Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Rozmarýna

Nevím proč všichni dávají tak nízké hodnocení. Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale dávám 5, abych filmu vylepšila procenta. Film se mi líbil, ani chvíli jsem se nenudila. Mám ráda filmy o vymítání a tento se mi líbil hodně. ()

soukyd33

Některé scény jsou až moc, jinde zase málem usnete. Herecké výkony tu jsou, ale jen ve dvou případech. Hlavní postava, a ten chlapec. Některá místa pod panstvím byli opravdu děsivé. Atmosféru ve filmu tvoří spíše zvuková kulisa, než scény samotné. Poznámka: Kinosál byl prakticky prázdný. Jen čtyři osoby. Proč asi. Viděl v kině Praha, Anděl, Cinestar. Hvězdiček 2 ()

tuctovychlap

skutočné zápisky nie sú synonymom pre skutočné udalosti, v skutočných zápiskoch môžete mať aj fantázie..:) ale ako vid pred spaním to nebolo zlé, no tá tretia hviezda je len a iba kvôli Russelovi, ktorý sa statočne drží medzi mojimi obľúbencami od čias prvej dekády 21. storočia..nepohoršilo, nenadchlo, neuloží sa v mysli nadlho..50 %.. ()

finkie

Nenápaditá vymítačka, kterou v mých očích ozvláštňuje pouze charisma Russella Crowea a zasazení do evropského prostředí. Byť právě v tom druhém je možná zároveň jistá potíž, neboť takto situovaná vynikne o to více jakási celková americká naivita až přiblblost příběhu. Troufnu si odhadovat, že ať to bylo s Amorthovým exorcismem jakkoli, "nějak takhle" to asi neprobíhalo ani vzdáleně. Stejně tak mě pobavila i hrdinova interakce se sympatizujícím nadřízeným klérem, jež svou prostoduchou přímočarostí měla opět spíše než ke Svatému stolci blíže k jednomu Svatému lesu nad L,A. Očekávám, že v chystané dvojce vytvoří otec Amorth se svým španělským parťákem hustou dvojku ve stylu bratrů Winchesterových, anebo dokonce přímo zapojí i toho nejvyššího, naloží Jana Pavla II. do sajdkáry a takhle spolu budou jezdit od čerta k ďáblu. ()

CheeseFigure

Russell Crowe ako otec Gabriel Amorth bol tým najlepším na celom tomto filme. Inak je to typický film o exorcizme, akých sú desiatky. Démon niekoho posadne, s niekým si pohádže a na konci stačí zamávať krížikom, zarecitovať básničku a je po všetkom. Veľmi ma to nebavilo, počas filmu som takmer zaspal. Ale aspoň za toho Crowea a jeho postavu dám hviezdičku. ()

vavsek

Film solidně zahraný hlavní postavou exorcisty v roli Russela Crowa, kterému italština padne jako ulitá. Občas se vyskytnou fajn kamerové scény, ale to je tak celé, co na tomto díle považovat za pozitivní. Zbytek a především vymýtání ďábla jako takové bych hodnotil jako podprůměrné a díky dost upravenému démonskému hlasu dost strachu nenahánějící ne-li pro fanoušky hororů směšné. Své diváky si to ovšem najde a jako nouzovku, na kterou zajít neplánovaně narychlo do kina, asi proč ne. ()

Baroque

veľmi, veľmi, ale veľmi priemerné. nápad neoriginálny, spracovanie neplodné. stále sa to snaží získať si divákovu priazeň, ale rozhodne to nie je nič viac, ako strela do tmy. nepomohli efekty, atmosféra, nič. crowe sa do tejto polohy vôbec nehodí, ostatní mu v tejto biede iba sekundujú. ()

flyer.nick

I když je tam několik originálních nápadů a myšlenek, tak je to jako celek jen další klasická vymítačka podle stále stejného musteru. Sice docela dobře natočená a bez trapných momentů, ale nijak převratná. Naštvanost církve a diváků, že "takhle to ve skutečnosti nebylo" nechápu, není to životopisný film ani dokument. Blbé je jen to, že využili Gabriela Amortha jako marketingový tah. Ale bez toho by to bylo už úplně tuctové. Na jedno podívání dobré, ale to je tak vše. ()

