Volavka III

• Hongkong Wu jian dao III: Zhong ji wu jian (více)

Volavka 3 je paralelou všech třech částí a vede k tzv. poslednímu zúčtování. Po smrti Yana je Ming přeložen na místo obyčejného policejního úředníka. Vzápětí přichází do policejního sboru Yeung, kterého Ming zná a delší dobu ho již sleduje. I přes své převelení začne soukromě sledovat Yeunga. K tomuto tajemnému muži postupně začnou vést všechny cesty z podsvětí, špinavých obchodů a vražd (oficiální text distributora)

Ceres

Hm, třetí film je mnohem lepší než prequelový druhý film, navíc obsahuje velmi dobrý konec a scény "u cvokaře" jsou výborné. Celkově hodně dobrá trilogie, škoda toho občas nezáživného druhého filmu. 80% ()

KlonyIlony

Třetí díl diváka zavede do sféry vzpomínek, snů, iluzí, halucinací jediné přežívající hlavní postavy z předešlých dvou částí (narativ je ale velmi nechronologický, takže se zde jsou epizody s Yanem, Samem apod.). Po úspěšné eliminaci všech zlých i dobrých chlapů, kteří mu stáli v cestě se inspektor Ming chce sám stát “dobrým poldou”, ale siť kterou pracně splétal polapí i jeho. Mingova existenční krize mi v prvním díle přišla tochu plytká, ale po shlédnutí dalších dvou dílů bych řekl, že se jednalo o pouhou předehru – děj vás dokáže naprosto strhnout a zavěr zapůsobí jako poslední tah mistrova štětce na obrazu; jako domalování panenek na očích draka. Film rozkrývá souvislosti z předešlých dvou částí, je asi nejvíce epizodický. Hodnoceno zvlášť by u mě jednotlivé dily dostaly po čtyřech hvězdách, kumulativní efekt ake přesahuje součet zážitků z jednotlivých dílů trilogie. Celkově bych trilogii dal *****. Wai Keung Lau a Siu Fai Mak zplodili nového Kmotra. ()

JohnSmith

Neskutečný maglajz a přeskakování, aneb co jste ve Volavce 1 neviděli. Už druhý díl byl slabý, ale abych se ve třetím díle dočkal zmatené nudy, to jsem nečekal. ()

Autogram

Film začína ukončením vyšetrovania toho, čo sa stalo na konci jedničky. Takže sa nemôže vyhnút možstvu flashbackov, vlastne viac ako polovica filmu je v minulosti a tak tu našťastie máme späť najsympatickejšieho agenta. Aj jeho krásnu psychiatričku, ktorá je skôr na efekt ako na posúvanie príbehu. Nie je to taký miš-maš ako dvojka, vedel by som si predstaviť aj zrozumiteľnejší scenár a menej clivej ázijskej muziky na konci. ()

ZkuKol

Důstojné završení trilogie, které nepostrádá kvalitní příběh, herecké výkony a, jak už je v této trilogii zvykem, skvělé přestřelky. Bohužel se s tím pojí jeden mínus a to je totální přilepení děje na předešlé díly. Já nevím jak vy, ale já mám dost problém s pamatováním si asijských tváří (hlavně těch co neprošli Holywoodem) a pokud nebudete mít v hlavě přesně srovnáno, jak byly rozdány karty, kdo hrál jakou roli a jakou k tomu měl motivaci, můžete se taky tak prvních 20 minut snažit jen trefovat. Ale stále se jedná o nadprůměrné policejní drama. ()

kolemjdouc

ve srovnání s famózní jedničkou je tohle jen slabý odvar.nemá to grády místy se snad i hercí koušou nudou.A všichni ti mladíci s načesanými kohoutky a šikmýma očima a s dobře padnoucímu obleky jsou jeden jak druhý.Do toho mžikové přidané scény z předešlých dílů aby se divákovi připomělo o čem je řeč.Trojku mám za chaos.Podle čeho asi američani natočili Skrytou idnentitu s DI Capriem a Dammonem??Scénář jak přes kopírák ()

kollis

Tento závěrečný díl je po dějové stránce už přeci jen trochu vyčpělý a zbytečně natahuje, kombinuje a překrucuje části předešlé. Jenže co naplat - zahrané, zhudebněné a zrežírované je to znovu tak výborně a s lehkostí, že nezbývá nic jiného než se nechat poddat a užít si to. A díky závěru se trojka na ty pěkné čtyři hvězdy vyšplhala. ()

Cassandra

Není to špatné, ale vůbec jsem se nechytala, a to jsem viděla i chápala předchozí dva díly. Ono když se jedna z postav zblázní a na věc se nahlíží jejím pohledem, film obsahuje spoustu flashbacků a málo vysvětlujících dialogů, tak to celkovému porozumění dost škodí. Nemám nijak jasno v tom, kdo z vedlejších postav byl policajt, kdo špion, co měli všichni společného se Samem apod. Faktem je, že se mi tento díl líbil nejmíň, hlavně díky komplikované struktuře a pomalému tempu. Ale celou trilogii rozhodně doporučuji. ()

