Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 82
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

rigby

Konečně mě něco dokázalo odtrhnout od mého oblíbeného seriálu Friends. A toto je neméně dobré. Má to vtip, je to svižně natočeno, člověk si u toho odpočine a přijde na jiné myšlenky. Kdo by nemiloval Barneyho hlášky, kdo by si nezamiloval půvabnou Robin... Prostě trefa do černého! ()

Psychous

První dvě série zasluhují určitě plnej kotel, bohužel od počátku třetí se schéma neustále opakuje až to diváka otravuje. Nemluvě o tom, že děj je neuvěřitelně předvídatelný. Navíc neustálé natahování Tedovi smůly je tak nápadné, že se nejednomu divákovi dost zprotiví... ()

cubiczech

První dvě sezóny super, pak to jde nějak do kopru. Opakovaný vtip není vtipem, ale nic není ztraceno, ještě jim dám šanci :-) . ()

punka27

Niečo na štýl priateľov. Kúsok mi vadí to Tedove nekonečné hľadanie tej pravej.. ale vyrovnáva to SEBOU, plus jeho kamaráti sú naozaj správna patria ľudí, ktorí si zo seba vedia urobiť srandu, ale vedia sa podržať v ťažkých chvíľach. ()

SelfishMan

Pro mě poměrně rozporuplný seriál. První 3 možná s přivřenýma očima 3 a půl řady jsou jasně na 5 hvězdiček. V té době HIMYM patřilo určitě k tomu nejlepšímu v tomto žánru, dokonce jsem si říkal možná i nejlepší. Hlavním tahounem a oblíbencem pro mě byla samozřejmě postava Barneyho Stinsona a jeho "It's gonna be legend...wait for it......dary!!!" a Marshall&Lilly. Klasický ozkoušený úspěšný koncept Přátel byl převeden do nového hávu s novými tvářemi. Celkem to fungovalo...ovšem od 4 série přišel nečekaný a brutální zlom. Jestli se u některého dílu vůbec zasměju, tak se jedná téměř o svátek. Dívám se už jen ze setrvačnosti a možná i zvědavosti, kdo že ta matka teda je. Bohužel s tou lehkou a vtipnou zábavou z prvních 3 sérií už to nemá nic společného, zdá se mi to místy trapné, místy těžkopádné, někdy nehodné dospělého diváka, někdy neoriginální. Proto z původních 5 hvězdiček jde jedna dolů a pokud nedojde ke kvalitativnímu posunu, tak půjdu ještě níže. Každopádně dalo HIMYM světu alespoň pár známých hlášek a Barneyho. ()

punkyii

První 3 serie: 90%, ale co tvůrci předvádějí potom? Neustálé odkládání, nic se v seriálu neděje. Když už to vypadá, že by se příběh mohl odvíjet zajímavějším směrem, ukončí to a posunou o 2 serie dál. Trošku zklamání. ()

aranek

Vídám občas nějaký díl s přítelkyní, zatím všechny viděné dvacetiminutovky byly nudné, předpověditelné, bez děje a bez humoru. O poznání inteligentnější než Přátelé. ()

Luke189

Musím přehodnotit celou situaci a to jsem ze začátku seriál celý kritizoval. Seriál Himym se ve všech směrech podobá legendárnímu seriálu Přátelé, opět se to zase odehrává v New Yorku, opět je tam parta přátel a také nechybějí legendární hlášky. Dle mě seriál Přátelé nic nepřekoná, protože je to dle mě nejlepší a vůbec legendární komediální seriál, který kdy byl natočen a Himym jede v podobných kolejích. Seriál Himym má své vlastní kouzlo a dokáže zaujmout, určitě to není seriál k zahození. Je to výborný seriál, kde si musíte oblíbit postavu "Barneyho". Ze začátku jsem si myslel, že to bude naprostá kravina, jelikož se to až moc podobá právě seriálu Přátelé, ale nakonec právě inspirací z Přátel vytěžili to nejlepší, tím se seriál stává zajímavým a originálním. Ikdyž toho mají seriály Přátelé a Himym docela dost společného, seriál Himym je naprosto odlišný a svým způsobem originální. Seriál rozhodně neodsuzuji, ale Přátelé stejně nikdy nic nepřekoná !! ()

