lepinla792

Za dobré a obohacující tento film považuji výkony Ch. Palminteriho a R. De Nira. Naopak Lillo Brancato ani jeho role ve filmu mi vůbec nesedí, Ani intelektuál, ani hrdina ani charakterní. Nevím čím si mafiány tak získal. No a celý děj mi přijde zdlouhavý a moc uměle splácaný. Je to normálně koukatelný, zatímco ale některé filmy rád sleduji opakovaně, tady to tak nejspíš nebude. ()

tulakfelix

V 90. - 96. minutě úžasné vyvrcholení, z nějž jsem cupoval molitan na židli .... a konec takový plochý, smířený. Za mě větší zklamání z jinak dobrýho filmu. ()

weca

Nejde o typickou gangsterku, ale to je možná na tom to nejlepší - De Niro se totiž nesnaží natočit druhý Goodfellas, ale jde na to pěkně sebevědomě po svém. Už po prvních minutách jsem měl pocit, že koukám na něco mimořádnýho a to mi vydrželo až do konce. Absolutní pecka, od příběhu, přes soundtrack, až po působivou atmosféru dobovýho Bronxu. Jedinou chybičku bych viděl v tom, že se to ke konci nevyhlo lehkýmu patosu, ale to asi jinak nešlo. 95 %! ()

Euros

Tento film jsme měli doma na VHS, od svých cca 7 let jsem na něj často koukal, rok co rok jsem chápal další a další souvislosti a zápletky. Než jsem jednoho dne zcela pochopil, o co se zde jedná. Hudba dokonalá a herecké výkony na jedničku. Je lepší být všemi milovaný, či obávaný? ...Ani jedno, nejdůležitější je být respektovaný. 100% ()

looose

Tolik vedlejších postav už jsem si dlouho neoblíbil. Italské čtvrť se drží hesla:"Společně jsme silnější" a podle toho to dopadlo. ()

kodwin

Film o menší mafiánské komunitě se zpočátku trochu vleče a nenabízí na první pohled úplně nejsilnější příběhy, ale právě v tom je jeho jedinečnost. Gradace v poslední půlhodině je velmi povedená stejně jako to, že Příběh z Bronxu není obyčejná gangsterka, ale má přesah jak do rasové otázky, tak do otázky "rodinné" - co je víc? "Malá" vlastní rodina nebo ta "velká" mafianská? ()

Flashheart

Roberte, absolutorium. Chazzi, tobě taky. Tady se točilo od srdce, se 100% nasazením, s kvalitou a točil se příběh, co napsal sám život. Většina nesrovnatelně zkušenějších režisérů nebo herců, co točí slátaniny slátané ze vzduchu a hollywoodských klišé, jen aby se něco točilo a prachy se sypaly, se kvalitativně můžou jít tak leda klouzat. Tohle je čisté zlato. ()

Bogrant

Bravúrnym spôsobom vyrozprávaný príbeh z Bronxu. Skromná, komorná, dokonca miestami aj vtipná a pekne pomaly plynúca gangsterka, z ktorej si človek nebude pamätať vraždy a iné podlosti, ale zapamätá si z nej to najdôležitejšie - že najhoršou vecou v živote je premárnený talent. Film, ktorého životné rady mi prirástli k srdcu. Nadovšetko si ho cením. ()

motyka52

Gangsterka pro méně pokročilé? Nevím, jak to nazvat. Mám slabost pro takhle pěkně barvitě vylíčená prostředí, ale zároveň se nemohu zbavit pocitu, že to celé bylo trochu moc uhlazené, skoro až dětsky naivní. Na druhou stranu to vlastně moc nevadilo, protože tohle nevypráví v prvním plánu příběh gangstera nebo nějaké la familie, tohle je příběh kluka, který shodou okolností vyrůstá v Bronxu, tam, kde pod lampou stává Sonny, co používá jen tři prsty. Romanticky to zní, romanticky to působí a je to celé takové feel good. Nic proti. ()

futislav

Dobře natočený film z prostředí mafie, který velmi silně připomíná film Kmotr. Zápletka je tady trochu propracovanější, kostýmy a kulisy starého New Yorku téměř dokonalé. Jednu hvězdu musím ubrat za pomalejší začátek a některá hluchá místa, ale na režisérský debut mimořádně vydařené. 80%. ()

Vena69

Film o příběhu, který prostě není dostatečně zajímavý a nezasloužil si zfilmovat. Kdyby se scénárista svým příběhem z dětství pouze inspiroval a druhou polovinu filmu si vymyslel, udělal by mnohem líp. Rozhodnutí držet se skutečného příběhu způsobilo, že tomuto filmu v druhé polovině dojde dech a nic není dotaženo do konce. Začátek slibuje několik zajímavých námětů - spor mezi Calogerovým skutečným otcem (Robert De Niro) a otcovskou autoritou v podobě Sonnyho (Chazz Palminteri), milostný příběh mezi Calogerem a Jane, tedy jakousi moderní verze Romea a Julie a samozřejmě mafiánské prostředí, které je pro mladého Calogera lákavé a o tolik zajímavější než poctivá práce. Vzniká tady tak rozpor mezi tím, co je snadné a tím, co je správné a také mezi tím, co lidé dělají a co říkají - Sonny Calogerovi radí, aby šel studovat a nebyl jako on, ale Calogero si Sonnyho váží, vidí v něm otcovskou autoritu, a tak chce logicky být jako on. Bohužel žádný z těchto příběhů není dotažený do konce, divák sleduje se zájmem film, očekává nějaký vývoj, ale už běží závěrečné titulky. Místo vývoje příběhu tento film nabídne doslova několikaminutovou scénu, kdy Calogero zírá na Jane a ona kouká na něj. Proboha proč to trvalo tak dlouho? Robert De Niro v podstatě celý tento film jenom řídí autobus, do příběhu se skoro vůbec nezapojí. Lillo Brancato sice vypadá jako syn Roberta De Nira, ale hrát moc neumí. Nebavilo mě to, čekal jsem mnohem víc. 4/10 ()

Ondrish

Malý Calogero urobil dobrú vec pre zlého človeka. Strážcom zákona nenabonzoval lokálneho mafiánskeho bossa, ktorého videl ako na ulici zastrelil chlapíka kvôli miestu na parkovanie. Od toho dňa sa jeho život zmení a mafián Sonny sa stane jeho mentorom a ochrancom. Drsný ale pritom nesmierne humánny príbeh o dospievaní mladého chalana zo slušnej rodiny talianskych prisťahovalcov v Bronxe šesťdesiatych rokov ma po každom zhliadnutí nejakým spôsobom nadchne a obohatí. Filmový skvost, ktorý má potenciál posunút človeka trochu vpred a prinúti zamyslieť sa nad niektorými základnými hodnotami. A odkedy som ho videl prvýkrát, pozorujem aj miernu slabosť pre černošky....:-) ()

Mič

Velmi kvalitný snímok. A po zistení že ho aj sam Rober De Niro režiroval si u mna získal ešte večší rešpekt...fakt kvalitka ()

kvocoDH

pre mňa jednoznačne 5*. Skvelý dej, pútavý od začiatku až po koniec, vynikajúje výkony hercov. Sony: "V živote máš nárok iba na 3 veľké ženy. 3 naozaj veľké lásky. Ja som mal všetky 3 keď som mal 16 rokov" ()