Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

LuckyStar

Výborný film, to především. Nečekal jsem od něho v podstatě nic a mohl mě tak jen mile překvapit. A překvapil. Výborná dunivá hudba, spousta "náletů" s kamerou, neobvyklý scénář, herecké výkony; tak to mám rád. Denzel zde skutečně exceluje a jeho Oscar mu právem náleží. Ethanova nominace je také na místě a vůbec, takto silnou hereckou dvojici jsem už dlouho neviděl. Od Fuqua jsem zatím nic ostatního neviděl (Slzy slunce, Král Artuš), uvidíme tedy, jak si povede dál. Škoda jen příliš uťatého konce, hodnocení mohlo být ještě o stupeň výš. ()

M.I.K.E.

Docela nechápu proč zlatou sošku dostal Denzel Washington a ne Ethan Hawke, podle mě jeden z nejtaletovanějších mladých herců. Jeho výkon v roli ,,zelenáče" byl famózní. Trainig day je asi jediný nadprůměrný film Antoine Fuqui a nebýt skvělého závěru a fascinujícího výkon Hawke bylo by to za 3*. ()

Yardie

Takových 70% lepších. Film drží Denzel. Jeho zahrání totálně drsného policajta je opravdu skvostné. Zvláště, když ho známe především jako uhlazeného slušňáka ve většině filmů. Todle se mu neskutečně povedlo. Příběh už jsme párkrát viděli, ale zase ne tolikrát, aby to nebylo zajímavé. Dokonce jsem velkou část filmu přemýšlel, jaká je vlastně Denzel postava. Jestli kladná, akorát ostřílená ulicí a nebo fakt postava záporná, což se mi docela líbilo, že až téměř dokonce v podstatě nevíte, kdo to je. Konec se mi zdál už malinko překombinovaný, najednou se tam propojilo mnoho cizích postav. Ale celkově povedený snímek, ale na čisté 4 se mi to nezdálo. Howgh! ()

Movie Gourmet

"Tak co, seš vlk nebo ovce?" Přesně tahle fráze by mohla být mottem tohoto velmi drsného filmu. Denzela Washingtona všichni znají jako herce, který ve filmech doposud stál na straně zákona. I v tomto filmu to tak ze začátku vypadá, vždyť je to polda, jak by to mohlo být jinak potom, že. Jenže on sleduje své zájmy... A právě tato pro něj netypická avšak jím výborně zahraná role mu vynesla oprávněně OSCARa. Stejně výborně jako on hrál a partnera mu dělal Ethan Hawke, který sice OSCARa nezískal, snad ani nominován nebyl, ale rozhodně by si ho zasloužil. Film má skvělou kameru. Takovým, dalo by se říct zvláštním momentem, jsou záběry z auta, kde jsou netypicky při dialogu Denzela a Ethana snímány oči Denzela ve zpětném zrcátku. Velmi drsná atmosféra, velmi drsný a křivácký "zk....syn" Denzel, ze začátku zelenáčský Ethan a navíc úplně nahá Eva Mendes(!) coby Denzelova milenka (palec nahoru). Navíc se v kameu objevili i Snoop Dogg a režisér Antoine Fuqua. Verdikt: ode mne 5* a 90 %. ()

peto580

priemerné krimi s pre mňa určite nadpriemernými hereckými výkonmi za ktoré si to zaslúži o hviezdičku naviac ()

Garch

Geniálně obsazený Denzel Washington, který byl známý jako představitel opačných charakterů. Do půlky filmu jsem se zdráhal uvěřit, co je detektiv Harris opravdu zač. ()

mira007

Svižný napínavý zajímavý, se skvělými hereckými výkony - hlavně Hawke a taky přidávám jednu a půl hvězdy za nahatou Evu Mendez. Až na ten uhozenej konec, kdy jakmile se hlavní záporák zpoždí s platbou dluhu je hned rozstřílenej na křižovatce aniž by se ho zeptali jestli ty prachy náhodou nemá. To je rychlejší než český exekutoři. ()

