Rychle a zběsile 2

2 Fast 2 Furious

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

Pokračování adrenalinové pecky z prostředí nelegálních automobilových závodů. Bohužel dvojka, ač hlavní hrdina Paul Walker zůstal, se nese úplně v jiném stylu. Úvodní závod je ještě z klasický tuningový školy, který rozhodně patří do značky Rychle a zběsile, potom je to ale pouze kriminálka, která těží právě z upravených aut a sem tam nějakých závodů. Nechci ale říct, že by mě to nebavilo. rozhodně se na to koukat dalo, závody byly taky koukatelné a auta byly pořád skvěle upravená. Jen mi to přišlo po prvním díle trochu zcestné. Téměř žádná návaznost a některá postavy jakoby se náhle objevily pouze pro tento díl. Nicméně pořád je to průměrná odreagovačka s vůní spálených gum a benzínu, která místami pobaví. Zárověň se ale řadí na stupeň nejhoršího dílu celé série.(19.6.2011)

Parádní pokračování jedničky. Kromě skvělého Paula Walkera jako druhá hl.postava přibyl Tyrese Gibson, který mi padnul do oka, celkem sympaták a i to jak hláškovali s Walkerem. Bylo zde více závodů než v jedničce, trocha ta akce. Nemělo to takovou atmosféru jako v jedničce, Vin Diesel chyběl, ale přesto, dvojka měla lepší hudbu, lepší závody, hezkou Evu Mendes atd.. Takže o kousíček lepší než jednička. Hodnotím 83% = ****(4.10.2012)

• Tommassi3

"Ty mě nevosolíš, kámo !! Ty teda rozhodně ne !!" ;) Ne, skutečně se nejedná o souboj šéfkuchařů, jak by mohla napovídat výše zmíněná replika !! Už po prvních pár záběrech a několika vpravdě duchaplných větách se nestačím divit, jak obludně sebevykrádající, ale zejména nechtěně sebeparodický sequel si tahle série vysloužila, čímž si zadělala na titul jedné z vůbec nejnevyrovnanějších filmových sérií vůbec.. A tak snad i nejzbytečnějších, byť z dnešního pohledu se ty motivace skutečně doslova vyplatily.. Singletonovu pokračování se nedá upřít snaha, ale tu místy naprosto bezhlavá zběsilost příběhu, který by zřejmě dokázal slátat i dvouletý šimpanz, byť věřím, že i tenhle scénář by pomatený John Singleton považoval za ukrutný hit, posílá do kopru.. Celé je to barevné jako mexická telenovela, humoruprosté jako libovolná epizoda Autosalonu, průhledné jako tričko Evy Mendes a předvídatelné, až to bolí.. Dieselovo charisma prostě citelně schází, Ludacris se pitvoří až hrůza a s policejními složkami si tu je vytírána řiť, když jejich čest nezachrání ani příjemné překvapení v podobě Jamese "Harryho Morgana" Remara.. I tak lze však Rychle a zběsile 2 bez výrazné psychické (pr)újmy usledovat až do finále, v jistém smyslu jde o docela zábavný film, k jehož nejpovedenějším scénám patří určitě ta finálová garážová kamufláž..(3.6.2013)

• HAL

Tak technicky mizerně natočený a zrežírovaný film se z Hollywoodské produkce jen tak nevidí, i průměrný díl Kobry 11 je efektnější než tenhle paskvil. Zoufalý nedostatek stylu a vkusu tu navíc doplňuje nezajímavá čtyřkolá akce, ze všeho nejvíc připomínající závody pastelově barevných angličáků, a herci kteří jsou komplet všichni zaručeně buzeranti (výraz homosexuálové tohle nevystihuje dost přesně)... přičemž největší z nich je evidentně Singleton, jinak by nic takového nebyl schopný dát dohromady. Ten navíc při natáčení musel sjíždět jednu lajnu koksu za druhou, protože jen tak se dá vysvětlit že 2F2F mělo dvakrát větší rozpočet než jednička a přitom vypadá mnohem hůř. 3/10(5.10.2011)

I přes to, že je to pěkný tuningový filmek s více honičkami a akčními scénami, nesedl mi tak jako jednička. Asi to je tím Tyresem, jehož podání se mi moc nezamlouvá. Je zde víc akčních pasáží než v jedničce, vytuněných kár je zde spousta. Soundtrack skvěle ke všemu sedne. Příběh je zase jednodušší ale ničemu to nevadí. I když je to pro mě nejslabší film série, stejně ho mám rád a je to součást velkého celku, který sem prostě patří. Za mě 85% :)(14.11.2014)

• - Cameo: Michael Thomas Dunn, tvůrce nezávislých filmů, si zahraje závodníka řídícího upravený PT Cruiser. (HellFire)

• - Na natáčanie scén auta Mitsubishi Lancer Evo VII, ktoré riadi Brian (Paul Walker) boli v skutočnosti použité až štyri autá. Prvé s hercom, druhé používané výlučne na scény "green screen", kde v skutočnosti auto riadil kaskadér. Ďalšie dve zálohové, väčšinou používané na skoky. Pri nich sa museli počas natáčania autá opravovať, čo však nebolo jednoduché kvôli nedostupnosti bodykitov a špeciálne upravených dielov. Všetky samozrejme pretekali s rovnakým vzhľadom. (PATWIST)

• - Auta, proti kterým závodí Brain na začátku filmu, jsou ta samá auta, která vyhrála hlavní závody v prvním díle. Navíc byla použita s různými modifikacemi stejná auta jako v Rychle a zběsile. (HellFire)