TheMe

Když jsem četl název seriálu na internetu v angličtině, tak jsem si myslel, že to bude snad nějaké porno nebo co :D.. Naštěstí jsem se krutě zmýlil. Cesta k seriálu byla rozpačitá - přítelkyně říkala, že to dávají na Coolu, že na to občas koukne a je to docela fajn.. Tak jsem to tedy zkusil také a mám pocit, že už nikdy v životě neuvidím pět řad seriálu za tak krátkou dobu jako u HIMYM. Jasně seriál má i své mouchy, ale mě neuvěřitelně vtáhnul a stal se mým jasným TOP mezi hranými seriály. Čekání na další díl je pro mě vždycky nekonečné asi tak jako pro malé dítě čekání na Ježíška... :-) /// čím dál šly série, tím více klesalo mé hodnocení, pět hvězd nechám, ale spíše asi z nostalgie.. devátá řada? úplně zbytečná! a poslední díl? kdo z vás to nečekal? ()

Zapinka

Tak tenhle seriál jsem si pustila z čisté zvědavosti. Jsou na něj jen kladné názory, úžasné hodnocení a neznám člověka, který ho ještě neviděl. Už po prvním díle jsem si ho zamilovala. Má úžasné nové a svěží zpracování. Postavy nejsou blboučké, ale boží:D tenhle seriál opravdu musí vidět každý. Opravdu ně pobaví, pořádně se zasměju a odreaguju! ()

KacHnAop

Často jsem četl a slýchaval, že je How I met your mother jeden z nejlepších seriálů a musím uznat, že k dokonalosti mu nechybí daleko. Některé díly nejsou tak kvalitní, ale u zbytku se náramně bavím. Co se týče nejlepší postavy, je evidentní, že to je lamač dívčích srdcí Barney Stinson. ()

benda02

Rozhodně nejoblíbenější seriál, sice děj už opadá, ale humor se nevytrácí, herecké obsazení zůstává, navíc pořád mě táhne vyluštění tajenky, dozvědět se kdo bude ta tajemná ()

milhouse86

Zo začiatku veľmi vtipný seriál, ktorý dokonca kvalitou konkuroval Priateľom. Tá však stále ide dole, preto som aj ja musel ubrať na hviezdičke. Najviac otravná je postava Barneyho, ktorého už začali scenáristi až moc priťahovať za vlasy. V šiestej sérii je už veľmi značne vidieť, že seriál je len umelo predlžovaný a miesto vtipných častí je čoraz viacej častí úplne zbytočných. 28.8.2014: ani neviem, prečo som tento seriál dopozeral celý. Posledná séria je už čistý odpad, vyústenie je čistý trapas. 4* nechávam, ale týkajú sa len prvých sérii. ()

Sirmilano

Jekyll & Hyde...Samozřejmě mluvím o sobě. Po shlédnutí každého dílu se nepopadám za břicho, možná se sem tam jen uculuji což by mělo značit(pro mě) průměr.Od postav pře vtipy,situace...Nicméně nedokážu ani v nejmenším popsat a vysvětlit proč se tak moc těším až pustím další a další a další díl...(Konec třetí sezony) Zbožňuji ten seriál, ale nikdy vám asi nedokážu říci proč.Suit Up:o)))) ()

deathmoon

Niektorí seriál odsudzujú ako slabú odrodu priateľov, iní seriál milujú. Ja patrím do tej druhej kategórie. Seriál ktorý je vtipný, dojme a obsahuje hlášky, ktoré budete citovať ešte dlho potom ako seriál skončí.. ()

Eniaswow

Promiňte vážení skalní fanoušci HIMYM., le v porovnání s TBBT nebo Přáteli je to prostě nudné a pořád dokola se opakující. Navíc s pro mě velmi nesympatickou postavou Lily. A poslední série jsou utrpení, scénáře jsou už dost vyčpělé. A jak všichni milují Barneyho, ano je originální a vtipnou postavou, ale seriál jako celek nezachrání. Bohužel. ()

Stuart6

Barneymu fandí i moje manželka ;-). Ale ...... Od cca 5 série to sklouzává k "Přátelům". To Big Bang si jede pořád to svoje :-). Po pár letech zvedám. Je to milé a hlavně lidské a neuvěřitelně pozitivní. CARPE DIEM 🤟 ()

bonita69

Příjemný a zábavný seriál s dobrými postavami. I když pro mě nejvíc září Neil Patrick Harris v roli Barneyho. Drží seriál nejvíc právě on a když není v záběru je to o dost nudnější podívaná. Mimochodem je ironie že on veleznámý sukničkář je v osobním životě gay. Ale tady si svou roli nadmíru užívá, možná proto mu to tak věříme. Dále se mi líbí role Lilly(Alyson Hannigan) které se konečně podařilo dostat se ze spárů Prciček a Buffy přemožitelky upírů. Vypadá tady daleko lépe a hraje velmi opravdově. Ale samozřejmě i ostatní postavy tady mají svojí roli a jsou dobré. Bohužel jen mě tady zklamal český dabing, originál je mnohem lepší. Momentálně jeden z nejlepších seriálů naší doby. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)