A o to hlavne ide nie ? 75% - 4*(13.10.2009)

Naprostá pecka od začátku do konce. Tvůrci splnili to co sliboval název. 2 rychleji 2 zběsileji. Už v úvodu je dlouhá automobilová scéna,která je snad dvakrát delší než ta u prvního dílu. Paul se svým černoškým kámošem tvoří mnohem lepší dvojku než s tu s Dieselem a já si mohl vychutnat pořádné béčko plné akce,hlášek a srandy a jak jinak lepší akce,více rozbitějších aut. Sice je pravda,že stejně jako u jedničky tak i tady je plno nesympatických a ošklivejch bab,který si myslí,že jsou sexy jen díky svému exotickému původu,ale ty ošklivý držky,když se člověk nedívá tak se to dá zvládnout. Pro mě o dvě hvězdičky lepší díl a proto za 5. Za 2 větší zábavu.(30.4.2015)

• POMO

Úvodná honička poteší, i keď iba kopíruje tú z jednotky. Následujúcich 20 minút evokuje znepokojenie. Zbytok filmu nudí a trepe hlavu o sedadlo pred vami. Prisámbohu, že najhorší diel "VRAŽEDNÉHO POBREŽIA" má lepší scenár než táto pakáreň. Hlavná postava sympatická, ale na ťahača akčáku mäkkýš. A druhá hlavná postava nesympatický a vulgárny idiot. Záporák sľubne vyimidžovaný, ale nedotiahnutý. Zápletka primitívna a neschopná ani len vkusne sa pohrať s konvenčnými klišé. Nebyť tých krásne vyleštených a pestrofarebných mašín, bola by to jednohviezdičková bieda. Singleton musel dostať strašné prachy, že do toho vôbec išiel.(29.5.2003)

Moc nechápu, v čem se tak moc jednička odlišuje právě od dvojky. Někteří lidi říkají, že je dvojka mnohem horší. Za největší mínus považuji absenci Vina Diesela, jinak je kádr celkem povedený : Paul Walker, Tyrese Gibson, Eva Mendes, Ludacris. Uznávám, že se mi líbila více jednička, ale dvojka má taky přecejen pár trumfů v rukávu. Např nesmrtelné hlášky Tyrese Gibsona...70%(19.5.2013)

• - Ja Rule si mohl zahrát ve filmu, ale odmítl kvůli jiným projektům. (HellFire)

• - Auta, proti kterým závodí Brain na začátku filmu, jsou ta samá auta, která vyhrála hlavní závody v prvním díle. Navíc byla použita s různými modifikacemi stejná auta jako v Rychle a zběsile. (HellFire)

• - Ferrari, ve kterém je zásilka pro Veroneho, je Ferrari 360 Spider. (Matej.Krajci)