Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Shitonit

Ve své době dost vyjímečný film, Pro dnešního diváka to bude asi poněkud fádní. Ve mě to naštěstí nezanechalo žádnou hlubší stopu, prostě se to v tom mele mele až se to nějak doplácá do vymletýho konce. ()

Mahowny

Za tři... ale je to ovlivněné tím, že jsem Arnoldův fanda, chápu časté nízké hodnocení. Je to jeden z jeho slabších kousků, má laciné provedení a dokonce i Arnold hraje ještě o chlup hůř... ale myšlenky a nápady se tam najdou a spád to má dobrej. Jako vtipný popkornový béčko se to určitě nechá koukat. Kde jinde uvidíte postavy jako: Šílenej asijskej hokejista Profesor Sub-Zero. Létající negr s plamenometem Fireball. Tlustej operní zpěvák v římskym brnění co střílí elektrický blesky Dynamo. Motorkář s motorovou pilou Buzzsaw a konečně Kapitán Freedom, kterej se radši ani nedostane na řadu. ()

RedRose

Těsně po revoluci vidět na videu něco takového, byl skutečný zážitek. A i díky tomu se na to klidně podívám i dnes a ignoruji, že je to levné, účelné a s chabým scénářem. Tehdy jsem to viděl úplně jinak! ()

celticek

Klasické 80. béčko, ikdyž dle Kingovy předlohy. Některé hlášky byly povedené, ale jde prostě cítit, že je to už starší. ()

Duke90

Pokud zvládnete na film pohlédnout jako na satiru kritizující úpadek společnosti s notnou dávkou nadsázky (ale kdo ví s tím, co se dnes všechno ve světě děje...), zjistíte, že nekoukáte jen na přihlouplé béčko z osmdesátých let, ač to tak může na první pohled vypadat. Máme tu několik loutek z nichž jedna (Arnold) je v podstatě povstalcem proti nadvládě bohatých, chamtivých a ulhaných. Několikrát jsem se upřímně zasmál a třeba postava Jesseho Ventury byla v konečném důsledku taky jen loutka a ještě k tomu pěkně hloupá. Škoda že samotné provedení působí velmi lacině, ale z daného období se najdou mnohem horší "perličky", takže bych to zase neviděl úplně černě... ()

papadoce

No a po Vinnnym prichádza ďalšia mega klasika, tentokrát Arnieho akčňák z osemdesiatok. Bežiaci muž je ďalším z asi dvadsiatky filmov, ktoré som mal napozerané na videokazetách so simultálnym dabingom. Arniemu mega pristala brada, ozajže parádne a Chicovi riadne luskla hlava pri úteku z basy. Film je plný hlášok ako tomu v tých rokoch bývalo, navyše sa nebojí násilia a krvi. Iste, dnes vyznieva skôr smiešne televízna súťaž s mŕtvymi hráčmi odohrávajúca sa v roku 2017 😁. No a, vtedy to bola proste sci-fi vízia. Čo už ale nie je nereálne sci-fi, je práca médií s verejnou mienkou a s pravdou. Bohužiaľ. Legendárnymi postavami medzi lovcami je samozrejme Subzero, Dynamo, ale najmä Jesse Ventura ako Captain Freedom. Jeho reklama na fitness je nezabudnuteľná. Ale všetci boli suproví. Running Man nedosiahol nikdy úspech ostatných Arnieho filmov, ale za mňa tomu absolútne nič nechýba. No pain, no gain. ()

Eraser

Běžícího muže si Arnold rozhodně za rámeček nedá. Podprůměrný scénář, velmi rutinní režie, nadměrná brutalita - s takovým Komandem nebo Predátorem se to rozhodně srovnat nedá. Přesto, vždycky když se na něj dívám, vždycky mě dostane. Něco na tom filmu je ... ()

HanSolo

Dělá se mi sice u toho vždycky blbě (z té atmosféry), ale díky skvělému Schwarzeneggerovi a několika velmi podařeným scénám je to stejně solidní zábava. ()

