borec999

Zmena režiséra bola jemne cítiť, ale i tak je štvorka ešte relatívne okej a patrí k lepším dielom. Dejovo je to klasika- partia sexuchtivých teenagerov je znova vykosená Jasonom v blízkosti Crystal Lake. Až ma napadlo, prečo tam všetci stále chodia, ale zabudol som, že logika a racionálne uvažovanie nehrá v tejto sérii žiadnu rolu, veď aj Jason sa tu vracia po tom ako ho minule zabili len tak, bez udania akéhokoľvek dôvodu. Podobne ako v 2ke či 3ke sú baby sympatické, vrážd je znova pomerne dosť a v záplave priemerných a očakávaných sa objavia i 2-3 prekvapivé či pomerne slušne sfilmované (napr. okno a invalidný vozík). No a dôkazom spomínanej stupidity postáv je, že najinteligentnejšou a jedinou postavou v sérii, ktorá mala dostatok rozumu Jasona konečne doraziť, keď je v úzkych, je 9 ročný chlapec. Všeobecne záver 4ky je asi najzaujímavejším v rámci série a posledný záber (chlapec nevyzerá zrovna okej a celý proces si evidentne až moc užíval) poskytuje priestor na zamyslenie a je príjemne provokatívny. Takže vo výsledku ešte celkom okej a Joseph Zito dodal ďalší učebnicový slasher zo starej školy. PS: podtitul Final Chapter pri znalosti toho, že má séria 12 dielov, solídne pobavil. 60% ()

Knowho

Čtyřka mi přijde jako taková hodně průměrná spojka mezi Trojkou a Pětkou a celkově je to jeden ze slabších dílů. Poprvý se tady představuje Tommy Jarvis, což byl před Ashem z Evil Dead můj nejoblíbenější přeživší, ale ne v tomhle díle. Tady mě hrozně sral xD Zase to přímo navazuje na Trojku a Jason se tady probouzí v márnici a ta scéna kde zabije borce a borku mi hrozně připomíná tu z Halloweenu II kde Michael zabije sestřičku a záchranáře :D Jinak co se atmosféry týče tak ta mi přijde nic moc a killy tady taky nejsou nijak speciální. Doted si hrozně pamatuju scénu z konce kde se Tommy oholí aby vypadal jako Jason a pak Jasona rozjebe mačetou na hovna a řve do toho ,,chcípni! Chcípni!" xD 6/10 ()

J*A*M*A*L

Čtyřka drží stejně dobré tempo, jako trojka. Já se opět náramně bavil a musím říct, že tahle béčková kultovní série je snad mou nejoblíbenější hororovou sérií vůbec! Samozřejmě po zombie sérii REC. V podstatě všechny díly, které jsem prozatím viděl měli a mají stejný příběh, a dalo by se říct, že i stejně dobré, ale mě se prostě některé díly nelíbily a některé se mi líbily moc. Prozatím můj druhý nejoblíbenější díl. ()

Paldiny

Keď sa stretne správna parta o zábavu je rázom postarané. Po menšej absencii sa vrátilo povestné hororové dusno aj bezplavkové kúpacie scénky. Tichý útočník navyše neskrýva svoj veľký apetít a chuť prekonávať méty. Preto ani teraz neklesnú straty na životoch pod dvojciferné hodnoty. Prítomnosť Saviniho citeľná, ale nebál by som sa ešte pritlačiť na explicitnosti. I keď mi je jasné, že pôvodná verzia vyzerala málinko inak. Predsa len nie je tajomstvom, že práve táto séria sa stala najobľúbenejším baránkom prísnych merítok komisie pre udeľovanie cenzúry. Na najkrajšiu scénku, ale siahnuť nemohli. SPOILER // Finálny stret s prerodom v malého Damiena tak nemá ďaleko od tých najdémonickejších scén vôbec. P.S. Neviem či sa nájde ešte niekto, ale mám silný pocit, že ten malý chlapec bol predobrazom temnej stránky samotného Toma Saviniho (viď izbičku). ()

arcticsky

Zase jsem se těšil, až Jason začne porcovat partu postpubertálních troubů (hlavně mužská část materiálu bývá vylízaná). Nicméně po padesáté opakovaný vtip již opravdu vtipem není.... ()

andio

Hustá řežba! Řekl bych, že však psychologie postav nebyla nijak promyšlená a často dělaly hovadiny. Jason bez masky je v tomhle díle spíš vtipnej, než drsnej, ale jeho smrt je legendární! Celkově jsem se u filmu bavil a myslím si, že si 4 hvězdičky plně zaslouží! 8/10 ()

