BillyGoat

De Nirův režijní debut, v němž si kupodivu nezahrál gangstera, ale vzorného občana – řidiče autobusu a hlavně otce malého a posléze mladého Calogera. A právě o něm film je : o jeho dospívání, o tření mezi italo-americkou a černošskou komunitou během 60. let v New Yorku, o první lásce a o prvních velkých životních rozhodnutích. ()

Vaelor

Ve snu by mě nenapadlo, že může nastat okamžik, ve kterém přidělím pouhopouhé 3 hvězdy mafiánskému filmu s De Nirem v hlavní roli. A přece... Naprosto toporné výkony mladých představitelů, podtržené plytkou řemeslnou prací De Nira. Příběh nezaujal... Možná neurazil. Konfrontace dvou nepřátelských břehů, na jedné straně Italové, na té druhé černoši, mě nevtáhla, protože se obě strany chovají jako tupé paka, takže mi bylo úplně jedno, co se komu stane. Rasismus je tu cítit z obou pólů naprosto totožný a dle mě neupřednostňuje ani jednu stranu, což je v pořádku, protože tak to prostě je. Z filmu jsem měl pocit, že žití v Bronxu je vlastně celkem idylická záležitost, že bych se tam nebál pozítří přestěhovat. Bohužel, odnesl jsem si jen dvě myšlenky, které stojí za zapamatování - sportovní hvězda za tebe nezaplatí nájem, tudíž se na nějaké srdceryvné fandění můžu vysrat... Ale to už jsem vlastně dávno věděl. A ta druhá je niterní boj dvou autorit v těle mladého kluka, a jak těžké to musí být pro vlastního otce. Toť vše. ()

Majkl_fuky

Páni! To byl neuvěřitelnej zážitek. Sice jsem měl ze začátku pocit, že i druhej De Niro u mě propadne podobně jako Kauza CIA, ale z moralitky malýmu klukovi, co je a co není správný, a vzdorovitýho fňukání (nakonec jsem pochopil, jak moc i tato část byla pro příběh důležitá, i tak jsem rád, že nebyla moc dlouhá), se rozjel sakra parádní gangsta příběh jedný čtvrti a vztahů mezi místními a "přespolními". Postavy sice jak ze šablony a celý film je plný povídání o hodnotách a jak správně jednat, ale k mafiánům to asi patří. Nicméně všechno tu funguje naprosto bombasticky a závěr ve mně zůstane ještě hodně dlouho. Nálada filmu je na mě depresivní, ale to jak se jí podařilo divákovi naservírovat, to mě fakt ohromilo. Jenom jsem rád, že žiju úplně jiný život. Je prostě vidět, že De Niro i Palminteri jsou s filmem a jeho tématem spjatý, a asi do toho dali velký kus sebe. ()

dzzarka

De Niro mě provází celým mým životem, filmovým životem, ať už jako Zuřící býk, či nedávno viděný Mafián...je to prostě můj filmový táta...na tento film se vždy ráda podívám, už jsem ho viděla x krát, ale dnes chci o něm napsat....na to že je to režisérský debut... tleskam, děj já taky zajímavý,ale hlavně pro toho, kdo miluje tenhle žánr to je podívaná ()

Mike_Doe

Je vidno že Veľký Bob sa vo svojej filmárčine veľa priučil od celoživotného učiteľa a priateľa, ešte Väčšieho Martina. A podľa toho to aj dopadlo! DeNirov režisérsky debut má 1 s *. Paradoxne tu nehrá jemu typickú rolu neurotického a chladnokrvného mobstera (Johny Boy, Al Capone, Jimmy Conway, etc.), ale obyčajného Newyorčana snažiaceho sa normálne fungovať a hlavne dodržiavať zákony. Na druhej strane, jeho jediný potomok má na tento životný štýl iný názor. Plus jedna hviezdička za skvelý Soundtrack. ()

tvojaMamka

Začiatočná reč spolu s ukážkou prostredia , typickou hudbou tej doby v pozadí ma už od začiatku vtiahli do Ameriky. Zrazu som bol tam , na začiatku 60. rokov a behal som ako malý fagan ulicami Bronxu . Uveriteľné postavy , prešpekulované dejové línie a nenútený humor sú posledným klincom dokonalého filmu . Nemôžem sa ubrániť zrovnaniu pointy s knihou Bohatý otec chudobný otec od Roberta Kyiosakiho. Chalan si našiel vzor v človeku , ktorý si berie čo mu patrí a na druhú stranu má aj vzor vo vlastnom otcovi , tu poctivom šoférovi autobusu. Aj keby si niekto náhodou z tohto filmu nemal veľa čo odniesť tak aspoň to , že najhoršia vec na svete je premárnený talent. Dávam 9/10 ()

K1K0

Príbeh mladého chlapca ktorý ako malý našiel svoj vzor v mafiánskom bossovi, všetko sa odohráva v newyorskom Bronxe kde mladý Calogero vyrastá a potýka sa s rôznymi problémami, keď ho Sonny spozná ako malého bude sa o neho starať ako o vlastného syna a učiť ho ako sa správať k ľudom, komu sa vyhýbať. Život mladého Calogera sa však komplikuje vlastnému otcovi sa nepáči že ho vychováva mafiánsky boss a chce ho od neho držať ďalej aby sa nedostal do problémov ()