Dva kadeti vedou paralelní a stejně nebezpečný život. Jeden je vyslancem mafie, infiltrovaný v policejním prostředí jako vyzvědač a druhý naopak vyzvědačem policie v kruzích mafie. Špionážní drama pokračuje na obou stranách. Naproti vzrůstající důvěře začíná tak jako mafie, i policie cítit šikovný podvod. Stres se zvyšuje a Chan a Lau musí jen jediné. Dostat se z této hry živí. (oficiální text distributora)

Hadža

Prislo mi to trochu vic akcnejsi nez jednicka,ale zase jsem mel celkem velky zmatek v nekterych castek!Postupne se to vyjasnuje,mohlo to vsak byt udelane jednoduseji!Jinak kvalitu predchoziho dilu skvele doplneje! ()

Dont

Zásadní problém jsem měl s tím rozeznat od sebe Yana a Minga, protože jejich mladí představitelé na rozdíl od Tonyho Leunga a Andyho Laua jsou podle mě k nerozeznání. Jinak hodně kvalitní detektivka, na první díl sice nemá, ale poslední půlhodina byla vynikající. Snad jen to předání Hong Kongu do správy Číny nemuselo být tolik řešeno, nějak se mi to do filmu nehodilo. ()

Carlossss

O poznání slabší pokračování, ve kterém jsem se tak trochu ztrácel. Dějově rozvleklé, chaotické, leč konec byl zvládnutý perfektně. Ale pořád je Volavka II nadprůměrná podívaná. Přišlo mi to jako taková lépe uvařená nastavovaná kaše, která chutná i bez hlavního jídla... ()

Martin741

Mou gaan Dou 2 je charakteristicka svojou prekombinovanostou, v ktorej sa divak coskoro strati a uz vobec nehrozi odskocit si na hajzlik, lebo potom uz divak nema sancu dostat sa naspat do deja. 40 % ()

Rocky88

Tento prequel mě moc nenadchnul. Moc se nezajímá o minulost dvou hlavních hrdinů z první Volavky, jak by se dalo čekat, ale ukazuje nám příběhy Sama a superintendanta Wonga. Takže všechno jde odhadnout dopředu, nikde žádné překvapenía a taky žádná akce. Nejvíce se mi zde líbila hudba a dialogy. Nic víc. Naprosto zbytečné.... ()

cubajz

pěkně zamotaná hong kongská gastnerka, působící jako prequel k prvnímu dílu - výrazně se věnuje chování postavav a tím osvětluje jejich jednání v jedničce. Nejspíš chvilku potrvá, než se v této občas až příliš velké motanici zorientujete, ale když si uvědomíte kdo je kdo a spojíte si postavy s prvním filmem, stojí to za to. ()

pakobylka

Můj problém spočívá nejspíš v tom, že "Volavku II" nedokážu posoudit samostatně, ale jen jako zbytečné rozmělnění dějově i emocionálně velmi silného původního filmu. Navíc záměry a činy hlavních postav - a tedy i jejich charaktery - jakoby občas vyzněly maličko jinak než v prvním snímku - ale to je jen můj osobní dojem. Takže za 3* a mějte (nebo nemějte) mě rádi. ()

Juto

Prequel, ktorý stráca na svoj originál. Ale stále je to zaujímavý príbeh, ktorý je trošku zbytočný, ak ste videli predchádzajúci film. Ale zas je to dobre napísané a je to zaujímavá gangsterská sága. 7,5/10 ()

emo

Veľmi slušný prequel k jednému skvelému policajnému thrilleru. Človeku to však nedá, neporovnávať s originálom. A tak je z toho len slušná 70tka... ()

c.tucker

Trochu toho dokreslování výborného prvního dílu. Je tam stále ten podtext, ale už chybí to perfektní napětí a nevědomost. Za jedničkou výrazně pokulhává. ()