infected

Osmdesátá léta přála jednoduchým hororům a zvláště sérii o zabijákovi s hokejovou maskou.Křištalové jezero by mohla být fajn turistická destinace nebýt Jasona který nevítané návštěvníky krutě trestá.Většinou jsou to mladí lidé pro něž je to poslední mejdan v jejich životě.Sexuální jiskření brzo vystřídá krev a křik.Série ma co se týče kvality sestupnou tendenci,většionu jde jen o průměrný "vyřazovák" ale čtverka ještě ujde.Jason jehož zranění neslučitelné s životem které utrpěl v předchozích dílech skončí v nemocničním mrazáku odkud utíká a místo zaplacení poplatku připraví špitál o dva zaměstnance.Sejme tlustou stopařku a podá si partu mladistvých v chatě.Prcek ze sousední chaty zamotá alcilotrovi mysl-oholí si hlavu aby mu připoměl jeho dětské já.Hodina a půl neurazí ani nenadchne.Jen mám za to že když někoho probodnu zespodu na nafukovacím člunu tak se to plavidlo vypustí a tělo se poroučí ke dnu což se nestalo,ale chápu že na logiku se v těhle filmech všeobecně moc nehraje.Crispin Glover,proslavený starým/mladým McFlyem z Návratu do budoucnosti dopadne blbě jako Bruce Mahler-ten co způsoboval katastrofy v Policejní akademii. ()

pend

Ani čtvrtý díl nepřekročil svůj stín, pořád tu zůstává lineární gore řezničina, ve které Jason na začátku vstane z mrtvých a na konci ho opět rozmašírujou a mezitím dokonale vylidní dva sousední domy včetně party teenagerů, kteří si přijeli užít. Ze zábavných momentů tak zůstávají jenom různě provedená zabití a sledování starých němých pornofilmů. A jako mínus uvedu to, že z Jasona nejčastěji vidíme jenom boty a ruce. ()

Matli

Na jakoby poslední díl série je to slabota, hlavně dějove. Krvavé scény nebo herecké výkony taky žádná sláva, ale atmosféra typického pátku tu docela je. Občas jsem si připadal jako kdybych koukal na nějakej eroťák a ne na horor, což samozřejmě ničemu nevadí:) 38% ()

Aurus

Nejlepší díl celé série Pátek třináctého. Freddy Krueger a Michael Myers můžou jí brečet do rohu! Jason jev tomhle filmu nejlepší. Vraždy a příběh prostě fantastický a herecké výkony jsou taky moc dobré. 10/10 nic se tomuto filmu nedá vytknout. ()

chelsea17

Miner ve třetím pokračování zklamal, a tak jsem byl i rád, že změna na postu režiséra přinesla ovoce. Od začátku mě to hned chytlo. Postavy zajímavé, atmosféra konečně temnější a v rámci možností i trošku děsivější. Jason svou různorodostí zabíjení opět překvapil, což bych rozhodně pochválil. Obával jsem se závěru, jelikož v žádném předchozím dílu to prostě nebylo ono. I tentokrát to do ideálu mělo daleko, ale za mě asi nejlepší. Je sice zarážející, že i s půlkou hlavy bude pokračovat dál, ale na to už jsme všichni zvyklí. Počet hodnocení: 2638 ()

molcan2

Ďalšie zábavné pokračovanie s niekoľkými nezabudnuteľnými postavami a scénami. Síce s väčším množstvom klišé a hlúpych scén ako v predchádzajúcich filmoch, trochu sa aj opakuje, ale stále je dostatočne zábavný. Hodnotil by som vyššie, keby záver nebol taký slabý. ()

stansrac

přes nejsilnější obsazení jeden z nejhorších pátků, příšerným způsoben stahován příšerně hloupým scénářem ()

Rathalos

Jason pokracuje v stvrtom dieli a oproti trojke o nieco slabsie,ale zase nadpriemer,vrazdy a gore su fajn,herci taky priemer,scenar je viac-menej ten isty,mlada partia postupne vrazdena a niekto prezije,takze tak,ale za plny pocet to nebude...:-) ()

MickeyStuma

Poté, co byl Jason Voorhees smrtelně zraněn a přemístěn do márnice, spontánně oživí a vyrazí do svého domova v Camp Crystal Lake. A tam se opět začnou dít věci. Plánovitě to měl být poslední snímek této série, ale jak už dnes víme, nestalo se tak. Příběh je tentokrát krapet jednodušší, takže chvála tvůrcům za to, že události předchozích třech snímků okrajově zrekapitulovali, neboť z děje jinak není poznat o co vlastně jde. Diváci neznající předchozí snímky by tak vůbec nevěděli kde, co, jak a proč. Režisér Joseph Zito tentokrát vsadil na větší plynulost, což působí ve vývoji událostí krapet reálněji. Máme tu opět partu mládeže v pronajatém domě a diváci sledují, co tam první noc dělají. A je to dlouhé a divák nedočkavě očekávající útok Jasona se pomaličku začíná nudit. Když už se konečně objeví, k radosti to nijak nepřidá, neboť jeho další nečekaný smrtící útok přijde zase až za hodně dlouho. Je to zkrátka dlouhá noc, jako domněle celý film. Příběh tak v podstatě nemá žádný děj, což se může po divácké stránce hodit a nemusí. Jestli se jedná o nejlepší díl série je na diskuzi. Dějově se do vražedných scén netlačí na pilu, což zrovna u slesherů není zrovna obvyklé. Divák toto očekávající se tak spíše bude nudit. Film je tak vlivem toho nebývale rozporuplný právě v otázkách kvality, zájmu a působnosti jako takové. ‘Závěrečná kapitola’ je v rámci žánru stále zábavná, ale poněkud únavná. Takže nic mimořádného raději neočekávat. ()