Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Yomega

Lehce nadprůměrný thriller, který na klasiky žánru jako je L. A. - Přísně tajné notně ztrácí. Nicméně za zhlédnutí určitě stojí. Denzel Washington je skvělý, ale na Russella Crowa nemá a chvílemi ho zastiňuje i neméně výborný Ethan Hawke. Prostě dle mého názoru je Oscar opět ve špatných rukou (vzhledem ke konkurenci toho roku). Jednou se podívat a za měsíc už člověk neví o čem to bylo. Antoine Fuqua asi předvedl maximum, čeho je schopný. ()

Viky.05

Jeden nevšedni den jednoho všedniho policajta v jednom všednim městě. Kriminalek zde bylo hodně a nechapu za co dostal Denzel v tomhle filmu oscara...ano hral dobře, ale ne tak, jak to umi nejlip ()

mupimup

Film o tom jak ukočírovat monstrum, narostlé z nepatrných ústupků vlastnímu svědomí a v případě našeho hrdiny jak to ještě navíc vůbec přežít. Ethan Hawke coby detektivní nováček na zkušební jízdě, který se k vysněnému služebnímu postupu dohrabal po letech šlapání chodníku, má tu smůlu, že starší kolega rozhodující o jeho způsobilosti, by zahltil protikorupční oddělení na pár let i s vrátným a uklízečkou. Nejenže je doma ve čtvrti, kde když mají příležitost někomu ustřelit palici ve vaně, vytáhnou jí na dvorek, pozvou rodiny z okolí a do rohu šoupnou gril s klobásama, ale navíc ještě dluží něco peněz místnímu bossovi a vražda mu nepřijde jako špatný nápad jak tenhle sedmimístný restík smáznout. Všeobecně výborně zahraný thriller se zpravidla charakterním Denzelem Washingtonem v bezcharakterní roli, vynikající napětím a silným příběhem slušného chlapíka, který se ve finále snaží už jen obstát sám před sebou. ()

anitae

První polovina filmu mě opravdu bavila, ke konci už to trošku pokulhávalo. Washingtona mám spojeného se slušňáky, ale tohle mu sedlo. ()

Jakubik

Naprosto obyčejná krimi podívaná, na kterou si za rok nevzpomenete. Klasicky dobrej Washington a trochu křečovitej Hawke. Zápletka tak trochu vycucaná z prstu. Navíc si myslím, že až přes příliš průhledná na to aby to takto chodilo… ()

Ondr@932

Luxusní, napínavé a docela svižný akční drama krimi thriller! Se skvělým hereckým obsazením Denzel Washington, Ethan Hawke. Z toho Denzel byl fakt skvělý! Perfektní režie, napětí, gangy negrů, zkorumpovaná policie a drogy! Prostě špička! A navíc scénaristou byl skvělý David Ayer! 90% ()

Stíba

Klasickej první den v práci :-) O to, že je Training Day hnanej do extrému tu vůbec nejde, tenhle film má pořádný koule a atmosféru a je to guilty pleasure jak se patří. 4,5* ()

tranquill

Souboj zla a dobra, které se tváří, že jsou na stejné straně. Zde platí, že Ethan je bílý a Denzel černý, nejen barvou pleti, ale především chováním... Nadstandardní herecké výkony v kvalitním thrilleru. ()

Kingjiri

Svym námětem a zápletkou je Training day průměrnym žánrovym dílkem, který neurazí ani nenadchne. Rejpnout si ale musim do zásadního twistu s hispánskou sestřenicí (podezřele velká náhoda). Do nadprůměru se však tenhle biják dostává hlavně díky obsazení hlavních rolí. Zejména Denzel Washington totiž výraznou měrou přispívá k drsnější (místama bych řek až autentický) atmosféře okrajovejch částí L.A., ve kterejch nemusí člověk chodit daleko, aby narazil na člena gangu nebo na jinej zločineckej živel. Čtvrtá slabší hvězda za casting a atmosféru. ()

HenryIvan

Training Day je skvelý film a Denzel s Ethanom hraju výborne, ale ako tu už bolo napísané, je to trochu povrchné. Film má drive a nenudí a obsahuje scény či dialógy, ktoré sú pamätné, no nevyruší vás natoľko, aby vás pohltil. Nedá sa dať síce plné hodnotenie, no aj tak sa jedná o pamätný a kvalitný film. ()

gazogazo

Uf. Nejlepší na tom filmu je, že se tam snad milionkrát ozve "negře" a nikomu to nepřijde divný. 90's jak hovado, ale jinak je to docela o ničem. ()

