Psychopat Daryll Lee Cullum zaútočí na soudní psycholožku Helen Hudsonovou, která přednáší na sanfranciské univerzitě o sériových vrazích. Přestože je dopaden a žena útok přežije, je těžce traumatizována a téměř rok neopustí byt. Přestože ji agorafobie a těžké noční můry vyřadily z práce i běžného života, pokouší se několikrát zavolat na oddělení vražd, když se v novinách dočte o brutální vraždě mladé dívky. Policisté ji považují za hysterku a neberou její telefonáty vážně. Když inspektorka Monahanová zjistí, že je Helen odbornicí na sériové vrahy, okamžitě ji navštíví. Ta sice odmítá na případu spolupracovat, ale přesto si fotografie prostuduje a prozradí Monahanové, že vrah do nejmenšího detailu okopíroval vraždu slavného Bostonského škrtiče. Vzápětí dostane od vraha mail, v němž jí psychopat představí oběť příští vraždy. Žena policii vyčte, že vraha přivedli až k ní, ale když je druhý den nalezena na smetišti zavražděná dívka, souhlasí, že pomůže v pátrání. Vrah opět kopíroval slavnou předlohu a pokusil se vniknout do přísně střeženého bytu opatrné Helen, je však vyrušen Rubenem. Další na řadě je kopie zločinu Teda Bundyho, který během jediné noci zabil tři ženy. Helen si uvědomí, že do případu je zapleten Cullum. Navštíví ho ve vězení a zločinec ji přivede na stopu vraha... (TV Nova)

nash.

Solidně vystavěný thriller, kterému nechybí originální nápady, pořádná porce solidní krimi ani občas slušně horrorové momenty. Vizuálně fajnové, střídavé tempo dokáže rozhoupat žaludek napětím, které chytne a už nepustí. To vše navíc se skvělým obsazením. Sigourney Weaver s Holly Hunter jako netradiční dvojka vyšetřovatelek brutálních sériových mordů, už to samo o sobě jsou tři důvody, proč si film nenechat ujít. A ať si kdo chce co chce říká, obě jsou výborné. ()

klerik

Klasická americká kriminálka ozvláštnená "chorobou" hlavnej hrdinky. Pár infarktových scén a zaujímavá atmosféra stoja zato... ()

Chrustyn

Jak už je u Amiela zvykem, jedná se o čistě průměrný thriller, který z řady podobných filmů, vyčnívá, díky přítomnosti Sigourney Weaver. ()

dopitak

Takové filmy mě baví. Tedy až na ten zbytečně holywoodsky natahovaný konec, kterému se dalo dobře vyhnout. Sigourney Weaver s hlasem Evy Hudečkové Trejtnarové. ()

bassator

Jen jeden z dalších filmů o masových vrazích, který do tohoto tématu nepřinesl vůbec nic nového a bohužel ani trochu nezaujal... - 15. 10. 2009 - 40% ()

Ivoshek

První polovina je fajn, ve druhé film ztrácí tempo a zabavnost, protože zápletka je o dost jednodušší, než se tvůrci snažili tvářit. Nejsem vyloženě zklamaný, ale v porovnání s jinými thrillery z 90. let tenhle určitě mezi špičku nepatří. ()

eraserhead666

Tohle mi po nezáživném Sedm hezky spravilo chuť. Nápadité, napínavé, dobře obsazené. Holly Hunter je skvělá, Weaver taky předvádí slušný výkon, i ten Mulroney byj ještě sympatický a dalo se na něj koukat. A dokonce tu hraje i můj oblíbený Will Patton. ()