Motherlovebone

Nejsilnejsi scena filmu je hned zkraje, dys starej amort drandi po Rimu za zvuku skupiny the Cult. Jinak mam dva zasadni postrehy 1. Russel asi ma zase hypoteku 2. Dabel posednul hlavniho vymitace jeste doma, dys mu nakukal, aby se svoji nadvahou nevahal a jel do spanelska na lambrete ()

Dechman

To najzásadnejšie je to, že je to film...čiže ilúzia a tak som to aj bral, odovzdal som sa tomu a užil si to. Tieto témy ma bavia. Riešiť donekonečna čo kto, ako a prečo....malo to dobrú dynamiku a dej síce poznáme, ale aj nové triky boli fajn. Dávam 5, jednu naviac za Franca Nera, ktorý už hrať nikdy nechcel... ()

Krkavec

Tak můžu říct, že za mě solidní Horror, který má zajímavý příběh, dobrou atmosféru a navíc v titulní roli Russell Crowe, takže co víc si přát? Co se týče tématu vymítání, tak se dá říct, že je to za dlouhou dobu konečně kvalitní film, který se o toto téma opírá. Je fakt, že některé věci tam jsou už klasické klišé, jenže na druhou stranu.... Co chcete vlastně vymýšlet za novinky na exorcismu? Tam to vždycky bude tak nějak pořád stejný postup. Objeví se posedlá osoba, přijde kněz, začne mluvit s démonem a pak začne vymítání a kněz musí přijít na to jak démona porazit, nakonec ho porazí. Hotovo. Jdeme domů. Nakonec je toto ještě završeno ještě bojem s démonem ala "V Zajetí démonů", což je na jednu stranu už takové trošku přehnané, ale zase to dá závěru alespoň trochu grády. Za mě si to ty 4 hvězdy zaslouží. ()

3k7

Spoiler Alerty, vůbec to nečtěte: Tady na to lidi hážou jeden hejt za druhým, až jsem se rozhodl, že se na to teda podívám osobně. A hezky v originálním znění a musím uznat, že prvních 30 minut je atmosférická špička. Baví mě autentická italština, překvapuje mě, jak hovoří Russel Crowe italsky, je to velmi zábavné.  Jakmile začne vymítání, (o vymítání ten film je), tak ta atmosféra tajemna trošku upadá do béčkového hororu..Chápu, že z jeho zápisků asi tvůrci filmu nastudovali, že je to jedno a totéž, tak se to snažili vměstnat do jednoho vymítání. Každopádně v půlce filmu už vidíme, že je to nízkorozpočťák...a už to získává standardní nádech standardního hororu...Lacinné efekty, repliky apod... Po hodině repliky vypadají...je to hezké, ale víte, že jsou to prostě repliky. Takže lacinné.  Trošku se z toho chvilkami stává Indiana Jones, ale takový lacinnější, z wishe.  Pocitově se z toho později stává Elder Scrolls Skyrim, když dojdou do nějaké hrobky, vypadá to tam úplně stejně. Ale to není na škodu, divák, který to nehrál, to neviděl, bude ohromen. Menší poznámka: Tolik sedativ by zabilo i dospělého, natož malého kluka. Další poznámka: tolik zpovědí během jednoho filmu jsem ještě neviděl. Ale když je to horor, tak dejme tomu. Pak tam bylo pár failů, kdy teda posedlé děcko ukousne druhému faráři ucho, ale v dalších záběrech mu to ucho přiroste... Musím uznat, že herecký výkon russela Crowa je něco, na čem ten film postavili.  Jinak další scény vymítání už jsou tak nějak stále to stejné...Ve dvou třetinách filmu je to takové furt to samé. Cítím, že už mě film nějak nemá čím překvapit. konec přeefektovaný, ale chápu, že pro amerického diváka to tak musí být, aby mu to dávalo smysl. Nicméně lacinné CGI by fungovalo na 12 letého kluka, nikoliv na dospělého. Jak lítá všude na té vespě, to nemá chybu. No musím uznat, že tak špatný film, jak to tu všichni popisují, to skutečně není. Bavil, byla to taková oddechovka, na oskara to nebude, ale to od tohoto filmu nikdo neočekával. Film se v ničem nepřekonává, v ničem nepřichází s prvenstvím. Snad jen, že v roce 2023 se snaží otevírat témata víry.  Bylo by vtipné, kdyby na motivy tohoto filmu někdo natočil seriál s Russelem Crowem, ale řekněme, že už tu podobné seriály byly dříve...Takže by zase nešlo o nic nového. S přítelkyní na to nechoďte, pokud nemá ráda horory, pro puberťáky dobrý a pro ostatní je to jen další film, který si odškrtnete ze seznamu, uznáte takové to "hmm, dobře to ten Crowe zahrál" a jdete dál.  Na 5 hvězd to fakt nebylo, na 4 hvězdy možná pro fanoušky podobné tématiky. Na 2 hvězdy to zase taky nebylo, dávám střízlivé 3 hvězdy za motivy filmu, herecký výkon Crowa, soundtrack nebyl úplně marný a product placement vespy fungoval, jinak to bude hezké zapomenuté béčko, po kterém za 10 let neštěkne pes. ()

