Rychle a zběsile 2

Rýchlo a zbesilo 2

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2003, 108 min

• castor

Naleštěná žihadla byla v jedničce obdivně nasnímaná, holky v minisukních se pohupovaly, testosteron byl na maximum a plynové pedály dostávaly zabrat. Výsledkem byla nenáročná podívaná se svižnou akcí a dynamickými songy. Ve dvojce ubylo „děje“, přibylo neonů a primitivnějších dialogů. A Evy Mendes. Tvůrci prostě jen těží ze svižné jedničky, ovšem bez snahy prokázat nám nějakou službu – zapamatování hodnou scénou, originálním nápadem nebo dokonce emocemi. Obehraný model vrtících se prdelek, nadupaného tuningu a slušného řemesla nicméně zůstává. Někomu to stačí.(27.9.2018)

• Politik

O hvězdičku horší jak jednička, hlavně chyběl Vin Diesel, ale Paul Walker a Tyrese Gibson odvedli dobrou práci. Sice průměrnou, ale záživnou a zábavnou a i to by se mělo občas ocenit. :-) Oprava: Když se nad tíim zamyslím, tak prvnímu dílu jsem dal 4 hvězdičky, třetímu 3 hvězdičky, tak tohle je pořád o třídu nižší, takže 2 hvězdičky jsou zde odpovídající. Je to vlastně docela průměrný snímek. Tak tak, je to velký pád dolů. Jednička 4 hvězdy a tomuhle 2-. Paul Walker je fakt příšernej.(7.5.2011)

Debilní scénář, sympatická dvojice Paul Walker a Tyrese, dobrej Cole Hauser , krásný káry , krásný slečny a překrásná Eva Mendes ).Tak a teď co s tím , když Rychle a zběsile 1 jsem dal 4*.Tady mně štve jen ten děj ale jinak je všechno lepší než v jedničce.Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3* a 4* a nakonec dávám 4*.Kdyby mi někdo nabídl v sobotu večer jestli se chci koukat na Rychle a zběsile 1 nebo 2 tak bych zvolil 2 a pak 1. :-)(4.8.2005)

Dvojka se klasicky snaží jít ve všem dál, než její předchůdce, avšak nelze říct, že by výsledek byl lepší, právě naopak. Walkerovi dali do dvojky otravného černocha, tudíž přítomnost málomluvného, charismatického chlapáka Diesla zde prostě chybí. Opět je třeba ale dodat, že závodní scény jsou celkem cool a celkově se film snaží připomenout spíše to lepší z 90. let. 5/10(10.5.2017)

• ScarPoul

Filmy, ktoré prezentujú jeden mikrosvet vo vnútri society. Každý tu pozná každého cez auta, gangstri sú často krát smiešny a prehnane drsný a ženy sú rádoby krásne, ale skrýva sa za nimi vždy nejaký problém. Singleton dostal peniaze na natočenie pokračovania, celkom znesiteľnej prvej časti. Výsledok je strojené čudo s modernými autami, nôžkami Evi Mendes a rapovou hudbou, ktorá sa valí z obrazovky ako voda s pretrhnutej priehrady. Nie je to také utrpenie ako keď som to pozeral po prvýkrát. Hlavne preto, lebo som si zvykol neočakávať nič v čom hrá hlavnú úlohu Paul Walker. Prostredie Miami je pekné, a dokonca aj scéna s krysou a Mark Boone Juniorom, ale to je všetko. Hauser ako zloduch sa drží trápnych postáv amerických hlúpych filmov a dvojica odpadlíkov sa snaží zachrániť seba aj spraviť nejaký ten dobrý skutok. Podpriemer jak delo.(7.2.2013)

• - Elektrické zařízení, které používá policie ve filmu k odstavení aut, ve skutečnosti neexistuje (FilmFan24)

• - Poznávací značka Romeho Mitsubishi Eclipse Spyder hlásá „H8ter“. (HellFire)

• - Na začátku filmu jezdil Brian (Paul Walker) v pouličních závodech v Nissanu Skyline GT-R R34. Suki (Devon Aoki) v úvodu filmu řídila Hondu S2000. Slap Jack (Michael Ealy) řídil ve stejném závodě Toyotu Supra. Ve stejné scéně se objevila také Mazda RX-7. Auto, které dostal Roman Pearc (Tyrese Gibson) poté, co přislíbil spolupráci při honu na Cartera Veroneho (Cole Hauser), bylo Mitsubishi Eclipse Spyder. Vůz, který patřil Korpimu (John Cenatiempo) a následně Brianovi, byl Chevrolet Camaro Yenko. Od Korpiho k Romanovi pak putoval Dodge Challenger R/T. (FMJ)