Morholt

Já pořád říkám, že všechny ty přednášky a publikace, které detailně referují o zvycích a činech sériových zabijáků jsou takovým Kladivem na čarodějnice pro začínající psychopaty. A tady se mi to do jisté míry potvrdilo. Agorafobická Ripleyová pomáhá vypátrat vrahouna, který se zhlédl v Bundym a spol. a vraždí přesně podle jejich návodu. A pochopitelně má plány i se samotnou Sigourney. Copycat je poctivý krimi-thriller s dobrým nápadem, mírně rutinním zpracováním a parádním obsazením, přičemž u mě hrála prim Holly Hunter. Tu jsem tady vyloženě žral. Jeden z těch lepších sériovo-vrahounských filmů. 80% ()

Terva

Ona ví vše o jeho mysli, on však ví, kde ona bydlí. Scénář : Ann Biderman a David Madsen. Kamera : Laszlo Kovacs. ()

Tayen

Jeden z filmů, který český dabing zabil. SNAŽNĚ VÁS PROSÍM, POKUD BUDETE MÍT TU MOŽNOST, SEŽEŇTE SI FILM V ORIGINÁLNÍM ZNĚNÍ, protože ty nesmysly, co lezou postavám z úst a mnohdy na ta ústa ani nepasují, by někdo zasloužil pár facek. Film není nikterak šokující, ani nervy drásající a já se k němu v podstatě vrátila kvůli Sigourney a její neobvyklé roli v poloze oběti a ještě k tomu postižené agorafóbií (strach z otevřených prostor). Film nedosahuje kvalit filmů jako je Sedm nebo Mlčení jehňátek, je to jen další z docela kvalitních 90. - tkových filmů o sériovém vrahovi, které se dnes pro samé Jigsawy a motorové pily už nikdo nesnaží natočit, protože téma sériových vrahů v áčkových filmech je buď už zvětralé nebo si ho zabírají druhořadé a třetiřadé snímky či korejská produkce. Nicméně je to pořád kvalitní snímek, i když tak trochu úsměvný - když jsem se dívala na scénu, jak detektivka obdivuje kolegu, kde se proboha tak naučil pracovat s počítačem, že si umí i zálohovat data, tak jsem se vyloženě bavila -, každopádně si zaslouží pozornost, pokud si chcete zavzpomínat a přitom neurazit svůj vkus. ()

blackrain

Sérioví vrazi jsou zkrátka oblíbeným tématem. Sigourney Weaver předvedla perfektní herecký výkon. Psychopat kopíroval vraždy podle jejích přednášek. Policajti jí ze začátku nevěřili. Považovali ji za bláznivou hysterku. Já bych to udělala taky. Mezi tím se rozjede nebezpečná hra o čas. ()

AlistairMir

Víte co je zoufale nudné? Vrah kterej nemá žádné své nápady tak vraždí podle ostatních. No jako že mám padouchy rád tak pan Kopírák byl pro mě tak megatrapnej že jsem se těšil ať už ho někdo konečně sejme. Sigourney hrála pošahanou psycholožku tak bravurně až jsem z ní šílel že je fakt na pěst a pak tu máme Holly která je cajk a fandíte aspoň jí a jejímu parťákovi. Každopádně pan Kopírák je sice trapnej ale blbej úplně nebyl takže je tak nějak stále krok (rozumějte mrtvolu) před naší svatou trojicí. Atmosféru tento film pro mě nějak neměl což mu také uškodilo v celkovém hodnocení..no prostě když máte být napnutí tak zjistíte že mimoděk u filmu čtete komix což by se stávat nemělo. Amiel natočil pěknej film ale nedokázal mě vtáhnout do děje. Sorry snad příště ale každopádně koukatelné to je a určitě si to své fanoušky najde já mrknu zas tak za rok. ()

dyfur

............asi to rokmi značne zvetralo alebo to bolo slabé aj v čase vzniku......hoodne slabý scenár  a ani S.W. s tým nič nenarobila..... ()

Martin741

Aj ked to trestuhodne vykrada The Silence of the Lambs 1991 a napriklad este Fincherovo Se7ven, prekvapivo mi to vykradanie nevadi. Reziser Amiel mi sice hovori leda tak hovno, ale za snazivu Weaver dam 69 % ()