Papežův vymítač

• USA The Pope's Exorcist (více)

Film Papežův vymítač, který je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty (Russell Crowe), sleduje Amortha, který se snaží vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce. Nakonec však odhalí po staletí staré spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit. (Falcon)

Mr.Branco

Taká typická bájka 5.5/10. Neurazí a kým naserie tak skončí. Na tento film rýchlo zabudnete. Proste dve klasiky ako ´The Exorcist´ a ´V moci diabla´ sú stále neprekonané. No ak zrovna nemáte čo piť alebo neviete ako stráviť 100 minút, je to film pre Vás. ()

snop

Daleko více než jako horror či dokonce thriller jsem to četl jako takovou studii o povaze zla, hříchu a víry. A líbilo se mi to velmi. Russel Crowe vynikající. ()

Thairon

Na dobu jako je tato, kdy se moc dobrých hororů nevidí, nemůžu dát tomuhle filmu horší hodnocení. Celkem příjemné překvapení v hlavní roli s Russlem Crowenem, který zde hraje celkem potrhlého exorcistu, který své hříchy z života schovává za vtipkování. I když už je téma ,,exorcismus,, celkem ohraný, tak se povedlo udělat celkem chytlavý snímek který i hodně překvapí. V mnoha okamžicích, kdy člověk cítí blížící se klišé se film otočí o 180% a překvapí dobrým zpracování. ()

SMEKY88

Russell Crowe příjemně překvapil, i když pro některé filmové nadšence zklamání, já se příjemně bavil i když to s exorcismem nemá nic moc společného ale každého věc. 7/10 ()

Petrus_Ka

Obecně nemám moc v oblibě horory na téma exorcismu. Ale jakmile jsem zjistila, že hlavní hrdina je Gladiátor, rozechvěly se mi vaječníky a na tohoto Padre jsem se těšila. Když přeskočim spoustu hororových klišé, jako posednutí dítěte, druhý puberťák na zabití, matka skeptik a to, že se v církvi vždycky objeví nějaký blb, tak musím uznat, že to nebylo nejhorší. Pozastavila jsem se nad úkolem hledání jména. Nenapadlo někdy nějakého exorcistu vzít židli, sednout si k posedlému, otevřít ďábelské Zlaté stránky a prostě číst jména od A do Z? A tady by to byl i docela fofr, ne? Jinak hodnotím tak na 80% a to jen díky porovnání s ostatními vymítačskými horory. ()

mapollam

Asi mám náboženské predsudky, ale akonáhle som videl trailer...proste nie. Ak by sa to tvárilo ako vymyslený horror, prosím. Ale tie blbosti o "skutočných udalostiach"... ()

Hollmi

Pokud někdo od exorcistického filmu očekává mnoho, bohužel se nedočká, toto téma je již dost vyčerpané. A tak jsem k tomuto filmu přistupoval… exorcistické filmy, lekačky? Ne. Hluboký příběh? Ne. Efekty? Super, a proto mě film velmi mile nadchl.  dobré obsazení a rovnou si udělali základnu pri pokračování. 65% na horor s tímte tématem v roce 2023 to není vůbec špatné.   Mě to jako příběh stačilo a na dlouhé večery ideální film :-) ()

lukas.7

Pápežov vymitac - od filmu som si moc nesľuboval  demoni , hororová tematika to je fajn na pobavenie film nie je moc hard core horor ako som očakával  skorej ide o príbeh .. Patera Gabriela vtipy boli vkusne a odľahčovali napätie vo filme celkom sa mi to tam hodilo že fun no na druhej strane to bralo z tematiky hororu  ... Od polovici filmu sa to začalo cele lámať a celkom sa to vygradovalo na priemernú akciu ktorá ma nejaký príbeh. Nemôžem si pomôcť ale Russell Crowe bude pre mna vždy ( Gladiátor ) aktuálne vo filme stvárňuje postavu exorcistu a po pravde celkom mi tam aj pasuje  myslím ze svoju rolu hra fajn  ... FIlm ma najskôr sklamal a nudil no cele sa to zlomilo zhruba od polovice keď to začalo gradovať príbehovo .. Čo ma na filme  ma najviac prekvapilo a mierne zaskočilo bol koniec  uz len 199 demonov  ... Režisér sa mal skorej zamerať na seriálovú verziu a nie na filmovu ... Film hodnotím priemerne myslím si že hodnotenie 65% je pomerne veľké za mňa na jedno pozretie fajn inak moje hodnotenie - 5,5/10  ()

Kelinej

Časem na film zapomenu, ale líbil se mi. Námět nic moc, zato pěkně zpracovaný, atmosféra ušla. Hlavně mě ale okouzlil Russell Crowe. Role byla pro něj netypická, přesto mu sedla jako ulitá. ()