Renfield

Když Alonzo vozí Jakea ulicemi Los Angeles, "okrádá" malé ryby a navštěvuje "přátelé", je všechno ještě úplně v pořádku. Atmosféru Antoine Fuqua uměl a umí, takže špinavé ulice včetně jejich obyvatel působí velmi reálně, čemuž dopomáhá i soundtrack a trefné obsazení vůbec. Vše se láme v části, kdy začne být jasné, že tohle nebude pouze obyčejný Training Day. Po ní se Fuqua projeví jako kýčař (a že to teda v závěru rozjel), což je něco, co také uměl a stále umí. Dění tak drží pohromadě Ethan Hawke a Denzel Washington, jejich velmi rychlá proměna. Scéna přepadení je z tohoto pohledu tou nejlepší vůbec a dalo se na ni stavět. Místo toho je tu však ještě velmi solidní partička pokeru a vana, u které se musí přemýšlet... dobrá, snad je to i na předměstí L.A. možné. Závěrečné poselství z Alonzovi domovské čtvrti opravdu působí jak pěst na oko. Tak alespoň za herce, atmosféru a delší první polovinu, která to všechno velmi zajímavě rozehrála. 70% ()

perko

Krásně slizkej Washington a perfektně naivní ucho Hawke. Mě tohle prostě baví, přestože jsem to viděl několikrát a děj znám skoro zpaměti. Poctivý 4 hvězdy. ()

Oralfabet

Sám nevím, jak je to možné, ale tohle je první film s Denzelem, co jsem viděl. A musím říct, Denzel je dobrej. Jinak nic až tak pozoruhodného, prostě solidní krimi thriller. Jo a joint s PCP jsem nikdy neměl, ale nevím, jestli po něm člověk začne vidět zeleně... 7/10 ()

Tomyš

Pro mě neuvěřitelný zážitek a jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Zápletka relativně jednoduchá, ale způsob vyprávění přikove k sedačce a božský výkon Denzela Washingtona tomu jen přidává. To nemá chybu. ()

Kratoc

Když plavete ve stoce plných žraloků, tak musíte být také žralok. O tomhle je přesně tenhle film. Poldové, kteří se už pohybují spíše za hranicí a berou spravedlnost do svých rukou a do tohohle všeho skočí rovnýma nohama nováček Ethan Hawke. Nevím, zda-li je Oscar pro D. Washingtona zasloužený, asi ano. Ale v tom případě si ho E. Hawke zasloužil určitě také. Škoda, že svou nominaci neproměnil. Filmu bych akorát vytkl trochu moc velkou předvídatelnost, od poloviny už každý zhruba tuší jak to asi dopadne. ()

Spiizy

Tady mé hodnocení je šíleně ovlivněné hereckým bravurním výkonem Denzela Washingtona, který já osobně považují za jeden z nejlepších za posledních 20 let. Velice slušně mu sekunduje Ethan Hawke a já nedám na tenhle snímek dopustit. Atmosféra, celkový nádech tohoto krimi filmu je jinak po "americku" profláknutý, prvoplánový, ale jak už jsem zmínil, Denzel to všechno nahodí na úplně jiný, maximální level. ()

rotel

Film ktorý absolutne nenaplnil moje očakávania. Jedným z dôvodov može byť nie najlepší dabing / a tým ukrátenie o zážitok z počítania "fuck"ov/ ()

Hepy13

Trochu netradiční akční drama v docela drsném obalu, se zajímavým dějěm. Mít takovýho parťáka jakým byl Denzel Washington, tak dá snad každej člověk hned první den výpověď. Nicméně Oscara pro Denzela? Tak to asi ne! ()

METHOD_

5/5 co k tomu dodat. Perfektne herecke vykony a perfektna atmosfera, ktora drzi divaka v napati od zaciatku az do konca. Takto sa tocia filmy :-) ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)