Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• Lucasion

Příliš rychlé a příliš zběsilé? Asi ano. Dwojka nemá od jedničky moc daleko. Paradoxně se mi líbila více. Představuje se další stěžejní postava z FF univerza a příběh se tentokrát obejde bez Diesela. Brian (Paul Walker) musí znovu pomáhat těm "dobrým" a kromě závodů nás čeká klasický thriller s auty a jedním zlým chlápkem. Zpestřením může být třeba táta Dextera. Očekávaný konec a příběh skončí dříve, než začne. Pro fanoušky aut jistě zdařilé pokračování, protože jízda v autech je pořád zábavná jako předtím. Přeci jen začátek jsou další pouliční závody. Po příběhové stránce je to opět plytké. Soundtrack je ale poslouchatelný. (45 %)(24.4.2017)

• nash.

Pokud jsem čekal, že ve dvojce tvůrci konečně pořádně šlápnou na plyn, čekal jsem marně. Všechno to jede přesně podle žánrový přepisů a na dálnici akčního filmu zdržuje provoz dodržováním všech psaných i nepsaných pravidel i klišé. Hlavně nepřekročit rychlost a netůrovat zbytečně motor. Historka působí jako by ji tam scénárista vtlačil jen proto, aby byl důvod někam jet a s Dieselem odešlo veškeré charisma, které se snad v jedničce nacházelo. Výsledným dojmem je tak hlavně nuda a pocit, že donutit se shlédnout trojku bude opravdu fuška.(30.6.2013)

• MM_Ramone

Neviem či som nebol na prvú časť "Fast and Furious" moc prísny. Pretože oproti tomuto je to umelecké dielo. No a máme to tu zas. Zbytočné pokračovanie, ktoré ďaleko zaostáva za svojim predchodcom. Film o rýchlych autách nemá moc na čom vystavať dramatickú zápletku, lenže tu už nefunguje ani tá akčná stránka príbehu. Je to nudná celovečerná reklama na tuning, plná hnusných špinavcov, ktorých herectvo je viac ako úbohé. Možno to niekomu stačí. Hlavne, že tam hučí hip-hop a vrčia motory. Ja však mám trocha vyššie nároky. *(4.2.2009)

Tak tady nemůžu souhlasit s většinou. Podle mě stejně dobré jako jednička. Sice dvojka už nemá hvězdu velikosti Diesela, což mi vůbec nevadí. Ve Vojínovi Ryanovi byl super, ale to je tak to jediný, v čem mě zaujal. Hlavním lákadlem jsou opět nadupané káry, pěkné slečny a adrenalin. Diesela vystřídal Tyrese, což je imho změna k lepšímu. Líbil se mi v Letu Fénixe a hraje v jednom z mnou nejočekávanějších titulů - Annapolis. To vše na čtyři hvězdy úplně stačí.(11.1.2006)

• castor

Naleštěná žihadla byla v jedničce obdivně nasnímaná, holky v minisukních se pohupovaly, testosteron byl na maximum a plynové pedály dostávaly zabrat. Výsledkem byla nenáročná podívaná se svižnou akcí a dynamickými songy. Ve dvojce ubylo „děje“, přibylo neonů a primitivnějších dialogů. A Evy Mendes. Tvůrci prostě jen těží ze svižné jedničky, ovšem bez snahy prokázat nám nějakou službu – zapamatování hodnou scénou, originálním nápadem nebo dokonce emocemi. Obehraný model vrtících se prdelek, nadupaného tuningu a slušného řemesla nicméně zůstává. Někomu to stačí.(27.9.2018)

• - Ve scéně ke konci filmu, kdy hlavní protagonisté vykopávají poškozené čelní sklo je vidět, že místo Briana tam sedí kaskadér. (Armin82)

• - Mitsubishi Lancer Evo VII, které řídí Paul Walker není v USA dostupné. Pro auto byl použitý současný model prodávaný v USA, který byl upravený tak, aby vypadal jako Evo VII. Všechny auta pro film "upravila" společnost EP Industries sídlící v El Segundo, Kalifornie. (FilmFan24)

• - Carter Verone (Cole Hauser) má ve filmu Benelli M1 Super 90 ráže 12 Gauge. (dc125)