PORTER44

Docela se to povedlo,nechybí jak povedené efekty tak temné prostředí,R.Crowe tam docela sednul,chybělo mi tam nějaké brutálnější nebo krvavější scény a hlavně na konci nějaké lepší ztělesnění ďábla,jinak posedlý kluk to hrál dobře celkově herecké výkony v poho. ()

lineker

Takže šifra mistra Amortha. Bohužel nemohu říci, že by mne detektivní vsuvky do exorcist-hororu nějak silně sedly a mému vkusu nepřidal ani vrchní papežův vymítač coby vtipálek na babetě. Možná proto, že jsem se chtěl spíše bát, než usmívat. ()

BStone

Solidní vymítárna co diváka nějak extra nepoloží. Určitě je to ale slušná žánrovka, které dává Russel vše, co potřebuje. 60% ()

Edge_666 odpad!

Do půlky to vypadalo dobře. Pak to začne být k smíchu. No a za konec jsemse už styděl za každého, kdo na tom pracoval. ()

Lu_k_as

Papežův vymítač je horor s několikrát vyzkoušeným tématem vymítání ďábla. Film stojí  především na skvělém výkonu Russela Crowea v roli papežského vymítače. V tomto žánru je také potřeba přesvědčivé znázornění „posedlého“, herecky v pořádku, ale posedlost stojí na audiovizuálních efektech. V některých scénách je „posedlých“ víc, o to přesvědčivěji je potřeba zacházet s triky. Ty jsou místy nesourodé. Film se hlásí k odkazu skutečných zápisků otce Gabriela Amortha, ale sám se v tom ztrácí. Pokud děj filmu spadá do doby papeže Jana Pavla II., proč má filmový papež vousy? Je to maličkost, ale vytváří to uvěřitelnost filmu. Divák neví, jestli otec Amorth našel peklo nebo ohňové scény jsou pro efekt. Oproti tomu jiné „hororové“ scény jsou vysvětleny jako působení ďábla skrze naše hříchy.  Film se nebojí si rýpnout do katolické církve, ale zároveň se snaží být citlivý k věřícím. Filmu by svědčilo méně efektů a víc se přiblížit hranému dokumentu. 6/10 ()

Dakota1978

Nejlepší vymítačka, kterou jsem za posledních pár let viděl. Pár zajímavých momentů, kterých se scénáristi zhostili na výbornou - např. tribunál, kde byl otec Gabriel na "koberečku", nebo první vymítací scéna. Atraktivní prostředí starého středověkého sídla, pěkná kamera, slušné triky, dětský hrdina výborný a matka s dcerou na mě působily moc civilně a ne příliš sympaticky. RC byl vynikající a dokonce se do dialogů podařilo zakomponovat i pár vtipných hlášek. Fanouškům doporučuju! Kuku :) ()

janececek

Už bych si měl zvyknout, že dnešní horory nic nového nepřinesou. Film je zářným příkladem toho, kdy se postupovalo podle ověřené šablony, ale hlubší význam aby člověk pohledal. Je to škoda, po slibném úvodu jsem doufal, že mě závěr alespoň trošku překvapí, ale opět jsem se musel jenom smát. Crowe jako kněz dobrej, ale na slabý scénář to bohužel nestačilo. ()

MysticFalls

Russell Crowe v roli otce Gabriela byla naprostá trefa šipkou do samého středu terče. Zdůraznění jeho rebélie, kterou v už tak prolezlé církvi prosazuje je neskutečně skvěle podaná. Jeho srakastické narážky a občasné popíjení je něco, co vás u příslušníka církve překvapí a pobaví.  Příběh se nijak netáhne a je přesvědčivý, ale také nijak nenadchne. Občasné scény dokáží vyděsit, ale jedná spíše o slabší hororový kousek, co se týče děsu. I tak musím dát čtyři hvězdy z důvodu příjemného večera stráveného nad tímto filmem. ()

zonoro

Nechápu, že někdo může dát něčemu, co je podle SKUTEČNÉ události, dvě, tři hvězdičky a srovnává to s vymyšlenýma blbostma... Přečtěte si knížky, které napsal - nemusíte furt jen čučet na filmy :D ()

K1K0

Nieje to nič nové v oblasti vymietania , dnes je týchto filmov naozaj rádoby veľa, čiže téma exorcizmus je už akosi oprášená, no nie každá je najmenej dobra. Celkom sa to podarilo nie je to na zahodenie, podanie Russella Crowena ma potešilo hereckí to dal dobre pekne tam zapasoval, takže nesťažujem sa.. ()

Exorcista, kam se podíváš

Exorcista, kam se podíváš

26.04.2024

Běžný člověk by si skoro myslel, že hororové příběhy o vymítání ďábla jsou jedním z těch námětů, které stačí udělat pořádně jednou a dost (za všechny příklady Vymítač ďábla z roku 1973). Kolikrát… (více)

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)