Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

rakovnik

Ethan Hawke mnohem lepší než Denzel. Myslím tím jako herec. Jako drsný chlap z ulice působí Washington impozantně. Toto mi vyvstalo v mysli po skončení filmu. Slušně zamotané, slušně akční, perfektní záporáci - gangsteři z LA. ()

Jonash87

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky výbornému E. Hawkovi a ještě lepšímu D. Washingtonovi, a také vcelku originálním příběhem, dobrou kamerou a gradující druhou polovinou, volím vyšší variantu. Oskar + nominace za herecké výkony zasloužené. Celkově 70 %. ()

Martin741

Husty a drsny fryler s par fakt podarenymi scenami. Scenar vsak nie je nic moc, a poznam teda daleko lepsich reziserov ako Fuqua. Pochopitelne, herci ako Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn ...... sa snazia, a ze im to teda ide sakramentsky dobre, dam 76 % ()

Rocky88

Zajímavý rozjezd, pekelná prostřední část a konec byl docela obstojný. Fuquova režie se mi velice líbila, stejně tak jako Alonzův cool look. Díky tomu, že se celý film odehrával během jediného dne, si film po celou dobu udržuje velmi rychlé tempo. Při sledování jsem se chtěl zaměřit na Denzelův výkon ( protože hodně hrdinů, co tu komentuje, ho pomlouvá - oni by to přece zahráli líp ), ale jelikož jsem to viděl s dabingem - pro změnu zase příšerným - jeho výkon se objektivně hodnotit nedá. Škoda. Holt je to chlouba našeho dabingu - zprznit co se dá....Zpět k filmu. Training day je krimi-thriller určitě zajímavý, nicméně na konci působí trochu prázdně. Holt to Fuquovi pořád někde drhne. ()

shyster

Na takový film jsem čekal jak na smilování. Tedy spíš na jeho první polovinu, kde dává každému na frak záporák v podání Denzela Washingtona. Jen díky E.Hawka je jeho postava naprosto poctivého policajta uvěřitelná. I tak radost nad hezkým filmem mi zkazil povinný závěrečný obrat, kdy dobro prostě musí nad zlem vyhrát. Škoda. ()

Petoss1

Jeden veľký drsný a zasraný pohľad na svet kde vládnu gangy. Perfektný Denzel Washington absolútne zapadol ako "detektív" Alonzo Harris, za čo asi dostal oscara ?! dobrý výkon Ethana Hawka + krásna Eva Mendes, no čo ešte chcete ! 88% ()

Skleena

Nevím, nevím... podle mě čistě průměrná krimi záležitost, z řady vybočující jen díky výkonům obou hlavních představitelů a krátkého záběru rozmazané Evy Mendes. Že by příběh nějak odsejpal se říct nedá a záběr, kdy Denzel "v pohodě" řídí auto s prostřelenou zadnicí důvěryhodnosti taky nepřidal. U mě tři. Ani o chlup víc. ()

joker.george

Díky tomu, že se události odehrají během jediného dne, mají mnohem větší ,,drive" i dopad, než kdyby byly rozředěny třeba do týdne. Průběh a tempo jsou sice nerovnoměrně roztříděné, ale pořád to mělo dostatečný spád, abych se nenudil. A když bylo nejhůře stačilo poslouchat, jak Denzel Washington cedí hlášky a nadávky... (Netflix) ()

bourec

Další z nej režisérů.Jedna z posledních jistot v tomhle zženštělým světě.Toč , co to dá. dokud tě neodstavěj.100%. ()

Silverluv

Hodně velké zklamání. Hodně přeceńený film. Hodně velká nuda. Nebýt zajímavého Fuquova režijního stylu, hodnotil bych i hůře. ()

Crawler-D

V čem tkví úspěch Traning Day, že jsem měl jeho jméno zafixováno jako nutnost ke shlédnutí? Ovšem, Danzel Washington exceluje, jeho převtělení v drsného poldu, který bez servítek hýří způsoby vyrování se se zlem venku, ale i vlastními problémy. Na druhou stranu by potřeboval schopnějšího režiséra. ()

starbrejkr

Training Day je opravdu takovou ukázou jednoho zkušebního dne mladého policajta. Dvě třetiny mě film až tak nebral - filmů o tom, že práce policie zdaleka není ono idylické "pomáhat a chránit" jsme už viděli dost a dost. Což o to, téma to není špatné, ale v dnešní době už z toho zázrak neuvaříte. Ovšem od chvíle, kdy si Alonso odskočí na záchod a mladík zůstává na partičce karet s bídáky sám, nabírá to fantastické obrátky. Two-men finále v černošské čtvrti je skvělým vrcholem a závěrečná slova hlasatele v rádiu parafrázující Alonsovu starší repliku jsou jen příjemným tragikomickým dovětkem. Denzel dostal sošku oprávněně, jho fízl je skvěle zahraná postava - přesně ten týpek, kterého si už od začátku oblíbíte nebo je vám po čertech nesympatický. Já byl ten druhý případ. ()

wohna

Spojení Ethana Hawka a Denzela Washingtona v tomhle filmu zafungovalo. Hlavně Denzel hraje prim v celém filmu. ()

TommyLeeJape

"Roli Alonza odmítnul Bruce Willis." No já si teda myslím, že kdyby hlavní hrdina neměl pleť "jak od krému na boty", tak by to nefungovalo. Ať je to jak chce, Denzel to zmáknul s opravdovou bravurou, poděkoval za šanci, odnesl si sošku a šel se připravovat na roli starostlivého taťky Johna Q. ()

laik_60

dobrý policajt versus policajt hňup a to v drogovom svete ... stará téma c dosť priemernom a dlhom filme. Pričom mladý (Hawke) sa akosi viac zmocnil svojej úlohy. Denzela som už videl aj v lepších filmoch. To jeho špúlenie pier a grimasy a spustené plecia už začínajú nudiť. ()

C0r0ner

Ústřední dvojice (především Washington) je skvělá, ale že by mě to dvakrát bavilo, určitě říct nemůžu. Fuqua je sice dobrý režisér a Ayer skvělý scenárista, ale tentokrát se mi jejich spolupráce moc nelíbila a tak nějak jsem se prozíval až ke konci, který mi taky dohromady moc neřekl. 55% ()

Phos4rus

Dobrý film o možném, ne nemožném. Washington po Filadelfii a Johnu Q uplně změnil styl hereckých postav a moc mi v tom nesedí,ale zahrál to opravdu velmi dobře! A Ethan Hawke je dosti nevyrazny, snaží se, na skvělýho Washingtonu ale fakt nemá. 3 hvězdy za přílišnou překombinovanost, někdy až fakt nesmyslnost. Např. auto odjíždí z přestřelky s 2 dírama v zadnim okně, ale po zbytek filmu tam má 3 a mnoho dalších věcí, které jsou dosti viditelné(zbraň v jednom záberu v jedné ruce, v druhém v opačné, a to by se stavat nemělo!) ()

agathon

Husta Fiorova kamera a lahudkovy Washington. Utvrdil jsem se v tom, ze Hawkea nemusim, coz ale neni jeho vina, proste by mi tam vic sedel jiny herec. Jinak ale hodne silna zalezitost, i kdyz vlastne "o nicem". ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)