Razzor_82

"Jseš vlk nebo ovce?" Čestný policejní nováček je vhozen mezi zkorumpované poldy a odmítá hrát jejich drsnou hru.  Křivák Denzel Washington budí neskutečný respekt. Zelenáč  Ethan Hawke zase živý naději pro spravedlnost. Atmosférická pecka z prostředí špinavých amerických ulic. 9/10 ()

GIK

Až do návštěvy Hispánců hrajících karty uvěřitelná a akceptovatelná policejně-gangsterská pohádka. Pak následuje nastavovaná kaše a fraška. Svým kolegům z modelingového oddělení Alonzo říká, že se nováček musí otrkat. Myslím, že se do té chvíle otrkal už tolik, že by si měl vzít dovolenou a minimálně dva týdny relaxovat a dávat se dohromady. Tam to mělo skončit. Měli si popřát dobrou noc a zelenáč měl jít odpočívat k rodině. Alonzo mohl klidně do rána prolézat brlohy různých pochybných existencí. Vždyť to otrkání bylo, jako když neplavce hodí do Niagarských vodopádů a plav! No jo, musel se nějak dotáhnout příběh, kdy Alonzo dluží Rusákům milion babek. Pokud chtěli autoři udržet již tak hodně nízko posazenou laťku uvěřitelnosti, tak si měl nováček po karetní párty tak nadělal do spoďárů, že by scháněl sprchu a ne Alonza. Neuvěřitelná náhoda, kdy v 10milionovém L.A. je zachráněná holka z ulice zrovna sestřenice Hispánce. Po skončení mě napadá, že všechny ty rady ostříleného a ošlehaného superdetektiva neměli cenu ani zlámený grešle. Divná „realita“: 1) to jsou jako všichni černoši a Hispánci v L.A. na dávkách a od rána do večera a od večera do rána jen zevlují? 2) Malé děti v domácnostech zločinců. Zloději, násilníci, dealeři si svý kšefty řeší před očima dětí (střelba, násilí, vyhrožování zbraněmi). Co z těch harantů pak vyroste? Hlášky: „Tohle jsou noviny. Je tam 90% hovadin, ale jsou zábavný a proto je čtu.“ – přiznání pravdy. ()

Zombo

Přemýšlel jsem i o čtyřech pěticípejch, ale nakonec jsem se rozhodl pro hodně dobré tři. Ty mají opravdu pevné základy na oscarovém hereckém umu Denzela, který byl vskutku bezchybný se svým neustálým autoritativním hecováním a buzerováním. Bohužel, ať už byl sebelepší, tak na čirý nadprůměr Training Day nedostal. Co se týče kriminálního žánru v oblasti drog, policejních podvodů a korubce, mohl nabídnout mnohem víc. Několik slabých míst a s nepříliš originálním a očekávaným koncem z něj dělá lehce nadprůměrný film a pochybuju, že se k němu ještě někdy vrátím. ()

Jarome

You don't like narcotics, get the fuck out of my car. Go get you a nice, pussy desk job, chasing bad checks or something.. ()

SMJSmoK

Skvělá atmosféra a vykreslení všech postav. V průběhu filmu si pořád kladete otázku "Co Alonzo dělá správně a co ne?", což hodně přispívá k celkovýmu působení filmu. Navíc je to takový nahlédnutí do míst, který asi zas tak často neuvidíme...sečteno a podtrženo - jeden z mejch neoblíbenějších filmů. ()

Gardenboy

Výborný thriller o skorumpovanom policajtovi ... s veľmi ironickým dodatkom na konci ... ale v našom svete to asi takto chodí. ()

zberatel

A potom ze zaco dostal oskara ??...kto videl tento film tak vie,cely film taha dopredu a zdatne mu sekunduje Ethan,ale hviezdou je Denzel a jeho majstrovky zvladnuta uloha policajta - hajzla ktoremu uverite hned ako ho uvidite.Vynikajuci triler z hviezdnym obsadenim ktory vam ukaze druhu stranu odznaku a to uz v priebehu jedineho dna a vam neostane nic len sa pozerat a pozerat ...az do konca. ()

pulDag

desetkrat lepsi nez Street Kings... Clovek si neni az do 3/4 filmu jisty jak to dopadne. A to je velky klad tohoto filmu. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)