Chirurgové

USA, (2005–2024), 306 h 53 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Série(20) / Epizody(429)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Recenze uživatele Kacitr k tomuto seriálu (303)

Najednou (2012) (S08E10)

Čerstvě osmnáctiletá Lily slaví narozeniny, na které nikdy nezapomene.....velké au. Teddy odkrývajíc to prostěradlo....další au. Závěr krásný. Nával emocí. ()

První krůčky (2012) (S08E11)

Úvod s malou Zolou je rozkošnost sama. Potěšila Holland Roden v roli utrápené maminky siamských dvojčat. Teddy dává Cristině pořádně zabrat. ()

Naděje pro beznadějné (2012) (S08E12)

To s dortem pro šéfa, to bylo hezké gesto. Chudák si s Adele prochází peklem. Klučiny s neoperovatelným nádorem mi bylo líto. ()

Co by, kdyby (2012) (S08E13)

Příjemné osvěžení. Dávám plnou palbu, protože se mi to moc líbilo. Meredith a Alex, to by byl gól...drogově závislá Lexie...maximálně odměřená Cristina...nakonec se kruh uzavírá ve velice podobném bodě, v jakém se nachází i v "realitě". Percy a jeho "shoot me" byla..ehm trefa do černého. (Vzhledem k závěru šesté sezóny.) ()

Příměří (2012) (S08E14)

Svatý Valentýn. Hormony se bouří. Meredith, Derek, Callie, Arizona, Baileyová.....ti všichni řeší své drahé polovičky. Lexie se rozhodne svěřit Markovi se svými city. ()

Předčasný porod (2012) (S08E15)

Líbila se mi asistence Meredith, když Callie pracovala na Dominikovi a jeho rozmašírované ruce. Taky se vrací Amelia, Derekova sestra. Ta je mi nanejvýš nesympatická, ale bojím se, že se chystá pravidelný "nášup" dalšího z rodu Shephardů. Baileyová se opětovně chová jako rozmazlené děcko a Sloan ji hezky sdělí, aby si dávala pozor. Miranda byla skvělá. Ale zhruba po páté sezóně se z jejího charakteru stává ukňučená netykavka se kterou nechce mít nikdo nic společného. ()

Protichůdné názory (2012) (S08E16)

Rapidně se zhoršující Alzheimerova choroba u Adele...to je bolestné sledovat. Webberovo zoufalství se stupňuje. ()

O krok nejdál (2012) (S08E17)

Jackson se snaží zapomenout na Lexie. Lexie se snaží zapomenout na Marka. Cristina se snaží zapomenout na instinkt, který na ni křičí, že je jí její manžel nevěrný. ()

Zbrusu nová srdce (2012) (S08E18)

Teddy se srovnává s Henryho odchodem. Callie žárlí na Arizonu. Lexie je ztracená sama v sobě. ()

Systém podpory života (2012) (S08E19)

Cristina narazila na špatného chlapa. Owen je ze všech chlapů tady v seriálu ten nejvíce toxický....měla by si najít muze, který ji nebude nutit do dítěte, které ona sama nechce. A on hned potom co podá žádost o rozvod by měl začít s velice intenzivní terapií. ()

Dívka beze jména (2012) (S08E20)

Tvůrci se zjevně inspirovali Nataschou Kampusch. Výborná epizoda, která trochu naťukává trauma bond a jak je těžké odpoutat se od svého věznitele. April, Jackson, Alex, Mer a Cristina se učí na zkoušky, které ukončí jejich rezidenturu. ()

Okamžik pravdy (2012) (S08E21)

Jackson je skvělej kluk. A já věřím, že si k sobě s April (i přes její přesvědčení (najdou časem cestu.) Opravdu mu na April záleží. Catherine a šéf jsou překvapení. Meredith od malé Zoly chytne střevní chřipku a to ji ztěžuje závěrečné zkoušky. ()

Ať plynou časy zlé (2012) (S08E22)

April propadá šílenství, Jackson tiše trpí, Meredith se snaží nehodit šavli, Cristina chce vychrlit všechno naráz a Alex ze sebe vydává všechno. ()

Migrace (2012) (S08E23)

April a Lexie jsou momentálně moje nejoblíbenější postavy. April se snaží vyrovnat s několika špatnými zprávami naráz. Lexie se překoná a KONEČNĚ vyklopí Markovi, že ji nakazil "sloanovinou" a ona je do něho beznadějně zamilovaná. ()

Let (2012) (S08E24)

Snad ani není možný tohle. Proč pro všechno na světě. Já........mám dojem že Shonda škrtá ty nejlepší. ()

Dotyk medúzy (2012) (S09E01)

Přátelství Marka a Jacksona..Dereka...jeho pomoc Arizoně i Callie....Mark mi bude fakt chybět (stejně je to v popisu epizody, napíšu to) - nevím jestli herec sám chtěl ze seriálu odejít, nebo co se vlastně stalo...ale v Seattle Grace bude chybět. Je to velké au. Na scéně se poprvé ukazuje Jo (hádám bude významná postava) a další banda stážistů, která ale bohužel není zajímavá.... ()

Jen si vzpomeň (2012) (S09E02)

Jakoby tahle epizoda měla být před tou předchozí ale nějak se to prohodilo...je to smutná epizoda. Těžko se mi loučí s postavami, se kterými jsem toho tolik zažila. Chudák Arizona. Cristina i ostatní prožívají trauma z pádu letadla dokola a dokola a snaží se s tím vyrovnat. ()

Miluj toho svého (2012) (S09E03)

Naše staré známé tváře se vypořádavají s traumaty. Cristina se v Minnesotě spřátelila s doktorem Thomasem (William Daniels) - který Yangovou učí pokoře a padnou si do oka. Williama znám především díky roli pana učitele Feenyho z u nás (bohužel) takřka neznámého seriálu Boy meets world. Je škoda, že ani není uveden mezi herci. ()

Krása neodvratného osudu (2012) (S09E05)

Když já nevím. Ti noví stážisté jsou takoví nemastní a neslaní. Grey's anatomy se teď soustředí hlavně na ně a rozvoj jejich postav...nicméně tam za mě není nikdo (snad kromě Jo) s natolik zajímavým charakterem, aby to za to doopravdy stálo. Líbí se mi přátelství mezi Cristinou a doktorem Thomasem. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty