Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Lacike

Rovnako nahlaskovane a blbe ako Komando. Aj ked sa to pokuša aj o nejaku tu satiru systemu (ktory sa ma stat uz za rok skutocnostou, ale na rozdiel od predpovedi v tomto filme sila TV paradoxne klesa na ukor internetu). Nastastie neskutocne vtipnym spôsobom, takze logicke nezmysli by bral vazne len blazon. Kto ma rozum, tak sa bavi. Jedinym nedostatkom tohto filmu su akcne sceny. Pôsobia tak fadne. Klasicke prestrelky tu mame len dve a zvysok tvoria uchylne bitky, ktore su sice krvave ale to je tak vsetko. Je to vlastne klasicka arenovka s bitkami na ktore sa svalovec Arnie prilis nehodi. Naviac nie su zaujimave ani po choreografickej stranke a tym jak su natocne. A podla mna ani negraduju a ta najzaujimavejsia bitka so samozvanym profesorom Tanakom na lade je uplne prva. Vsetky ostatne su potom o dost slabsie a vrcholom trapnosti je ten blikajuci idiot s plienkami, ci co to mal na sebe. Stopari, cize nabuchane gorily s ktorymi sa tu ma Arnie pobit su proste slabota. Dokonca aj drsniak Jesse Ventura tu je len komicka figurka a Sven-Ole Thorsen cely cas len napina prsne svaly, aby si nakoniec namiesto poriadnej bitky odskocil pre davku steroidov. Aspon sa vydaril hlavny zaporak Damon Killian. Je to sice len showman, ale zato cely cas bavi paradne rovnako ako jeho zastup fanyniek vekovej kategorie 80+. Samotny Arnie tu exceluje. Ked uz nema poriadnu prilezitost v akcnych scenach, tak aspon hlaskuje jak o zivot. Proste je to ten klasicky drsniak, ktory je vlastne v pohode, lebo vie, ze vsetkym zloduchom nakope zadky a popritom ziska srdce a hlavne telo tmavej krasky na ktore ma Arnie slabost. Nakoniec zmienim soundtrack s jednoduchou ale peknou ustrednou temou. Vysledkom je velmi vtipna Schwarzeneggerovka so slabsou akciou. Ako sa pekne slovne doplnili Arnie so zaporakom behom filmu, tak aj u mna sa Arnie s tymto filmom môze vratit v reprize kedykolvek. SK dabing je tentokrat lepsi ako obidva CZ dabingy dokopy. 6/10. ()

BoPo

Ak máte chuť na reality show bez zásahu Rady pre vysielanie a retransmisiu, tak nech sa páči. Navyše bez reklám, no nekúp to. ()

Tommassi3

"Já se vrátím !!" - "Jo, ale jen na záznamu !!" ;) Kdo tohle sakra napsal ?? King ?? Taky !! I když ten to myslel trošku jinak.. Tak kdo ?? Stevie de Souza ?? Kdo ?? Ale vlastně jen jeden z komerčně vůbec nejúspěšnějších scénáristů a nekorunovaný mistr braku, ale rozhodně i velmi inteligentních žánrovek, zkrátka neskutečnej borec, pro mě jedná velká tvůrčí jistota.. Božský Arnold, který už tradičně slibuje, že se vrátí, zde již bezesporu v pozici hollywodské megastar spolu s fantastickým scénářem i soundtrackem činí z Running Mana jeden z nejbrutálnějších hokejových zápasů všech dob, teda vlastně dokonale ryzí osmdesátkový snímek, který prostě miluju.. Nudný Glaser už nikdy nic podobného nenatočil, což jasně dokazuje, že Běžící muž platí za takovou pecku, byť pro velmi úzký divácký okruh, především jemu navzdory.. ()

bouncer

Švarznegr ve sci-fi zpravidla dobře nedopadlo (pokud nepočítáme Predátora) a Běžící muž to dá se říct započal...zcestný snímek, který ani snad v osmdesátých letech nemohl mít moc velký ohlas. ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenné knihy Richarda Bachmana. Příběh se odehrává v roce 2017 - máme ještě čas. CITÁT - Tak že se uvidíme v pekle............. Legendární věta Arnolda Schwarzeneggera zazní v 40 minutě - CITUJI - Killiane !!! Já se vrátím........... a následně v 83 minutě - CITUJI - Říkal jsem jim, že se vrátím a já nejsem lhář........ Záběry souboje s motorovou pilou jsou drastické - 182461B717174 - ,ale štvanice ještě neskončila. Je to show. DIALOG - Přilétá FIREBALL (Jim Brown) AMBER (Maria Conchita Aalonso) - Pane Bože!!! RICHARDS (Arnold) - To nebude Bůh......... Ve filmu mimo jiné zazní "Running Away With You" od Johna Parra. Vzrušující podívaná, pěkné masky a dobrý příběh. Trochu mi vadila hudba, ta se dle mého moc nepovedla. ()

MrCreosote

Běžící muž aneb Jak ze silného námětu plného možností udělat nudný výplach totálně o ničem. Arnold hláškuje s kadencí Jamese Bonda, situace by si ale žádala osobitější přístup k likvidování protivníků a logičtější výstavbu příběhu. Zdejší kolovrátkové schéma "zabil ho-pošlete dalšího-zabil ho-pošlete dalšího" by se dal pochopit u béčkové akce pro radost, u filmu pokoušejícího se o satiru ale působí vyloženě směšně. Když už vidět zmateného Arnolda v boji proti zlé korporaci, doporučuji raději Verhoevenův Total Recall. ()

JohnCZ

Béčková stupidita, která boduje klasickým vyobrazením dekadentní budoucnosti typickým pro konec 80. let, ale selhává ve všem ostatním. Primitivní děj, retardované dialogy (ne vážně, horší dialogy jsem snad ještě neslyšel), levné papundeklové kulisy a hlavně je to poměrně nuda, což u podobných béček rozhodně není pravidlem. Tradičně vtipnej Arnie to ale ještě jakž takž zachraňuje a jeho suché hlášky to o hvězdu zvedají nahoru. ()

corpsy

Neviem akým štýlom Stephen King napísal predlohu, ale kvôli Arnoldovi bolo určite ubraté napätie a pridaná akcia. A to je fajn. Film som videl ešte na videokópii, kde bol nemecký dabing simultánne prekladaný jedným nudným chlapíkom. To boli časy. Nedocenená akčná sci-fi, aj vtedy aj dnes. ()

curunir

,,JA SA VRÁTIM." ,,AK TAK NA ZÁZNAME." __ Do prvej polovice predvídateľné, ale zábavné béčko u ktorého ma najmä prekvapilo, ako na konci 80. rokov trefne vystihli dnešnú reality, vrátane súčasného TV marazmu (dej sa odohráva r. 2019). Dokonca som ,,Muža na úteku" vnímal ako akési ,,posolstvo" a neprávom opomenutý film (veľkolepá kulisa mrakodrapov pripomína ,,Metropolis" a trochu ,,Blade Runner"), dokým neprišla výrazne slabšia, značne hlúpa druhá polovica, kde je všetko podriadené akcii a preto motív vzbury spoločnosti vychádza do prázdna. Preto už iba zaujme záverečný konfrontačný dialóg medzi Dawsonom obhajujúcom poslanie TV (,,Ľudia zbožňujú zápasy, súťaže, hry, násilie, búračky, vraždy a nešťastia. My im dávame iba to, čo chcú.") a Schwarzeneggerom, ktorý sa verejne hlási do úlohy neporaziteľného akčného hrdinu (,,Musím sa učiť. Chcem poskytnúť divákom to, čo teraz chcú vidieť."). Zamrzí, ako trestuhodne nevyužití sú Jesse Ventura a Sven-Ole Thorsen. P.S.: Na prvý krát som si všimol vystrihnutý záber z ,,King Konga". (13 550. hodnotenie, 528. komentár k filmu) ()

mis-ko

Naozaj hlúposť, ktorá kruto ničí literárnu predlohu, ale v dobe pirátskych VHS na prelome 80-90 rokov to bola klasika. Teraz však už nie je dôvod trápiť sa pozeraním tohto kúsku. ()

zdepapepa

Skutečné 80's béčko, s hláškami, nabouchaným borcem, přehlídkou šílených postav (zvlášť si dejte pozor na kreace těch zabijáků v labyrintu). Jako oddechovka ideální. ()

fcreading

Tento film by sa dal zbaliť do adrenalínového-dierovaného akčného filmu, z ktorého keď niečo dostanete, vráti sa vám v nudnejšom príbehu založenom na hereckom výkone Arnolda Schwarzeneggera. Jeden herec ako sa vidí stačiť nebude, a tak si celý štáb reality show Running Mana nepozval len Arnieho, ale celé herecké predstavenie, aby spolu s Arniem čelili hrôzostrašným víziám z budúcnosti a bojovali o prežitie, a ten kdo prežije, ten sa môže radovať zo slobody 40 percent. ()

verbst odpad!

Je to trapny. Po precteni knihy sem se tesil, ze se na to konecne podivam a vono nic. Ma to spolecnej snad jen ten nazev. Viva la King ()

Korbitch

Tohle je sice ultra béčko, není ale důvod film kterak zatracovat. Brutální to je, to ano, ale to by sme mohli říct i o Mechanickém pomeranči, kde ta brutalita byla i na mě trošku už moc. Ano tam je ponaučení velice silné a morální. To lze však najít i v Běžícím muži. Film tak trochu varuje před stále nižší lidskou morálkou a větším hladem po úspěchu a slávě. Když v dnešní době může existovat pořad Nic než pravda, který vám může zničit celý život a nikdo se o to nezajímá, proč by se v budoucnu nemohli masakrovat vězni v přímém přenosu. Lidi sou na to dost velký kokoti!!! ()

havLord

Hodně blbej film, se scénářem tak stupidním, až to dělá díry do stolu. Ale Mr. Olympia v elasťákách? Nad tim se nos neohrnuje... ()

kobejn

nádherné dílo filmového braku 80. let navíc s Arnoldem, kterej v tý době neměl konkurenci, vlastně měl, ale to je známá story... ()

Džejkop

Já tuhlete řezbu mám opravdu rád. To je aspoň reality show, žádné tlachání a hádání, tak jako v těch ostatních show, tady není čas na řečnění, protože jde o holý život. Chudáci nedobrovolní soutěžící, jejich soupeři jsou neskutečně brutální, hlavně ten týpek co má rád operní zpěv, ten je velmi nechutný a odporný bastard. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)