tom88

Na jednotku to nemá ani zďaleka, toto je oproti jednotke katastrofa. Bolo to síce dobre natočené, ale nič nové tento film neponúkol, len ďalšie zložité kecy, pri ktorých si zase musím domýšľať ako pri jednotke a možno ešte viac a tentokrát je tu aj dlhšia stopáž, ktorá v tomto prípade znamená kopec nudy. Stále som len čakal kedy sa niečo stane alebo sa niečo normálne rozbehne, ale stále sa chodilo okolo horúcej kaše a nikto ju nenačal. Od prequelu som čakal aspoň niečo ako bola jednotka a čakal som, že sa v niečom tvorcovia polepšia, no zostali tam kde boli a možno ešte nižšie. Škoda preškoda, nevyužitý potenciál. 60%. ()

Radiq

Tenhle prequel mě moc nezaujal. Je tam hrozně moc postav, je to samej Hau a Wau a Toby Wong, Toby Cheng, zasranej Charlie Chan (řečeno hantýrkou z Reservoir Dogs) - kdo se v tom má prostě vyznat? Dokonce i známé postavy z prvního dílu hrají jiní herci (jakože jejich mladší "já"). Vůbec mě to prostě nevtáhlo a vtažení neproběhlo ani když jsem dával pozor kdo co a jak. Asi nemá cenu to nějak okecávat... Dost nuda. ()

Cedr

Mimořádně povedený prequel který doplňuje místa, která doplněna být ani nemusela, protože první díl je dokonalý sám o sobě. Nicméně vše je naservírováno v tak skvělém podání, že Infernal Affairs II funguje na výbornou. Opět naprosto bez hluchých míst a se skvělým scénářem. Absence dvou hlavních hvězd prvního filmu vůbec nevadila, protože zbylý herecký ansámbl zde s přehledem dokazuje že zdaleka není jen křovím. Svižné a plné děje, který vám nedovolí ani na chvilku povolit na pozornosti - přesně tak jak tomu u krimi-thrilleru má být. ()

LordSnape

Trochu mi to připomíná takový datadisk (rozšíření původního titulu). Snímek se zabývá událostmi z prvního dílu a všechno to spíš působí hodně nepřehledně. ()

Jizni Tlapa

Ukázkový příklad toho, že čeho je moc hodně, toho je sakra strašně moc 😀. Přepálená stopáž a hektická dějová linka v kombinaci s asijským obsazením nemůže vykouzlit nic lepšího, i když ostatní je na špičkové úrovni!! Volavica číslo 1 zůstává nadále leadrem téhle ságy... ()

Ceres

Hmm tak musím uznat dle některých komentářů, že tohle je zbytečný film, ale je stále dobře zrežírován, jenže mně to přišlo příliš už natahované. Ve filmu spíše převažují nezáživné scény. Stále jsem čekal, že mě film něčím omráčí, ale to nepřišlo, takže zklamání. Chtěl jsem dát alespoň 60%, což by si normálně tento film zasloužil, ale po výborném prvním filmu, je tohle trošičku natahovaná nuda. Tak tak 50% čili HK kmotr se opravdu nekoná, ne ne. ()

JohnSmith

To co se stalo před první volavkou. Ten film je naprosto nudnej, kromě pár momentů a pěkné závěrečnou navázání na jedničku. ()

Autogram

Tešil som sa zbytočne. Po svižnej jemne akčnej kriminálke prišla táto vysvetľujúca dvojka. Nič nevysvetlila, iba sa zamotávala do mafiánskych slučiek veľkého množstva zbytočných postáv. Dvom hlavným hrdinom sa venuje málo času a naviac ich mladšie verzie hrajú iní herci, ktorí sa na tých z jednotky ani nepodobajú, dokonca sa mi podoba zdá opačná, takže som z toho mal slušný miš-maš. ()

ZkuKol

Velmi dobré pokračování (resp. prequel) s možná lepším příběhem než v prvním díle. Smůla, že se zhruba po hodině a v závěru trochu táhne a hudba již taky není tak dobrá. ()