DannyBoy80

Mezi každým dílem jsem měl asi 2 roky pauzu a to se prostě nedá. Nejlepší je vidět to celé najednou. Jinak prostě věci unikají, je to chaos, ksichty a jména se míchají a co se dělo v předchozích dílech si nepamatujete. Musel bych to vidět přinejmenším vše v jednom týdnu a to se mi asi nepodaří. Hodnocení je tak pouze orientační, nemohl jsem docenit celou šíři díla. ()

system

Tak a trojka je tu:-). Navazuje na konec prvniho dilu (Spoiler!....jak uz rikal adrian, alternativni verze prvniho dilu kdy Tony Leung nezemre...konec spoileru), mame tu zpet ustredni dvojku, ktera predvadi opet vyborne herecke vykony a opet se na to strasne dobre kouka. Podtrzeno, secteno - Infernal Affairs je jedna z nejlepsich trilogii vsech dob, ktera nesmi chybet ve sbirce zadnemu fanouskovi asijske kinematografie. ()

Lilloos

Moc se mi do hodnocení nechtělo, protože jsem jednoduše nesledovala film na 100% a tak mnohé zůstalo nepochopeno. Když jsem si pak zápletku přečetla, a že i to dalo zabrat, konečně jsem porozumněla. Stejně ale doufám, že jednou najdu sílu, abych si pustila celou trilogii znovu a pořádně. ()

Puol

Završenie učasnej krimanálnej skladačky. Keby som mal hodnotiť za celú trilogiu tak to je jasných 5*. ()

strikeman

Stejné nadšení jako u druhého dílu trilogie se bohužel nekoná. Trojka už bohužel nemá tu šťávu, jako dva předchozí díly. Je rozvláčná, místy dokonce žánrově odbočuje (sezení s psycholožkou mi spíš připadala jako romantická komedie než krimitriller) a útržkovitost a neustálé časové skoky ději spíš neprospívají. Nemá to prostě spád a finále postrádá údernost... No, vlastně bych to vyjádřil podobně jako Cassandra, naopak s Mattym jsem co se týče druhé a třetí Volavky (na kvalitě jedničky se shoduje většina komentářů) názorově na úplně opačném pólu. V jedné věci však stoprocentně souhlasím - dvojka disponovala úžasnou hudbou. ()

MickeyStuma

Třetí filmový díl vznikl ve stejném roce jako díl druhý a doslova má za úkol jen doplnit dějovou skládačku. Je dokonce i předchůdcem a pokračováním zároveň předchozích obou dílů, takže kdo se v tom neztratí, má skutečně vyhráno. Časově se dějově skáče tam i zpět a tak pro diváka neznajícího předchozí díly je zcela zbytečné, aby se na něco takového díval. Jedna dějová linka se odehrává šest měsíců před zabitím Yan, policejního krtka v triádě Sama, druhá dějová linka příběhu se odehrává 10 měsíců po smrti Yan, kdy je jediná přežívající postava z prvního filmu, Ming, dříve Samův krtek v policejních silách, vyšetřována kvůli smrti SP Wong a Yan.Prostě takový divák nepochopí co, kde a proč. Tento počin lze plně považovat za naprosto zbytečný, neboť vyznívá dojmem složení děje ze scén, které se prve do snímků nevešly nebo byly prostě vystřiženy. Pravda, někoho to zajímat může, proč nakonec ne, ale bez toho by se skutečně dalo obejít. Snímek je tedy prequelem a pokračováním zároveň, což něco takového nebývá zrovna obvyklé. Obě dějové linky spojuje krásná psycholožka Lee, ale to přesto nezabraňuje naprosto matoucímu dějovému prolínání. A proto nikde nefunguje dramatizace, ani emoční sounáležitosti. Romance kolem psycholožky jakoby už byla z jiného filmu. Za pokus to stálo, ale tvůrčí myšlenka prostě nevyšla. ()

pravo

Pri tomto filme si človek neoddýchne ani sekundu, pretože neustále prestrihy robia film nesmierne komplikovaným na pozornosť diváka. Nepovažujem za prínosné ak pre lepšiu orientáciu v deji som nútený pretáčať film každých 20min. späť( nečinil som tak hoc potreba tu bola) , pretože sa mi zdá, že mi niečo uniklo. Napriek mojej snahe zapojiť pri sledovaní filmu celú svoju inteligenčnú kapacitu som bol na konci filmu sklamaný, pretože ako fanúšik Volavky som očakával viac ako iba snahu pomotať divákovi hlavu. ()

tequilla

Třetí díl působí jako, kdyby po událostech prvního dílu spadl do hlubokého kómatu. Postavy působí jako po probuzení ze spánku. Jinak se jedná pořád o výborné pokračování, které nedosahuje kvalit prvního dílu, ale pořád srovnatelná s dvojkou. ()

Stíba

Celá trilogie je dost komplikovanou záležitostí, každý díl je dost odlišný a tohle finále určitě může nést přídavek nejzamotanější. Druhá polovina je výtečná, nicméně na poprvé asi nejsem schopen úplně docenit kvalitu, ale cítím, že další shlédnutí by to vše mohlo naplnit a uzavřít. ()

lakart

Závěr trilogie vcelku dobrý a zajímavě odvyprávěný, ale největší problém je délka a dost často se dostavující nuda. Jakoby z toho pramení zkaženost Hollywoodu, kdy je třeba z jedné úspěšné značky vytřískat co nejvíce peněz. Naštěstí se to tady dá skousknout a vydržet. Celkově nejslabší díl, skoro zbytečný. Moc mě nazjímalo, zda bude Ming dobrý nebo špatný policajt. Druhý díl mi dějově jako vysvěltení řady náznaků seděl mnohem více. 75% ()

john.h

Třetí zdlouhavá zmatená nuda. To přeskakování mezi roky, jednou byly postavy po smrti, podruhé už zase ne. Fakt zmatenost nejvyšší. ()