Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Autogram

Za jeden cvičný deň pri polícii sa toho dá stihnúť veľa alebo ešte viac, ak školiteľ disponuje mimoriadnymi schopnosťami. Jednou zo schopností Danzela je naozaj veľa rozprávať, ako vo všetkých jeho filmoch, tu sa mu tiež huba nezastavila a stihne pri tom vypustiť niekoľko dobrých hlášok. Či je zobrazenie skutočnosti v práci americkej polície reálne, neviem posúdiť, ale trošku sa mi zdalo prehnané, ako sa dá stáť súčasne na oboch stranách zákona. ()

Jaro.Krafcik

Na hodnotenie s číslom 7.700 som vybral film ktorý nedostal prednosť minule, tak trochu ľutujem, bolo to dôstojne dobré. Keď začala hrať v aute pesnička next episode nemalo to chybu, plus tá herecká dvojica zohratá veľmi dobre. Danzel ma veru dobre filmové kúsky, toto je toho dôkazom. Hodnotenie na tejto databáze konečne aj sedí. 4* ()

Pipes

Jsem trochu na rozpacích. Výkon Washingtona byl parádní, to jo, ale první polovina filmu mě příliš nechytla. Druhá byla o poznání lepší a i ta první do toho začala zapadat. Závěr jsem si představoval trochu lepší. Takže: první polovina ***, druhá polovina *****, závěr ***. Celkem slabší ****. ()

Narcis

Jestli nějaký porotce celý film váhal jestli má hlasovat pro toho Oskara za který byl Denzel nominován tak ho musela přesvědčit scéna s excelentním hereckým monologem - asi ho dostal jen kvůli této scéně a to oprávněně, to bylo opravdu senzační :"king kong je nula vedle mě"!. Zaperlil i Ethan Hawke. Jinak to byl ale průměrný film s ne moc rychlím tempem, ale ne s nejhorším scénářem - černý humor a pikantní hlášky byly nezapomenutelné. Výborné scény : vražda Scotta Glenna, hraní karet a ještě potom a přestřelka u Denzela. ()

manonfire

Training day je plný akce, ale scénář je tak reálný a herci jsou tak elitní, že se udělovaly ceny akademie. Který z filmů takového ražení to může říci? Málokdo ze současné herecké generace si může uchovat punc herecké elity a přitom si dovolit hrát v akčních rolích tak jako Denzel Washington. Scény vyřvání jeho vlastní pochybné výjimečnosti jsou stejně zoufalé jako triumfální a jeho vnitřní sugesce vlastní nezničitelnosti je tak přesvědčivá, že kdybych si musel vybrat, koho nechám v hořícím domě, tak rozhodně princeznu Dianu, než tuhle zkorumpovanou svini, ale v tak neopakovatelném vydání. 90% ()

Richard_Ba

Moje tvrdenie bude možno trocha odvážne, ale dovolím si opísať tento film ako pokus o vytvorenie SEPRICA 21.storočia. Veľmi sa mi ľúbilo ako Ethan Hawke a Denzel Washington sa svojimi charaktermi dopľňajú a ponúkajú dva kontrastné pohľady na morálku a cit spravedlnosti príslušníkov policajného zboru. Záver bol predvídateľný, ale samotná zápletka bola vynikajúca. Akčné scény dokázali vtiahnuť diváka priamo do deja, čím umožnili absolútne prežitie situácie. pozn.na margo. Postava Evy Mendes sa mi zdla absolútne zbytočná. Hlavne scéna kde behá nahá bola priam absurdná a neúčelná (ja som bol vždy čudný). ()

BuryGol

Nadprůměrná policajtka. Nováček je první den na protidrogovym a hned vidí, jak to v tomhle byznysu chodí. Dost složitej a zamotanej příběh, kterej má svý díry a slabší momenty. Člověk ani neví, s kym má vlastně sympatizovat. Policie je prohnilá na celym světě, to si člověk nevybere. Konec moh bejt lepší a pár vtipnejch momentů navíc by taky nikoho nezabily, ale co už. ()

ssfan

Tak tento film si rozhodně Oskara nezaslouží. Naprosto obyčejné drama, ketré i přes dobré herecké obsazení moc nezaujme, jen realisticky vylíčí situaci v losangeleských čtvrtích. 50% ()