Sir Ludvig

Najvacsim nedostatkom je nekvalitna rezia. Scenar je OK a na akcne becko ako vysity, akurat napriek napinavemu a rychlo plynucemu deju sa sem-tam akoby nic nedeje, resp. nie je sa na co pozerat. A to vyprava je celkom slusna - teda vlastne adekvatna :) Najlepsie je samozreme samotne studio a skazeny moderator, hned po nom to typicky priblble publikum. Aha, uz som na to prisiel - problem je v druhej polovici. Efektne predstavovanie "nepriatelov" a ich nasledna terminacia je fakt fajn, ale po nejakom tretom raze to zacne nudit, a to i napriek tomu ze su to riadne drzky. Vcelku nakoniec pozeratelne becko, klasika hlavne kvoli nostalgickej minulosti - este si zivo pamatam ako kamos ktory to na rozdiel od nas "ostatnych" z tlupy videl, rozpraval: "A to tam jedneho zloducha Svajco rozpilil v rozkroku motorovou pilou.... To on mu chcel najprv rozpilit hlavu, ale nakoniec mu to otocil na gule....AUuuuu! " :) ()

Sigi-ACS

Uz na zakladni skole jsem povazoval tento film v porovnani s ostanimi filmy Arnolda za zdaleka nejslabsi. Kdyz jsem toto "veledilo" nedavno videl, tak jsem nevedel jestli se mam smat nebo brecet, neskutecna slatanina, ktera nema s vynikajici knihou Stephena Kinga v podstate nic spolecneho. ()

walecz

Richard Bachmann je PSEUDONYM S. Kinga...to jen tak na okraj :-) Jinak se muj koment nese v duchu jinych, a to: videl jsem coby dítko a to jako třetí film který jsme na novém videu v roce 1990 pustili, Arnold byl můj vzor a....a tak ze sentimentu dám dvě. Pro současného diváka to může být zajímavá relikvie. ()

SHpeK odpad!

Jak někdo mohl natočit něco takového podle jedné z nejlepších knih Kinga nedokážu pochopit. Ten film je úplně někde jinde a kdyby se ho chopil dneska někdo s mozkem a slušným scénářem, tak bysme se mohli dočkat kultu. Ona dnešní společnost od té knižní není až tak vzdálená, jen se stačí podívat na všechny ty reality show. ()

Havala

Nápad s TV hrou kde se honí chudáci lidé, jakobyse v trochu jiné podobě projevilo ve skutečnosti v pozdějších letech, nenáročná akce pro všechny!!! 78% ()

Beri odpad!

Už som videl pár debilných sfilmovaných kníh od Kinga, ale táto im kraľuje(Inak som film videl skôr ako čítal knihu , a ajtak sa mi to zdala riadna hovadina). Režisér je buď a)ignorant(knihu nikdy neprečítal), b)má duševnú vadu(knihu prečítal, a film sa mu zdal vierohodnou kópiou knihy alebo c)netalentovaný pako(knihu čítal, ale zdala sa mu "slabá" a tak si ju vylepšil. Každopádne mor a vraždiaci mangeľ na neho:) ()

deep

jako člověk,který má opravdu rád akční výplachy z 80. let, říkám-je to super. Jako fanoušek Stephena Kinga,ale musím podotknout že je to totální hovadina,která nemá se stejnojmennou výbornou a depresivní knižní předlohou skoro nic společnýho. ()

Pokryvac

Veľmi pozerateľné béčko, ktoré však okrem názvu a mena hlavného hrdinu nemá s výbornou knihou Richarda Bachmana (Stephena Kinga) spoločné nič. ()

Vikinec

Já vždy hodnotím především stopu, kterou ve mně film zanechal. A tady to byl temný dojem ze zobrazené bezvýchodné budoucnosti (z dnešního pohledu hodně naivní představa o dnešní přítomnosti), tmavé kouty jakéhosi kanálu, kde v reality show nahánějí perfektním stylem běžícího svalovce. Možná spojení béčkového filmu a (budoucí) prvotřídní hvězdy na mě zapůsobila čtyřhvězdičkově. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)