Max Hoover je šéfem losangeleského speciálního policejního oddílu, který na příkaz starosty očisťuje město od organizovaného zločinu, přičemž používá tvrdé, obyčejně nezákonné, ale nadřízenými tolerované metody. V době vyšetřování vraždy mladé ženy se objeví film natočený zavražděnou Allison Pondovou. Jsou na něm záběry z tajného vojenského prostoru na zkoušky atomových zbraní, kterému vládne generál Timms. Ten se stane hlavním podezřelým, když vyjde najevo, že byl milencem Allison. Když se náhle objeví agent FBI, který velmi důrazně přikáže Maxovi, aby se případem dále nezabýval, Max samozřejmě odmítne. (oficiální text distributora)

waska

Určitě ne špatný film s velmi dobrým hereckým obsazením. Nicméně mu škodí někdy utahané tempo. Za shlédnutí ale určitě stojí, když ne pro nic, tak kvůli Jenn Connelly určitě.. ()

Pai-Mei

Váhal som medzi 3 a 4 hviezdami. Ku 4 ma lákalo skutočne hviezdne obsadenie. Na druhej strane ale film mohol byť spravený o dosť lepšie, miestami totiž nudné so zbytočne dlhými scénami, možno to chcelo iného režiséra, ťažko povedať. ()

johnsnow

Slušná detektívna jednohubka s celkom prekvapivým koncom. Akurát to, kto stál za vraždou slečny sa dá dosť skoro predvídať. Jo a Nolte je drsňák jak sa patrí. ()

George89

Pohodová retro detektivka se skvělými herci a cool akcí, která nikoho neurazí. Mít o něco stísněnější atmosféru, která by mu náramně slušela a o trošku zkušenější režii, byl by to klenot. Micméně i tak za to stojí, už jenom proto, že Jennifer Connelly je opravdu kočka. ()

Spike86

Začátek rozjetý výborně, film zaujal a vypadalo to dobře. Ale poté se to díky pomalému tempu trochu vleče a nadšení opadá a sklouzává to malinko k nudě. Jinak je zde obsaženo také pár poměrně vtipných dialogů. ()

Fenk

Retro procházka po chodníku hvězd, kde králem je nekompromisní Nolte a krása je zde zastoupena smyslnou Jennifer. Tu sem doposud považoval za Marfušu s ruskými zadky a vůbec netušil, že má takové výstavní Connelly. Samozřejmě u mě coby herečka okamžitě stoupla v ceně. Když sme u těch financí, zajímal by mě honorář Edy Lautera. ()

Bragi66

Klasická retro detektivka z LA, kde hlavní detektivní hrdina očišťuje město od padouchů poněkud nezákonnými metodami. Příběh je obohacený obohacenými burany a zkušebními atomovými výbuchy v americké poušti. Komu udělá radost milostná scéna s neplešatým Johnem Malkovichem s kadeřavým účesem a s puntíkovanými trenýrkami, tak by si tento kousek neměl nechat ujít. Přes to všechno je to koukatelný příběh pro příznivce Melanie Griffith a retro noir detektivek se štěpnými hláškami - například: On (zakládá film do promítačky): "Sakra, nejde mi to, mám velké prsty". Ona: "Zkus to pinďourem.". ()

Zabriskie

Nejdřív to vypadalo na gangsterku, potom na film noir a nakonec se to ustálilo na krimi o vyšetřování vraždy ve vojenském prostředí. Mix žánrů s krásnou kamerou neskončil katastrofou, jak se mohlo lehce stát, ale jako dobře koukatelná podívaná. Celý film je zároveň jedna dlouhá reklama na cigarety, většina hlavních postav totiž kouří a to při všech možných i nemožných příležitostech. ()

Sejkorka

Tenhle film si zaslouží červenou kostičku. Proto 70% zaokrouhluju nahoru. Je mi trochu divné, proč je český název "Boss", když originál je nazván " Mulholland Falls". Tento název souvisí s úvodem filmu, kdy parta šéfa Maxe Hoovera (Nick Nolte) shodí nevítaného hosta z Chicaga z Mulholland drivu. Dobře, název Boss se váže k hlavní postavě , která trochu připomíná Phila Marlowe Děj je velmi zajímavý, Allison najdou mrtvou na začátku, ale ve filmu se pak objevuje retrospektivně docela dost. A vzhledem k tomu, že ji hraje mladá Jennifer Connelly, je to pěkné pokoukání. Nakonec vyjde najevo, že ji bídní vojáci zbytečně vyhodili z letadla. zaslouženě pak dopadnou stejně. ()