Woitisek

Takový horor, který nezklame a zároveň přímo nenadchne. V jádru je to taková ta klasická, jak už napovídá název, démoní vymítačka, jejíž nejzajímavějším prvkem je kněz Gabriel v podání Russella Crowea, který není tak úplně klasickým otcem. Jeho postava sice vtipkuje, ale ve všem oboru je však velmi zkušený a způsob, jakým ovlivňuje zbytek postav je moc fajn. Na ucelenosti filmu ubírá nejvíce to, že se tu začne mnoho námětů (viz. Gabrielova minulost), ale nic není úplně dotaženo do konce. Jako přírůstek do hororové filmografie tento film však rozhodně neurazí. ()

Vena69

Bál jsem se, že další ,,horor s vymítáním ďábla" už bude o ničem. Ono už se v tomto žánru totiž nedá moc vymyslet. Ale Russel Crowe ve svém prvním hororu? To vidět musím. No a on opravdu nezklamal, Crowe je fakt skvělý, vypadalo to, že se v roli otce Gabriela náramně baví a dával filmu všechno. A horor mě taky bavil, lekaček a napětí bylo dost, vedlejší postavy do filmu skvěle zapadají (snad jenom Henry by potřeboval lepší představení). Dost mě bavily i odlehčené scény z politiky Vatikánu a Crowe na skútru. Byl jsem až příjemně překvapen zjištěním, že se film netočí v kruhu, ale že má pořád dost obsahu a rozumně rozvíjí hlavní postavy. Závěrečný souboj s démonem mě opravdu bavil a děsil, bylo vidět, že na něm režisér opravdu zamakal. Konec bych raději nechal otevřený bez návaznosti na potenciální pokračování. 7/10 ()

chad

Ešte lepší zážitok ako z filmu, je čítať tunajšie komentáre. Vyčítať exorcismus pri filme o exorcistovi je neskutočné... Som rád, že som sa tu zaregistroval o zábavu je postarané... ()

Feacher

No, bylo to občas trošku přitažené za vlasy, ale spojení tohoto žánru se skutečnou postavou a částečně se skutečnou historií (viz inkvizice) mi přišla jako poměrně dobrá kombinace. Navíc Russell Crowe geniální ve své roli, strašně příjemně se na to celé koukalo. Délka akorát, drobnosti by se našly, ale ani to mi nezabrání udělit 5*! ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)