tommmy89

Denzel Washington si zahrá v hocijakom filme, ale táto rola mu teda sadla. Ethan Hawke, premňa celkom neznámy herec, ale ako chudáčik a typický správny policajt si zahral svoju úlohu dokonalo. Film začínal celkom v tempe a mal čo ukázať už od začiatku. Pár scénok mi vyčarilo úsmev na tvári a čoraz viac ma zahĺbilo do deju filmu. No čím viac sa míňali minúty, tým viac sa dal film čítať a predpokladať koniec. Typický film, kde film naberie na obrátkach hneď od začiatku a na konci už nemá čo povedať. Ale i tak mal príbeh čo ukázať, pobavil a nechal som sa ním previesť až do konca. 4* Ale čakal som trošku viac od tohto filmu ! ()

venca163

Já jsem teda tajnýho nikdy nedělal, ale pochybuju, že tajnej si jen tak celý dny jezdí po revíru, hulí trávu, krade a když dostane mladýho, tak to dělají spolu. Neexistují žádný úkoly, žádný mise, žádnej koncept. Prostě hloupej scénář. Denzel vlastně vůbec nebyl tajnej, prostě o něm všichni věděli, že je polda, tak chodil po sousedství a vybíral desátky. Byly tam i světlejší momenty, ale až budu chtít zase jednou vidět něco o undercover cops, tak si pustim DiCapria. Hlavně že už vim, jak rafinovaně si dokáže počínat ruská mafie. Uznávam ale, že Denzel hrál docela dobře. (65%) ()

zsn

Fantastický krmný film plný překvapení a akce, neskutečné charisma Denzela a panenská čistota nezkaženého, pomalu koktajícího policajta - naivního Ethana (zde mi prvně padl do oka, abych brzy nato začala sledovat celou jeho hereckou kariéru). Denzel budí respekt a dokazuje, že to jde i bez násilí pouhou konverzací, z čehož by si měli brát příklad i naši policajti (z ničeho více si ale příklad z této postavy neberte :-P). Každým coulem perfektní snímek špinavé Ameriky, perfektní herecké výkony, kdy máte pocit, že Denzel vzal do hereckého učení Ethana (ale ten to nepotřeboval), naprosto nesouhlasím s názorem místního golfisty. ()

Danikaa

Jeden deň zo života policajtov. Čo by na tom mohlo byť zaujímavé, čo také by sa mohlo udiať. No bolo toho viac než dosť. Povedala by som, že minimálne na jeden fakt nabitý týždeň. Skúsený Denzel, zaúča neskúseného horlivého nováčika Ethana a obaja sú vo svojich úlohách perfektní. Komunita drogového podsvetia mi mala byť proti srsti nie? Mne však bola sympatická. Trochu som mala obavy, ako to všetko dopadne a pravdupovediac, koniec ma prekvapil. Tie dve hodiny ubehli ako voda. ()

Smileface

Opravdu slušný thriller.Většinou nereaguju takhle v příspěvcích,tohle mi ale promiňte. Pro SEPPa:Člověče ty si asi rasista nebo uplný *****:Denzel Washington hrál skvěle,stejně jako na slušné urovni hraje Will Smith(kterýho ty tak shazuješ),rozhodně líp než tvůj oblíbenec Arnie.A oprav si to videt s tvrdym y !!! ()

solskjaer

Tento film jsem shlédl poměrně dlouho od udílení oskarů a co si pamatuji film mě nenadchl ale ani nijak výrazně nepobouřil. Nepochopil jsem ale když při udílení oskarů vyhlásili Washingtona jako nejlepšího herce. Za co???? Hrál úplně normálně v úplně průměrném filmu. TO prostě nepochopím za co se udílejí oskary. Každopádně jak jsem napsal film nepobouří ani nenadchne. ()

sedm.1

Zajímavý thriller,zajímavý scenář,výborní herci(obzvlášť Ethan Hawke),ovšem považovat Training Day za něco obzvlášť nadprůměrného nemohu.Doporučuji shlédnout,ale to je tak vše.Ty hvězdičky spíš tři a půl :-) ! ()

Arius

Fuqua je vynikajuci reziser, Washington este lepsi herec ale mnoho pasazi v Training Day mi vyznelo dost nevydarene. Medzi dvomi a tromi hviezdami. ()

ZkuKol

Denzel rules! Zá neobdrženou pátou hvězdu může nechutně toporný výkon Ethana Hawka alá správňáka (ten Linklater s tím prostě dělá zázraky) ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)