Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

xkepi

Kdybych k tomuto filmu neměl nostalgické vzpomínky z 80. let, kdy byl film příšerně nadabován jedním člověkem a kdyby v něm nehrál Arnold, asi by to bylo na 1 hvězdičku, protože akční béčka moc nemusím. Takhle ale dávám 3. ()

Shimmy

Bohužel jsem byla strašně ovlivněná knižní předlohou od Stephena Kinga, které se bohužel film držel jen tím, že film pojmenoval stejně a týkal se "hry". Byla jsem hrozně zklamaná, že film neprobíhal podle toho, co jsem si přečetla v knize. Podle mě by to bylo skvělé a mnohem lepší, než to, co bylo natočeno. Myslím si, že by se z toho dalo vytáhnout mnohem víc no. Ale i tak musím hodnotit, že se jedná o jedinečný nápad a chválím. ()

PeteBuck

Mne to pripadá ako klasika z rokov osemdesiatych. Akčné sci-fi, ktoré je nenáročné, ale nejaké to posolstvo to v sebe má. Že to nie je najkvalitnejšie? Nie, ale je to stále zábava aj po toľkých rokoch, spád to má, stále sa tam niečo deje, aj nejaké to napätie, zopár správnych hlášok. Podľa mňa dosť dobré. ()

ZG2013

Autoři filmu úplně převrátili děj, který byl ve výchozí knize. Bohužel tím celý film zkazili. Kdyby "Běžícího muže" zfilmoval současný - dobrý - režisér (třeba Fincher), mohl by vzniknout velmi dobrý film. ()

Polter1

Spojenie Arnolda a Stephena Kinga nemohlo dopadnúť predsa zle. Keď si odmyslím tie chabé kostími a efekty tak sa na film pozeralo úplne plynule. Nie je to síce Total Recall, ale aj tak solídna snímka zapadajúca pre nároky na Arnolda. ()

KorenGeorge

Na tomto akřním béčku je tolik věcí blbě, že si toho při prvním shlédnutí všimne i sebevětší laik. Scénář plný chyb a nelogičností, herci průměrní, scény, které ve filmu teprve nastanou, běží v televizních přenosech jako záznam, a s literární předlohou Stephena Kinga to má málo společného. Proč tedy 4 hvězdy? Film totiž poukazuje velmi reálně, možná nevědomky, na neduhy současného světa, svět v Běžícím muži není tak příliš vzdálen od skutečnosti. Společnost ve filmu zpitomělá fašistickou televizní propagandou, lidé přestávající myslet, kteří se baví u násilných pořadů. Z adorovaných hrdinů se stávají v mžiku vyvrhelové a naopak. Nepřipomíná vám to něco? Nejlepší scény jsou ty, kdy se moderátor Kilian ptá jedné z divaček na jednoduchou otázku, kterého lovce na vyvrhela Richardse vypustit, a ona není schopna se rozhodnout a reakce diváků na poslední konfrontaci Richardse s proradným showmanem. Akční scény, i když nebyly tím, co by mě nejvíce zaujalo, byly nápadité, brutální a nabité testosteronem, takže i zde film funguje. Přihlouplý patos na konci odpouštím. Pro mě je Running man skutečně zajímavým filmem. ()

mouzi

Pusobi to, jako by se sem Arnie skocil vyblbnout vzdycky behem pauzy pri nataceni Predatora. Je tu perfektne videt, jaky maji oba snimky rozpocet. Film jako takovy ani nebudu rozebirat, je to proste jen dalsi 80kova ptakovina. ()

vandamator

Špičková záležitost, v Česku hodně nepoznaná a nepochopená. Jedna z nejlepších Arnoldovo béčkovek. Výborná atmosféra podtržená fenomenálním soundtrackem. ()

DJMaroko

Ano dnes je to béčko, ale je to prostě klasika. První videopřehrávač Toshiba před revolucí a jeden z prvních filmů co jsem měl na VHSce. Viděl jsem to snad stokrát. ()

endrix

Běžící muž je výborná satira. Televizní zábava, propaganda, moderní chléb a hry. Škoda jen, že jako akční film jde spíš o podprůměr. Arnoldovo herectví je za mě ještě lehce pod Conanem (ale může to být tím, že k Cimmeřanovi se přece jen hodilo víc než k postapo policistovi), akce spíš průměrná a konec je vyloženě absurdní. Celkově ale krásně tři hvězdy. ()

Olivier

Neuvěřitelné zprasení jedné z nejlepších Kingových novel. Co bylo na Knížce geniální, to autoři vynechali a navíc obsadili Arnieho, který je všechno možné, jen né ten správný Running Man. Až King jednou umře a bude se obracet v hrobě, bude to dělat kvůli tomuto filmu. ()

Kundil

Docela zajímavá myšlenka s vývojem společnosti v budoucnosti. Filozofové by se mohli zamyslet nad tím, že možná nám televize lže a jak zde bylo ukázáno - televize je dobrým ovlivňovačem davů. Asi film byl v 80. letech, kdy byly akční filmy in, zajímavý, ale mě přišel jako lehce pod průměrem. Příběh byl jednoduchý, scény někdy trošku brutální ale jinak nic moc. Přesto ale je to zajímavý film a možná se na něj v budoucnu opět podívám. ()

gjk79

Jen z nostalgie 5* jinak by to bylo za 3* ,musím mu trošku vylepšit průměr :) Mám totiž na tenhle film krásné zážitky z dětství. Můj dodnes nejlepší kámoš ten film hodně žral a já docela taky. Některé pasáže a hlášky jsme viděli snad 100krát. Když jsme ten film viděli asi po patnácté,tak kámoš to chtěl na druhej den vidět po šestnácté. Já už ale ne :) a tak nezbylo nic jiného než si o běžícího muže zahrát ve stolním fotbale - typu jak byli žlutí a červení hráči na těch pružinách :) psycho :) vedl nade mnou 0:9 a hrozilo že budu sledovat po16té stejný film. No a potom se stalo to psycho.Já vyhrál 10:9 a viděl ten film až za nějakých 12 let. Proto 5* z nostalgie. Ale o to u filmů jde a nebo ne? Sorry že jsem zapoměl napsat něco o tom filmu. :) ()

je-za

3. Místo. Hned po Terminátorovi 1 a Barbaru Conanovi. Mám pocit, že mediální démon už je dál, než ho vykreslili v tomto filmu ()

Grizzlac

Kvalitní akční podívaná s výborným Schwarzeneggerem v plné síle. Scénář není tak hloupý jak vypadá a hudební motiv se mi také velmi líbí. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)